D-Link DNS-320 - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


krisztosz89
(csendes tag)

Szia,

igen, azt tudom köszi. :)
Ezeltőtt kb egy évig működött, csak most másikra cseréltem benne a HDD-t.
Tudom, hogy első lépésként ext4, valami linuxos partíciókat csinál, és formázza a vinyót.
De most a netes felületig nem jutok el, mintha nem bootolna be az egész rendszer, mindegy, este megpróbálom hogyí előre lecsupaszítom a vinyót, mintha gyári állapotú új lenne. Hátha az kavarja meg, igazából remélem, mert jobb ötletem nicns.


kiru2
(csendes tag)

Sziasztok!

ZSAROLÓVÍRUSOS TÁMADÁS ÉRTE A D-LINK NASOKAT! AZ EGYÉMET IS! :W

02.26-án! (Usa 02.24.)

Cr1ptTor Ransomware! Nézzetek utána, mert minden veszhet! kb 1200 dollár a váltságdíj!
Ha van valami infótok, segítsetek! Köszi!


Kicsirics77
(veterán)

Nálam semmi extra,asszony most is filmezik rajta


GrandS
(senior tag)

Üdv mindenkinek! Telnet-en keresztül nem tudok rámenni a 320-ra, SSH-val sem így nem tudok semmit telepíteni rá (pl. MC). Csak egy hibaüzenet és a fekete ablakban álló kurzor. Ennyi.
Mi lehet a gond?


djmorphy
(tag)

Sziasztok!

Van egy D-link 320-asom. Ritkán használom főként csak sokadig backupnak. Újra lett rakva a Win10 és nem férek hozzá most hogy fél évente 1szer kéne... :D
Aztán eszembe jutott, hogy az SMB1-et engedélyezni kell a Win10-ben. Meg is tettem de nem hatja meg még mindig nem tudok smb-n felmenni. Weben a felületet elérem, pingetni tudom szóval elvileg minden működik.
Valamit még elfelejtettem, hogy configolni kellene, hogy a Win10-ben lássam?


djmorphy
(tag)

Megvan a hiba! A reggeli nem várt áramingadozás nem tett túl jót a switchnek...
Bocsi


littlekid
(újonc)

Sziasztok, én egy informatikai analfabétának tartom magam ezért valaki tudna segiteni a távoli elérésben? több oldalt elolvastam de egyet se tudtam értelmezni, valaki eltudná magyarázni nekem?

[ Szerkesztve ]


Markizmark
(addikt)

Milyen szinten szeretnéd elérni? Csak a fájlokat?


littlekid
(újonc)

Igazábol nem tudom milyen szintek vannak, annyit szeretnék hogy megtudjam nézni a filmeket távolrol is ez a fő célpontom.


Markizmark
(addikt)

FTP-n eléred könnyen, de streamelni így nem lehet róla, le kell tölteni róla a filmeket az eszközre amin nézni akarod.
Nekem 325-ös NAS van, a "gyári" mydlinkcloud egy rakás fos és már nem is támogatott.
Saját megoldásom az az volt, hogy nyitottam a NAS felé a routerben otthon egy portot FTP hozzáférésnek és ennyi. Az otthoni IP címem nem változik, ha nem indítom újra a routert, tehát mindig elérem. Nagyjából ennyi, mindenhonnan elérem rajta a motyót.


littlekid
(újonc)

nekem ez igy egy kicsit bonyolult le tudnád egyszerűsiteni?


Markizmark
(addikt)

Ez ennél egyszerűbben nem biztos, hogy megy.
Kezdésnek nézz utána mi azaz FTP, hogy kell csinálni, mi az a port stb.

Lényeg, hogy a routeredben van a NAS-odhoz kiosztva egy belső IP cím, pl 192.168.1.123.
A router minden eszköznek kioszt egy ilyen címet amivel rácsatlakozol, de mindennek minden újracsatlakozáskor mást, ami éppen eszébe jut. Tehát kezdésnek be kell állítani a routerben, hogy a NAS-odnak mindig ugyanazt ossza ki.
Ezután a routered "forwarding" menüjében a NAS-od belső címe felé nyitni kell egy 21-es számú portot és beálíltani hozzá az FTP protokollt. Nagyjából ennyi.
Kívülről pedig úgy éred el, hogy beütöd a külső IP címed, pl 95.127.132.41 majd a végére :21. és már csatlakoztál is.

Persze magának a NAS-nak a menüjében is engedélyezni kell az FTP-t és beálíltani egy felhasználó nevet és jelszót, különben boldog boldogtalan hozzáfér.

[ Szerkesztve ]


littlekid
(újonc)

Nagyjábol értem mit kéne csinálnom de azt irj ki hogy "connect the external storage device to the apprpiate port on the back of your and then click refresh Linksys Smart Wi-Fi will add the storage device to your network." valami ötlet?
P.S. az FTP csinálásakor

[ Szerkesztve ]


TZMI
(csendes tag)

Nem ide szántam, amit írtam. Sorry

[ Szerkesztve ]


benceje
(csendes tag)

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Van vkinek opware telepíthető csomagja mentve?
wolf-u.li-s link ugye már nem él. DLNA telepítéshez kellene dns-320ra.
Másik kérdés: Ha van mentett ffp mappám és visszamásolom az új telepítést felülírva, elindulhat minden (transmission, dlna)?


kenwood
(veterán)
Blog

D link 315-rol lenne szo,de gondolom, azonos a filerendszer,mint a 320-nal.
Van egy 1 teras vinyo tele adattal,sima windows ntfs, van egy ures is,de a teli menne fizikailag a nasba.
A legegyszerubb,es leglassabb megoldas az lenne, hogy atpakolni az uresre mindent,a (korabban teli) vinyo bemegy a nasba,majd halozaton atdobni ra 10 mega/sec koruli tempoval az 1 tera adatot.
Ezt nem szeretnem.

Olyasmire gondoltam, hogy atpakolni mindent az uresre windowsban, majd format, bemegy a nasba,megcsinalja maganak,utana kiveszem, es
- pcre rakotni,linuxon megtolteni
- pcre rakotni,windowson ext2fsdvel megtolteni.

Valaki probalta a ket opcio egyiket ?
Mukodik ?
Esetleg van harmadik, jobb megoldas?


KordelHun
(csendes tag)

Üdv mindenki.
Van egy 320l-em.
Transmission-t használok rajta jó ideje. De mostanában leáll. Újta kell indítanom a nas-t és utána megy egy fél napot. 1.01 van rajta mert a későbbiek még el sem indulnak. Maga a Nas megy. De a torrent azt írja hogy nem elérhető. Már próbáltam az 1.15, 1.16, 1.17-et is. Ezek el sem indulnak. Telepítés után újraindítva sem. Eddig is az 1.01 volt rajta és hiba nélkül ment. Mostanában nagyon sokat töltöttem vele. Azóta betegeskedik.

[ Szerkesztve ]


KordelHun
(csendes tag)

Megoldódott.
Feltettem egy alternativ rendszert az Alt-f névre halgat.
Tökeletes minden vele.


TZMI
(csendes tag)

Sziasztok, hasonló a problémám nekem is. Kb. 1 napja dns320l fw 1.11 alatt a transmission 2.84 nem megy. Újraindítom, akkor pár percig üzemel és ismét leáll. Minden másra használható. Mi lehet a gond? Próbálkozzak az ajánlott alternatívával, vagy egy újabb transmission változattal? Válaszaitokat előre is köszönöm.


TZMI
(csendes tag)

Sziasztok,
Okát nem tudom aproblémának, de töröltem a régebbi TM-et és a legfrissebb 2.94-es került fel, az most hibátlanul megy.

üzenetek