D-Link DNS-320 - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


Zol77
(aktív tag)

Ez nem jó hír,mert én is az Edigitaltól rendeltem meg még április 4.-én. De már nem variálok vele,majd lesz náluk is,meg itt vannak helyben,ha valami garanciális probléma lenne vele,csak besétálok vele az edigitálba. Most néztem az oldalukat,most meg hatodika van írva érkezésnek. Bár a dátumot mindig pakolgatják 2-3 nappal arrébb :)

[ Szerkesztve ]


Pópa
(senior tag)

USB-be dugott wifis adapterrel tudok IP-t varázsolni a doboznak? Vonatkoztassunk el a gyászos sebességtől.


agyhalal
(aktív tag)

Mit értesz gyászos sebesség alatt? Vagy itt az USB-be dugott WiFi sebességére gondolsz?


Damien.Kevin
(csendes tag)

Sziasztok !

Én is Edigitalban rendeltem először de mivel ott nem kaptam meg ezért a lord.hu-t hívtam fel kb 20.nak és ott volt készleten pesten, meg is vettem 3.án, azóta szenvedek veele hogy távolról is elérhessem a nas-t, hálózaton belül hibátlan, DLNA-t még nem próbáltam, tervezek rátenni egy webian-t (bian.hu) egy kis path módosítással feltehető ( [link]) "a DNS-323 máshol keresi fun_plug script-et (a /mnt/HD/HD_a2/fun_plug helyett a /mnt/HD_a2/fun_plug helyen), a fun_plug fájlban az összes "/mnt/HD_a2/" előfordulást "/mnt/HD/HD_a2/"-ra kell cserélni. Ha ez megcsináltuk, akkor készen vagyunk a módosítással. "

internet felől sehogy se tudom elérni, van dyndns címet is, nyitottam portot routerben port forwardingban és virtual serverben is de nem sikerül, esetleg valaki tud egy kis leírást adni? :)

másik kérdsésem hogy transmission-ben van e olyan lehetőség hogy a letöltendő torrenteket cimke alá rendezni illetve hogy külön mappába szedje őket letöltés elött belet-e állítani?

köszi a választ előre is :)


skoos
(őstag)

Én is távoli elérés problémával küszködöm, bár az ftp kiválóan működik.
Ha előrébb jutsz, kérlek reportálj.
Milyen routered van?


Damien.Kevin
(csendes tag)

Szia! Tp link wifis, majd kiprobálom szintén tp link nem wifissel hátha ott a hiba... bàr nem hiszem mert a port kivülröl nyitva látszik..
Ha sikerül véletlen reportolom hogy sikerült :)


Droidka
(csendes tag)

Sziasztok!

Tegnap vettem egy DNS320 Routert otthoni adattárolásra és távoli elérésre, ja és nem mellékesen letölteni torrenttel.
Itt ahogy nézem mindeki űrül ért a dolgokhoz, de én a gyors beállítási segédleten kívül mást nem találtam a CD-n amit adtak.
Segítségre lenne szükségem, azon kívül, hogy a gépem látja a hálózati helyek között és tudok rá másólni és viszont, semmi egyébhez még fogalmam sincsen, milyen progit kell feltennem.
Torrentezéshez.
És a távoli eléréshez valami jelszó és password párosítást igénylő programot is keresek.
Az sem mellékes, hogy a másolás nálam is csak 10 MB körül mozog,de mindegyik hálózati elemem gigabites ezt sem értem , tehát ez nem lehet a gond.

Lehet röhögni,de inkább aki tud az szóljon a kérdéseimhez, nem kérek beszólást ill. lenézést mindenki kezdte valahol és valamikor.
Ja és tudok címet ahol éppen ma is raktáron van ha valaki keresne még.

Előre is köszönöm.


cannibal
(senior tag)

Hali, olvasgattam a hozzászólásokat és nem teljesen egyértelmű nekem egy dolog. Ha videok tárolásához használnám a DNS-320 -at akkor egy Asus O!Play megenne mindent róla? Ez alatt azt értem, hogy az mkv és egyéb kiterjesztésekkel is elboldogulna? Én úgy gondolom, hogy csak egy sima share ként ha látszódik akkor onnan lejátszik mindent. Vagy rosszul gondolom?


Droidka
(csendes tag)

Szia cannibal!

Bár nem tudom biztosra mondani, de az 54. hsz-ben megvan a válaszod.

Az mkv nem támogatja az avikat viszont igen, de ez nem az én tapasztalatom csak ott említik...

Hi


cannibal
(senior tag)

Köszi, engem is ez zavart össze. Én arra gondoltam, hogy csak egy hálózati share-ként és nem media szerverként menne a megosztás akkor tuti menne -e minden?


bulek
(tag)

Az 54-s választ én írtam, de ott ki is van hangsúlyozva, hogy DLNA-val kapcsolatos kérdésre válaszoltam. Hálózati megosztással szerintem ugyanúgy látja a médialejátszód, mint pl windows vagy linux alatt.


cannibal
(senior tag)

Köszi a megerősítést! Szerintem akkor a hálózati share-es megoldás mindent "át tud adni" az O!Play -emnek.


zszimeis
(csendes tag)

Raktam miniDLNA-t a NAS-ra az itt leírtak alapján, ami nem volt eccerű, de most működik. Viszont ha túl bonyolult fájlstruktúrát másolok a minidlna mappájába (pl. a picture-be, mert mégsem rakhatok 8 évnyi képet ömlesztve egy mappába) akkor a NAS behal. Nem tudom pontosan, hogy mi az amit nem tud kezelni, a sok almappát, vagy szimplán a sok fájlt. Más tapasztalt ilyet?


Zacsi7
(csendes tag)

Én NFS-en keresztül kötöttem össze a NAS-t egy Venice médialejátszóval. Azzal eszik mindent, még az mkv-t is.
Ha jól látom az Asus O!Play is tud NFS-t.


cannibal
(senior tag)

Ez jó hír. Nemsokára hozza a futár :)) 12-16 között várom :K
Már csak azt kéne tudni mi az az NFS :DDD


cannibal
(senior tag)

Megjött a kis drága :DD Ha sikerül vinyót szereznem bele már tolom is :))


Zacsi7
(csendes tag)

NFS - Network File System
Nagy vonalakban a nast be kell állítani NFS serverként. A lejátszónak meg meg kell mutatni hogy hol van az NFS server, milyen IP címen, ott meg kell mutatni neki hogy melyik könyvtárakat jelenítse meg.
A nason a könyvtárakat meg kell osztani NFS-re.
A nas és a lejátszó is legyen statikus IP címen.

1-2-tőt aludtam én is rá mire sikerült, de nem azért mert nehéz, hanem még sosem csináltam ilyet. Mostmár minden menne könnyen.

Ahogy olvastam inkább az NFS-t ajánlották a lejátszóhoz mint a Sambát, UPNPt.
FTP és egyéb mellett is megy akadás mentesen az MKV.


Zacsi7
(csendes tag)

Még egy észrevétel. Mivel egy hete állítottam üzembe én is.
Ha winyót raksz bele mentsd az adatokat róla mert leformattálja EXT3-ra.
Én samu 1,5TB és 2 TB winyót tettem bele, ha nem egy méret nem baj, 1,15 TB RAID1 és 1,2 TB JBOD lett rajta.
JBODot nem akartam, de alapesetben én nem is találtam rá lehetőséget hogy ne JBOD legyen. Trükközve (kivéve és sz.gépben tovább formázva) lehet hogy 3 particiót tudott volna, de alapesetben nem kínálja fel a gyári sw.

Jó kis masina, viszont a venti hangját tekintve nem bánom hogy a kamrába került. A venti néha pörög csak fel max fordulatra, de ha ez a TV-s szobáéban lenne szerintem zavarna engem. De ez csak saját vélemény. Nem brutális a hangja, de azért este tv mellett nem szeretném hallgatni.


VGYke
(addikt)

Sziasztok!
Ehez a NAS-hoz, tudok "IP" kamerát, vagy akármilyet (pl.USB) illeszteni és megfelelő szoftverrel működésre bírni?


Zol77
(aktív tag)

Na megérkezett nekem is.
Frissítettem 2.0-ra,ezzel kezdtem.

Eddig nem valami meggyőző. sőt..

- A nas loginját kívülről nem tudom elérni,más is szív vele úgy látom.(ftp megy kívülről)
- a gyári torrent kliensben ha leállítok egy torrentet ,az pár mp múlva elindul magától.
- többen írták,(dlinkhelp.eu,meg itt),hogy vinyó bele,és már megy is,nem formáz semmit.
Amit én tettem bele,azt rögtön formázni akarta,meg formázta is,addig nem is látta a hdd-t.
Amúgy formázva volt,ntfs -re,de üres volt,így nem érdekelt hogy formázta. De a másik hdd amit bele szánok az már tele van,és nem sok kedvem van átmásolni 1.5TB-ot.
- a rádugott usb-s külső meghajtóval nem tud mit kezdeni,nem látszik a fájlböngészőben,
hogy másoljak róla,vagy rá 1-2 fájlt.

Hát ez így egy nagy f@s.

Amit lecseréltem synology usb station 2 -t, az a fenti dolgokat gond nélkül tudta,
elértem bárhonnan,gyári torrent kliens tökéletesen tette a dolgát,(van egy oldalam,ami nagyon válogatja a klienseket,oda az is jó volt,a DNS-320 persze nem megy) , mindegy mit dugtam rá ntfs,ext3,fat32 látta rögtön.

ennek ellenére bízok benne,hogy ezek mind orvosolhatóak frissítéssel,mert amúgy külsőre tetszik nagyon a nas,meg ha az elődjét nézem,nagyon jó custom firmwarek készültek hozzá,gondolom előbb utóbb ehez is csinálnak majd. Olvastam a fun_plug telepítését,el is kezdtem a transmission kliens miatt,felment a fun_plug,tettem fel transmission klienst is,a legújabbat,azt már el is tudtam indítani,de gui-ból már nem tudtam rá csatlakozni,majd holnap küzdök vele tovább. És mindezt úgy,hogy gőzöm sincs a parancsokról,azt se tudtam mi mit jelent,mindent google-n kerestem,na majd holnap megoldom valahogy ha lesz időm foglakozni vele.

[ Szerkesztve ]

üzenetek