D-Link DNS-320 - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


Laca 012
(őstag)
Blog

Valakinek sikerült már a "Network Shares Settings" menüpont alatt bekapcsolni bármelyik megosztásra az "Oplocks" opciót?? Nekem nem engedi kipipálni a négyzetet. :F


Alex91
(félisten)
Blog

Mi van, kinotted a router geped? :)


Laca 012
(őstag)
Blog

:DD Azt nehezen nőném ki,ez teljesen más kategória.. :K
Ez a céghez kellett, mert a WL500gP-t már ott is kinőttük, meg 5-6 év adatainak biztonsága miatt oda is kellene a RAID1 és a külső USB-s megoldás is lassú.. :K
Először arra gondoltam oda is összedobok valami ITX csodát, de a GSEJT óta nem adtak ki nekem megfelelő lapot.. Ez meg a 2db 3,5"-os WD Green-nel eszik kb. annyit mint nekem a GSEJT (2,5"-os HDD-vel, 7"-os touchsceen-nel). Ráadásul a 22650Ft is elég baráti, ennyiből nem raksz össze semmit, és még építgetni sem kellett.. Méreteiben is sokkal kisebb mint egy (gyári :) ) ITX ház, és mégiscsak egy gyári megoldás..
Ennek ellenére ez is olyan mint a WL500gP, meg az RT-N16 projekt, hogy gyári kiépítésben sajnos nem teljesít minden követelményt amire szükségem van, de már fut rajta a Debian, úgyhogy nem lesz ez rossz, csak ki kell találni miket pakoljak még rá, hogy rendesen betöltse a 4 munkaállomás szerverének szerepét. Például ez az Oplocks funkció nagyon jó lenne, hogy a lányok ne tudjanak egyszerre megnyitni egy file-t ketten és elég idegesítő, hogy elvileg benne van, ott van a webes felületen és valamiért mégsem tudom használni.
Az elég gáz ha emiatt a fw-be épített megosztás helyett a debiant kell túrni, de legalább a lehetőség (elvileg) adott.
Még azt nem tudom, hogy a RAID az szoftveres-e, mert a 2db WD Green 1TB-os hdd különbözik és emiatt hardveres RAID-ben nem biztos, hogy mennének. Mondjuk az sem gáz, mert max. éjszaka szinkronizál egyet aztán annyi, de jobb lenne ha menne..

Mindenesetre az eddig szerzett linuxos tapasztalatok nem jönnek majd rosszul szerintem. :N

[ Szerkesztve ]


zszimeis
(csendes tag)

Sziasztok,

Én DLNA szerverként próbálnám használni a DNS-320-at egy Pana TX-P42G20-al. Sajnos nem működik, a TV médialejátszója látja a NAS-t, de mikor ki akarom választani pl. a VIDEO-t, akkor azt mondja, hogy megszakadt a kapcsolat a szerverrel. A TV egyébként pl. egy Windows 7 PC vel simán működik, tehát ez a része rendben van. Telepítettem a FW 2.0-át, de az sem segített. A Funplug a megoldás? Valami ötlet?

Előre is köszi


sanyi150
(tag)

Sziasztok!

Én a beépített FTP szerverrel nem boldogulok. 1.00 firmware-t használok, az alapértelmeztt 21-es portot forwardolom a routerből. Open Port Tool-al látszik is hogy "21 is open and accepting connections."

Viszont nem tudok bejelentkezni sem böngészőből sem Total Commanderből. Mindig felhasználónevet kér. (admin és root usernevet adom meg, ezeket látszólag elfogadja de nem tudok továbblépni; nem történik semmi, csak egy idő után "A kapcsolatot a távoli számítógép megszakította" üznetet kapok (421 - timeout a TC-ben)

íme a belelentkezési üzenetek sorjában:
Felhasználó (192.168.1.119:(none)): admin
220---------- Welcome to Pure-FTPd [privsep] [TLS] ----------
220-You are user number 1 of 10 allowed.
220-Local time is now 22:14. Server port: 21.
220-This server supports FXP transfers
220 You will be disconnected after 10 minutes of inactivity.
AUTH TLS
234 AUTH TLS OK.
Cert subject: /C=US/ST=D-LINK/L=US/O=D-LINK/CN=192.168.1.119
Cert issuer: /C=US/ST=D-LINK/L=US/O=D-LINK/CN=192.168.1.119
USER admin

Ha nem adok meg usernevet akkor egyetlen üres mappa látszik ahonnan nem lehet sehová lépni és nem is lehet benne semmit létrahozni.

Twonky Media Server és Transmission sikeresen telepítve, mindkettő működik. Windows Xp alatt tallózható a NAS simán, tudok rá másolni, törörlhető, stb. Csak az FTP nem megy.

Tudnátok segíteni hogy mi lehet a baj?


skoos
(őstag)

a NASon tárolom a zanéimet, hogy mégse a gépemet nyomja a ez a vinyó. Beállítottam az itunes szervert, amit a kis itunes fel is ismert.

DE NEM TUDOK PLAYLISTET LÉTREHOZNI, hogy a NAS-on tárolt zenéket rendszerezzem!!! MIÉRT?!?!

:F
:W

Egyszerűen ráhúzom listából a playlistre és nem történik semmi. Ha pedig mappából tallózom ki a zenét és onnan húzom a playliste, a kis + jel megjelenik, de nem teszi be a listába úgysenem.


Alex91
(félisten)
Blog

Nem tamogatjak altalaban a Playlisteket. (Talan a Synology, de ebben se vagyok biztos...)


zszimeis
(csendes tag)

Sziasztok,

Asszem kezdem kapizsgálni, az előző hozzászólások alapján. Tehát a miniDLNA-t kellene telepíteni.Valaki le tudná írni részletesen,hogy ezt hogyan kell?

Köszi


bulek
(tag)

Szia!

A következő 3 file-t telepítsd:
ffmpeg
ffmpegthumbnailer

miniDLNA Samsung TVhez szerintem más tv-vel is megy

Telepítés optware-ral, ha ez nincs feltéve itt megtalálod, hogy tedd fel
ipkg install csomagnév

ha kész vagy, a /ffp/opt/optware/etc/minidlna.conf fájlban adod meg hol találhatóak a megosztani kívánt fájlok, ott látsz példát is, nem bonyolult

Nekem ez az egy verzió működött teljesen jól, a legtöbb lehalt a fájlszerkezet felolvasásakor vagy nem jelenített meg egy fájlt sem. A feliratokat kezeli, bár néha a legelső feliratot nem olvassa fel :F

indítás sh /ffp/start/minidlna.sh start ilyenkor pár perc kell, míg végignyálazza az összes mappát
amennyiben jól működik, akkor állítsd be, hogy a nas indításakor automatikusan elinduljon
chmod a+x /ffp/start/minidlna.sh


csuzso72
(tag)

:Y Pont ugyanez a konfig van nálam is :DD


zszimeis
(csendes tag)

Köszi szépen.Megpróbálom, ha sikerül, ez lesz életem legnagyobb számtek teljesítménye.

Egyébként mellékesen, DNS-320 dobozán rajta van, hogy DLNA certified, meg egy nagy DLNA matrica, ez nem azt kellene, hogy jelentse, hogy nem kell még külön progikat installálni?


Zol77
(aktív tag)

Aki utánaolvas/néz vásárlás előtt a kiszemelt dolgoknak,az általában mindig a legjobbakat veszi meg :)

Elméletileg holnap meglesz nekem is már a nas, még április 4-én raktam kosárba :)


zszimeis
(csendes tag)

Szia,

Bocs az értetlenkedésért, fent van a funplug, letöltöttem a csomagokat is. Az installáláshoz be kell másolni őket az ffp könyvtárba valahova és onnan installálni?


bulek
(tag)

Igen DLNA certified a cucc, ha bekapcsolod az UPnP AV Server-t, akkor meg is jelenik az adatforrások között. Az mkv nincs támogatva, az avikat viszont viszi.

mindegy hova másolod, az ipkg install-t ha futtatod abból a mappából, ahol a csomagok vannak megtalálja. Én létrehoztam egy tmp mappát, oonan instaláltam


zszimeis
(csendes tag)

Köszi, végül sikerült, igaz, hogy a szomszéd kellett hozzá, aki ért egy kicsit a Linuxhoz, de csak a végén :) Faszán működik.

Egyébként hiába kapcsoltam be az UPnP AV-t, a Panasonic TV nem olvasta a fájlokat. Magát a NAS-t látta, de a fájloknál kidobott. A TV médialejátszója sem támogatja az MKV fájlokat, úgyhogy az amúgy sem játszik, de az AVI-kat sem látta.

Más: a ventillátor gyakorlatilag állandóan megy és a vinyók is ciccennek egyet néha, akkor is ha semmi nem kapcsolódik a NAS-hoz. Már azelőtt is így volt, hogy felraktam a Funplugot, meg a miniDLNA-t. A hőmérséklet, és a hibernálás gyári beállításokkal van. A hang nem olyan nagy gond, mert egy "eldugott helyen" van, csak félek, hogy sokat fogyaszt, vagy hamar tönkremegy. Valakinek van ezzel tapasztalata?


halftome
(csendes tag)

nekem is DNS 320om van, mindent úgy csináltam ahogy mondja, de elakadtam a végén. Előszőris amikor elindítom véglegesen a transmission-daemon-t, nem indul. Azt végre megoldottam bár nem tudom hogy :) Most meg azt írja, nincs hozzá jogosultsága, aztán vmi más error volt. A .json fájlba beleírtam a whitelist-be az IPmet is ahogy mondta, de csak azután mondta, hogy minden ok, miután kikapcsoltam a .json fájlba a
“rpc-authentication-required”: true, false-ra. most ezt adja ki:
# transmission-remote 127.0.0.1 -w /mnt/HD_a2/transmission-downloads
http://127.0.0.1:9091/transmission/rpc/ responded: “success”
Szóval működnie kéne, de amint belépek rögtön kiírja, hogy 403 hiba.
Egész nap ezt próbáltam meg csinálni.


halftome
(csendes tag)

Log fájlom:

/mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon # vi transmission-daemon.log
[18:03:15.098] Transmission 2.22 (12102) started (session.c:708)
[18:03:15.099] RPC Server Adding address to whitelist: 127.0.0.1 (rpc-server.c:8
[18:03:15.099] RPC Server Adding address to whitelist: 192.168.*.*192.168.1.* (r
[18:03:15.099] RPC Server Serving RPC and Web requests on port 127.0.0.1:9091/tr
[18:03:15.100] RPC Server Whitelist enabled (rpc-server.c:989)
[18:03:15.100] DHT Generating new id (tr-dht.c:306)
[18:03:15.100] Using settings from "/mnt/HD_a2/.transmission-daemon" (daemon.c:4
[18:03:15.100] Saved "/mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon/settings.json" (bencode
[18:03:15.100] Port Forwarding (NAT-PMP) initnatpmp succeeded (0) (natpmp.c:70)
[18:03:15.101] Port Forwarding (NAT-PMP) sendpublicaddressrequest succeeded (2)
[18:03:17.110] Port Forwarding (UPnP) Found Internet Gateway Device "http://192.
[18:03:17.111] Port Forwarding (UPnP) Local Address is "192.168.1.140" (upnp.c:1
[18:03:17.111] Port Forwarding (UPnP) Port forwarding through "http://192.168.1.
[18:03:17.111] Port Forwarding (UPnP) Port forwarding successful! (upnp.c:224)
[18:03:17.111] Port Forwarding Forwarded (port-forwarding.c:95)
[18:03:43.265] DHT Attempting bootstrap from dht.transmissionbt.com (tr-dht.c:24
~


Laca 012
(őstag)
Blog

Érdekes jelenség van nálam...
Betettem élesbe a NAS-t, de a megosztást nem tudom rendesen beüzemelni..
Létrehoztam 2 csoportot, Csoport1, Csoport2 és 4 felhasználót.
1 felhasználót hozzárendeltem a Csoport1 -hez, a másik 3-at Csoport2-höz.
A Volume_1-et beállítottam a Csoport1/Felhasználó1 jogaiba (Read/Write)
A Volume_1 alá létrehoztam egy mappát, amit a Csoport2/Felhasználó2,3,4 jogaiba raktam.
Eddig OK.
A nettopommal (Win7)tudok csatlakozni, Volume_1 -hez a Felhasználó1 jelszavával, az alatta lévő mappához meg a másik 3 felhasználó adataival, vagy mivel ez a Volume_1 almappája, a Felhasználó1-el is.

Viszont a céges gépekkel (XP-SP3) nem megy. Ha megkeresem a NAS-t, látom a Volume_1 és a másik mappát is, de bejelentkezni egyikbe sem tudok.
Ha a webes felületen valamelyik megosztást átrakom "All accounts"-ba, akkor tudok csatlakozni, nyilván minden felhasználóval.
Mi lehet a gáz??

A másik problémám, hogy ha belépek valamelyik megosztásba, akkor hiába nem pipálom be a jelszó megjegyzését, a gép újraindításáig nem kér többet jelszót..
Hogyan lehet vajon kijelentkezni?? :F


cannibal
(senior tag)

Halihó, remélem nemsokára én is egy ilyen kütyü boldog tulajdonosa leszek :K


Zacsi7
(csendes tag)

A remény hal meg utoljára.
Én 03.27-én rendeltem az edigitalban és tegnap mikor felhívtam őket hogy "namivan" akkor fél óra zenélés után azt mondták hogy beszéltek a beszállítójukkal és május vége előtt nem fognak biztos hozzájutni.
Most keresem hogy ki hol tud raktárról adni. Talán a Mediaplanet. De már csak akkor hiszem ha látom.
Te hol veszed?

üzenetek