D-Link DNS-323 - Hálózat, szolgáltatók fórum

Hirdetés

üzenetek

hozzászólások


maxtro
(csendes tag)

Hát ez nem jó hír nekem, de majd még kinlódok vele hátha.
Az usb-vel kapcsolatban próbáltam egy olyat, hogy a nyomtató usb-jére kötöttem egy manuális 4 portos usb nyomtató switchet (1nyomtató 4 PC) ebből egy kábel (usbA-B)megy dns-323 usb-jére egy másik pedig a pc-re. Tehát elosztottam a nyomtatómat a DNS-323-ra és egy pc-re.
Ha a pc-re van kapcsolva, megy a nyomtatás gond nélkül, de ha a 323-asra, akkor nem nyomtat. A nyomtatási sorba bekerül a dokumentum, de csak várakozik, meg üzemkésznek látszik a nyomtató és a konfigban is látszik. Ha viszont a nyomtatót közvetlenül a 323-ra kötöm, akkor a hálózatban minden gép eléri, tehát nyomtat még WIFI-n keresztül is.
Kipróbáltam mindenféle variációt az összes portal, megcserélgettem a kábeleket eredmény nélkül.
A nyomtató switch nem kap tápot, ha ez érdekes.
Erre a megoldásra azért lenne szükségem, mert vannak olyan esetek mikor nem akarom hálózatba használni a nyomtatót (vagyis ez egy multifunkciós 3 az 1-ben) vagyis a scanner részét használnám. Ez a funkció nem müködik, mivel nincs közvetlenül a pc-re kötve és a szoftvere hiányolja. Azt meg nem tartom túl elegánsnak, hogy mindíg dugdossam a kábeleket, egyszrűbb lenne ( vagy mégsem) csak átkapcsolni.
Neked mi a véleményed erről?

üzenetek