D-Link DNS-323 - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


gex75
(tag)
Blog

Élesbe még nem próbáltam, de szerintem nem menne mert a szükséges lighttpd + php
szerver meg a ctorrent program a 323-ra lett leforditva.

Ha kapok végre 313-at akkor kipróbálom.


Rival
(aktív tag)
Blog

Van-e jelentősége, és egyáltalán lehetséges-e a ctorrent user agent-jének (jó magyarosan) megváltoztatására? Legalábbis az mldonkey ad erre lehetőséget, így pl. Azureusként tudta magát azonosítani...

szerk.: bocsánat, Google a barátom... :) Elvileg igen, -A opcióval...

[ Szerkesztve ]


Rival
(aktív tag)
Blog

Egy nagy pirospont a paprikának (mondhatni pirospaprika :DDD) és a ctorrentnek:
Engedi standby-ba menni a vinyókat. Az mldonkey-ban kimondottan idegesített, hogy ha nem kellett, ki kellett lőni, és elindítani ismét, ha szükség volt rá. Egyéb esetben nem aludtak a vinyók... hát ez istenkirálycsászár...

[ Szerkesztve ]


maxtro
(csendes tag)

Hát ez nem jó hír nekem, de majd még kinlódok vele hátha.
Az usb-vel kapcsolatban próbáltam egy olyat, hogy a nyomtató usb-jére kötöttem egy manuális 4 portos usb nyomtató switchet (1nyomtató 4 PC) ebből egy kábel (usbA-B)megy dns-323 usb-jére egy másik pedig a pc-re. Tehát elosztottam a nyomtatómat a DNS-323-ra és egy pc-re.
Ha a pc-re van kapcsolva, megy a nyomtatás gond nélkül, de ha a 323-asra, akkor nem nyomtat. A nyomtatási sorba bekerül a dokumentum, de csak várakozik, meg üzemkésznek látszik a nyomtató és a konfigban is látszik. Ha viszont a nyomtatót közvetlenül a 323-ra kötöm, akkor a hálózatban minden gép eléri, tehát nyomtat még WIFI-n keresztül is.
Kipróbáltam mindenféle variációt az összes portal, megcserélgettem a kábeleket eredmény nélkül.
A nyomtató switch nem kap tápot, ha ez érdekes.
Erre a megoldásra azért lenne szükségem, mert vannak olyan esetek mikor nem akarom hálózatba használni a nyomtatót (vagyis ez egy multifunkciós 3 az 1-ben) vagyis a scanner részét használnám. Ez a funkció nem müködik, mivel nincs közvetlenül a pc-re kötve és a szoftvere hiányolja. Azt meg nem tartom túl elegánsnak, hogy mindíg dugdossam a kábeleket, egyszrűbb lenne ( vagy mégsem) csak átkapcsolni.
Neked mi a véleményed erről?


maxtro
(csendes tag)

"Egy nagy pirospont a paprikának (mondhatni pirospaprika ) és a ctorrentnek:
Engedi standby-ba menni a vinyókat."
Ezt én is megerősíthetem, szépen alszanak.


gex75
(tag)
Blog

Igen, ezt elfelejtettem leirni az elönyöknél.
Egyébként azt figyeltem még meg hogy nálam az egyik tesztrendszerben két független
HDD van, az egyiken (HD_a2) fut a paprika és oda tölt le, a másikon meg egy pár adat van.
Ha HD_a2-ön dolgozik a paprika akkor az felpörög, de a másik marad alvó módban,
ha a paprika végzett az elsô lemez is elaszik.
:)

Az otthoni rendszeremnél pedig 0 a zaj, csak a HDD kattogását hallom néha pedig
most is tölt le egy dvd iso-t, mellette egy mac mini fut - annak is 0 a hangja.

Gondolkodom, hogy lecserélem a "paprika" nevet valami másra, irjatok pár 5letet.


maxtro
(csendes tag)

Szerintem hagyd így, már megszoktuk. Esetleg Chili (Csili) :DD


[CM]Crusher
(senior tag)
Blog

313-ra PAPRIKA mikor várható, szívesen tesztelném :)


Dartimperial
(tag)

Hello!

Maradjon a "paprika" név!
(csak jöjjön a 313-ra is :) )


Sefter
(veterán)

sziasztok!

gondolkozom egy 323-as vásárlásán, hogy vagytok megelégedve vele?
FTP-ről való letöltésre használnám, nem torrentre...a 313-ast is lehet ilyenre használni :F
az csak annyiban más, hogy IDE vinyó kell neki és csak 10/100-as a lan része :F

köszi a válaszokat


Encian
(tag)

"A D-Link bemutatta a DNS-323 jelû hálózati tároló kisebb testvérét, az egyetlen 3,5 hüvelykes, SATA csatolós merevlemezt fogadó DNS-313-at. Az eszköz Gigabit Ethernet interfészen keresztül köthetõ hálózatba."

DNS-313 1db sata-s hddd és gigabites hálózat.


kopasz79
(tag)

szerintem legyen a neve:
gexTorrent


Sefter
(veterán)

:Y de benéztem valamit :Y


bnss
(veterán)

Üdv. Megtetszett a 323, igazából nincs szükségem 2 db HDD-re - bár a a RAID nem rossz -, ezért gondoltam a 313-ra. Elsődleges felhasználási terület az "energiatakarékos torrent kliens" lenne, persze ha már lenne, hálózati adattárként a hálózat többi felhasználója felé is nyitott lenne. Arra lennék kíváncsi, hogy esetleg a kistesóra is rá lehetne "erőszakolni" egy torrent klienst? (különös köszönettel a fejlesztőnek, gex75-nek :R)

[ Szerkesztve ]


gex75
(tag)
Blog

Három lehetőség van annak aki akar venni :

1.) megveszi most a 313-at és vár egy picit amig fejlesztik hozzá a torrent letöltőt,
vagy használja az mldonkey-t (ami nem mindig stabil) és sokat eszik.

2.) vár márciusig amikor akciózva lesz, akkor olcsóbb lesz és meglesz hozzá a
torrentes okosság.

3.) vár májusig (kb) amikor kijön a 343 és mindkettőnek(323 és 313) lejjebb megy az ára.

[ Szerkesztve ]


bnss
(veterán)

2. és a 3. pont bizakodásra ad okot, köszönöm az infót! :R


tkesy
(őstag)
Blog

4.) Akinek meg már van, az tűkön űlve vár egy jó kliensre... :)

[ Szerkesztve ]


bnss
(veterán)

Elfelejtettem, a 323-asról azt olvastam, hogy felszerelték print szerverrel. Próbálta már valaki ezt a szolgáltatást? Egyedül a print szerver hiányzik a hálózatból jelenelg, ez eldöntené azt a bizonyos mérleget. :R


Sefter
(veterán)

az FTP letöltő része hogy működik a 313-nak :F


gex75
(tag)
Blog

323 emulátor

http://support.dlink.com/Emulators/dns323/html/main_menu.html

a 313 felülete is 96%-ban ugyanez.

üzenetek