üzenetek

hozzászólások


hapakj
(aktív tag)

+++1


Pikari
(addikt)

Az aktív mobilos gamerek száma 2.2 milliárd (az adat 2023-ból származik), az átlag mobil játékos napi fél órát tölt játékokkal. Hogy hány androidos játék 2D-s, és mennyi 3D-s, arról nincs adatom, és nem is találtam (automatizált statisztikát gyűjteni erről elég nehéz lenne). Hogy az egyszerű 2D játékok neked nem tetszenek, azt megértem, én sem foglalkozok 2D játékokkal már (ha agyonvernének, se játszanék ilyennel 2023-ban), de ettől még persze nem lesznek irrelevánsak semmilyen szempontból sem. Mindenesetre ha valami kategóriára rákeresel a google playben (vagy más mobilos webstoreban) vegyesen jönnek fel a 2D és 3D játékok.


Pikari
(addikt)

Utoljára a hyperdimension neptunia R3-mal (pc, opengl), a neptunia vii-vel (pc, dx11) játszottam, jelenleg a kandagawa jet girls (pc, dx11), a beginning of the witch (pc, ??), a final fantasy iii 3d remake (pc+android, opengl), a final fantasy 4 -3d (pc+android, opengl) és 4/2 3d remake (pc+android, opengl) és a my heroes justice van terítéken (PC, dx11), ezen kívül egy random 3d machjonggal (android, opengl) játszottam még. Hetente 30-40 percet játszom 2022 óta. Netes játékok nem érdekelnek, ezért a hoyoverse nálam kiesik (nem azt mondom, hogy rossz, sőt, biztosan jó, csak személy szerint nem érdekel).

[ Szerkesztve ]


cpt_sanya
(tag)

Hát végig olvastam ezeket az egymenéseketet. Amit ide biggyesztettél. Hozol mindent amit a legtöbb elvakult fan. Ráadásul kedvedre ferdíted a tényeket. Elsőnek 1-2 évvel jösz utána 2 évtizeddel ezelőtti hardwerrekre mutogatsz. Előjön a gaming majd előjösz a mobil gamingre , ami teljesen más szegmens. És teljesen más kategória. Azért nem lehet össze hasonliítani a mobil gaminget még egy nintendó játékkal sem, nem , hogy egy rendes pc címmel. De oké futtas kérlek mondjuk egy cities skylinet pl a mobilodon 300. 000 lakos felet. :)

[ Szerkesztve ]


Pikari
(addikt)

És hogy mi milyen kategória, azt te döntöd el.


hapakj
(aktív tag)

Dehogynem. Teljes mértékben irrelevánsak szoftvertechnológia szempontból. Nincs komplex workload nincs szükség multithreadingre. Az új API-k/OS-k/célhardverek pont ezeket a problémákat célozzák / oldják meg nagyon jól. S lekicsinyelni jelentőségüket mert van több milliárd valami amiknek nincs szüksége a képességekre az kettősmérce.

A fentebb említett Doom Eternal sem lenne megvalósítható ezek nélkül.


Pikari
(addikt)

Nem én kicsinyítem le a jelentőségét, hanem az a tény, hogy a piacnak nincs rá különösebben igénye. A játékélmény nem növekedik meg érdemben attól, hogy 30 millió polygon helyett 60 milliót tudsz kirajzolni adott sebesség mellett egy megadott videókártyán. Mint ahogy az sem, ha 20 ezer mesh helyett 40 ezret rajzolsz ki.

[ Szerkesztve ]


hapakj
(aktív tag)

Ez érdekes, hiszen pont a piac kiszolgálói viszik ebbe az irányba a fejlődést. Igen köztük még a mobil platform gyártók is.


Pikari
(addikt)

Ez inkább olyan, mint a hangkártyák esetében. A 11,025khz-tól 22.05khz-re ugrás még nagyon érezhető volt, a 22,05-ról 44,1-re még oké volt, aztán a 88.2khz hirtelen nem érdekelt már senkit, és az összes gyártó becsődölt. Az emberi érzékelés logaritmikus, ez nem csak a hangra, hanem a szemre is vonatkozik. Mindig lesz különleges igény, de az már nem tömegigény.


hapakj
(aktív tag)

Az pedig szubjektív kinek mi az élmény. Nekem az 27" 1440p-ben 144Hz-en játszani. S itt már egy szálas feldolgozás esetén sok esetben problémákba ütköznénk. Ezek technológia limitációk. 20 éves megközelítéssel nem lehet megoldani.


hapakj
(aktív tag)

Hát valósidejű 3D grafikában még messze vagyunk ettől.


Pikari
(addikt)

Már nagyon rég ott vagyunk. Ha ezt túl akarod szárnyalni, oda start trek holofedélzet, vagy valami agyi idegekre csatlakoztatható megoldás kell majd, és nem pedig szebben csillogó víz.


hapakj
(aktív tag)

Ugyanmár. Még rengeteg trükközés van a mostani eredményekben. Elnagyon részletek, trükközés a fényekkel, limitációk merre mehetsz / nézhetsz. S rengeteg munka a geometriával, hogy meg tudjon mozdulni.

Az Unreal Engine 5.0 hatalmas előrelépés a Nanite-tal és Lumennel ami már realtime tényleg sok mindent megold és kell is hozzá legalább egy RTX 2xxx szériás kártya.

S igen, hozzáadhat az élményhez. Tök jó példa erre nekem a Mafia Definition Edition:
https://www.youtube.com/watch?v=RARjkBzniNM

Nekem kellett a grafikai színvonal, hogy egy ilyen mélységű sztorit elmeséljenek. Egyszerűen baltával vágott arcokkal és üveges tekintettel nem jött át.


copass
(veterán)
Blog

szebbeny csillogó víz: tükröződésnek hívják és hatalmas a különbség, hogy valódi tükröződés vagy fake(bake)...ezért is nagy szám az rtx, hogy tudja ezt hardveresen.
fejlesztésben nagyon nem mindegy, hogy mindent leszámoltatsz előre, fényelsz kamu fényekkeval. vagy csak berakod a fényforrást és fizikailag helyes anyagokat raksz a felületekre és hagyod hogy dolgozzon a vas...
pl: metro exodus
ezekhez képest egy mobilos játékot rommá kell optimalizálni hogy meglegyen a 30 fps, de még switchnél is 30 fps a nagy átlag, hogy minden low-on van. de fut és a fejlesztőknek ez a lényeg, hogy fusson és termelje a pénzt.
minden mobil játék erre épül, hogy perkálj folyamatosan.


hapakj
(aktív tag)

Igen, így van. Én azon is röhögök, amikor sok hozzáértő azthiszi, hogy az RTX-től csak csillogó pocsolyák lesznek, miközben az csak egyik usecase az eljárásnak. Soft Shadow (finom árnyékok) illetve a global illumationben is rendkívül hasznos, mivel pontosabb eredményt számol hatékonyabban.

Persze vannak erre raszterizáció alapú megoldások is, de egyre jobban ott tartunk, hogy kevésbé hatékonyak


Cyberpunk
(félisten)
Blog

Vicces. Azert sem telepulok at, mondjuk a procim nem is tamogatott, mar ez vicces volt. :DDD


hapakj
(aktív tag)

Igen és se vagyok túl boldog, hogy a 7700K-m nem támogatott. :D De még vagy 5 évig jó lesz a Win 10


copass
(veterán)
Blog

én látványterveket készítek, az hogy gpu számol az már régóta van. de még mindig az volt a módszer, hogy összepakolod sematikus vagy drótvázban és majd render után derül ki hogy milyen lesz.
most már valósidőben van minden, egyből látod hogy mit raksz le, milyen fények, mennyire tükröződik,stb. töredékére esett vissza a ráfordítási idő. órák helyett percek!
ue5,lumen és nanite a bármekkoramodellelteleszórhatomésnemfagyle?! :D

[ Szerkesztve ]


hapakj
(aktív tag)

Elvileg az :D nagyon még nem mélyedtem bele csak felraktam saját gépre. Elég elképesztő mit meg tud mozgatni ez a 6 éves gép, csak egy GTX kártyával is. Ezt a "Valley of the Ancient" demot nyomogtam. Ment szépen ~70 FPS-sel de mindent is tekert a gépbe, még az SSD-t is :D

Jah igen, realtime területeken kívül az offline content kreáló cuccok interaktivitását is nagyon megdobta az RTX.

[link] nagyon nem jön át videón amúgy, hogy ez mennyire részletes realtime

[ Szerkesztve ]


drkbli
(tag)

"Igen, tud."

Dehogy tud. Aktuális Linux Mintet nem lehetett felrakni olyan alaplapra, amin előtte napi 8+ órában W10 futott. Valami noname nVidia nevű cég volt az alaplapi videokártya gyártója, a Mint saját drivere 15 percen belül lefagyott, az nVidia driver meg nem ment fel, mert régi volt, és közben a kernelben változott valami ... PCI Express 1.0-ás külső videokártya sem ment vele (még ATI vmi volt) ...

üzenetek