Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


markussandor
(senior tag)

Lejárt a szerkesztési időm...

Hatalmas luzer vagyok, nem romlott el, rossz kábelt dugtam bele az emlegetett portba, a másik végén nem volt semmi :-)
Az asszony segítségével sikerült azonosítani a halottnak vélt kamera kábelét, most már minden frankó :-)


crissprivat
(senior tag)

Sziasztok.
Lenne egy kis gondom az új nvr cucommal.
Vettem egy hikvision nk44w1h-1t(wd) rendszert. Ez egy nvr-ből és 4 wifis kamerából áll. A gondom az vele,hogy a házban található összes tv-vel össze tudom hangolni, csak pont azzal az eggyel, ami a nappaliban van és amire fontos lenne nem. Egy panasonic cx700 tv az,amin nem müködik. HDMI -n van összekötve a tv és az nvr. ( a többin is dettó így) Indításnál megjelenik a hikvision kezdő képernyője, de utána csal a nagy feketeség marad a képernyőn,bontsa a kapcsolatot az nvr. 3 HDMI kábel próbálva és mindegyik bemenet is. Semmi változás.
Találkozott már valaki ilyennel, mi lehet a gond? Nagyon örülnénk ha tudna valaki tanácsot adni, hogy mégis mi lehet a gond.
Köszi.


jézusom
(addikt)

Ugyan azzal a kábellel próbálod?
Az NVR képe fekete, vagy a kamerák nem jelennek meg az nvren?


crissprivat
(senior tag)

Igen, ugyan azzal a HDMI kábellel próbáltam a tvken. Az LG-n simán megy minden, rögtön bejön rajta minden amint csatlakoztatom az nvr-t, ugyan azzal a Panasonicnál csak egy pillanatra jön elő az nvr kezdőképenyő, utána bontva lesz a jel. Marad a fekete képernyő a tvn a HDMI felirattal, mint amikor nincs rákötve semmi. Teljesen bontódik a kapcsolat pár mp múlva. De ezt,mint írtam, 3 HDMI kábellel is eljátsza, az összes HDMI bemenetelén, a többi tvn meg minden rendben.
Valami végett a Pana tv bontsa a kapcsolatot,de nem tudom mi végett lehet :((
Ennek ilyen simán kellene müködnie . [link]


golfnyeres
(tag)

A Panasonic milyen felbontású?
Arra gondok, hogy nem tudja megjeleníteni az nvr ben beállított képernyőmódot.


crissprivat
(senior tag)

Nem friss modell, de 4K, szóval ezzel nem lehet baj. A kamerák FHD.


poolbig
(aktív tag)

Üdv mindenkinek!
Egy ismerősömnek kellene egy minimál projekt. Egy darab szoba megfigyelése éjjel-nappal, távoli elérés.
Adott egy T-Com-os optikai net egy Sagemcom F@st 5655v2-vel.
Amibe nem szeretne fektetni:
- router
- fizetős felhő
- rögzítő (nincs rá szükség)
- minden ami pénzbe kerül. :DD
Néztem neki egy ilyet: https://xiaomi.hu/termek/mi-otthoni-wifi-biztonsagi-kamera-basic-1080p/
Jól gondolom, hogy ez egész jó felbontással távolról is nézhető (betekintés), illetve mozgásérzékeléssel riasztásokat is tud küldeni a telefonra?
Van esetleg valakinek jobb ötlete?

[ Szerkesztve ]


vacs
(veterán)
Blog

Szia.

Nem tudom hogy ebben a Sagemcom-ba milyen erős wifi van, de egy rendes routerre lehet szükség lesz!

A Xiaomi kamerái csak a Mi Home appon keresztül nézhetők, Windows PC app csak trükközve van.
A mozgás érzékelés része szerintem felejtős, össze vissza jelzett, bementem a szobába, de csak fél órával később szólt az app, hogy mozgás van, de olyan is volt, hogy egyáltalán nem jelzett!
A Xiaomi szerverein keresztül működik, ha valami hiba van a szerverrel, akkor a kamera sem érhető el!
Ár / érték arányban jó, de nem kell tőle sokat várni!

[ Szerkesztve ]


Vaze
(őstag)

Sziasztok!
Segitseget szeretnek kerni.
Van egy Swann kamera rendszerem,ez volna az [link] csak annyi,hogy 2 kamera van hozza.
Mikor vettem,eleg volt ketto.
Most viszont szeretnek venni hozza,+1 kamerat,es itt kellene a segitsegetek.
Tehat a +1 kamera kb a haztol 10-14 meterre levo parkolot figyelne,ahol az autom parkol.
Sajna kozelebb nem tudom vinni a kamerat.
Kerdesem az volna,hogy ehez a rendszerhez,ami nekem van,csak ugyan ilyan markaju kamerat tudok hozzakotni,vagy esetleg mas tipus is szoba johet?Masik kerdesem,hogy milyen kamera ajanlott?Minnel szebb kepet szeretnek kapni,es jol kellene latnia ejszaka is.
Valaszokat elore is koszonom :R


poolbig
(aktív tag)

Csak mobilról akarja nézni a képet az illető.
A router ugyanabban a szobában van.
A Xiaomi meg csak karban tartja a szervereit. :DD
Szóval akkor jó lesz ez.
Persze ha van best buy ebben a kategóriában, akkor ne tartsátok magatokban. :R


jézusom
(addikt)

Sziasztok!

Hülye kérdés. Ha van a rögzítőn h264-es és h265-ös kamera is, akkor tud menteni 2 különböző kamerát más kódolással az nvr?


markussandor
(senior tag)

Szia,

tök mindegy a rögzítőnek, ő azt a stream-et rögzíti, amit a kamera küld neki (feltéve, hogy ismeri mindkét kódolást).


sambenez
(addikt)

Szinte biztos hogy sokat fog szentségelni xiaomi kamerával. De mindenki maga tudja mennyit ér meg a nyugalma.


Vaze
(őstag)

Nincs valaki szaki,aki tudna valaszolni a kerdesemre :F


markussandor
(senior tag)

Talán azért nem tolonganak a válaszok, mert analóg rendszered van, ez pedig ip alapú rendszerekkel foglalkozó fórum, nem sokan ismerik, köztük én sem.


Vaze
(őstag)

ohh,akkor ellnezest kerek :R


Vaze
(őstag)

Ha Ip kameraban gondolkodnek,a fent leirtak szerint,melyik kamera lenne a nekem megfelelo?


bigrock
(addikt)

Viszont akkor cserélned kell mindent, rögzítővel-kábellel együtt (hacsak az nem UTP)
Ez nem baj?


Vaze
(őstag)

Ami van rendszer,az maradna,mert a ket kamerabol az egyik a haz elejen,a masik a haz vegen van.
Ami meg most lenne,az szinten a haz vegen lenne,csak az a parkolo fele nezne.
Viszont nekem van egy ilyen Ip kameram [link] epp most neztem meg,hogy el e lat odaig,es hogy mit lehet latni.
El is lat odaig,ha nem zoomolok,akkor nem is szemcses a kepe,az autot is latni (kozlampa van)de gondolom,hogy jobb kameraval sem fogom az arcot felismerni este,ha az autot piszkalja?Vagy esetleg ennel tudnal jobbat ajanlani?Sajna amit ma irtam,hogy 10-14 meter,az nem valos,az elobb azt is lemertem,es kb 30 meterre van a haztol az auto.


jézusom
(addikt)

Miért ezen csak digi zoom van? Ha optikai, akkor nem szabadna elromlani a képnek.

üzenetek