Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


weeweew
(csendes tag)

Köszi, megnézem.


weeweew
(csendes tag)

Van-e NATolva nem tudom. Megkérdezem, ha kovyhun ötlete nem működne.
Szerk.:
Ha NATolva lenne, akkor nem lenne publikus az IP-m? Mert publikus.

[ Szerkesztve ]


grabber
(addikt)
Blog

Van olyan,hogy a gyártó biztosít erre tárhelyet és csak oda kell bejelentkezned. Akkor nem kell ilyenekkel foglalkozni. De ehhez tárhelyet és sávszélességet is igényel,emiatt ezek fizetős szolgáltatások. Azt kell megnézni,hogy van-e ilyen szolgáltatása annak a terméknek amit vettél. Én sosem használtam ilyet,mert magam oldottam meg. Így nincs havi költségem.


weeweew
(csendes tag)

Siker! Köszi. :R


gabor9991
(őstag)

Jól gondoltam tegnap, a kamera működéséhez nem szükséges semmit állítgatni a hálózaton elvileg.
Ma volt időm szórakozni vele és megtaláltam a hiba okát.
Az a hiba hogy a Telenor mobilhálózatán és csak ezen nem jelenik meg a kamera képe.
Kipróbáltuk vezetékes Telekom hálón wifin keresztül tökéletes.Free wifi hálón szintén működik rendesen.
Vodafone mobilneten működik, telekomon szintén, Telenor mobilnetre kapcsolva nem.
És ezzel az a baj hogy 3 telenoros SIM van használatban nálunk és egyikkel sem működik.
Mindhárom SIM apn beállítás "net".
Telenor üfsz szerint náluk nincs semmilyen adatforgalom korlátozva.
Itt megakadtam.


kovyhun
(tag)

"Emellett én javaslok egy rendes router beszerzését is a szolgáltatói helyett."
Sajnos mi is ilyent kaptunk egy hűséghosszabbítás után ráadásul digitálisra állították a telefont is, így ahhoz ez szükséges, nem tudom másra cserélni.
Mögé kellett tennem a saját routeremet :(


Gabbana
(aktív tag)

Egyszeruen nem tudom elkerulni h a segitsegeteket kerjem. Mindent megprobaltam...
2-an elutazunk, vettem gyorsan egy ip kamerát, azt ami polcon volt, Tplink NC200. Mindent beallitottam, minden ok, azonban amiert igazabol vettem, a motion detection beallitasa a regi flash vagy NPAPI modon tortenhet...

Egyszeruen nem tudom se win10,se vin7, se androidon se semelyik netbrowserrel beallitani.
Nincs valakinek otlete? :O

Ps. A google 2015 ota leallt a tamogatassal, nem jon be az elokep amin be tudod kattintani, h mely kepernyoresz mozgasa eseten kuldjon emailt...

[ Szerkesztve ]


Pubszon
(veterán)
Blog

Tudom hogy írtad, hogy minden böngésző, de azért mégis rá kérdezek.
A régi Internet Explorer-el is próbáltad?
Nem az Edge, hanem az IE. Általában azzal megoldható az ilyesmi.


Janos250
(őstag)

"nem jon be az elokep amin be tudod kattintani, h mely kepernyoresz mozgasa eseten kuldjon emailt..."

Ilyen kamerákkal én is találkoztam (Hiseeu), nem találtam megoldást. Igen, az IE-vel sem, pedig a többi kameránál az IE a megoldás kulcsa.


GIJoe
(addikt)

Szép estét, 1 kis segítséget kérnék...
Szóval szeretném frissíteni az NVRem, 1új lappal pl.
Szeretném ha mindenképpen a Hi3536 lenne benne (Quad-core ARM Cortex A17 @1.4 GHz
Mali-T720 GPU HDMI 2.0+BT1120+ SATA 3.0 interface,2xUSB 2.0+1xUSB 3.0)
a kis ali express eladók mindenfélét irkálgatnak, tehát nem Hi3536D v Hi3536Dt szeretnék.
Van vkinek tuti megbízható nvr lap forrása? :R


Gabbana
(aktív tag)

Mindent probaltam. Meg androidon flash browsert is. Talan a linux lehet meg vissza...
En nem ertem, hogy nem lehet valami updatet kidobni...raadasul a tplink sajat appja se kezeli :(( :(


Tothgera30
(Ármester)

Sajnos a board részében az eladók sem biztosak sokszor, hogy épp mit árulnak vagy melyik példány van készleten. Mikor külön vettem lapot általában mindig volt egy kis elírás vagy tévedés.

Viszont ezt az NVR-t tudom ajánlani, vettünk már ismerősi körben több darabot, és nagyon bevált. Hi3536-el van szerleve, gyári heatsink (nem is igazán melegszik), 5mp-es kamerákkal használom, de 8mp-el sincs gondja.


kovyhun
(tag)

"Ilyen kamerákkal én is találkoztam (Hiseeu), nem találtam megoldást."
Nálam mennek IE-vel és Safari-val is (Win7), mindkét fajta Hiseeu ami van nekem.


CHIPman
(nagyúr)
Blog

Üdv!
1db kültéri (vízálló) kamerára lenne szükségem, amely lát sötétben is, és rögzít akár SD-re, akár HDD-re, tökmindegy. Ez lenne az alap, kérnék szépen tanácsot, hogy milyen lehetőségeim vannak.
Továbbá felmerült bennem a kérdés, hogy mennyivel dobná meg az költségvetést, ha emellett lehetne 4G-n is figyelni, de úgy, hogy csak akkor bonyolítson számottevő adatforgalmat, ha éppen nézem.

Előre is köszi.


Janos250
(őstag)

A 612-es is? Mert abból nekem egy megy, négy nem :W
Safari? Na, ez új infó, kipróbálom, kösz :R

[ Szerkesztve ]


szakacs671
(friss újonc)

Sziasztok otthonra szeretnék egy jófajta IP rendszert Wifisben gondolkodom mert a villany az ott van de a poe kábelezés csak a ház falán megoldható ( nem szép ) erre az összeállításra gondoltam.
Hikvision IP csőkamera - DS-2CD2051G1-IDW1 (5MP, 2,8mm, kültéri, H265+, IP66, IR30m, ICR, DWDR, SD, audio, wifi)
Hikvision NVR rögzítő - DS-7104NI-K1/W/M (4 csatorna, 50Mbps rögzítési sávszél., H265+, HDMI+VGA, 2xUSB, 1x Sata, Wifi)

totál laikus vagyok csak elméleti szinten ha esetleg nem megy a wifis átvitel nvr - re akkor utólag lehet e valamivel összekötni ,hogy vezetékes legyen az nvr és a kamera , mert a kamera támogatja mind két bekötést.
Ja és van egy NAS DS 218 + is ami esetleg segítene mert azt írja ,a leírásban , hogy némelyik kamerát támogatja.
Előre is köszönöm a segítséget!!


bigrock
(addikt)

Fogja tudni a kábeles kapcsolatot mind a kamera, mind a rögzítő.
Apróságok: a kamerák tápellátását 12 VDC-ről kell megoldani, mert nem tudnak PoE-t.
Kell majd egy switch is, a kamera számtól függően.


Pubszon
(veterán)
Blog

Mennyi kamerát szeretnél?
A DS218+ lazán megbirkózik 4 kamerával.
Én a helyedben a NAS-t fognám be mint NVR (ha már van és megy sokat), nekem is Synology van és tökéletes.
Ezeket a kamerákat támogatja, mivel a kamera tudja az ONVIF szabványt, de a Hikvisiont egyébként is kiemelten kezeli.
A DSM 2 kamerát kezel ingyen, minden további kamera licence kb 16.000Ft.


PodMAN
(senior tag)

Hikvision DS-2CD2035FWD-I kamera beállításánál ez mi? Fontos ezt bekapcsolni?


markussandor
(senior tag)

Sziasztok,

hátha valaki tanul belőle, és nem jár úgy, mint én:
kicseréltem a PoE switchemet egy nagyobbra, és az egyik port véletlenül 24V-on maradt, azt gondoltam, hogy ez fele a szükséges 48V-nak, mi baja lehet a kamerának.
Lett. Azóta se kép se ping, hiába kapcsoltam 48V-ra a portot. Kinyírtam az egyik hikvision kamerámat :W

üzenetek