Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


markussandor
(senior tag)

Szia,

Olvastam ilyenről, de inkább a nagyon kínai kereskedőknél, én magyar boltból néztem korábban neked egy árat, ott nem lehet gond.


vacs
(veterán)
Blog

Ez csak a Kínából rendelt Hikvision kamerákra igaz, én is vettem kintről, nagy betűkkel rá van írva, hogy NE frissítsek szoftvert!
Ha hazai hivatalos forrásból veszed, akkor nem érint a dolog!


huan
(őstag)

Ha forgatható nincs ilyen árban, akkor fix, beltéri éjjellátó kamerát tudnátok ajánlani kínából?
A megbízható működés lenne a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]


vacs
(veterán)
Blog

Vehető az általad linkelt kamera is, ár/érték arányban teljesen jó, a hozzá való androidos app is oké (olvasd el a magyar értékeléseket)!

Esetleg itthonról kipróbálhatod a Vtac kamerát (bár most épp nincs készleten), aztán ha nem tetszik, akkor 14 napon belül visszaküldöd (ennek is van kínai "eredetije")!


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Sziasztok!

Adott egy Annke = Hikvision kamerarendszer.

pár hónapig nem üzemelt, de minden beállítás élő és jó.

Mégsem hajlandó az e-mailes riasztásra.

Változott valami a Google-nél ezügyben? Mert Gmail-re küldenék, 587-es porton smtp.

A kevésbé biztonságos alkalmazások engedélyezése valamiért KI állapotba került, ezt most engedélyeztem, de nem jó így sem..

[ Szerkesztve ]


Pubszon
(veterán)
Blog

A Gmail-el vagy bejelentkezve?
Ha igen, engedélyezve van a 2 lépéses ellenőrzés?
Ha igen, akkor az a gond mert volt változás.

Ugyan így jártam Synology NAS-al.


Zsolaf
(addikt)

Sziasztok, kis segítség kellene. Kaptam egy ip kamerát elvileg új, de a jelszót nem fogadja el. Reset gombot nem találok rajta, mit tudok kezdeni vele?
TechSon 51030 Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]


bigrock
(addikt)

MAC address-ét ki tudod olvasni?
Ha igen, akkor az IP TOOL 2.0 -val elvileg vissza tudod állítani a gyári konfig-ot.


Zsolaf
(addikt)

Pfuu köszönöm! Meg is oldódott :R ezer hála


Tothgera30
(Ármester)

8 Mp-es (4K)-s (6-8mm-es lencsével) kamerák közül mi a jelenleg ajánlott?


Nova91
(tag)

Sziasztok.
Egy 30-50 Ezer közötti márkásabb kamerának mennyire hatékony a mozgásérzékelője? Tehát beriaszt a lengedező faágra is vagy megtudja különböztetni az embert?


bigrock
(addikt)

Be fog riasztani.
Viszont, 40e környékén már kapható olyan kamera, ami tud egyszerre vonal átlépést, behatolás-érzékelést és arc felismerést is.
Ezek kombinációjával nagyon jól le lehet szűrni a téves riasztást.


pinnacle
(nagyúr)

Sziasztok! IP kamera összefoglaló van valamelyik hozzászólásban?
Olyan kamerát keresek, ami "éjjellátó", mozgásra értesítést küld, mikrofon is van benne, illetve én is tudok beszélni, amit ott hallanak. UPC neten lenne.

[ Szerkesztve ]


Willie
(őstag)

Sziasztok!

Synology DS216J-hez keresek kamerát, ami erkélyen lenne fedett helyen. Belépő árkategória érdekelne, külföldi oldalak is szóba jöhetnek, pl.: Gearbest, Banggood. Tudtok esetleg valami javasolni? :)

Előre is köszönöm.
:R

[ Szerkesztve ]


weeweew
(csendes tag)

Sziasztok,
tudna valaki segíteni abban, hogyan kell a routert és egyéb mást beállítani, hogy kívülről (pl. otthonról) lássam a cégnél elhelyezett kamerákat és a felvevőt? Foscam FN3004H NVR-em van 3 kamerával. NVR-ben beállítva a DDNS, a routerben (ZTE a telekomtól) a port forward is elvileg, lásd fotó. De mégse jó. Mit állítottam be rosszul?


gabor9991
(őstag)

Sziasztok , vettem egy [ilyen] kamerát ami rendben működik de csak akkor ha a kamera és a telefon ugyanazt a wifi hálózatot használja.
Ha a telefon amin a kamera alkalmazás telepítve van nem arra a wifi hálóra kapcsolódik amire a kamera hanem egy másik wifire vagy mobilnerte, akkor a kamera képe nem jelenik meg.Nem azt írja az alkalmazás hogy a kamera offline hanem a kis kör pörög körbe-körbe de a kép nem fog betölteni.
A kamera által küldött értesítést a telefonra telepitett alkalmazás [ycc365] továbbra is megjeleníti bármilyen hálózaton van
Mi lehet a hiba?


grabber
(addikt)
Blog

Ez nem hiba. Ha a saját wifi hálózatodon vagy,akkor a program simán megtalálja a kamerát. Mert csak a te eszközeid vannak a belső hálózaton.
De ha kimész a netre,ahol a világ összes eszköze rajza van,akkor a program hogyan találja meg a kamerádat? Honnan tudja,hogy melyik a te kamerád és hogyan jut el hozzá a csomag?
Itt nagy hiányosságok vannak. Neked dyndns vagy fix ip illetve port forwarding kell.


gabor9991
(őstag)

Nekem a beüzemelés lépéseiből annyira egyértelműnek tűnt, hogy adott fiókhoz adott kamera tartozik :F
Felhasználó fiók létrehozásaaz alkalmazásban->a létrehozott fiókon belül Kamera hozzáadása->saját wifi jelszóval csatlakoztatom a kamerát a saját hálózatomra és már működik is.
Azt gondoltam a kamera a képet feltölti egy szerverre, az appon keresztül pedig a szerverre feltöltött képet lehet látni és az én elképzelésem szerint maga az alkalmazás az ami tudja, hogy melyik felhasználó melyik kamera képét szeretné látni.
Ezek szerint ez nem így van. :)
Tudnál esetleg abban segíteni, hogy a hiányosságokat amiket írtál hogyan tudnám megszüntetnii?
A kamerához kapott leírás semmi hasznos infót nem rejt ezzel kapcsolatban.

Szerk:
Sonoff cuccok is működnek mobilnetről és wifiről is mindenféle port nyitás meg hókuszpókusz nélkül, azt gondoltam ezt sem bonyolultabb beállítani.

[ Szerkesztve ]


kovyhun
(tag)

Szia,
Próbáld meg: "WAN Host IP Range": 0.0.0.0-0.0.0.0
+ A DMZ-t szerintem kapcsold ki.


odrif
(MODERÁTOR)
Blog

Nincs Natolva az a hálózat amelyiken a kamerák vannak?
Mert ha igen, akkor nem fog menni az elérés kívülről.
De a szolgáltató le tudja venni a NAT-ot.
Emellett én javaslok egy rendes router beszerzését is a szolgáltatói helyett.

üzenetek