Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


jézusom
(addikt)

Persze ip68-asok a kamerák :DD


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

:D ez jó.


Rolly
(veterán)
Blog

Sziasztok, két projekthez kérnék tanácsot tőletek:

1) hétvégi házhoz kellene kamerát raknom, hogy a ház körüli mozgásokat valami rögzítse, fontos lenne, hogy mobilnet van csak (így szerintem helyben kellene tárolni az alap adatokat / videókat és csak képeket "feltölteni" (akár e-mailbe), vagy valami cloudos megoldás mint a netatmonak is van?
az utca front 20 méter a telek hossza 15 méter és ennek a közepén van egy 30-40 nm közötti kis mobil ház... Viszont mivel a szomszédoknál nincs nagy beépítés így akár mind a 4 irányból jöhet "támadó"

Mit javasoltok? Milyen kamerákat / melyik cég rendszerét (jó lenne ha a rendszer mozgás esetén tudna valami infót küldeni (e-mail is elég ez tudom megoldható) illetve, hogy távolról bármikor bármelyik kamerára rá lehessen nézni

2) ez egyszerűbb a házunk két oldalára szeretnék kamerát egyik a hátsó udvart a másik az első udvart nézné... Mivel itthon unify hálózat van ide unify kamerát gondoltam berakni ajánlottak a unify kamerái? esetleg van rá jobb megoldás? Illetve nason lehet futtatni valami management szoftvert, hogy ne kelljen megvennem a unifi application szerverét? Vagy ez nem kötelező hozzá? :)


#80977664
(aktív tag)

Nálam most került G3-Flexek felszerelésre, beltérre bőven elég.
27e/db + PoE switch 13e. NAS-on fut dockerben az NVR, de ehhez izmosabb NAS kell.
PC-ről is futtatható, vagy 70e-ért megveszed a Cloud key Gen2-t.

Ha menteni akarsz akkor kell valami NVR, ha csak ránézni LIVE akkor semmi.


Rolly
(veterán)
Blog

Minden kamera kültérre menne


#80977664
(aktív tag)

Lehet a Flexet is kültérre tenni csak akkor fedett helyen legyen.
Nézegettem én is mindenféle kamera rendszert, de kínait nem akartam (vicc, de biztonsági okokból). Így meg, hogy már van NAS-om relatív kevés pénzből király kezelőfelületű kamerarendszerem van. Csak a kamerákat és a PoE switchet kellett megvennem...


Rolly
(veterán)
Blog

nvr az saját unifi nvr vagy valami spéci?

illetve egyik oldalon fedett helyen tud lenni de a másik oldalon nemigazán... :(

[ Szerkesztve ]


#80977664
(aktív tag)

Gyári unifi rendszer, de nem hivatalos forrásból.
Fedett helyen kell lennie. Csinálni kell egy fedett tartót neki lemezből vagy fából.


Rolly
(veterán)
Blog

úgy nézem, hogy ez itthonra jó megoldás lesz, de a vidéki háznál nem mert ott nincs nas, így ott elég drága megoldás lenne...


#80977664
(aktív tag)

Docker futtatására képes legyen a NAS, akkor menni fog.
Ha nincs nas akkor meg ez kell 70 ezerért:

https://www.arukereso.hu/switch-c3145/ubiquiti/uck-g2-plus-p468017316/

Más márkában is hasonló ára lesz egy NVR-nek és akkor az csak 8 csatornás... a unifi 20 kamerát is kezel!


jézusom
(addikt)

És ez tud valami pluszt egy rendes NVR-hez képest?


#80977664
(aktív tag)

Nem tudom mert nem ismerem a kínaiakat.

Mindenhol azt olvastam eddig, hogy hardveresen jók a nevesebb kínai kamerák, de szoftveresen pocsékok. A Unifi meg pont szoftveresen erős... nekem házban elég a FHD amit a unifi ad, úgyis minden eszköz is FHD felbontású amin nézhetem. Akkor meg minek a 4-5MP? Egyébként így néz ki a felülete:

[link] https://www.youtube.com/watch?v=9r9nwJY5bEU

Biztos megvan az oka, hogy csak 2MP kamerákat forgalmaznak...

Ami jó még a unifi NVR-ben, hogy alapból 20 kamerát kezel (+mellette még a hálózat kontrollerét ha a hálózatod is unifi) miközben a kínaiaknál vételkor el kell döntened hány kamerás NVR kell mert annyi és pont. Nem lehet bővíteni ha jól tudom csak cserével.


Rolly
(veterán)
Blog

már van 4ks kamerájuk is bár nagyon drága :)


jézusom
(addikt)

Nem említettem a kínai cuccokat, nem tudom miről beszélünk.


Nerazim
(őstag)

Üdv!
Tudnátok ajánlani otthoni kültéri kamerát, annyi lenne a feladat, hogy küldjön képeket emailben ha mozgás van illetve esetleg rá is lehet nézni mobilról. Külföldi rendelés lenne, az ajánlható legolcsóbb elegendő.


Santino
(aktív tag)

[link] [link]
5-6 nap alatt megjön Németországból.

[ Szerkesztve ]


#80977664
(aktív tag)

Mit értesz "rendes nvr" alatt?

Azt hitték hikvision és társait... Nem?


#80977664
(aktív tag)

Nem ismerem ezt sem szóval nem tudok véleményt mondani... linkeltem a videót a unifi-ról, nézd meg és el tudod magad dönteni melyik a jobb.


Nova91
(tag)

Sziasztok,
Szerintetek ez tényleg upgradelhető eredeti hikvision kamera? Van valakinek tapasztalata "eredeti hikvision" aliexpresses eladókkal kapcsolatban?

üzenetek