Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


nTom
(aktív tag)

Vásároltunk páran már kínából. Nekem 8 kamerám van onnan, különböző típusú Hik - jelenleg 5 van bekötve.
azt érdemes nézni, mióta működik a

[kép]

van ami frissíthető, van ami nem, de nem foglalkozom (még) ezzel. Hik rögzítővel teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]


WhiteWalker
(nagyúr)
Blog

Sziasztok!
Kis segitségre lenne szükségem beltérre.Milyen kamerát ajánlanátok ?
Az elvárás, vagy elképzelés:
- mozgás érzékelős
- éjszakai mód - gyengék a fényviszonyok az adott folyosón
- otthoni wifi csatlakozás (5 vagy 2.4 Ghz ) elérhető legyen - esetleg telefonról is
- adott tárhelyre ( gugli drive - dropbox) elkészített képet feltölteni fel tudja tölteni
- jól látható képet készítsen ne olajfestményt
- külső táp ellátás - ez nem feltétlenül szükséges

Nyilván árban minél olcsóbb és megbízható legyen.
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]


bucihost
(senior tag)

Sziasztok!

Itthonra kellene valami normális 4 (kültéri) kamerás rendszer. A keret max 50k. Van valami ajánlott márka / bolt ebben a kategóriában? :R


vacs
(veterán)
Blog

4 kamerás rendszer max 50k

Ennyiért sokan vennének, ha lenne! : :D


bigrock
(addikt)

Nem írta, hogy HUF :DDD


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Én ezt használom, igaz egy félig off itt.
Jó a képminőség, jó a support is, van EU szállítás is.

Van hozzá app, kívülről is tudom használni, nem tudom ilyesmire gondoltál-e, de az ár alapján azt gondolom igen.
[link]

[ Szerkesztve ]


bucihost
(senior tag)

Patika. Köszi :R


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

HDMI to RJ45 extenderrol mit lehet tudni?
[link]

[ Szerkesztve ]


kicsi kecske
(tag)

Sziasztok!

Családi házba szeretnék IP kamera rendszert kiépíteni. 3-4 kültéri és a jövőben 1 beltéri kamera lenne a terv.
Már csak azt kéne kitalálni, hogy elég-e a 2MP 15FPS vagy 2MP 30FPS vagy 4MP hány FPS-t célszerű mostanában vásárolni. Nem akarok túllőni sem, de alul sem akarom tervezni a rendszert. Hikvision és Reolink kamerákat nézegettem. A hikviisionről jókat hallottam ismerősök körében, Reolninket meg YTon hasonlítgatják másik kamerákhoz és elég jók az értékelések. De jó lenne néhány személyes tapasztalat.
Éjjellátó mód nem szükséges, de nem baj ha van. Elvileg mindenhol lesz kinti világítás.
Ami feature jól jön az a mozgásra való felkapcsolás (ezt később okos otthonra kapcsolással is meg tudom akár oldani). Nem kell, hogy forgós legyen meg ilyenek.
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy ha Hikvisiont is választok, akkor milyen NVR-t érdemes milyen kamerákkal választani? Dome vagy turret? Mikor melyiket érdemes?
Cat6 adott szóval POE kamerát keresek.
Összeg keret ilyen 250-300e-be álljon meg ha megoldható jó minőségű eszközökkel.


bigrock
(addikt)

A felbontás a csak a pénztárcádtól függ. Szerintem 2 MP elég, de nyilván egyéni igények felülbírálhatják. A keretből bőven futja 4-5 kamerára, rögzítőre, switchre, HDD-re.
Hikvisionhoz érdemes ugyanilyen rögzítőt választani, ha ki akarod használni az intelligens funkcióit a kameráknak.
Kültérre én csőkamerát tennék, beltérre mehet a mini dome.
A Cat6 és PoE összefüggést nem értem... Ha PoE switched van, akkor cat5e kábelen is elmegy a jel, nem indokolt a cat6.


kicsi kecske
(tag)

Közben nézelődtem tovább, végülis a hikvision mellett fogok dönteni. kompatibilitás, megbízhatóság, szerviz háttér és garancia + minőség miatt.
Ez lett a kiszemelt kamera: Hikvision DS-2CD1143G0-I(2.8mm)
Azért a dome, mert talán ezt nem annyira tudják leverni/letörni (vandálbiztos). Bár nem hiszem, hogy vki vascsővel vagy láncokkal letépkedné, egész jó kis környéken van a ház, de sose lehet tudni.
Ez pedig a poe nvr hozzá: DS-7608NI-K2/8p
Azért a 8 portosat válaszottam, mert ha esetleg bővül a telek akkor további fejlesztésre már elő lesz készítve a rendszer.
Ehhez pedig 2 vagy 4 TBos WD Purple HDD-t tervezek. (HDD terén esetleg más javaslat?)
Cat6 azért, mert a LANnak is azt húzok, meg hát ki tudja mi lesz 10 év múlva.. inkább a kábelt felül tervezem :)


Nova91
(tag)

"Hikvisionhoz érdemes ugyanilyen rögzítőt választani, ha ki akarod használni az intelligens funkcióit a kameráknak." Ezt azt jelenti, hogy például az olyanok mint a face detection, vonalatlepes stb csak akkor működik ha használok nvr-r? Mi több hikvisionoset? Én szimplán microsd-re szeretnék felvenni és applikacion visszanézni ha van valami riasztás. Ezt így nem fogom tudni?


tarolka1987
(csendes tag)

Ezt a típusú dóm kamerát hanyagolnám..Rosszak a tapasztalatok. Főleg este, amikor az infrák dolgoznak.

ha dóm akkor ilyet vennék: https://www.megfigyel.hu/wp-content/uploads/2014/01/Hikvision-DS-2CD2312-I-IP-Dome_1.jpg

POE NVR ok.
HDD ok.

[ Szerkesztve ]


bigrock
(addikt)

Nyilván ezek a funkciók a kamerában is működnek, ha SD kártyára rögzítesz. (én is így használom, nincs most NVR-em) Arra céloztam, hogy más típusú rögzítővel max. a mozgás-érzékelés fog menni 100%-ban, a többi lutri.


matahari123
(csendes tag)

Sziasztok!
Tanácsot kérnék egyszerű kis kamera kiválasztásához, amit kizárólag arra használnék, hogy ipaden bármikor lássak a teraszról egy jó képet, (sötétben is!), hogy amikor a macskám felbukkan, elmenjek beengedni, ne kelljen esténként félóránként feleslegesen kimászkálni. Ne röhögjetek, nekem az fontos, itt a hideg, a nyávogását bentről nem hallani.

A kamera elég ha keveset tud, de azt jól tegye! nem kell rögzítés, kábelkapcsolat stb.

A teraszon egy nagyon védett helyre tenném, kiváló wifi jelet kapna, konnektor közel. Beltéri kamera nem lenne jó? Vizet nem kapna, vagy a hőmérséklet miatt is fontos hogy kültéri legyen? Kb 10-15 m hosszú 4 m széles sávról kellene, éjjel-nappal jó minőségű, valós idejű képet adnia IOS alkalmazásra. Csak ennyi kellene, nyilván, ha ezen felüli a tudása (hangkapcsolat, forgathatóság, zoom stb) az előny, de nem lényeges. 20 ezernel többet nem szánok a dologra. Annyiféle, számomra ismeretlen márkát látok, a legtöbbről jó és rossz vélemény egyaránt olvasható, teljesen el vagyok veszve, adjon már valaki tanácsot, aki képben van. Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]


kicsi kecske
(tag)

Igen, Kozbe egyik munkatarsam mondta h ilyat kell venni ami WDRes vagy mi meg nem az ilyen gömb infras 😊
Ugyan ezt a típust mondta ő is amit te!

[ Szerkesztve ]


Blackmate
(senior tag)

ANPVIZ kamerát használ-e valaki? Aliexpresszen kinéztem egy ilyet, ami elég szimpatikus:
https://www.aliexpress.com/item/33038501762.html


jézusom
(addikt)

Beltéri wifiset kínábol kapsz 5 ezerért is. 20ért itthon kapsz kültérit de a wifisek inkább beltérik szoktak lenni.


jézusom
(addikt)

Ilyen üvegbúrásat nem vennék.


Blackmate
(senior tag)

Mi a gond az üvegbúrással?
Ha van más javaslatod szívesen fogadom. Viszont fontos a fekete szín.

üzenetek