Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


Laller89
(újonc)

előre is köszi. Megvan a kapcsolat, az nvr felismeri a kamerákat, de nem tudom inicializálni, és mikor az nvr-hez hozzáadom az állapot piros és nem online a kamera. Gondolom hogy IP config kell de ebben kell a segítség. Hova mit írjak, beletudok menni a beállításokban a routerben is stb csak nem vágom hogy minek milyen ip-t kell írni.
Ha tudsz segíteni, leírok mindent, hogy mi milyen IP-n van


jézusom
(addikt)

próbálkozz a portokkal!


Laller89
(újonc)

én már mindenhogy...nem jön össze....


markussandor
(senior tag)

Van egy Hiseeu kamerám, simán megy Hikvision NVR-el, látom a képét az ivms appal.


vacs
(veterán)
Blog

Látod a képet az onvif miatt!
De a mozgás érzékelés, vonalátlépés is működik pl?


markussandor
(senior tag)

Nem ismerek ilyet, de könnyen tudnék csinálni magamnak.
Kell hozzá egy wifi képes kamera, ami megfelel az igényeidnek, és egy 12V-os akkuval meg lehet táplálni. Persze kell egy router (AP), de ha igazán hordozhatóra tervezném, akkor a mobilon megosztanám a netet, így a telefon lenne az AP, a kamerának nem kell net, de mivel a telefontól kapna IP címet, a mobil appal lehetne nézni a képét.

B terv: a mobilomon elindítom az Airdroid appot, és a laptoppal rácsatlakozom, itt is a mobil lenne az AP. A laptopon pedig meg lehet nyitni ablakban a kamera képét, be lehet kapcsolni a LED-et is, ha sötétben kell kamerázni.


Tav-Csoves
(őstag)
Blog

Elég jóban vagyok a Misecu AliExpress-es eladójával, és megkérdeztem a dolgot...
A helyzet az, hogy elismerte az eladó/gyártó, hogy sajnos az FTP feltöltés esetén a snapshot mindig egy substreamből veszi a jelet, és sosem a source-ből... :((
Állítása szerint ezen nem lehet változtatni, de én mégis megpróbáltam az ONVIF profilt átírni a NCSIConfigurationTool-al de hiába, az FTP ugyanúgy a VideoE_001 profilban meghatározott encodert használja... :(((

Megoldásként pedig egy régi mobiltelefont fogok használni, - LG P880 Optimus 4x HD-t, 3264x1848* ami 16:9-es képarány, és képenként 1MB.
Sajnos az RTSP live-ot el kell felejtenem, mert a telefon CPU-ja nem bírná a kettőt - a fotózást és a vide streamet.
Az egész gerincét pedig ez az androidos app fogja adni: [link]
Egy kép a telefon által készítve:
(a kép eléggé bebukik, de ezt most csak kézzel fotóztam, hogy tudjam a látószöget, és a lehetséges eredményt. Beállítva pontosan még nincs.)

*:ha esetleg bárkinek ötlete, javaslata, vagy táncsa van, akkor azt nagyon szépen köszönöm, ugyanis minden jóra nyitott vagyok :)

[ Szerkesztve ]


markussandor
(senior tag)

Ilyen extrákat lehet, hogy nem tud. Én nem használok ilyet a hikvisionjaimmal sem.


vacs
(veterán)
Blog

Itthonról a Fisotech cső kamerái (2MP és 4MP biztosan) támogatják a HIK Protocol-t, sőt alapértelmezetten be is van kapcsolva (mondhatjuk, hogy ez egy Hikvision Copy kamera)!
A kamerák PoE képesek, tudják teljes felbontáson is a 25fps-t és a H265 kódolást is!

A képen a 2MP-es kamera böngészős felületén látható a HIK Port opció is:
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]


Demokatona
(tag)

Sziasztok!

Kezdő vagyok a témában.Ha az anyósomnak felszerelek egy [ilyen] kamerát akkor lehet wifin keresztül appból nézni a képét?


MaCS_70
(félisten)

Igazi mintacsalád vagytok! Nálunk például csak annyi van, hogy off-line nézhetem az anyósom képét, pedig teljesen rendben van minden!

MaCS

Bocs...


Demokatona
(tag)

Semmi gond.Rosszul fogalmaztam.A kamera képét nézné.Most nézegetjük,hogy mik a lehetőségek.


Shingen
(addikt)

Hali!

Segítséget szeretnék kérni.
Szeretnénk itthon kamera rendszert szereltetni, csak kültéri megfigyelésre egy 4 kamerás megoldással.

Kérdéseim:

- Analóg vagy digitális rendszer van. Szerintetek melyiket érdemes szereltetni?
- Milyen előnyei vannak a digitális IP rendszernek?
- Elég a 2 MP kamerák?
- Hikvision márkát ajánlották, szerintetek is ez a megbízható márka?


vacs
(veterán)
Blog

Shingen: a topik tetején lévő összefoglalóban sok kérdésedre választ kapsz így elsőre!

Demokatona:

A topik tetején lévő összefoglalóban is leírtam, hogy gyakran előfordulhat, hogy a kamera jól működik, csak a hozzá való app gagyi!
A kamerádnál nem írják, hogy milyen mobil app kezeli.
Rákerestem alin a kamerádra és sok néven árulják (Besder - Anbiux stb), itt a remek ICSee appot írják.
Én a helyedben írnék nekik, hogy nézzék már meg milyen appal érhető el a kamera!
Vagy megrendeled, és ha mégsem jó, akkor vissza küldöd.
Az 5x optikai zoom az szerintem csak kamu...

[ Szerkesztve ]


MPeter87
(őstag)

Sziasztok,

INQMEGA HD 1080P és TP-Link Tapo C200 kamerák működéséhez szükséges az SD kártya a real-time kép továbbításhoz (telefonról néznénk), vagy elég wifi kapcsolat?


vacs
(veterán)
Blog

Szia.

Csak akkor kell sd kártya, ha rögzíteni és később vissza nézni akarod a felvételeket!
Az élőképhez elég a Wifi!


MPeter87
(őstag)

Remek, köszi!


spgabor
(aktív tag)

Szia,

köszönöm a tippet. Ez a funkció egy kameránál mennyire ritka?
Most még minden csak terv fázisban van, így rugalmasan alakítható, hogy a lehető legtöbb szükségletet kielégítse.


aclandiae
(senior tag)

VANESSZA1
bigrock
motrola

Igen, ezt tudom, így is használom.
A gond azzal van, hogy a program futtatásához minden egyes alkalommal Windows rendszergazda user/pass-t kér. Viszont az benne a fura, ha csak ezt a felugró ablakot a jobb felső sarokban X-el bezárom, ugyanúgy látom a kamerák képét, mintha beírnék egy Win rg user/pass-t.

üzenetek