Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


kerobi
(senior tag)

Nem, végulis működött a kártya jol 2 évig, szóval annyira nem bánom. Csak az bánt, hogy működhetett volna tovább is ha nem szexuálja meg ez a kamera.


Dolphine
(addikt)

Értem.
Nekem is ilyen kamerám van, bár SD nélkül. Teszi a dolgát? Egy NVR-el kommunikál!


swoody
(senior tag)

Sziasztok!

Xiaomi 360 2k pro-nal be lehet allitani valahogyan azt, hogy amikor felvesz egy adott mozgast az mennyi ideig tartson, illetve mitol fugg a felvetel hossza, mert van amelyik video 6, 9 11 masodperces.

[ Szerkesztve ]


vacs
(veterán)
Blog

Szia.
A mozgás érzékeléses felvétel hosszát nem tudod állítani, addig tart, amíg a kamera mozgást érzékel!
Ez lehet egy falevél, egy árnyék, egy légy-pók, bármi!


swoody
(senior tag)

Ohhh, de kar. :(
Koszonom szepen a valaszod.


fkenny
(senior tag)
Blog

Sziasztok!
Otthonra szeretnék IP alakon nyugvó kamera rendszert kiépíteni. Munkám során javarészt a Hikvision termékeivel dolgoztam amiknek a minőségével alapvetően meg vagyok elégedve. Viszont szoftveresen már kevésbé. Van már olyan NVR és kamerájuk ami nem akar activeX és hasonló vackokat ahhoz hogy weben elérhető legyen az admin felület? Továbbá van az IVMS 4200-nál jobb app a helyben történő megfigyeléshez? (Az újabb PC-s appon már nem lehet több kijelzőt használni megjelenítésre, vagy csak én nem találom.) Végül olyan nyalánkságok támogatása is jó lenne, mint SNMP, E-mail küldés ha baja van.


meili
(tag)

Nézegetem az NVR-eket. Látom, hogy vannak olyanok, amik tudnak 4, 8 vagy 16 kamerát befogadni UTP kábellel. Ez a maximum szám, amit szoftveresen is kezelni tudnak? Mert találtam switch-eket, amik például összegyűjtenek 4 kamerát és 1 kábellel viszik tovább az NVR-hez. Ilyen switch-csel több kamerát is lehet kezelni egy-egy NVR-rel, mint ahány UTP bemenete van?


sambenez
(addikt)

Egy átlagos nvr-nek egy UTP bemenete van. Az hogy hány kamerát kezel nem az UTP bemenetek számától függ.
A switchnek pedig pont ez a dolga hogy több UTP kábelen érkező adatot egy kábelen továbbít.
De ez nem azt jelenti hogy a 8 kamerás NVR 16 kamerát is kezel ha beledugsz egy 16-os switchet.


vacs
(veterán)
Blog

"ami nem akar activeX-et futtatni"
Nincs, kell az activeX.

"van az IVMS 4200-nál jobb app"
Nem tudok róla, hogy lenne másik gyári app.


emca
(tag)

Sziasztok! Már előzőleg volt szó az általam vett Onvif 21 P kamera beüzemeléséről a kezelési hiányában. Örömmel jelzem,hogy a beüzemelése tök jól sikerült a viszonylag gyenge angol tudásommal együtt, azonban nem találtam sehol arról semmit, hogyan lehet az SD kártya felvételét utólag megnézni. Ugyancsak nem találtam semmit, hogy ezt stlg ha lehet akkor csak a telon lehet, vagy a laptopon is, de úgy, hogy ne kelljen a kártyát kivenni? Megköszönném, ha lenne valaki aki tudna ebben segíteni.


meili
(tag)

Rendben van, akkor nem tudom, hogy hogy hívják azokat az UTP csatikat, amik ezen a képen is láthatóak. Kimenetnek? Vagy nem volt egyértelmű, hogy mire értettem?

Tehát akkor egy switch csak arra jó, hogy kábelt spóroljak és keskenyebb helyen tudjam több kamera kábelét elvezetni? (Esetleg még hatótáv növelés?)


sambenez
(addikt)

Ez egy nem átlagos nvr, hanem poe képes ezért minden kamerának saját utp bemenete van.


motrola
(aktív tag)

Oda van írva POE.


mad823
(őstag)

Dettó ilyesmit keresek én is, annyi különbséggel, hogy nekem viszont felhő is kellene (nem tárolni csak nézni), mivel nem lennék vele egy hálózaton.


meili
(tag)

@sambenez, @motrola
Ezzel indítottam a kérdésemet:
"Nézegetem az NVR-eket. Látom, hogy vannak olyanok, amik tudnak 4, 8 vagy 16 kamerát befogadni UTP kábellel."

Azaz ebből szerintem egyértelmű volt, hogy PoE NVR-rel kapcsolatban kérdezek.


nihill
(őstag)

Talán Annke kapcsán még régen bele futottam egy olyanba, hogy az analóg NVRük több csatornát tud rögzíteni, mint amennyi bemenete van, de ott benne is volt a specifikációban, hogy hiába fix a bemenetek száma, UTPvel még +4 kamerát rá lehet rakni ezeken kívül ha akarunk.
Ez alapján ha egy POE NVR tudna több csatornát is, szerintem jeleznék az adatainál.
Vagyhát ki kell próbálni, mindenesetre én egyéb infó híjján azt gondolnám nem tud többet mint amit megadnak.
Egyébként meg "egycsatis" NVR + POE switch(ek) és probléma letudva :)

[ Szerkesztve ]


sambenez
(addikt)

Az nem volt egyértelmű hogy ezt tudod vagy nem.
De akkor a kérdésed meg is válaszoltam a legelső hozzászólásomban.


mitoman
(tag)

Rendeltem egy [ilyen kamerát] - vacs ajánlása szerint - #14311 vacs - és tutinak bizonyult, nagyon meg vagyok elégedve vele, ezúton köszönöm neki az ajánlást.
Ilyen áron ezt a kamerát überelni biztosan nem lehet.

De kellene egy komolyabb, 5 mp-es fekete(legalább az alja ha az egész nem is) és európai raktárból hogy tutira megjön 1-2 hét alatt? nem tud valaki ilyet az alin v. bg-n?
mert vagy csak fehérben, vagy csak júl-aug szállítással találok.


vacs
(veterán)
Blog

Gyorsba szántan rá negyed órát és átnéztem neked a kínálat egy részét.
Nincs jó hírem, sajnos az eu raktárak nagyon üresek, fekete 5MP kamerát nem találtam eu-ból.
Konkrétan ezt az egy típust találtam Spanyol-ból, de ez nem fekete: 5MP NO SD Card > SPAIN

emca: mobilon melyik app-ot használod a kamerához?


mitoman
(tag)

Köszönöm a segítséget, te egy Úr vagy.
ezért nem találtam én sem, mindig csak 2 dolog van meg a 3 nekem fontosból, mert kicsúsztam az időből, túl későn találtam meg az ajánlásodat.

egyébként lenne jó de az meg nem Icsee(xmeye) app-os, próbáltam a többi app-ot is de tényleg ez tűnik a legjobbnak ahogy írtad az előző hsz-ekben is.

[ Szerkesztve ]

üzenetek