Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


wgaborw
(tag)

Szia!

A szoftveres oldallal én nem sokat foglalkoztam, de elvileg rögzíteni is tud...

A DNR-322L és 326 között szerintem nincs hardveres különbség, de ennek meg megpróbálok utánagoogle-zni... Egyébként a szoftveres felület az nagyon hasonló a szoftveres DViewCam szoftverhez, a háttérmegoldás hogy linux-e azt nem tudom... Még soha nem kalózkodtam benne....

G.


bigrock
(addikt)

Igen, tud. Két helyen is használunk D-Viewcam-ot rögzítésre, teljesen jól üzemel, csak egy baj van, hogy más kamerát nem fogad... :)


Peak
(addikt)

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy tudtok-e ajánlani olyan szoftvert, amely képes sima USB Webcam videojelét RTSP streambe alakitani és streamelni is természetesen folyamatosan egy adott porton, pont úgy, ahogy a TPLink SC3171esem csinálja szgép nélkül?

Köszönöm!


wgaborw
(tag)

Ami még ingyenes lehet: Milestone Xprotect GO. Regisztráció után azt hiszem 1 évig ingyenes, én ami támogat ONVIF-et (a legtöbb D-LINK igen)..., az integrálható....

Profi VMS szoftver... Windows alapra telepíthető...

G.


Immy
(őstag)

A dlink oldalán [link] Fel van tüntetve Recording performance (NVR-only mode) és Recording performance (NVR+File Server mode) mód.
Az NVR mód gondolom, a videó felvétel elkészüléséhez kell :) A fájl szerver mód pedig azért, hogy az elkészült felvételeket hálózaton letöltsük:
Recording performance (NVR+File Server mode)
- H.264 1080p (bitrate): 68 Mbps
- H.264 720p (bitrate): 68 Mbps
- MJPEG 1080p (frame rate): 70 fps
- MJPEG 720p (frame rate): 150 fps

A performancia értékeket, most úgy kell értelmezni, hogy 720p felvétel esetén 68Mbps-et tud, ha épp másolnak a tárolóhelyről és épp felvétel történik? Vagy ez a 68Mbps ez egy elvi max sebesség, amiből kell gazdálkozni a fájl szervernek és a videófelvevőnek?


wgaborw
(tag)

Szia!

Az itt feltüntetett értékek:
Recording performance (NVR+File Server mode)
- H.264 1080p (bitrate): 68 Mbps
- H.264 720p (bitrate): 68 Mbps
- MJPEG 1080p (frame rate): 70 fps
- MJPEG 720p (frame rate): 150 fps

...azt jelentik, hogy ha az NVR-t NAS-ként is használod (ez ugye az NVR + File server mód), akkor h.264 tömörítésű stream-ek használata esetén az NVR 68Mbps aggregált streamsebességgel tud mit kezdeni. Vagyis ha ilyen módon használod, akkor úgy kell a kamerák számát, minőséget beállítani, hogy ezt ne nagyon lépd túl... Pl. csatlakoztatsz h.264-ben 9db (mert ugye ennyit lehet max) 720p-s kamerát full minőségben, full fps-sel meg minden, akkor összességében a 68Mbps fölé is mehetsz, amivel a NAS kiszolgálása mellett az NVR már nem biztos, hogy tud mit kezdeni...

A bejövő sebességet egyébkénbt tudod ellenőrini a Status pontban (mielőtt esetleg a NAS funkciót bekapcsolod, és akkor látni, hogy aggregáltan mekkora adatátviteli sebességget foglal le a kamerák képe...

G.


wgaborw
(tag)

Mert ugye az NVR+File Server mode azt jelenti, hogy az NVR nem csak IP kamera rögzítőként funkcionál, hanem használhatod egy sima NAS-ként is... Nem a felvételek lementését takarja....

G.


Immy
(őstag)

Arról van információd, hogy mekkora az agregált sebesség 1 kamera esetén ha H.264 720p-ben történik a rögzítés?


wgaborw
(tag)

Szia!

Nekem 720p, 30fps, legmagasabb minőség... így 15-16Mbps...

G.


diegho
(nagyúr)
Blog

Sziasztok!

Az olcsó 4 kamerás dvr-es szetteket mennyire szabad megvenni? Egy régi ezer éves szett mellé kellene kiegészítésnek 4 kültéri éjjel is elfogadható képet adó kamera. Felbontás lényegtelen, olcsóság kell, viszont az egyik kamera fontos, hogy tudjon zoomolni (autók rendszámát kell vele leolvasni). Mit ajánlanátok?


diegho
(nagyúr)
Blog

Pl egy ilyen rendszer mennyire vállalható? [link]
Ehhez hozzáraknék egy ilyen zoom-os kamerát: [link]

Így nagyjából 100k lenne a rendszer, ehhez jönne a plusz kábelezés és a merevlemez, tehát mondjuk 125k-ban megállna az egész. Vélemények?


wgaborw
(tag)

Szia!

Én az analóg rendszerekkel kapcsolatban nem nagyon tudok mit mondani, nagy tapasztalatom nincs, dea "zoom" azért nem ugyanazt jelenti mint a változtatható fókusztávolságú objektív...Ezt egyszer beállítod és kész, a beállított pontra áll a fókusz. Vagy ne vegyem ennyire szigorúan a "zoomolni tudjon" kifejezést? :)

G.

Az biztos, hogy IP-s rendszert nem lehet ilyen áron kialakítani, így ha mindenképpen fontos az ár, akkor marad az analóg megoldás...


diegho
(nagyúr)
Blog

Biztos analóg kell, mert IP-ben ez a rendszer többszöröse lenne. Találtam egy másik szettet is: [link] ebben 4 kamera van, csak az egyiket kell akkor vario optikás kamera, amivel lehetne nézni az autók rendszámát. A tegnap linkelt céget megkérdeztem és azt mondják a kiválasztott termékek tökéletesen megfelelnek arra, amit szeretnék és 100k-ból megvan, viszont nem tudom, hogy az a rendszer UTP-s, vagy sem. A képen UTP kábel szerepel és a shop-ban is csak UTP kábelt árulnak, így gondolom az lesz, de rákérdezek.


wgaborw
(tag)

A kulcs a koax/utp átalakító... Az analóg rendszerek koax-on mennek, látszik is a kamerákon a BNC-s csatlakozó... UTP-t azért látsz, mert ha koax-ot használnál, akkor külön kellene tápot vinni a kamerákhoz. De betesz egy koax/utp átalakítót, így az UTP 4 érpárán el tudja vinni a kamera képét illetve a tápot (1 érpár) is. Majd a kameránál ezt visszaalakítja DC táp + koax megoldásra...

Ez az IP kamerák PoE megoldásának analóg rendszerekbe visszagyógyítása.... Kicsit barkács, de a célnak megfelelhet....

G.


diegho
(nagyúr)
Blog

Igen ezt tudom, már csináltam POE-es megoldásokat, de jobban szeretnék UTP-t kábelezni, mint koax-ot. Akkor azt mondod az első megoldás vállalható? A kamerák a leírás szerint jobbak, mint a másodiknál és maga a szett is olcsóbb lenne.


wgaborw
(tag)

Az általad linkelt csomagokat nem nézegettem meg spec alapján, meg mint mondtam, nem is nagyon ismerem az analóg rendszereket...
Szóval javasolni nem tudok... :)


diegho
(nagyúr)
Blog

Az IP szerintem drága lesz, de majd kiderül. Ha jól láttam 30 körül kapni VGA felbontású IP kamerákat és 50 körül vannak a HD felbontásúak, ehhez 20 körül van az NVR, plusz a HDD és a kábelek, tehát nagyjából 200 lenne egy IP kamerás rendszer?


wgaborw
(tag)

20-ért nem tudom hol találsz NVR-t, a D-Link 9 kamerás NVR 300 EUR körül mozog...
Szoftveres alapú megldások meg akár már PC-re is használhatóak....


diegho
(nagyúr)
Blog

itt láttam nem nagyon néztem utána, a google ezt dobta ki.


bigrock
(addikt)

A 2-11 mm-es zoomos optika szerintem kevés lesz ahhoz, hogy rendszámot leolvass... Max. abban az esetben, ha egy -az -egyben ráfókuszálsz az autóra, akkor meg viszont a környezetét nem fogod látni. A rendszám felismerés mindenképpen kompromisszumos dolog, hogy úgy mondjam, egy külön szakma... A kamera mindenképpen 650 TV sor, vagy nagyobb legyen, és ilyen 20 K-s árkategóriában a beépített infráktól ne várj 10 m. feletti megvilágítást. Egy normál infravető 30 K-nál kezdődik.

[ Szerkesztve ]

üzenetek