Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


wgaborw
(tag)

Bocsi, EUR....


bigrock
(addikt)

Hála a magyarországi forgalmazónak és a D-LINK mo-i képviselőjének (aki sztem olvassa ezt a fórumot ;) ) kedvező ráfizetéssel kicseréltettem a két D-LINK 7010-es kamerát a nagyobb tesóra, 7110-re. A különbség és és föld, bár szoftveresen kevesebbet tud a 7110-es, de a képminőség és a kivitel magáért beszél. Kb. itt kezdődik a professzionális kategória az IP-ben. Ezért az árért teljesen jó vétel, mindenkinek ajánlom.


wgaborw
(tag)

Szia!

A cloud-on kívül szerintem szoftveresen nem nagyon van különbség a kettő között... Hardveresen annál több... A cloud szolgáltatás alapvetően home usereknek készült, így ha jól belegondolunk, akkor profi megoldásokban tényleg nincs helye.... Komoly cégeknél még elriasztó hatása is lehetne, ha azt mondanád, hogy Kedves Ügyfél itt egy profi kamera, amivel az Ön telephelyét fogjuk megfigyelni, de mellesleg bárhonnan elérhető a kamera képe... :)

Otthoni felhasználóknál érdekes az, hogy a kamera képét bárhonnan elérd, míg üzleti termékeknél, ha IP kameráról van szó, akkor azért az még mindig biztonságtechnika, ami zárt, masszív és "elpusztíthatatlan" rendszer, pontosan azért, hogy megvédjen... :-)

In my opinion... ;-)

G.


Locutus
(veterán)

Egyébként ezt más módszerrel nem lehet megoldani valahogy, hogy egy IP kamera cloudba mentse a képeket? Tehát nem a távvezérlést, meg a lesegetést, hanem a tárolást.
Pl olyan cloud tárhely nem létezik, amire FTP-vel hozzá lehetne férni? Vagy olyan IP kamera gyártó, aki nem csak dísznek kínál cloud támogatást, hanem tárhelyet is?


wgaborw
(tag)

Miért olyan fontos az, hogy valahol a felhőben legyenek azok a képek? Az miért is olyan jó?

Egyébként van olyan kamera, ami ténylegesen a felhőbe rögzíti a felvételeket, de ennek ára van. 7 nap megőrzéséért 100 $-t kell kifizetned évente.... Én személy szerint rögzítem az SD kártyára + a NAS-ra + E-mail...

G.


Locutus
(veterán)

Mert akkor nem kell PC-nek futnia mögötte. Sem FTP tárhely valahol máshol.
Illetve a cloudhoz ugye hozzá lehet férni akár mobilról is.

A trendnet pl olyan volt, ha beállítottam az email küldést, akkor válogatás nélkül fosta az emaileket, egy kép per emaillel. Szal 3 másodperc és 100 email után egyből rájöttem, hogy ez nem lesz használatban :)
Az SD kártya meg ott van a kamerában... ami elérhető helyen lenne. Szal oda nem szeretnék tárolni, ha nem muszáj. AKkor már inkább a routerem usb portjába teszek egy pendriveot, és arra tud ftp hozzáférést csinálni.

[ Szerkesztve ]


wgaborw
(tag)

Egyébként a NAS-oknál a következő lépés (még idén), hogy felhő alapú szolgáltatásokkal is képesek lesznek szinktronizálni... Így pl a kamerád rögzít az otthoni NAS-ra, ami szinkronizál google drive-ra vagy dropboxra vagy elephant drive-ra.... Ennek inkább van értelme talán...

G.


wgaborw
(tag)

Az a félelmed, hogy ellopják? Egy értelmesebb betörő tuti áramtalanítással kezd mielőtt bármelyik kamera előtt megjelenne... Akkor viszont már szünetmentesnek kellene lennie a teljes rendszernek...

Komoly biztonságtechnikát csak pénzből lehet összetenni.. Ha felhőbe rögzít, ha nem :-) Sztem...

De pl. a legideálisabb (lesz) szerintem:

DCS-2132L + DNS-320L(mondjuk dropbox vagy google drive synccel) + E-mail alert értelmes paraméterezéssel... És akkor minden biztonságban...


Locutus
(veterán)

Itt konkrétan a kamera a lépcsőházba kerülne. Tehát mire meglátja a kamerát, már van kép róla. Viszont ha elviszi a kamerát, vagy belőle az sd kártyát akkor cseszhetem...


wgaborw
(tag)

De akkor teljesen tökéletes lehet egy olyan kamera is, ami normálisan tud mail-ben képet / videót küldeni, nem? :-)


Locutus
(veterán)

Igy van, aminek a cloud hozzáférésében értelmes beállításokat lehet csinálni az emailhez, illetve a mozgásérzékeléshez is.
A trendnet ezt mind tudta, csak mindet felületesen...


wgaborw
(tag)

Az fontos, hogy a cloud-on (interneten) keresztül hozzáférj a beállításokhoz?

A D-Link pl. ezt úgy oldja meg, hogy a clud felületen keresztül látod a kamera képét ha PTZ-s, akkor tudod forgatni, meg ilyenek. De ha akarod, akkor ezen keresztül megnyithatod a kamera rendes, web-es management-jét, mintha otthon lennél. De nem kell port forward meg ilyenek, a kapcsolatot lerendezi a cloud... Ilyen módon nincs limitáció a cloud-os management és a sima gui között...

G.


Locutus
(veterán)

Nem, a beállítások nem fontosak cloudban.


wgaborw
(tag)

Nézd meg a DCS-2132L-t... Szerintem egy nagyon jó otthoni cucc...

G.


Immy
(őstag)

D-Link-nél fizetős az NVR szoftver? Ezért kell úgymond megvenni a D-Link NAS-t vagy pedig bármit használhatok háttértárként csak a szoftvert tudjam rá feltelepíteni?!
Azért kérdem, mert ezekben a NAS-okban nem lehet valami acélos cpu.


bigrock
(addikt)

Ezt tanúsíthatom... Egy végrehajtó irodájába szereltünk egy 4 kamerás 2132 rendszert, audio funkcióval, DNR326 Nvr-rel. Teljesen meg van elégedve azóta is vele.

[ Szerkesztve ]


wgaborw
(tag)

Három dolog:

Van D-Link szoftver (D-Link D-ViewCam), ami 16 kameráig ingyenes, teljes értékű megfigyelőszoftver, Windows-ra telepíthető, azonban meglehetősen erőforrásigényes. D-Link kamerákat támogat.

Van D-Link NVR, mint célhardver (DNR-322L, DNR-326), amik kifejezetten IP kamerák képeinek rögzítésére vannak. 1 NVR max 9 kamerát támogat (9xh.264.FullHD akár), de ha több mint 9 kamera kell, akkor 2-3-5 NVR, szoftveresen tudod együtt kezelni... (DNR-322L csak D-Link kamerákat, míg a DNR-326 nagyon sok más kamerát is támogat).

Van D-Link NAS (jelenleg DNS-325), amire tehető egy IP Surveillance Add-on, amivel ugyanilyen NVR funkciót kap a NAS-od a meglévő NAS funkciók mellett, de max csak 4 D-Link kamerát támogat. De tudtommal a DNS-320L/LW és a DNS-327L is tudni fog ilyet (DNS-327L mér most is tud...)

G.


bigrock
(addikt)

A D-viewcam szoftvernél, 9 kamera esetén (h.264, 800x600, 8 fps) mi az ajánlott hardver igény?


wgaborw
(tag)

Szerintem, ha új gép kellene 9 kamerához, én tuti előbb vennék egy DNR-326-ost... De majd utánaolvasok....

De PC-ben i5 alá nem mennék....

G.

[ Szerkesztve ]


Immy
(őstag)

Szia!

1. A D-Link D-ViewCam-al csak megfigyelni lehet? Felvenni nem is?
2. A DNR-322L és DNR-326 között teljesítménybeli különbség van? ARM-es proci van benne vagy ATOM? Szoftveresen mennyire lehet belenyúlni? Linux disztro?

I.

üzenetek