Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


wgaborw
(tag)

Érdemes még megnézni a DCS-7110-es kamerát is, aminek az ára hasonló, viszont kültéri infrás Bullet kamera. Viszont a 7010L-el szemben(ami az L-ből adódóan home megoldás) a 7110 az már professzionális megoldás...


elesvik
(csendes tag)

hello!

a router mögül szakadozik a jel.
visszont a szolgáltató bemérte és azt mondta hogy stabil a jel.
a router visszont vadonat uj
szolgáltató a DIGI


wgaborw
(tag)

És a DIGI adott egy ethernetet, hogy itt a net, saját eszköze nincsen? Az előző eszközzel is voltak ilyen problémáid?


elesvik
(csendes tag)

hello
igen a digi adott egy kábelt és ennyi ppoe kapcsolattal a modem nem tudom hogy hol van ez egy épületben van.
elözö router egy linksys volt ott is szarakodott néha a nett de nem ennyit mint most.
router pedig jol van beállitva szerintem ahogyan utánna néztem a neten ugy csináltam ahogy le volt írva
dyndns is jol van beállítva routerben látom hogy kapcsolodik szépen.
visszont a ping szakadozik illetve az élettartam továbbítás közben lejárt ezt irja ki
nem érem el se a routert se a kamerát.nem tudom hogy hol a hiba mit kell még beállítani és hol


wgaborw
(tag)

Próbáld meg a gépedre felkonfolni a PPPoE kapcsolatot és megnézni, hogy router nélkül rendben van-e.....

G.


Immy
(őstag)

Ubiquiti Aircam PRO kamerát várom, hogy végre megjelenjen. Állítólag már tavaly elkészítették, de még mindig nem jelent meg.
[link]


wgaborw
(tag)

Szia!

A félreértések elkerülése végett mondom csak, hogy a D-Link Cloud felhő szolgáltatása nem ad tárhelyet neked sehol! Ne keverjük össze... :-) A mydlink cloud mint szolgáltatás ha kamerád van annyit tesz, hogy távolról, akár okostelefonról (mydlink Lite app) eléred az otthoni kamerád élőképét, tudod konfigurálni illetve ha van benne SD, akkor azt is meg tudod nézni. PTZ-s kameránál forgatni is tudod. De külső tárhely nincs, amit a D-Link adna....

Ha storage-od (NAS) van, akkor is létezik a mydlink cloud szolgáltatás, de akkor sem kapsz tárhelyet semmilyen felhőben. A cloud szolgáltatással a NAS-od tartalmád érheted el bárhonnan. Illetve pl. okostelefonnal tölthetsz fel azonnal adatokat. Vagy ha jó a NAS - Kliens közötti sebesség, akár fullHD filmet is streamelhetsz magadnak okostelefonra... Vagy pl. egyből feltolod rá a családi fotókat, amiket a nyaraláson készítettél... A cloud egy csatlakozási felület (egy közös accounttal) közted és a cuccaid között, bárhol is legyél... Csak net legyen nálad is meg a cuccaid előtt is.

Ha routered van, akkor szintén van cloud szolgáltatás, amivel konfolhatod a routered, megnézheted a klienseket, ki mit böngészik http-n, ki-be kapcsolhatod a wifi-t, blokkolhatsz usereket... stb...

Szóval nincs tárhely, amit a D-Link szolgáltat és a kamerák sem rögzítenek felhőbe.... ;-)

Csak hogy nehogy félrevezessünk valakit.... :-)

[ Szerkesztve ]


wgaborw
(tag)

FYI: nézd meg a 167-est a cloud kapcsán...


wgaborw
(tag)

Szia!

Hol olvastad, hogy a Trendnet TV-IP751WIC felhőbe rögzít?

G.


bigrock
(addikt)

OK, értettem, köszi! :R


PumpkinSeed
(addikt)
Blog

Üdv,

Jobb híján ide írom. Max átküldtök a helyes topicba.

Szükségem lenne, egy legalább 6 kamerából álló kameracsoportra a házam körül, mert megszaporodtak a lopások, és azt szeretném, hogy ez rögzítve is legyen. Mit ajánlotok?


bigrock
(addikt)

Mennyire vagy anyagilag eleresztve ? Mert ha a topic alapján IP kamerában gondolkodsz, az jóval többe fog kerülni, mint egy jó minőségű analóg kamerás rendszer. Az is igaz, hogy az IP jóval szebb képet ad és sokkal jobban paraméterezhető.


PumpkinSeed
(addikt)
Blog

Nem IP kamerára csak nem találtam topicot a kérésemhez. 60.000Ft


bigrock
(addikt)

Ennyiért esélytelen. Max. teszkóban, vagy hasonló helyen vehetsz olcsón komplett kamerás szettet, ami kb. arra jó, hogy beltéren megfigyeld a teknősödet, hogy evett-e már aznap. Viccen kívül, egy jó minőségű 6 kamerás ANALÓG rendszer rögzítővel, kiegészítőkkel, véleményem szerint 130K HUF alatt nem áll meg, de inkább alulról közelíti a 170e-t.

[ Szerkesztve ]


PumpkinSeed
(addikt)
Blog

És olyat tudnál ajánlani? :)


Locutus
(veterán)

Sehol, de azt se írták sehol, hogy nem! Hiszen ott csak annyi áll, hogy cloud service... ami ugye a dlinknél, meg a trendnetnél is megtévesztő.
Amúgy köszi, hogy így utólag felhívtad rá a figyelmem, de már rég visszaküdtem a francba a trendnetet, többek között emiatt is. A megoldás majd valahogy úgy lesz, hogy sd kártya és cloud. Dughatnék a routerembe is valami pendriveot, amire tud ftp megosztást csinálni, és arra rögziteni, de nem vagoyk benne biztos, hogy ilyet akarok csinálni. Sd-vel nem terhelné a hálózatomat, és úgysem egy komoly dolog lenne az egész.


wgaborw
(tag)

Szia!

Szerintem nem megtévesztő, csak el kell olvasni, hogy mit takar... De nem te vagy az egyetlen, aki másképp értelmezte, nincs ezzel gond, azért írtam le, hogy ne szivassa meg magát senki....

A D-Link megoldásai támogatják a microSD kártyákat 32GB-ig, oda tudnak is rögzíteni... Képet, videót akár... És cloudon keresztül meg bárhonnan meg tudod nézni...

Ha igazán jó otthoni cloud kamerát keresel és nem feltétel a forgatás, akkor a DCS-2132L[link] szerintem nagyon jó... Ha nem elvárás a HD felbontás, akkor meg DCS-942L[link] (van PIR szenzor is és asszem alapból adnak hozzá egy 16GB-os SD kártyát...)... Ha forgatni is kell, akkor pedig DCS-5222L[link]...

G.

[ Szerkesztve ]


wgaborw
(tag)

Szia!

FTP tárhelyre rögzítés? Mondjuk van egy FTP szerverhez hozzáférésed, és a kamera oda tölti fel a képeket / videókat...?

G.


Locutus
(veterán)

Azt hiszem a DCS-942L jó választás nekem, következő próbálkozásnak. Amazonon csak 100 euro. Bár azért negatív vélemények erről is bőven vannak ott.


wgaborw
(tag)

Na igen, itthon azt nem kapod meg ennyiért... 150 USD körül lehet magyar hivatlos forgalomban...

G.

üzenetek