Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


bigrock
(addikt)

Én inkább ezt a kamerát javasolnám, igaz kicsit drágább...
Előnye, hogy tud H.264-et, ami az MJPEG-hez képest jóval kisebb adatforgalmat generál. A D-LINK -nek pedig van felhő alapú rögzítése. Ez Csusza-t is érdekelheti... :)

[ Szerkesztve ]


Locutus
(veterán)

Hát a tapasztalatokból ítélve nem vagyok benne biztos, hogy megéri ez a felárat. Ugyanúgy csak 640x480@20fps, kaki minőségben, mint bármi más ami 10-20-30 euróval olcsóbb. Nem hiszem, hogy a h.264 itt akkora megváltást jelentene. Esetleg ha tudna jobb képet is.


Locutus
(veterán)

Nos, megvettem ezt a Trendnet TV-IP751WIC kamerát.

Egyelőre vegyesek az érzéseim.

Kezdjük azzal, hogy 90 euró, és vegyük úgy, hogy ezzel arányos a képminősége. 640x480@20fps max, jpg-be. Nem nevezném rossznak, de nyilván nem egy HD valami. Maradjunk abban, hogy arányos az árával, ezzel nincs annyira gond. (tévedés ne essék, megfigyelési célokra a 640x480 bőven elég, ezt még lejjebb is vettem 320x240-re, így pl nincsenek 10kb-osak se a képek)

Az Infraledek jól működnek végülis, de az 5-7 méter az kb annyira igaz, hogy olyan 3 méterig még felismered az arcot tök sötétben, attól messzebb már inkább csak paca. Szal még ezt sem rónám fel neki igazából ebben az árban.

Ami pozitivum még, hogy tényleg gyorsan wifire lehet bökni, és saját webcímmel webes felületről, valamint mobilról is bárhonnan elérhető.
A cloud szolgáltatás ennél annyit jelent, hogy átmeneti tárolója van, tehát lövi a képeket a beállítások szerint, de azokat egyből utána le kell küldje vagy emailben, vagy ftp-re. Tehát nem X GB tárhely, és ott férsz hozzá, hanem muszáj saját FTP tárhelyet, vagy emailt fenntartanod ehhez.

Ofkorz a helyi hálóra is tud menteni, de ehhez egy gépnek így mindig kell mennie mellette. Ezt vagy szintén a cloud szolgáltatásból egy ott futó ftp-re, vagy a securview programot a gépen szerverként futtatva lehet megtenni. Itt említeném meg, hogy ebbe a securview proba még nem sikerült életet lehelnem, egyszerűen nem tud kapcsolódni a kamerához. De gyanúm szerint itt a windows firewall baszakodik velem, majd ma még kísérletezek vele.

Ledek kikapcsolhatók rajta, felszerelése jó, bár az adapter kábele elég rövid. Leirás és programok csak CD-n vagy online, így kénytelen voltam neten vadászni mindent hozzá, mivel nincs optikai meghajtóm... de végül ezzel se volt gond.

Térjünk át a nagyobb problémákra.
A webes interfészről sokmindent lehet állítani, de sajnos semmit sem elég jól. A mozgásérzékelő érzékenységét, területet is lehet állítani, de úgy vettem észre, hogy vagy szinte semmire se reagál (vagy későn), vagy még akkor is lő 50 képet, ha csak a fényviszonyok változnak valami miatt...
A rögíztési házirend a másik problémás hely. Tud FTP-re feltöltést. Ez eddig ok. Vagy manuálisan, vagy automatán. Vagy időzítve, vagy mozgásérzékelő szerint. DE ezeket kombinálni nem tudja... szal nem tudom beállítani pl, hogy csak éjszaka ÉS csak mozgásérzékelőre csináljon képeket. Ez már eleve túl sok felesleges képet és forgalmat jelent. Emailben még ennél is korlátozottabbak a beállítások, sikerült is szétspammelnem 10 perc alatt vagy 1000 képpel (1 kép per email) a címemet :DDD

Itt jönne a képbe a securview pro ugye, amiben sokkal több állítási lehetőség van ehhez, de egyrészt nem tudtam életet lehelni még bele, másrészt ugye ez megköveteli, hogy a helyi hálón PC fusson mellette (vagy legalábbis valahol).

Szal pont az a feature esik ki, amit szerettem volna használni, a webtárhelybe rögzítés, megfelelő policyk alapján.

Igy egyelőre afelé billen a mérleg, hogy küldöm vissza az amazonnak így ahogy van, és majd bepróbálkozok egy másik márkával is. Nem tudom pl, hogy a dlink, tplink stb cloud szolgáltatása fejlettebb-e ennél?

[ Szerkesztve ]


Hiperhuje
(aktív tag)

Sziasztok!
Az IP Robot 3-at szerintetek forgalmazza valaki hazánkban?
IpRobot3
Vagy valami hasonló van közel ilyen áron?
Üdv!
HH

[ Szerkesztve ]


Immy
(őstag)

Sziasztok!

Ubiquiti kamerákkal kinek van tapasztalata? Sajnos a településünkön egyre több a gázolaj lopás és betelt a pohár több vállalkozónál is.
Milyen ip kamerát javasoltok éjszakai felvételre? (ubiquiti AirCam-et néztem)
NVR eszköznek néztem az ubiquiti airvision NVR eszközét: [link] De ahogy nézem ez egy intel atomos gép 500gb winyóval, amire fel van telepítve az ubiquiti AirVision szoftvere.

Bármilyen építő jellegű hozzászólást szívesen várok!

Üdv:
Imi


wgaborw
(tag)

Szia!

Kültérre kellenének kamerák? Én D-Link megoldásokkal találkoztam, bennük az a jó, hogy a belépőszinttől elkezdődően egészen a proffesszionális megoldásokig vannak termékeik. Akár kameráról van szó, akár rögzítésről, akár a köztes hálózati eszközökről...

Milyen elvárások lennének a rendszerrel kapcsolatban? Ha tudok, ötletelek én is rajta...

G.


Immy
(őstag)

Szia!

IP kamera, POE táplálással, power injector is legyen hozzá. Kültérre, de nem az-az "igazi" kültéri legyen, mert azok horror árban vannak. Éjszakai felvételre legyen mód, tudom ez sarkalatos pont...
NVR-t is kell alakítanom. Kb 6 kamerát kéne kezelni... gondolom ha saját PC-t építek az lenne a legjobb, de még nem teljesen tiszta, hogy mekkora erőforrás kell neki, illetve az ip kamerák milyen formátumban mentenek, kell-e azt tovább tömöríteni? Ha igen, akkor azt lehet-e hardveresen?

Üdv:
Imi


wgaborw
(tag)

Szia!

Kameráknál sarkalatos pont, hogy kül- vagy beltéri, a kültériek jellemzően már IP66 v IP67-es védettségűek... Így ezek már tökéletesek kültérre.
A PoE az jó dolog, leegyszerűsíti a kiépítést is. A kamerák többsége (továbbra is a D-Link IP kamera rendszereit ismerve inkább) már támogatja a különböző tömörítési eljárásokat. Az MJPEG ugye tömörítés nélküli, azt inkább az élő megtekintéshez használják, míg a h.264-es tömörítés az, ami a legjobb minőség mellett a legnagyobb tömörítést képviseli, ez ugye azonban már erőforrás igényesebb. De a tömörítést a legtöbb esetben elvégzi a kamera.
Az NVR oldal, ha olyan dologra vágysz, ami stabil és magas rendelkezésre állású, akkor mindenképpen érdemes célhardveren gondolkodni (tényleges NVR), amibe lehet redundáns lemezeket tenni, támogatja a RAID-et, alacsony fogyasztású, stb.... küld mailt ha észlel valamit, de pl. a D-Link kamerák többségébe tudsz tenni memóriakártyát (32GB-ig), oda is tud rögzíteni, amit akár távolról is meg tudsz nézni (akár egy okostelefonról), és mailt is küld pillanatképpel vagy videóval ha mozgás (stb...) történik....
Ettől függetlenül léteznek ingyenes, szoftveres megoldások is, azok alá viszont neked kell a vasat odatenni...

De az egész rendszer kialakítása alapvetően pénz kérdése.... ha érdekel komolyabban is, szólj...

G.


Immy
(őstag)

Mindenképp POE kell, mert olyan helyekre kell vinni, ahol nincs lehetőség 230-at kiépíteni és a 720p felbontás, amit még megtudok fizetni..

Dlink-nél néztem a DCS-7110-et, de sajnos 120ezret nem tudok kiadni egy kameráért (7510 több mind 800dollár :O ). A legolcsóbb kültéri a DCS-7010L, ami 110ezer, de még mindig sok az ubiquiti 30ezeréhez képest. (tudom, hogy sokkal többet tud a dlink, de ez akkor is háromszoros ár)

NVR oldalon nincsenek nagy igények. Nyilván tudom, hogy hardveres redundancia kéne mindenhova, de jelenleg megfizetni ezt nem tudom. Ubiquiti AirVision NVR-jét néztem, ami 100ezer Ft. (Intel Atom, 500gb hdd, igaz csak ubiquiti kamerákat tud kezelni)


wgaborw
(tag)

A 110 ezres árat kicsit soknak tartom a 7010L-ért.... Az NVR a D-Link-nél a DNR-326, ami 9 kamerát kezel, te tehetsz bele HDD-t, SATA II 4TB-ig támogat, RAID funkcióval, FTP backuppal, időzítésekkel és kismillió (nem csak D-Link) kamera támogatással... És az is 100 környékén mozog szerintem, de ha érdekel utánanézek a legjobb áraknak...

G.


elesvik
(csendes tag)

hello!

adott egy ip kamera dyndns keresztül+router ppoe kapcsolat pingetésnél néha kihagy illetve az élettartam továbbítás közben lejárt,ezt irja ki mit jelent ez.

köszönöm


wgaborw
(tag)

Szia!

Milyen kamera?

Amikor a pingeled, akkor mit pingelsz? A routert?

G.


elesvik
(csendes tag)

hello
a camera tipusát nem tudom pontosan.
pingelésnél a dyndns-n által beállított routert

[ Szerkesztve ]


wgaborw
(tag)

Akkor lehet akár a szolgáltató, akár a router is.... A router mögött stabil a kapcsolat? Pl. a router mögül egy host-ról ha pingelsz kifelé, az nem szakadozik?


elesvik
(csendes tag)

hello

a router az vadonat uj tp link wr740n azért is merült fel ez a probléma mert router csere volt előtte linksys volt.
a kifelé pingelést nem probáltam de kifogom probálni stabil vagy nem.
köszi


bigrock
(addikt)

Beüzemeltem 2 db. 7010-es D-LINK-et, de bár ne tettem volna...
Rettentő gyenge képe van, semmi állítási lehetőség, szánalmas, az infrák kb. 5 métert tudnak... :O
Akkor már inkább egy ilyen, valami kültéri házba betéve, ennek legalább szép képe van.


Immy
(őstag)

Hi!

Tudnál minta képeket/videót mutatni? Én is pont ilyet akarok vásárolni, de ha 100ezerért ilyen gyenge, akkor kétszer is meggondolom a vásárlást.

Üdv:
Imi


bigrock
(addikt)

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Mondanom sem kell, minden beállítást végigzongoráztam. És nem 1-2 napja foglalkozok IP kamerákkal... :DDD
De az is lehet, hogy én fogtam ki két rossz kamerát, mert reklamációmra a forgalmazó a következő tesztképeket csinálta a bemutató darabbal:
[link]
[link]
[link]
Üdv.


Immy
(őstag)

A forgalmazó által küldött képektől sem vagyok elájulva egy százezres kamerától :( ...


bigrock
(addikt)

Hát igen, a D-LINK nem ezzel fogja megváltani a világot... viszont a DCS3710-es nagyon jól sikerült, sokat telepítettünk belőle. Az is igaz, hogy nem ez az árkategória, pláne egy kültéri házzal megspékelve...

üzenetek