Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


bigdady
(nagyúr)

Erre mit mondatok?
Rögzíteni is tudna szerintetek vagy csak képet látnék?

Vagy ez? Ez írja hogy felvételt is tud.
:F


joed
(csendes tag)

Hello!

IP kamera rendszert szeretnék telepíteni vagy valakivel megcsináltatni. A cél egyszerű: egy irodai folyosót szeretnék 2 kamerával lefedni, beltér, de azért 2-3 méterre látó infra kép jó lenne. Ahogy elképzeltem (lehet tök nem jól gondolkodtam, de ezért is írok ide) úgy nézne ki a dolog, hogy egy más célra is használt irodai szerveren egy VPS-ben futna a kamera rögzítő szoftvere és két IP/UTP hálózaton csatlakoztatott kamera feedelne neki anyagot. Burkolt cél továbbá, hogy később 1-2-4-8-stb. kamerát még rá tudjak tenni. Kamera áramellátása megoldható, de PoE is szóba jöhet.
A kérdés az tehát, hogy van-e valakinek tapasztalata ilyen téren, milyen terméket érdemes venni van-e buktató az elméletemben?
Nem feltétlen akarok magam barkácsolni, ki is szervezhető a dolog, csak tájékozódni szeretnék, hogy mégis mekkora meló ez a dolog. Meg, hogy ne jöjjön ide nekem valami szaki 100 eFt-ért kihúzni 2*5 méter UTP kábelt meg belőni egy port forward-ot (megtörtént).

A válaszokat előre is köszönöm.


JoceeHunt
(őstag)

Sziasztok,

Segítségre lenne szükségem. Üzletembe szeretnék kamerarendszert kialakítani.
Routerem: Asus RT-N16.
Egyelőre 2 kamerára lenne szükségem, de később még kettővel bővíteném.
Szeretném ha mentené a felvételeket, és interneten keresztül telefonnal a videóképbe bármikor betekinthessek.
Mit javasoltok erre?


bigrock
(addikt)

2 db. D-LINK 2210/e beltéri IP kamera
Poe Switch: TP-LINK Switch 8x100Mbps ebből 4 port POE SF1008P TPL TL-SF1008P
D-LINK D-ViewCam 16 kameráig ingyenes software, PC alapú

Üdv,


joed
(csendes tag)

big UP a hasznos hsz-ért. Köszi!


bigrock
(addikt)

#124, neked is!


Peak
(addikt)

Sziasztok!

Van esetleg olyan topik, ahol azt tárgyalják meg miként lehet sima USB webcam képét IP kamera szerűen távolról is nézni?
Van egy rakat találat a neten, de esetleg a gyakorlati megvalósitásos tapasztalatok úgy 100x többet is érhetnek.

Köszi.


Gabesz201
(csendes tag)

Sziasztok!

Mit gondoltok erről? Szerintetek megéri? Lakásba, előszobába kellene. Nem kell sötétben látnia, mert van mozgásérzékelős reflektor. Szünetmentesen a wifi, és ez is menne mellé, szóval aksi sem kell.

Tipp esetleg?
Ezt 28 eFT-ért láttam..

Előre is köszönöm,

üdv


sestertius
(őstag)
Blog

Üdv! Talán itt kaphatok segítséget: IPROBOT 2 üzembe helyezéséhez keresnék segítséget, mert nem telepítettem és használtam még ilyet... Jó helyen járok? Köszönet! :R


bigrock
(addikt)

Egyszer nézegettem egy ilyet egy kiállításon. Miben kellene a segítség?


sestertius
(őstag)
Blog

Nagyjából mindenben, mert még nem üzemeltem be ilyet... a honlapon le van írva pár dolog, illetve letölthető dolgok is vannak, csak egy gyakorlott vagy valamit hozzá értő segítsége kellene, hogy ne bambáskodjak vele napokig... ennyi az egész. :)


FrezeR
(senior tag)

Azt szeretném tudni, hogy aki teljesen laikus és a nulláról szeretne kiépíteni magának egy ilyen rendszert mondjuk egyelőre csak 1-2 kamerával, akkor hogy kezdjen hozzá? Milyen dolgokat kell figyelembe venni, mire van szükség? Lenne pár kérdésem ezzel kapcsoltban ha tud valaki segítsen :) Akár priviben is ha ez nagyon off így.


bigrock
(addikt)

Nem nagy kaland.
Felszereled a kamerát a megfelelő helyre. (ha lehet, ügyelj rá, hogy nem nappal szemben, vagy erős megvilágítással szemben legyen, mert az ronthatja az értékelhető képet.)
Ha kábelezni akarsz, akkor UTP Cat5 kábelen összekötöd a kamerát(kat) egy akármilyen olcsó switch-csel, (3-4e Ft-illetve ha PoE-s switched van, akkor ez megadja a tápot is a kamerának, egyébként a bedugós tápját kell használnod, tehát legyen a közelben 230-as aljzat), és a rögzítő/megfigyelő PC-t, laptopot ugyanerre a switch-re kötöd.
Feltelepíted a hozzá adott software-t, és abban már el lehet kalandozni.
Ha nem akarsz kábelezni, akkor WIFI router-t használj, csak adj a kameráknak egyenként IP címet. A tápdugót ekkor viszont be kell dugnod.
Ha van kérdésed, szívesen segítek, mert erről a témáról azért már könyveket is írtak... :)
Üdv.


6120
(tag)

Üdv az uraknak!

Visszaolvasva elég professionális (és drága) eszközöket javasoltok.
De nekem viszonylag egyszerű eszköz kellene:
egy lépcsőházi bejáró figyelése lenne a feladat max 3méterről. Amit szeretnék, hogy tudjon az eszköz:
- felvétel sd-kártyára
- időnként rápillantás webről
- esetleg éjjellátás.

Ezt ajánlanátok?
Esetleg mást?


Kommy
(veterán)
Blog

Sziasztok.
Kaptam egy használt IP kamerát, aminek a típusa Santec SNC-5211MIR, sajnos akitől kaptam elvágta a kábeleit a felújításkor és így most nem működik.
Amiket eddig sikerült kiderítenem van 4 csoport kábel benne.
1-es köteg: 12V DC ezzel tudom is táplálni ekkor működik az éjjellátója, tehát kapcsolgatja a az infrát rajta.
2-es köteg: riasztó
3-as köteg: hang be és kimenet
4-es köteg: PoE ethernet
A gond itt lenne a Poe-vel mivel 10 vezeték van benne (8 az ethernet és 2 a tápellátás, ha jól gondolom) és ezt nem tudom, hogy kéne bekötni , hogy működjön.

a következő színek vannak:
- citrom sárga
- narancs sárga
- fekete
- fehér
- szürke
- kék
- zöld
- barna
- piros
- lila

Ha rossz helyre tettem volna fel akkor ajánljatok valamit, hogy hova tegyem fel a kérdésemet.


bigrock
(addikt)


A PoE- nek nem kell plusz ér, a rajzból láthatod, hogy hova adja fel az adapter a tápot.


Kommy
(veterán)
Blog

Igen közben erre rátaláltam én is most már, de akkor sem értem akkor nekem miért van 10 kábelem, meg sajnos nem tudom melyik mi, mert csak a nyákra megy rá, erre kéne rájönnöm, hogy tudnám bekötni, hogy a hálózaton megtaláljam.


Kami11
(őstag)

Erről az eszközről van valakinek tapasztalata, véleménye?
Családi ház megfigyelésére lenne.

[ Szerkesztve ]


csusza`
(senior tag)

Sziasztok!

Üzemeltem már be nem egy IP kamerát, ami PC-re folyamatosan rögzített képet.
Viszont most egy érdekes kérdés merült fel bennem.
Van-e szerintetek lehetőség arra, hogy neten keresztül képet rögzítsek a kameráról úgy, hogy ehhez ne kelljen sem a helyszínen (akkor ott nyílván nem neten keresztül menne a rendszer), sem otthon gépet járatni? Valami online tárhelyre rögzíteni mondjuk? Szerintem 1-2 napnyi felvétel bőven elég, ha betörés történik úgyis észreveszik szerintem egy napon belül. Valahogy szerintetek ez kivitelezhető?

Üdv!


Locutus
(veterán)

Üdv!

Milyen IP kamerát érdemes venni, ami sötétben is lát, és mozgást is tud esetleg érzékelni?
Beltérre kellene, társasház lépcsőházába. Wifi-t tudjon, és ha lehet felhőbe nyomja a képeket/videót.

Olyan 100 euro körül én a Trendnet TV-IP751WIC-t néztem, erről vélemény?

Köszi

üzenetek