Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


Treshold
(csendes tag)

Kinéztem magamnak egy kamerát:

Cybernova CN-IPE01W

http://www.cybernova.cc/ProductShow.asp?ID=223

Vélemény?

A gyártó szerint kültéri változat.
Lehetséges ilyen formában?

P2P (Plug and play) funkcióról van valakinek infója?
Állítólag nincs szükség router port forwarding illetve upnp beállításra.

Ez tényleg igaz? Próbálta már valaki?

[ Szerkesztve ]


wgaborw
(tag)

Én max úgy tudom elképzelni, ha berakod a tető vagy az eresz alá... de én már esőnek és hónak nem tenném ki... a -10°C-ot meg azárt át szoktuk lépni telente.... 3 nekem a kültéri az egy kicsit más jelent így kinézetre....

De ez az én véleményem...

G.


wgaborw
(tag)

Sajnálom, pedig jó cucc... Kamerák esetében sajna elég nagy a különbség az innen-onnan behozott termékek meg a hivatalos, disztribútorok által forgalmazott cuccok között...

G.


ManUnited
(aktív tag)

Ha rajtam múlna és magamnak kéne vennem tuti azt venném, de sajnos ki lett adva hogy 30k a max keret. Akkor ebben az ársávban nincs használható, vagy csak nem tudunk még róla? :D


wgaborw
(tag)

D-Linkből ezek a belépőszintek 720p esetében... mondjuk a 2210 az már 2MP....


Treshold
(csendes tag)

Nálam a légmentes tömítésnél kezdődik a kültéri
Van a WA5210-es wireless, ami szintén nincs tömítve, de állítólag jól viseli a kültéri környezetet

Eresz alá terveztem egyébként a kamerát, de attól még pára érheti

P2P-ről tudsz valamit?
Port forwarding és mindenféle router beállítás nélkül akarom távolról elérni a kamerát.
Ez megoldja?
Valami olyasmit írnak


Locutus
(veterán)

Kezd felidegesíteni ez a dlink is... nem lehet valahogy kikapcsolni, hogy 26 byte-os log fileokat készítsen minden egyes mozgásérzékelésnél?
12000 (!) fileból 56db a videó az FTP-n... ha egy hétig nem nézem meg, akkor nem tud több filet feltölteni, mert az adrive-on ennyi a file limit...


Gsx-rr
(veterán)

Sziasztok!

Érdeklődnék ,hogy lehet különböző márkájú kamerákat is használni ,vagy célszerű ugyanazt a márkát venni?

Van egy ip kamerám (Apexis) de szeretnék kültérre is egyet! Gondolom a software csak 1 típuson belüli kamerákat tud kezelni.


djsilas
(tag)

Sziasztok!

Pár nagyon alap kérdésem lenne, előre is elnézést - ha meg rossz helyre írnék, akkor pláne...
A kamerámnak van egy koaxos és egy 12V csatija. Hogy szokás 12V -t adni nekik? Vezessek oda áramot, csináljak konnektort és dugjak rá egy tápegységet? Vagy a koax mellett kellene felhúzni tápot is? Többen mondogattak valami segédtápot is. Pl: http://www.trioda.hu/makrai_tapegysegek/makrai_ps-me12v_1a_kamera_segedtap_11tape66003 Az hova és miért is kellene nekem?

Köszi előre is!


Rolli
(aktív tag)

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni.

Van egy fullhd-s ip kamerám.A képe nagyon szép,megvagyok elégedve vele.
A felvételt a beépített microsd kártyára teszem. nagyjából 3 napnyi anyag fér el rá,csökkentett minőséggel.
Szeretnék valami komolyabb megoldást.

Most jelenleg routerre van kötve a kamera,és úgy tudom online nézni,vagy akár felvenni is vele laptopra,mikor be van kapcsolva.

Milyen megoldások léteznek arra,hogy tudjak felvenni valami háttértárra,mondjuk vinyóra?
Ha veszek olyan routert,amire lehet kötni hdd-t,akkor arra tudok venni vele a kamerával folyamatosan?

A digitális felvevőt ajánlották még,csak az olyan 30.000 ft vinyóval,az egy kicsit sok.
Valami olcsóbb megoldás nem létezik?

Köszönöm.


bigrock
(addikt)

Úgy jössz ki a legolcsóbban, (és a legegyszerűbb szerelni) ha csavart érpáras (UTP) kábelt használsz adat/táp átvitelre és egy ilyen átalakítót a kamerához meg a DVR-ez is.
De ez itt tényleg off.


wgaborw
(tag)

Szia!

Milyen kamerád van...? Amúgy ha van egy fullhd kamerád, az sem két fillér volt... Nem szabad sajna azon csodálkozni, hogy a rögzítési megoldások sem olcsóak.. Ha nem akarsz folyamatosan egy gépet futtatni, akkor kell valami célhardver, NVR.... MIlyen kamerád van?

G.


wgaborw
(tag)

Szia!

És mi van a log file-okban? Másolj már ide egyet, kíváncsi vagyok... :)

G.


Rolli
(aktív tag)

Szia.

Kiirie hd232 fullhd dome kamerám van.

a képe gyönyörű,csak óriási fájlokat ment le..

egy nvr is olyan 30.000 környéke.

Nekem pedig csak arra kell a kamera,hogy a kocsimat figyeljem vele,mert valami paraszt összekarcolta többször is.

Ha routerre kötnék egy hdd-t arra nem tudnám valahogy rávetetni a felvételt?


wgaborw
(tag)

Ha pl. a kamerád tudna FTP-re vagy sima share-re rögzíteni, a routered meg tudja a csatlakoztatott hdd-t ilyen módon használni, akkor minden lehetséges....


Rolli
(aktív tag)

ftp-re simán tud.
hdd-re is tud. menteni,de csak úgy hogy kiválasztom a programban a hdd-t.
Gondolom ilyenkor látom a routerra kötött hdd-t is.

De ha nem futtatom a programot,akkor hogy fogja felvenni?:)
Vagy azt a routerra kötött hdd-t kikapcsolt gépnél is látom?
Nem tudom hogy működik ez:)

Ftp-t simán megtudok adni neki,azzal nincs gond.
Gondolom ahhoz nem kell hogy bekapcsolva legyen a gép.


Rolli
(aktív tag)

Több kérdésem is lenne.

elsőnek,szeretném beállítani,hogy az ip kamerámat elérjem távolról is.
Hol tudnék ingyenes dns szervert létrehozni,és a routerben hogy kell beállítani?

Köszönöm.


djsilas
(tag)

Nem igazán tudtam hova írjak, elnézést, de köszönöm szépen :)


djsilas
(tag)

Mint infos vállalkozó, a portfóliómba szeretnék majd én is dinamikus DNS szolgáltatást, de a srácok egyelőre még fejlesztik.

Szóval amit ajánlanék, az http://dyn.com/dns/ vagy a http://www.noip.com/. Routeredtől függ, hogy melyiket mennyire támogatják. DynDNS önmagában nem elég, be kell állítani a routereden port forwardingot, ehhez pedig elég jó kiindulási alap lehet a http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm weboldal.


bigrock
(addikt)

Üdv!
DNR-326 rögzítőhöz magyar nyelvű kezelési utasítást honnan tudnék letölteni?
Köszi előre is!

üzenetek