Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


Fuser és Tsa
(tag)

Sziasztok,

rendeltem egy kínai ip-camerát, valamelyik Foscam 'ingyenes licence' lehet. (Valószínűleg az F18910W)
Pontos típusa: Huntvision hv616w
Most tesztelgetem, működni működik. Nem tudom, van-e valakinek tapasztalata ilyenekkel. Pl. próbálom kikapcsolni a zöld ledjét, mert éjszaka igencsak idegesítő.
Találtam ezt a parancsot:
http://192.168.X.X/set_misc.cgi?led_mode=2&user=xxxx&pwd=xxxx

http://www.gadgetvictims.com/2010/01/shortcuts-to-foscam-ip-camera-functions.html

Reagálni reagál rá, mert villogásból átmegy állandó világításba (és ez már jobb), de kikapcsolni nem sikerült. Próbáltam már a led_mode=0-tizensokig, de csak az állandó és a villogó közt tudom kapcsolni. Helyesebben csak a 2-nél lesz állandó, a többitől villog.

Más:
A többinél is berreg állandóan a motor?

Egyelőre úgy tűnik, hogy nem lenne ez rossz, de egy-két dolgot kéne tudni vezérelni, hogy igazán jó legyen.
A leden kívül pl. az IR-t, mert szürkületben még látna az ablakon kívülre, de ahogy bekapcsol az infra, visszatükröződik az üvegről és semmi nem látszik.

(Természetesen pákával is bele tudnék nyúlni, de inkább keresem az elegánsabb megoldást :D )

[ Szerkesztve ]


janosibaja
(őstag)

Sziasztok, látom, itt nagyon hozzáértők írnak, én sajnos teljesen láma vagyok.

Kérek szépen tanácsot, hogy ha a lakásomban három helyiségben szeretnék elhelyezni kamerát és nem akarok kábeleket huzigálni szerte szét, s képüket távolról, Androidos mobilról akarom nézegetni, mondjuk ezzel a szoftverrel, akkor

- hol kapok olcsón beltéri wifis kamerát, ami még elfogadható képminőséget nyújt?
- a szoftver valahogyan lehetővé teszi, hogy mozgásérzékelős legyen a sima kamera, vagy ahhoz direkt mozgásérzékelőst kell venni?
- tud ez a szoftver riasztást küldeni a mobilra, ha valami mozgást érzékel?
- hol találok valami kezdőknek szóló leírást arról, hogy miként lehet wifire csatlakoztatni a kamerákat, s hogyan éri el a mobilom távolból a kamerák/wifi képét?

Köszönöm! :R


regos
(tag)

Üdv
Adott egy Eurovideo EVP-16/100A4CS PC alapú digitális rögzitő.
16 kamerát képes kezelni.
hol juthatnék hozzá a szoftveréhez mert anélkül nehéz eladnom :-)
köszi a segitséget.
üdv


Gsx-rr
(veterán)

Egy olcsóbb kb 10-12.000 forintos kamera is megfelel a céljaidnak.
Pl. Apexis J0111. vaterán is találsz belőlük.
Beállítani se nagy ördöngősség ,és innen tanultam meg.
http://onlinecamera.net/20101203-foscam-ip-kamera-beallitasa-hasznalati-utmutato-az-fi8908w-tipus-segitsegevel
Itt kamerát is tudsz venni.
Szinte bármelyik íp kamerát ez útmutató segítségével be tudod állítani.
mozgásérzékelést hardveresen tudják ,nem kell belebonyolódni.
Riasztáskor ezek az alap kamerák emailben tudnak riasztást küldeni mellékelve a felvett képekkel


regos
(tag)

köszönöm.meglett.
üdv


wgaborw
(tag)

Szia!

Vannak teljesen jól kitalált komplex megoldások, amik nagyon jól tudnak működni... Alapvetően én a D-Link eszközeit ismerem, nekem is van otthon belőlük... Ezek wifisek, sima tápot kell csak neki adni és az otthoni wifis hálózatodon képesek működni. Van hozzájuk Android és IOS kliens, de weben is nézegetheted őket. Beépített mozgásérzékeléssel rendelkeznek, melyről tudnak mailt küldeni akár snapshot-okkal, vagy esetleg videókkal... De tudnak ftp-re is feltölteni...

Szerintem jól kitalált megoldás és nem webkamerák, hanem IP kamerák... És ha hosszú távon is szeretnéd rögzíteni a felvételeket, akkor arra is van megoldásuk...

Nem a legolcsóbb, de nem szürke, nem ismeretlen, van garancia, technikai támogatás...

Itt nézelődj... http://www.dlink.com/hu/hu/home-solutions/view/network-cameras

G.


regos
(tag)

erröl a termékről tudnátok valami irányárat mondani eladáshoz.
tudom tág fogalom de hátha....
Eurovideo EVP-16/100A4CS
[link]

Köszönöm szépen


janosibaja
(őstag)

Gsx-rr és wgaborw: köszönöm! :R


iskigabi
(csendes tag)

Sziasztok!

Hozzáértők segítségét várom: Lakásba, tehát beltéri használtra szeretnék venni egy egyszerű és olcsó IP kamerát. A lényeg az lenne, hogy mozgásérzékelő legyen benne, tehát ha valaki belép, akkor készüljön kép vagy videó. Fontos, hogy figyelmeztetést tudjon küldeni e-mailben, illetve, hogy FTP-re le tudja menteni a képeket/videókat. Az sem egy utolsó szempont, hogy legyen benne WIFI illetve azért elfogadható képminőséget produkáljon rossz fényviszonyok mellett, tehát éjjel is.
Nem szükséges, hogy HD (vagy még ennél is jobb) minőségben tudjon képeket/videókat készíteni...de azért felismerhető legyen az illető, akiről kép/videó készül!
Megnéztem több nagy gyártó termékét is, illetve "noname" gyártók termékét is.
Ezt konkrétan eléggé szimpatikusnak találtam: http://www.bestbuy-int.com/es/tienda-online/detail/24-multicams/flypage%7Cbestbuy/135-easy-home-sentinel.html?sef=hcfp
Erről esetleg véleménye valakinek? Vagy esetleg valami mást? Persze ebben az árkategóriában. (tehát 20-30 ezer forint között)

Előre is köszönöm a válaszokat!


wgaborw
(tag)

Szia!

Nézd meg ezt... LINK

Nem HD, 640x480 de a videó felvételen kívül minden kritériumnak megfelel:
- éjjelátó ~5m
- Wifi - 802.11n 150Mbps
- mozgásérzékelés van benne
- tud mailt küldeni avgy ftp-re feltölteni
- tud mailben snapsohtot küldeni
- 2 év gyártói garancia, Magyarországon érvényesíthető hivatalosan
- nem kell port tükrözés meg ilyenek, a cloud funkcióval böngészőből, okos telefonról bármikor ránézhetsz...
Ez 25900-ba van a nagy boltokban...

Ha érdekel kép amit éjjel lehet vele látni, kereshetek...

G.

[ Szerkesztve ]


Gsx-rr
(veterán)

25.000.- az nagyon sok egy ilyen alap kamerára.

ez mindent tud amit te akarsz és nem noname!
http://www.ebay.com/itm/Apexis-J011-Wireless-Internet-IP-Camera-Security-CCTV-IR-P-T-Mobile-Viewing-/310735899996?pt=US_Security_Cameras&hash=item48594d8d5c

[ Szerkesztve ]


heaven
(tag)

Sziasztok!

Konfiguráltam egy 8 kamerás rendszert egy kis üzletben.
A központot rákötöttem Statikus IP címmel egy routerre, ami PPPoE internetet kap és DynDNS szolgáltatást regisztráltam.
Sikerült beállítanom a routerben a portforwardot 15961-es porttal és okostelefonnal az ingyenes NO-IP DNS segítségével látom is a képet otthonról a mobilomról.

Hogyan tudom beállítani, hogy az otthoni számítógépről is lássam a kamerát, ne csak a telefonról?

Mit kell még a routeren, illetve kamerán állítani?


bigrock
(addikt)

Ha okostelefononról látod a kamerákat, akkor PC-ről is látnod kéne... ugyanazt az internet socket-et használják.


iskigabi
(csendes tag)

Esetleg olyan amit távolról is lehet iránytani? (forgatni, stb)


iskigabi
(csendes tag)

Olyan nem tudsz véletlenül, amit nem az itthon is kapni? Netalán a környező EU-s országokból be lehet rendelni? UK, DE, stb.


wgaborw
(tag)

DCS-5020L, de ez már sajna 30 felett... LINK


wgaborw
(tag)

Én mondjuk lehet másképp gondolkodom, de műszaki cuccokkal soha nem mertem megkockáztatni ilyen messzeségből rendelni... Nekem olyan kiszolgáltatott helyzetnek tűnik.... És még ha csak fele annyiba is kerül, én akkor sem merném bevállalni...

Megy ezeknek a cuccoknak is lejjebb az ára természetesen, majd előbb-utóbb talán egyre szélesebb körnek lesznek elérhetőek, de jelen pillanatban sajna ez a helyzet...

G.

[ Szerkesztve ]


Gsx-rr
(veterán)

Nem tudom ,miért gond ,hogy hong Kong? Ott azért ilyen olcsó ,mert az összeset ott gyártják.

De akkor itt van itthonról ,bár kicsit drágább +4000

http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/videokamera/digitalis_videokamera/easyn_wifi_ip_kamera_ejjel_lato_fs_613a_m136_1819271684.html


Gsx-rr
(veterán)

Szia!

Miért gondolkozol másképp?

A Ebben kicsit le vagyunk maradva ,a világon már szinte mindenki online rendel és nem gond a távoli ország.
Ezeket a termékeket ott gyártják ,azért van ott a legtöbb eladó.
az Ebay biztonságos látod az eladó feedback-jét ,és akinek több ezer eladása volt azzal biztos nincs probléma.

2 az ebay és a paypal garanciát ad neked. Nekem 1 szer nem az a termék jött és 1 x nem érkezett meg (nem az eladó hibájából) hozzáteszem már kb 40x rendeltem.
és ahogy jeleztem az Ebay felé ,2 nap múlva a számlámon volt visszautalva a pénz.

A hátrány a távoli országokból a szállítási idő. kb 1 hónap.

Nehogy azt higgyétek ,hogy pl pont Londonban nincsenek csalók? Volt ismerősöm akit ott csaptak be egy telefonnal. Amerika turista lopott papírjaival creált egy afrikai egy account-ot és árulta jó olcsón az Iphonokat.

Ha jó valaki feedbek-je akkor biztos nincs gond sőt segítőkészebbek és további vásárlásnál kedvezményt is adnak.

üzenetek