Mini-ITX - Alaplapok, chipsetek, memóriák fórum

üzenetek

hozzászólások


DBob
(őstag)
Blog

Ezzel már elkéstél, mert már rengeteg mini-itxel kapcsolatos topic van. Jóval több, mint hogy érdemes legyen gyűjtőtopic nekik. Olyan ez, mintha "Processzorok" topicot nyitottál volna, hogy mostantól ott legyenek a processzoros beszélgetések ;)


toldy
(őstag)
Blog

Szerintem nem feltétlenül mert azok hírtopicok amik folyamatosan elfelejtődnek ( eleinte kétségtelenül aktívak de 1-2 hét és annyi volt)

De ITX lapból nincs annyi mint processzorból :)

[ Szerkesztve ]


toldy
(őstag)
Blog

Addig is néhány kép a leendő Intel ITX üdvöskéről ; [link]
Ami legjobban zavaró a lapon az az hogy a processzort egészen letolták a PCI-e csatlakozóig így elég nehéz jó hűtő és vga párost találni rá.

[ Szerkesztve ]


DBob
(őstag)
Blog

"Szerintem nem feltétlenül mert azok hírtopicok amik folyamatosan elfelejtődnek"

Nem is beszélve a nem hírtopicokról, amikre egyáltalán gondoltam. :))


toldy
(őstag)
Blog

Én nem nagyon találtam olyat ( egyet se ). :U


zodo
(nagyúr)
Blog

Ne hagyd magad, hátha megmarad a topik. :)

Tény, hogy van jónéhány mini-itx méretű lapokkal foglalkozó topik, de ezek közül csak az Atom klub , (ami szintén gyűjtő, bár már bomlásnak indult az NVIDIA Ion topik végett ) említésre méltó. Továbbiak, valóban csak hírtopikok vagy konkrét alaplapról íródnak, mint pl.:MiniITX lap + Celeron 220 combo:Intel® Desktop Board D201GLY2
Ha innen nézzük akkor hol keressen a saját igényeihez mérten, alaplapot a felhasználó?
Ugye nem csak Intel (celeron,noti cpu-s), Via (méregdrága) vagy éppen a mostani divat ION (melegedő északi hídas) lapok léteznek?

Szóval, sok sikert a topiknak. :C

Nos, nekem egy J&W MINIX-em van. Itthon is meg lehet vásárolni kb. 25.000ft környékén.
Gyártó honlapja
Ajánlom mindenkinek aki szeretne kis gépet építeni és a teljesítmény illetően nem kíván kompromiszumokat kötni ebben a méretben.


toldy
(őstag)
Blog

Teljes mértékben egyetértek veled.
Személy szerint én jelenleg egy Zotac 9300 ITX Wifi birtokosa vagyok.[link]

Amd-re visszatérve egy nagyon jó kis lap:[link] és nagy előnye , kezeli az AM3-as procikat is.

Valamint lapodra vissza, tudnál írni róla pár pro/kontra gondolatot?

[ Szerkesztve ]


zodo
(nagyúr)
Blog

Gratulálok a lapodhoz.
Sajna nekem bő egy év kelett ahhoz, hogy megvegyem a lapomat.
Igaz, hogy kintről lehetett volna rendelni, (mert ugye itthon vagy nincs és soha nem is lehet majd kapni a kiszemelt lapot vagy horror áron) , de nem erősségem az angol, se paypal-om, se ismerősőm aki segített volna. Mindegy már megvettem, jobb később, mint soha. :)
A linkelt amd-s lapot néztem én is, de maradtam a minix-nél, mert ettől tudom mit várhatok, mivel a "nagy" gépemben lévő Gigabyte lapom kicsinyitett mása.
A Geforceokról azt az infot kaptam, hogy hajlamossak melegedni és a wifi kártyára sem volt szükségem, de ettől még egy jó lapnak vélem jó áron.


toldy
(őstag)
Blog

Én is csupán két dolgot tudok negítvképpen felróni.
- valóban hajlamos melegedni
- és biost egyenlőre szegényesnek tartom


toldy
(őstag)
Blog

Igaz angol de 2 jóminőségű ITX lap összehasonlítása : [link]
Valamint egy magyar összehasonlítás: [link]

[ Szerkesztve ]


zodo
(nagyúr)
Blog

Előljáróban.
Nos én nem vagyok egy "pcguru" így több heti, havi előkészületett vesz igénybe a jövőbeli gépem, hardverelemeinek kiválasztása. Ez abból adódik, hogy kb. 4-5 évente fejlesztem vagy cserélem a gépem. Így értelmetlen számomra, hogy kövessem az épp aktuális piaci trendet. Ez a fejlesztési ídőszakom, jellenleg kicsivel több mint 1 éve történt. Hozzáteszem, részemről a gépfejlesztés vagy csere alatt nem a legújabb, legmodernebb hardverek vásárlása a cél, hiszen meg sem tudnám fizetni ill. nem minden esetben indokolt ezen hardverek vásárlása.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak.
Nem tudok , egyenlőre érdemben nyilatkozni a Minix negatív ill. pozitív értékeiről, mert csak augusztusban vettem és azóta sem készültem el a leendő házával ill. egyébb kiegészítőivel. ( egy régi Technics deckbe probálom összehozni a cuccost) Kép Kép Kép Link
Szóval ezt a lapot még nem ismerem, de a benne lévő Amd 4850E procit igen, mert ez volt régen a "nagy" gépembe ill. mint a már említett 780G chipsetet amivel a Minix is meg lett áldva. Xp-t telepítettem és a kötelező drivereket és slussz + probaképpen egy Ubuntu 8.04-et ami szintén nem okozott semmiféle nehézséget driver ügyileg. Persze egy dolog hibádzott linux alatt, mégpedig a Cool'n'Quiet , de hozzáértőknek ez sem akadály.
Most, hogy már ténylegessen írjak valami értelmesett. Anno, ezen tesztek alapján választottam ki az matx méretű ( Gigabyte MA78GM-S2H rev.1.1 ) lapomat, amely szinte tökéletes mása a Minix-nek.

GeForce 8200 chipset: az NVIDIA mindenese

AMD 780G: nyerő chipset integrált grafikával

Így volt némi tapasztalatom, hogy mit is várhatok el megközelítőleg a Minix-től.

Pozitívumként:

Mint látható, szinte az összes létező csatlakozó típussal rendelkezik, amire valaha is szükségem lenne.
Keveset fogyasztó, de teljesítményben nem elhanyagolható chipset.
( int. Ati Hd 3200 amivel 1440x900-as felbontásban a NFSMW közepes grafikai beállítások melett is játszható)
Mint te is írtad, AM3/AM2+/AM2 proceszorok fogadása. Max.: 65W !!!
Talán ide vehető a bár nem jártam útána a témának, hogy a 128MB side-port DDR2 memoria menyiben segíti a gép működését.
Esetleg, amiről gőzőm sincs milyen csatlakozó csak, hogy valami külső, egyedi hardvereket is képessek vagyunk csatlakoztatni a Super I/O: Winbond W83627EHG chip segítségével.
Végül a Pci-e 16x slot ami 2.0, de csak 4x tecnikai támogatást élvez.

Negatívumként:

Mivel tényleg nem használtam még csak a külső és elsőre akár fel sem tünő jellenségekre tudok hivatkozni.

Kizárólag Usb-s egeret tudunk használni, mert csak egy darab Ps/2 port van az alaplapon, ami a billentyűzet csatlakoztatására szolgál.
Esetleg riasztó lehet a Sodimm memoria modulok használata.
Gyártó ugyan mellékel egy 4cm-es chipset hűtőt, de az a szokványos kis fo...így szerintem azt cserélni kell, ha fontos szempont a gép hangja.

Hirtelen ennyi. Bocs, ha hosszúra és néha érthetetlenre sikeredett.
Remélem, mielőbb elkészülők a "pcház" megépítésével és már konkrétumokkal is tudok szolgálni.

[ Szerkesztve ]


CséZé
(őstag)
Blog

van róla hír h mikortól lehet kapni és mennyiért?


zodo
(nagyúr)
Blog

Ebben a cikkben, 2010 első felét említik.
Esetleg ebben, már 2009 4. negyedév, de ár az passz. Biztos szép kis árcetli lesz rajta, pláne itthon, ha egyálltalán lehet majd kapni.

[ Szerkesztve ]


gabitoo88
(tag)

Sziasztok bocsi hogy ebbe a témába írok de sürgősen kell a segítség!LEszedtem egy DVD filmet ami .isoban van!Na most ha kiírom dvd-kép írással akkor asztali dvd lrjátszó vinni fogja?!


CséZé
(őstag)
Blog

igen.


Solicidium
(aktív tag)

Örülök, hogy végülis lett külön topik és köszönjük toldynak. :R
Én is egy ilyen gép összeállításána gondolkodok és így nem kell végre az itx-s régi hírtopikokba írogatni.
Rögtön lenne is egy kérdésem. Nemrég szomorúan konstatáltam, hogy a Zotac 8200 itx wifi lapon csak pci-e 1* csatlakozó van, pedig azt hittem, hogy ugyanúgy 16* (az valódi, nem csökkentett sávszélű mint a j&w-nél ugye :F ) mint a 9300-as inteles megfelelőjén. A kérdés egyszerű lenne. Én amd-s gépet szeretnék összerakni, ha van erre mód (proci: vagy egy alulfeszelt athlon II x4 620 (hogy csökkentsem a 95w-os tdp-t, persze csak akkor, ha a lap támogatja a c&q-t úgy is (mert ugye ez nem jellemző), ha feszt állítok a procinál, (rmclock meg crystalcpu meg nem kezeli ezeket a procikat már) vagy ha ez nem működik, akkor egy phenom II x3 705e-t vagy egy athlon II x2-t gondoltam bele), amihez olyan lapot szeretnék, amin van és teljes sávszélen működik a pci-x 16* slot (tehát j&w a 4* sebesség miatt kilőve), tehát lényegében a 9300 itx wifi amd-s megfelelőjét keresném. Egyelőre elvagyok a hd4670-nel is, amihez elegendő talán a 4* pci-x, de szeretném a jövőállóságot is szem előtt tartani, valószínűleg egy 5750/70 személyében, amihez már elkél a nagyobb sávszél. Örülnék, ha nem csak inteles vonalon lehetne az elképzelésemet megvalósítani.


zodo
(nagyúr)
Blog

"Nemrég szomorúan konstatáltam, hogy a Zotac 8200 itx wifi lapon csak pci-e 1* csatlakozó van, pedig azt hittem, hogy ugyanúgy 16* (az valódi, nem csökkentett sávszélű mint a j&w-nél ugye :F ) mint a 9300-as inteles megfelelőjén."

Hűha, naszóval a Zotac GF8200-C-E-s lapon, valóban pci-e 1x slot található.
Viszont, ha jól tudom a Zotac GF9300-D-E-n, már teljes 16x támogatású pci-e slot van.
Gépösszerakó kérdéshez.
Elsőre itt egy teszt a PCI-e x16 vagy x4
Ehhez még az is hozzátartozik, hogy ezek a lapok, többségében már Pci-e 2.0-ak és ebben az esetben pl. a 4x támogatottságú (J&W) megegyezik a Pci-e1.1-es slot 8x-os sebbeségével. Tehát nem annyira vészes a dolog, persze én is jobban komáltam volna egy teljes értékű slottot. :)
Itthon tuti nem találsz Amd-s vonalon, olyan lapot amilyet szeretnél. Intelből is az az egy kapható. ( ha igaz, hogy a 16x-os slot tényleg 16x-os)
Sajna, nem a játékosoknak találták ki (egyenlőre) ezt a méretet.
Amit toldy linkelt, inteles lap lesz talán az első fecske e téren, kérdés milyen áron.
Nem lebeszélni akarlak, de mennyire fontos tényező a mini-itx méret ?

[ Szerkesztve ]


Solicidium
(aktív tag)

Hááát, ezt a pci-e-s tesztet láttam régebben, de akkor még csak az 1.1-esben gondolkodtam, azért a 2.0-s pci-e jobb egy fokkal. A másik, ami nem tetszik, a notiramok...
Igazából azért ragaszkodnék a mini-itx-hez, mert régi álmom egy kompakt (lehető legkisebb) teljes értékű, halk, energiatakarékos, hűvös, mutatós gép és a silevrstone sugo sg06-ban megaláltam a nekem tetsző házat. Igazából m-atx-ről ábrándoztam régebben, de aztán nem igazán találtam igazán kompakt, esztétikus és emellett értelmes szellőzésű házat (mondjuk nem is foglalkoztam annyit vele mint az m-itx témával). Várom a 785g-s j&w-t, hátha ott pozitív változásokat eszközölnek. Ami a rosszabb, attól tartok, hogy egyáltalán nincs amd-s vonalon a zotac 9300-D-E-nek megfelelő lap, nemcsak itthon. Majd még gondolkozom, aztán lehet, hogy várok, esetleg intel lesz belőle a halálra ítélt lga775-tel, az i5/7-s platformot drágállom és egyelőre a procik fogyasztása sem tűnik kedvezőnek számomra.
Apropó, a j&w-d, nem tudom próbáltad-e, hogy reagál a procifesz-módosításra? C&q működik úgy, csak mert nem jellemző.


HookR
(addikt)
Blog

Jól tetted, hogy megnyitottad, mert rám aztán lehet várni... :DDD

Gyorsan összeszedtem néhány dolgot a teljesség igénye nélkül:

Alaplap:
AM2/AM3: J&W MINIX 780G-SP128MB és elvileg jönnie kéne a J&W MINIX 785G-SP128M-nek is, teljes értékű x16-os PCIe slottal. Bár ha abból indulunk ki, hogy mind a mai napig várat magára, élek a gyanú perrel, hogy átugorják és az AMD 800-as chipset szériája köré építkeznek inkább egy valamikor jövőre megjelenő lappal. Persze ez csak személyes vélemény.
LGA775: Zotac Geforce 9300-ITX WiFi
LGA1156: Intel Mini-ITX H57 (Hivatalos oldal híján egy hírre mutat a link)

Hűtő:
140mm: Thermalright AXP-140 - 145 x 147 x 70.2 mm (venti nélkül - 120/140 mm-est fogad)
120mm: Nexus LOW-7000 - 138 x 123 x 70.3mm (Venti: 120 x 120 x 20 mm)
120mm: Scythe Big Shuriken - 125 x 135 x 58 mm (Venti: 120 x 120 x 12 mm)
100mm: Scythe Shuriken (SCSK-1000) - 105 x 116 x 64 mm (Venti: 100 x 100 x 12 mm), LGA775
80mm: Arctic Cooling Freezer 7 LP - 109 x 108 x 42 mm (Ventivel: 53 mm magas)

Ház a bővíthetőség jegyében:
(Szabványos, beépített, min. 300W-os táppal; teljes magasságú bővítőkártyával)
Abee Acubic T20
Abee Acubic C10
Abee Acubic R10
Codegen MX31
Lian Li PC-Q7
Silverstone SG05

HTPC-nek, vagy netezős gépnek való ház:
Antec ISK 300-65
Nexus Psile 10B

Hasznos kiegészítő:
Portable Dual Drive Modules (DIR-2221-SATA) - Avagy 3.5"-os helyre illeszkedő rack, ami 2db 2.5"-os meghajtót fogad.

Hasznos linkek:
mini-itx.com - mini-ITX házak
VR-Zone Forum - mini-ITX topik, sok érdekességgel, újdonsággal
Wikipedia
Alaplap méretek egymáshoz viszonyítva

üzenetek