Mit tehetsz jogilag, ha átvertek, megkárosítottak a Hardveraprón? - PROHARDVER! interaktív fórum

üzenetek

hozzászólások


zöldfülű
(csendes tag)

Sziasztok!

Ez a topic azért indul, mert segítséget és tájékoztatást kíván Nektek nyújtani akkor, ha becsaptak titeket, vagy csalókba ütköztetek az üzletelés során. Ha kár ért titeket biztosan szeretnétek, hogy károtok megtérüljön, illetőleg a csaló bűnhődjön, és ilyen esetek a jövőben kevésbé fordulhassanak elő. Ebben kíván segítséget és tanácsot nyújtani Nektek ez a topic.

Megkérek mindenkit, annak érdekében, hogy a delikvens ne léphessen fel ellenetek válaszlépésekkel --gondolok itt egy esetleges személyiségi jogi perre vagy rágalmazás, becsületsértés miatti perre amit ellenkező esetben ellenetek indíthatna -- nyilvánosan a topicban csak a delikvens nevét és az általa használt nicknevet illetőleg a város nevét amelyet megjelölt, adjátok csupán csak meg, az összes többi adatot úgy mint bankszámlaszám, általa megadott teljes lakcím, msn-cím, emailcím, illetőleg minden más adat amit megtudtatok róla és alkalmas az azonosítására, csak privátban küldjétek el számomra. Ha egy nicknevet többször is beküldenek, vagy egyezőséget találok két különböző nincknév között a privátban hozzám elküldött adatokban, akkor az illető közzé lesz téve egy listában, mint olyan aki már legalább két embert megkárosított. Illetőleg közzé lesz téve a neve mellett az is, hogy indult-e már ellene büntetőeljárás, ha igen az milyen szakban van és azt is, hogy tudjátok-e még jelezni felém vagy a hatóság felé azt, hogy érvényesíteni kívánjátok a károtok megtérítését még a megindult büntetőeljárás keretében a többi károsulttal összefogva.

Ne feledjétek, senki sem tekinthető bűnösnek mindaddig amíg a bíróság jogerős ítéletében azt ki nem mondta. Érvényes ez ebben a topicban megjelenő nevekre is.

Ha csalóba ütköztök, jogi lépéseket tehettek a felelősségre vonása iránt.

Mindez mit jelent számotokra?: részvételt az eljárás során sértettként; azaz el kell menni a rendőrségre amikor behívnak titeket, vagy ha feljelentést tesztek, és ott el kell mondani mi történt,át kell adni az erre vonatkozó bizonyítékaitokat (levelezés, bankszámla az átutalásról, telefonbeszélgetések időpontjai stb.). Nem kell tartani ettől, én csak normális hozzáállású nyomozóval találkoztam, úgyhogy elmondhatom, hogy a sértettekkel szemben segítőkészek, nemúgy a terhelttel szemben... Ezt követően ha a nyomozás és a rendőrségi szak lezárul, akkor el kell még mennetek a bíróságra és ott is szóban előadni a történteket, vagy nyilatkozni, hogy a rendőrségen tett tanúvallomásotokat fenntartjátok. Illetőleg kérvényezhetitek, hogy még a büntetőeljárás során a bíró döntsön a titeket megillető kártérítésről.
Nektek az eljárás megindítása semmilyen anyagi kiadással nem jár. Fontos ugyanakkor, hogy a hatóság felé ha feljelentést tesztek azt ismeretlen tettes ellen tegyétek, majd a tanúvallomás során nevezzétek meg a személyt, de erre általában a rendőrségen is vigyáznak, s elve úgy veszik fel a jegyzőkönyveket.

Mit jelent ez az elkövető számára? alapesetben a kártérítésen túl pénzbüntetést, közérdekű munkát vagy két évig terjedő börtönbüntetést, illetőleg emellett ú.n mellékbüntetést is, súlyosabb esetben több évig tartó börtönbüntetést a kár értékétől függően. Minél több a károsult, annál nagyobb ez a bizonyos összeg, ami összeadódik, s figyelembe veszik azon összegeket is, amelyek csak kísérleti szakban maradtak, azaz nem tudott kicsalni pénzt az elkövető, de megpróbálta azt.

Néhány szó a jogi fogalmakról:

Különbség lopás és csalás között: a csalás során a másik fél tévedésbe ejt titeket azzal, hogy pl. ígéri: az árut az előreutalt pénz ellenében elküldi nektek, holott lehet nincs is ilyen áru a birtokában, vagy azt akár többeknek is eladja, de természetesen nem küldi.

Szabálysértés / vétség és bűntett:
-Ha kár ér titeket az főszabályként 20.000 ft alatti összeg esetén szabálysértés akkor, ha az elkövető először csinál ilyet és csak a ti irányotokba. Ekkor nem a rendőrség jár el, hanem az illetékes önkormányzat szabálysértési ügyben.
-Ha azonban ugyanezt többekkel is eljátssza a fórumon, tehát már jogi fogalommal élve "üzletszerűen" követi el a cselekményt, azáltal a cselekménye már nem szabálysértés, hanem vétség vagy bűntett azaz bűncselekmény, ekkor akár egy forint kár esetén is bűncselekményt valósít meg, és a rendőrség fog eljárni az ügyben, eljárást indít, tanúkat hallgat meg, az elkövetőt büntetőeljárás alá vonja, a büntetés mértéke pedig az okozott kár mértékétől fog függni.

Kísérlet és befejezett bűncselekmény: Kísérlet valósul meg,ha megpróbálta kicsalni tőletek a pénzt, de az nem sikerült, azaz ha eléggé óvatosak voltatok és így eredménytelen volt számára a bűncselekmény. Befejezett, ha kárt okozott nektek. Azonban a büntetés kiszabásánál mindkettő ugyanúgy büntetendő azaz számításba veszik azon értékeket is amelyek csak kísérleti szakig jutottak.

Kártérítés igénylése

Történhet már a büntető eljárás keretében is és történhet polgári eljárás keretében is. Ha már a büntető eljárás keretében érvényesíteni szeretnétek kárigényeteket, akkor a hatóság előtt úgy kell nyilatkoznotok, hogy "polgári jogi igénnyel is fel kívántok lépni a terhelt ellen, azaz érvényesíteni kívánjátok a titeket ért kár megtérítését még a büntetőper során". Ezt célszerű már a feljelentéskor leírni. Ekkor a bíró dönt arról, hogy foglalkozik-e a büntető per során a polgári jogi igénnyel, ha dönt a kérdésben, akkor az ítéletben kitér arra is, hogy mennyi a kártérítési összeg számotokra, amit azonnal végre is hajtanak ahogy az ítélet jogerőre emelkedik. (nem foglalkozik vele, ha az nagyon elhúzná az eljárás menetét, vagy nehézséget jelent a kiszámítása stb stb--- ekkor az ítéletében azt mondja ki, hogy az igényeteket polgári peres eljárás során tudjátok csak érvényesíteni.)

Amennyiben további kérdésetek van
, forduljatok hozzám bizalommal priviben, bár még nem vagyok végzett jogász, de ha tudok, segítek a problémátok megoldásában.

[ Szerkesztve ]


zöldfülű
(csendes tag)

Elsőként közzétenném, hogy büntető eljárás indult BoatJoe vagy JoeJoe nicknéven üzletelő személy ellen. Nyíregyházi, Tapolcai illetőleg még más városnevet is megadott üzletelései során. Jelenleg a nyomozás rendőrségi szakban van, azaz aki még nem tette és szeretne jelentkezni a büntetőeljárásba, hogy a többiekkel együtt érvényesíthesse kárigényét; az felém vagy a nyomozó hatóság felé még jelezheti ezt.

Remélem hasznotokra, mindnyájunk hasznára válik ez a topic.

További jó üzletelést kívánok.

[ Módosította: Racecam ]


zöldfülű
(csendes tag)

A Boatjoe elleni büntetőeljárásba jelenleg már 10-11 károsult lépett be, de még további sértettek jelentkezését várjuk. Hasonlóan sikeresen indult "hadjárat" swenn alias Gáspár Ferenc ellen. Ha összefogunk, és közösen fellépünk a csalók ellen akkor hosszabb időre kiiktathatjuk őket innen, biztonságosabbá téve az internetes kereskedést itt. A büntetésük jó eséllyel akár 2 vagy súlyosabb esetben 4-5 év letöltendő börtönbüntetés is lehet. Nem utolsó szempont, hogy érvényesíthető a kárigényetek még a büntetőeljárás alatt, polgárjogi igény formájában, illetőleg bevett szokás kártérítési perekben, hogy az elkövető még a per tartama alatt az ítélethozatalt megelőzően a sértettek kárát egészben vagy részben megtéríti, ez az ő érdeke is, hiszen ezzel csökkentheti a bíró által rá kiszabott börtönbüntetés mértékét.

Akit nem ért kár, csak megpróbált tőle Boatjoe pénzt kicsalni, és szeretné ő is segíteni Boatjoe felelősségrevonását, vagy súlyosabb büntetés kiszabását, az szintén eljuttathatja a hatóságok számára a rendelkezésére álló bizonyítékait (levelezés, msn napló, stb formájában) ezzel is elősegítve az eljárás sikerét és a károsultak számára a sikeresebb kár megtérítését.

[ Szerkesztve ]


dbius
(veterán)
Blog

Dícséretes, önzetlen és tiszteletre méltó kezdeményezés, ill. felajánlás! :C :R Köszönet érte a tisztességes fórumozók nevében :K

Sok sikert, kitartást, igyekszem figyelemmel követni és esetleg pár hasznos hozzászólással segíteni, ha tudok.


zöldfülű
(csendes tag)

Köszönöm szavaid! :K

Igyekszem segíteni mindenkinek, aki jogi kérdéssel fordul hozzám. Ezt választottam hivatásomul. Azonban bármit is tenni a csalók ellen, csak a TI segítségetekkel tudok, így legalább ugyanolyan köszönet jár azoknak is, akik veszik a fáradtságot és vállalják az utánajárást és mindazt ami egy ilyen "jogi procedúrával" jár akár a saját érdekük, akár mások érdeke káruk megtérítse kívánja azt.
Segítségetekkel, együtt, remélem többre juthatunk, mind a hardverapró csalóktól való megtisztításában, mind pedig egy biztonságosabb piactér létrehozásában. Ezt bizonyítja minden összefogás és közös fellépés a csalók ellen, s reményeim szerint ez az első büntetőperek lezárulásával, az elkövetők felelősségre vonásával, siker esetén részbeni vagy teljes mértékű kárösszegek megtérülésével be is fog bizonyosodni.

Üdv:

Beatrix.

[ Szerkesztve ]


zöldfülű
(csendes tag)

Sziasztok!

Kérek mindenkit, hogy akit TravellTech megkárosított, az jelezze felém ezt a tényt, és írja meg nekem privátban, a konkrét összeget, amennyivel megkárosította őt a srác, vagy amit még nem térítettek meg a számára; a nevét és lakcímét (esetleg ha meg kívánja adni a bankszámlaszámát, akkor azt is, bár lehet célszerűbb inkább lakcímre kérni a pénz visszautalását.

Valószínüleg a srác szüleinek küldünk egy levelet, amelyben felszólítjuk őket határidő tűzésével, hogy a károsultak kárát fizessék meg. Esetleg ha gondoljátok akkor magát a terméket lehet még visszakérni, amit küldtetek és amiért nem fizettek. Reménykedjünk, hogy fizetni fognak, vagy a terméket visszaküldik. Ez utóbbi esetben pontosan jelöljétek meg azt a terméket is amit a srácnak küldtetek. Ha nem, akkor ott van a lehetőség egy kártérítési per indítására. Természetesen mindezek feltétele, hogy bizonyítani tudjátok a terméket elküldtétek a srácnak. (feladóvevény esetleges értékmegjelöléssel, vagy emailváltás a megegyezésről stb, stb. amitek van.) Kérlek jelezzétek azt is, hogy egy esetleges kártérítési perben benne lennétek-e. Ennek megindítása bizonyos mértékig költségekkel jár (ügyvéd fogadása és per indítási költség ez utóbbi a perérték 6%-a ha jól emlékeszem.) A kiskorú károkozásáért ugyanis a szülője tartozik felelősséggel. Ez utóbbi változat feltételeinek még utána nézek.

Üdv:


zöldfülű
(csendes tag)

TravellTech ügyben csütörtökig (10.22.-én estig) tudtok jelentkezni még nálam, a levél pénteken lesz elküldve. Ma is többen jelentkeztek. Akik elküldik az adataikat addig, azokat belefoglaljuk a levélbe.

Üdv:

[ Szerkesztve ]


zöldfülű
(csendes tag)

Sziasztok!

Akit néhány hónappal ezelőtt Dzsenko vagy Cedi nicknevű felhasználó károsított meg és szeretne részt venni a büntetőeljárásban, vagy szeretné kárigényét érvényesíteni, az kérem írjon nekem pirvát üzenetet.

Üdv:


zöldfülű
(csendes tag)

Sziasztok!

Kérlek Titeket, hogyha úgy gondoljátok, hogy csalóba futottatok, akkor küldjétek el Nekem privátban az adatokat, amik tudomásotokra jutottak. Már van jónéhány név és sok adat csalókkal kapcsolatban a birtokomban, amiket össze tudok hasonlítani az általatok beküldöttel. Ha van egyezés, az a ti dolgotokat is megkönnyíti. Sajnos nem tudok mindenkit megkeresni privátban időhiány miatt, pláne ha nem is értesülök arról, ha valaki csalóba futott. Így hát bombázzatok nyugodtan privát üzenetekkel.

Üdv:
Beatrix


zöldfülű
(csendes tag)

Sziasztok!

Jelentkezzen nálam akit "Oakley" vagy "Illu" nicknéven, vagy "H. Viktor" néven bemutatkozó másik fél megpróbált megkárosítani, vagy ilyen névvel üzletelő féllel kapcsolatban kár érte.

Üdv:
Beatrix

[ Módosította: I_Am ]


Chaser
(titán)

Mennyi az átfutási ideje egy polgári pernek? Évek? És mi van akkor, ha nincs "hivatalos" jövedelme, tulajdonában sincs semmi.


D1Rect
(félisten)
Blog

Először büntető eljárás indul.


Chaser
(titán)

Ezt nem is vitattam. "És mi van akkor, ha nincs "hivatalos" jövedelme, tulajdonában sincs semmi."


D1Rect
(félisten)
Blog

Ilyen esetben vszínűleg előbb úgyis ülni fog egy keveset. :)


Chaser
(titán)

Azzal a pénzem még nem kaptam vissza. Ismerősi körben anno elloptak egy 2 millás kocsit, a yardon azt mondták majd szóljunk, ha megtaláltuk...:)


zöldfülű
(csendes tag)

Szia!

Én hozzáírnék még egy részt, nevezetesen miért érdemes inkább büntetőeljárásban érvényesíteni a kártérítési jogaitokat és nem polgári perben....

I. A polgári per átfutási ideje:
A bíróság legkésőbb a kereset benyújtását követő 30 napon belül intézkedik a tárgyalási nap kitűzéséről. Erre vonatkozó határidő minimum 15 nap attól számítva hogy az alperes a keresetlevelet átvette -- azaz max kétszeri kézbesítési próbálkozás is beleszámítható a 15 napon kívül-- , maximum határidő a kereset bírósághoz benyújtásától számított 4 hónap. Ezen időintervallum közötti időre tűzik ki a tárgyalást (van néhány perfajta, pl a személyiségi jogokkal kapcsolatos per, melynek határideje ennél sokkal rövidebb, de a kártérítési perre a fenti határidők vonatkoznak)

Az, hogy az ügy mennyire húzódik el, attól is függ, hogy mennyire erőteljes bizonyítékok állnak a rendelkezésetekre. Ha egyértelműen bizonyítja, akkor a másik fél talán nem olyan ... buta.... hogy elmegy másodfokig vagy még tovább, mert az csak az ő költségeit fogja növelni...
Ha vitatható a bizonyító ereje a bizonyítékaitoknak, akkor lehet a per több tárgyalási napot is igénybe vehet még az első fokon, és lehet hogy lesz belőle másodfok azaz fellebbezés, perújítás vagy felülvizsgálat is... természetesen mindegyiknek megvannak a maga szabályai, hogy milyen törvényi feltételek fennállása esetén élhet vele bármelyik fél vagy a fél jogi képviselője akár önállóan is.
De hogy kissé kézzelfoghatóbb legyen az egész csalásból eredő kárra levetítve: van banki bizonylatotok arról, hogy ti utaltátok a pénzt, de a másik fél nem küldött csomagot, ÉS a bankszámla ténylegesen a másik fél nevén van, akkor akár 2-3 hónap alatt is meglehet a pénzetek... (persze ha nincs jövedelme, vagy végrehajtás alá vonható vagyontárgya, akkor ez sokkal tovább is elhúzódhat...) Ha nem fizet önkéntesen, akkor a per lezárulása után a fizetési határidő eredménytelen letelte után megindíthatjátok a végrehajtási eljárást. Itt csak egy végrehajtási lapot kell benyújtani a szükséges mellékletekkel és viszonylag rövid idő alatt a bíróság elrendeli a végrehajtást, ezután elkerül a végrehajtóhoz az ügy ( a végrehajtót hatóságilag jelölik ki, nem ti választjátok) A végrehajtónak szintén van némi határideje az intézkedésre :F (persze sok kis határidő is sokra mehet..) Előlegeznetek kell a végrehajtási költséget, amit a törvény határoz meg tételesen attól függően mi volt a per tárgya vagy értéke, ez általánosságban 6%-a a követelt összegnek Illetőleg törvény lehetővé teszi azt is hogy ne kelljen előlegezni azt, de akkor bizonyos feltételeknek meg kell hogy feleljetek. Amúgy a polgári perre igaz az,hogy minden percselekmény költségeit előlegeznie kell annak a félnek aki azt kérte vagy akinek érdekében az felmerült. Ha pernyertesek lesztek, akkor természetesen ezt az összegen visszakaphatjátok, mert a másik félre ráterhelik. Némi vigasz, hogy mindazidő alatt amíg az eljárás folyik, a követelésetek kamatozik.

II., Ha nincs hivatalos jövedelme az alperesnek vagy nincs behajtható vagyontárgya
Először azt nézik meg, mennyi az a bizonyos összeg amit be kell hajtani rajta. Ha ez nem olyan jelentős összeg, akkor azonnali beszedési megbízással próbálják azt kiegyenlíteni, Ti jelölhetitek meg, hogy miből kívánjátok követelésetek kiegyenlítését. Ha van a másik félnek bankszámlája, akkor lehet kérni az abból való letiltást. Ha ez nem vezet eredményre, akkor utána néznek van-e az adósnak bejelentett munkaviszonya, vagy bármilyen más dologból származó pénzjövedelme. Ha ebből kiegyenlíthető, akkor ebből fogják, ha nem, akkor jön a vagyontárgy lefoglalása. Ez bármilyen forgalmi értékkel bíró vagyontárgy lehet, ezt határidő tűzésével és meghírdetéssel elárverezeik és a befolyt összegből egyenlítik ki a követeléseteket.
Van még lehetőség közvetlen bírósági letiltás alkalmazására még a bíróság által a per végén, akkor ha pl ismert az adós munkahelye stb.

Nos abban az esetben, ha semmi sem vezet eredményre, mindezek ellenére nincs semmilyen jövedelem, vagyontárgy amelyből letilthatnák a károtokat, akkor a bírósági végrehajtó ügyel arra, hogy időközönként leellenőrizze azt, hogy ezen viszonyok nem változnak-e meg. Azaz 1 év múlva nem lesz-e mégis jövedelme, vagyontárgya. stb. Az elévülési idő 5 év, mindezidáig ezek ismétlődnek. Annak érdekében, hogy öt év után ne szűnjön meg elévülés miatt a követelés a végrehajtók eljárási cselekményt végeznek pl akár egy hivatalos levél kiküldése, ez megszakítja az elévülési határidőt ami ekkor újra indul, azaz az öt év újból kezdődik.És ez így mehet tovább elméletileg addig amíg nem lesz egyszer a nevén olyan jövedelem amelyből a végig kamatozó követelés összegét le nem tudják vonni.

III. Büntetőeljárás inkább és nem polgári.

Büntetőeljárás során is több lehetőség van arra,hogy igényeteket érvényesítsétek. A)Elsőként ú.n polgári jogi igény iránti igényetek jelzésével még a feljelentés vagy az első tanúkihallgatás során. Ez azt jelenti, hogy kéritek, a bíró az elsőfokú tárgyalás során döntsön a kártérítésetekről. A bírónak joga van ezt megtagadni, de persze ha erre vonatkozóan a törvényi feltételek fennállnak.. Ha megtagadja, akkor azt az elsőfokú ítéletében meg kell indokolnia. (pl túlságosan elhúzná a büntetőpert mert bonyolult a kiszámítása) "a polgári jogi igényt a bíróság az ítéletben lehetőleg érdemben bírálja el, annak helyt ad, vagy azt elutasítja. Ha ez jelentékenyen késleltetné az eljárás befejezését, valamint a vádlott felmentése estén, vagy ha az indítványnak a büntetőeljárásban való érdemi elbírálását más körülmény kizárja, a bíróság a polgári jogi igény érvényesítését egyéb törvényes útra utasítja"

B) Lehetőség van arra, hogy még a büntetőeljárás mellett, azzal párhuzamosan, azt megszakítva ú.n, közvetítői eljárást indítsanak. Ehhez szükséges az is, hogy a másik fél önként vállalja a kár megtérítését, illetőleg az ügyész beleeggyezzen. A másik félnek ez azért érdeke, mert jelentős mértékben csökkentheti ezzel a büntetése mértékét, esetleg elkerülheti a letöltendő szab.vesztés kiszabását egy felfüggesztettel ha a kár nem olyan túlzottan magas, vagy ha csökkentheti a letöltendő idejét is.
Ezzel az eljárásfomával akkor lehet élni, ha magának a cselekménynek a büntetési tétele nem haladja meg az öt évet. A közvetítői eljárás maximum hat hónapig tarthat, ha addig nem kapjátok meg a kártérítést, azaz nem vezetett eredményre, akkor a büntetőeljárás folyik tovább.

A büntetőeljárás során nektek az indítással részvétellel stb kapcsolatosan nincsen költségetek, azaz itt a polgárival ellentétben nektek nem kerül az eljárás semmibe. A kártérítést megkaphatjátok még az elsőfokú eljárás végén, ha a bíró azt megítéli végrehajtással, vagy ha közvetítői eljárás volt folyamatban akkor úgy.
Abban az esetben, ha a bíró kimondja a terhelt bűnösségét, de a terhelt fellebbez és nem a bűnösség megállapítása, hanem a büntetés túlzott mértéke miatt, akkor az elsőfokú határozat részjogerőre emelkedik, ami azt jelenti hogy az ügy bár megy tovább, de ti a kártérítést ennek ellenére megkapjátok azaz a végrehajtás megindul.
Végül pedig, ha a bíró elutasítja a polgári jogi igényetekről való döntést a büntetőeljárás során és kimondja annak polgári jogi úton való kizárólagos érvényesííthetőségét (de ugyanakkor az ítélet megszületik a terhelt bűnösségéről, akkor ennek az ítéletnek a birtokában a polgári úton történő érvényesítés is sokkal gyorsabban zajlik le, mivel nem kell bizonyítani azt a polgári eljárás során, hogy a követelésetek jogossága fennáll-e azt ugyanis a bűnösítő ítélet kimondja, csak az összegszerűséget kell bizonyítani...

Üdv:
Beatrix.

[ Szerkesztve ]


zöldfülű
(csendes tag)

Szia!

Ebben tévedsz, mert pl. indíthatsz polgári eljárást ú.n. jogalap nélküli gazdagodás miatt is a másik féllel szemben, Ekkor nem azt vizsgálják, hogy történt-e csalás, az teljesen mellékes kérdés ilyenkor!!! ezt még akkor is indíthatod, ha a büntetőper során a másik felet felmentik azaz nem állapítják meg a bűnösségét!!
Ekkor azt vizsgálják meg, hogy a te teljesítésed ellenében (mert ugye te fizettél neki pénzt, vagy küldtél neki terméket) történt-e valamiféle ellenszolgáltatás. Ha nem, akkor itt az ellenszolgáltatás hiánya vagy elmaradása miatt követelheted az eredeti állapot visszaállítását ( pénz vissza, vagy termék vissza) ekkor a bíróság ezt fogja kimondani.
Alapvető jogelv ugyanis, hogy szolgáltatásért a polgári jogban ellenszolgáltatás kell hogy járjon, a "szerződés"-ben meghatározottak szerint.

(itt a szerződés létrejön pl emailváltások során megegyeztek abban hogy termék és pénz csere milyen összegben. stb, de szerződés jön létre szóban is, nem kell hozzá írásos forma, de persze akkor kell legalább egy tanú, aki igazolja a szóbeli megállapodás megtörténtét.)

Üdv:
Beatrix.

[ Szerkesztve ]


Chaser
(titán)

Hi, köszi a -nem éppen rövid:)- választ.
"Annak érdekében, hogy öt év után ne szűnjön meg elévülés miatt a követelés a végrehajtók eljárási cselekményt végeznek pl akár egy hivatalos levél kiküldése, ez megszakítja az elévülési határidőt ami ekkor újra indul, azaz az öt év újból kezdődik."
Ez gondolom akkor működik, ha az érintett ezt átveszi, ellenkező esetben talált egy kiskaput a kiskapun?
Engem ugyan nem vertek még át - csak 1x majdnem, de megoldottam -, csak érdekelnek az ilyen ügyek.


Chaser
(titán)

"(itt a szerződés létrejön pl emailváltások során megegyeztek abban hogy termék és pénz csere milyen összegben. stb, de szerződés jön létre szóban is, nem kell hozzá írásos forma, de persze akkor kell legalább egy tanú, aki igazolja a szóbeli megállapodás megtörténtét.)" Ezt berakhatnák az aprókba, hátha nem akarna minden 2. msn-en meg telón "tárgyalni".


zöldfülű
(csendes tag)

Nem! Ez a jogi kiskapu már megszűnt.
A törvény kétszeri kézbesítési kötelezettséget ír elő, aminek eredménytelensége estén törvény erejénél fogva kell kézbesítettnek kimondani a kersetlevelet, vagy bármely más bírósági iratot.

A törvény még olyannyira rugalmas lett ebben a kérdésben, ha pl valaki azért nem vesz át pl egy keresetlevelet, mert nem lakik már az utolsó ismert lakóhelyén , ekkor sem akad meg az eljárás, ekkor kérvényezni kell ú.n. hirdetményi formában történő kézbesítést. Ekkor a hatóság az utolsó ismert lakhely szerinti önkormányzaton, vagy a lakóhely szerinti rendőrkapitányságon, stb közzéteszi a hivatalos iratot kivonatolás formájában, (személyiségi jogok védelme miatt) ezt 15 napra függesztik ki. Ennek letelte után a következő napon a
hivatalos iratot úgy kell tekinteni, mintha azt szabályszerűen a másik fél átvette volna. Ekkor a másik fél helyett egy kirendelt jogi képviselő jár el a perben, az képviseli az alperes jogait.

Üdv:
Beatrix.

üzenetek