üzenetek

hozzászólások


Divinity
(őstag)
Blog

Hát ez is kinek, mi. Én nem szeretem a szarrá csicsázott dolgokat. Legyen egyszerű és minimalista. Pont ezt hozza a Pixel széria.

A káva meg egy olyan dolog ami valamit valamiért. Ha kell a normális hangszóró akkor biza kel la káva én pl OnePlus 6 után mentem Pixel 2 XL-re a szinte semmi káva notcs párosról normál káva méretekkel rendelkezőre. Hát nekem valahogy több plusszt ad az, hogy nincs belógó szenzor plusz értelmes a hangminőség. :)
De szintén, kinek mi a preferanciája. Ha valaki a szét csicsázott divat doglokat preferálja a használhatóságon felül akkor annak nem való pixel. :)


South Velen
(addikt)

Én a stock androidról beszéltem.

Pont ez volt a lényege a mondandómnak, hogy a gesztusvezérlés lényege, hogy semmit nem foglal, de stock androidban még ezt is sikerült szarul megoldani.


South Velen
(addikt)

Kernel szinten lehet módosítani, az S7 Edge-re is volt custom kernel, ami kilőtte a pwm-et.

Ez viszont azt is jelenti, hogy néhány telefonban megvan a megfelelő hardveres háttér a pwm helyetti fesz-szab alapú fényerőszabályozásra, de mégsem azt alkalmazzák. :(((


Divinity
(őstag)
Blog

Tartanám magam a fenti hsz-emhez. :)
Nekem sokkal effektívebb a pixel féle. OnePlus-on is azt használtam az ottani helyett.
Gyorsabb task váltás.
Smart rotate.
Gyors assistant elérés.
Ezek a dolgok nekem sokkal többet érnek mint plusz fél centi terület ami ráadásul csak olyan helyeken foglal ahol amúgy se érdekel.
Szintén. Személyes preferancia de ne szarozzunk valamit mert neked nem tetszik.


South Velen
(addikt)

S9-ben, Mate20 szériában (nem lite), P20 Pro-ban, Zenfone 5-ben mind jobb hangzású a hangszóró mint a Pixel 2 XL-ben akár (számomra - tapasztalat), mégsem foglal annyi helyet. Persze nem is front facing, de összességében teltebben szólnak az említett készülékek.

[ Szerkesztve ]


Divinity
(őstag)
Blog

Az említett készülékek közül csak a Zenfone 5 és a P20 Pro valamint a Mate 20 Pro az ami nem járta meg a kezeimet. Azért pl az S9 doboz hangzását ne keverjük ide. Vagy a füleddel van valami probléma vagy a Pixellel ami mellé hasonlítottad. :))


South Velen
(addikt)

Itt a notebookcheck speaker tesztje (tudom ezek száraz adatok, de általában megfelelnek a valós füllel való tapasztalatomnak:

Samsung Galaxy S9 audio analysis
(+) | speakers can play relatively loud (86 dB)
Bass 100 - 315 Hz
(-) | nearly no bass - on average 23.1% lower than median
(±) | linearity of bass is average (11.5%)
Mids 400 - 2000 Hz
(+) | balanced mids - only 3.1% away from median
(+) | mids are linear (3.8%)
Highs 2 - 16 kHz
(+) | balanced highs - only 4.8% away from median
(+) | highs are linear (4.3%)
Overall 100 - 16.000 Hz
(±) | linearity of overall sound is average (17.1%)
Compared to same class
» 3% of all tested devices in this class were better, 3% similar, 94% worse
» The best had a delta of 13%, average was 25%, worst was 44%
Compared to all devices tested
» 24% of all tested devices were better, 7% similar, 69% worse
» The best had a delta of 3%, average was 21%, worst was 53%

Google Pixel 2 XL audio analysis
(+) | speakers can play relatively loud (88.4 dB)
Bass 100 - 315 Hz
(-) | nearly no bass - on average 28% lower than median
(±) | linearity of bass is average (9.5%)
Mids 400 - 2000 Hz
(+) | balanced mids - only 3.3% away from median
(+) | mids are linear (5.5%)
Highs 2 - 16 kHz
(+) | balanced highs - only 3.2% away from median
(+) | highs are linear (4.2%)
Overall 100 - 16.000 Hz
(±) | linearity of overall sound is average (20%)
Compared to same class
» 12% of all tested devices in this class were better, 8% similar, 80% worse
» The best had a delta of 13%, average was 25%, worst was 44%
Compared to all devices tested
» 41% of all tested devices were better, 8% similar, 51% worse
» The best had a delta of 3%, average was 21%, worst was 53%

De ez már erős off..

[ Szerkesztve ]


|AP|
(veterán)

basszus... egy másik topikból kell megtudnom, hogy miért szarakszik a szemem, amióta Samsung S9-et használok.
Észrevettem, hogy valami nem oké, fárad, fáj a szemem mostanában többször is. Eddig azt hittem, hogy csak az öregség, de jobban belegondolva tényleg akkoriban kezdődött, amióta az S9-et használom (előtte csak IPS kijelzős telefonjaim voltak).
Ezek szerint én is abba az 5%-ba tartozom, akiknek ez probléma :(
Ki fogom próbálni, hogy javul-e a helyzet, ha a telefonon történő tartalomfogyasztást minimalizálom...


South Velen
(addikt)

OLED saver app!

Sajnos jelentősen lerontja a képet (főleg Samsungokon, ahol csak 100%-on nincs PWM), és talán a fogyasztást is megdobja, de próbát megér!


|AP|
(veterán)

kipróbálom, köszi


*RLaci*
(addikt)

+1


.Szaki.
(addikt)
Blog

Maga a package nem tűnik rossznak, de az a két golfpálya méretű káva iszonyatos, főleg, hogy a lekerekített kijelző még jobban kihangsúlyozza.. :U


borand
(aktív tag)

Ja, mert a nagyobb telefonok zöménél nem megy az akksi miatti sírás. :N Arról nem is beszélve, hogy kompromisszumnak lehet mondjuk vastagabb a telefon 1-3 mm-rel, aztán akku probléma sincs.


elfelejtette
(veterán)

Pl. Xiaomi A2 Lite. Nem a divatos 7mm a vastagsága, hanem 8.75, de senki se panaszkodik miatta, mert belefért így a 4000mAh-s aksi. :K


Sgr_A
(addikt)

Nekem semmi bajom az akkuval
Tegnap reggel ¾5-kor vettem ke a töltőröl 48% vagyok 5h kijelző idővel


ghiottone
(nagyúr)
Blog

Így is tudjuk, hogy itt biza egy notch-os készülékről van szó. :DDD


judas13
(addikt)

Nem szép de legalább mocsok ronda. Ja nem. Ja de.


borand
(aktív tag)

Örülök neki, hogy te boldog vagy a telóddal. Btw. akinek kis telefon kell az valószínűleg azért választaná azt, mivel a hardver igényesebb játékok vagy a folyamatos tartalom fogyasztás gondolom nem a fő szempontja, mint annak, aki nagy telót vesz és mindent azon akarna megoldani. Ezért sem gondolom, hogy a kis telefonban a kisebb akkumulátor akkora gondot okozna.

Amúgy az S10e is remekül bírja azok alapján, amiket a tesztekben leírnak. És akkor még mindig ott lenne az opció, hogy 1-2 mm-rel bőven lehetne vastagabb egy telefon, mert senkit sem zavarna.

Itt arról van szerintem szó, hogy a nagyobb telefont olcsóbb gyártani, olcsóbb megtervezni és próbálják a szolgáltatók efelé terelni a népet. Hiába kényelmetlen zsebben hordani, lehetetlen egy kézzel kezelni. A jackcsati elhagyását is a helytöbblettel indokoltak a készülékben, aztán nagyobb akksik nem lettek. Az ellen is mindenki sírt mégis letolta a gyártók 90%-a a felhasználók torkán.


Fall-N
(veterán)

Mese habbal. A PWM biztos, hogy nem tesz jót a szemnek, de ezt nyilván nem fogják reklámozni, amikor mindenhol azt nyomatják, hogy a legjobb kijelző.

A beégés meg nem használat, hanem idő függvénye. Mindegyik beég, csak attól függ mennyi az élettartama alatt a kijelzőidő. A pixelek nem egyformán öregednek (bomlanak), így lesz a "beégés". Ezt valaki észre sem veszi, én például rögtön kiszúrom. Ezért sem kell nekem OLED.

Az eltérő technológia azaz a gyenge minőségű IPS, pedig tartósan nem tud beégni, hanem szellemképesedik. Fél óra "pihentetés" után helyreáll.

A PWM vezérlését meg ne a régi CRT kijelzők vibrálásához higgyük. Ott a kép frissítése történt meg 50x/60x egy másodperc alatt. Itt az a probléma, hogy nem a kép frissítése, ami ingadozik, hanem a fényerő vezérlése. Így a teljes fényerő váltakozik a beállított értékkel. Ez meg mind a retinában landol, ami szépen be is tud gyulladni. Vannak képek a neten, amikor kínai emberkék túl sokat használták egy nap és hogy festett utána a szemük. Persze a kijelzőt bámulni amúgy sem egészséges ez tény.

[ Szerkesztve ]


South Velen
(addikt)

És az a "legszebb" benne, hogy az agyat is becsapja a PWM, azt hiszi az agy, hogy kis fényerőt néz, és emiatt kitágítul a retina, így a másodperc törtrésze alatt történő maximális fényerőn történő fel-felvillanások lényegében brutális károkat okoznak a szemben.

Hihetetlen, hogy az EU-nak is mindenféle hangerő béka segge alá történő csökkentése is fontosabb, mint ez a kérdés. Rég be kellett volna tiltani.


Fall-N
(veterán)

Szerintem is. Csak itt is gondolom, úgy van, mint az élet más területén. Pénzzel betömik a szájukat.

Az is egy vicc, hogy évek óta győztesként hozzák ki a kijelzőiket, amikor a legfontosabbnak kéne lennie, hogy az egészségre ne legyen káros. Be kéne tényleg tiltani a PWM-et. Ráadásul tetézi a bajt, hogy gyakorlatilag ők szállítják majd az összes OLED kijelzőt, így biztos a legtöbben is ugyanígy PWM a vezérlés hozzá.

[ Szerkesztve ]


nkmedve
(őstag)
Blog

Itt azt mondják, hogy a PWM a homogénebb kijelzőhöz kell, mert változó feszültség mellett nem lehet ezt garantálni OLED-eknél: [link]. Szóval ha kivesszük a PWM-et akkor lehet annyira zajos lesz a kijelző alacsony fényerőn, hogy az már vállalhatatlan egy felsőkategóriás telefonba (ez fontos szempont, mert ugye a gyártók szerint az OLED mindenben jobb kell legyen mint az őskövület LCD, másképp nem nagyon tudják lenyomni a torkunkon :) ).

Nekem a véleményem, hogy az AMOLED egy olyan technológia ami még mindig gyerekbetegségekkel küzd (PWM, beégés), és ezeket a technológia jellegéből adódóan valószínűleg soha nem fog kinőni. Emiatt telefonban inkább LCD-t preferálok, ott nem különösebben érdekel a kontraszt (más előnye pedig nem igazán van az OLED-nek egy jó minőségű IPS-hez képest), inkább az számít, hogy alacsony fényerőn ne vibráljon vagy ne égjen be több évnyi használat után sem. Sajnos ma már egyre ritkább a minőségi LCD a telefonokban, így lehet a jövőben már nem lesz választásom és OLED-et kell vegyek (tabletemben már az van).

A cikkhez: A dizájn nekem sem tetszik (még ha önmagában a káva nem is zavar, bár lehetne kicsit kissebb), de azért örvendetes, hogy próbálnak mostanában "kompaktabb" telefonokat is kiadni, még akkor is, ha szerintem a kompakt inkább az iPhone 5S/SE házméretéhez kéne közelebb álljon (persze azoknál kissebb kávával). Az S10e pl. egészen vállalható, bár az asszimmetrikus dizájn és kameralyuk annál sem tetszik. Nekem idén kerül vásárlásra a sor, és ha az Apple nem ad ki valami kompaktabb telefont maximum Xr árban akkor közel 6 év után lehet visszamegyek Android oldalra.

[ Szerkesztve ]

üzenetek