üzenetek

hozzászólások


Chaser
(titán)

eszerint nem az ms találja ki, hogy eu-ban mit lehet, ez 2012-ből van
precedens
és kb innentől kezdtek szállingózni az újraértékesített licenszek apróért'
A Bíróság a mai ítéletében azt mondja ki, hogy a terjesztési jog kimerülésének elve nem csak akkor alkalmazandó, ha a jogosult anyagi adathordozón, így CD‑ROM‑on vagy DVD‑n forgalmazza a programjának példányait, hanem akkor is ha azt az internetes oldaláról történő letöltés útján terjeszti.

Ugyanis ha a szerzői jog jogosultja a vevője rendelkezésére bocsátja a számítógépi program egyik – anyagi vagy immateriális – példányát, és egyidejűleg díjfizetés ellenében licencszerződés megkötésével vevője számára határozatlan időtartamra biztosítja az e példány használatára vonatkozó jogot, azzal ez a jogosult eladja ezt a példányt, és kimeríti a terjesztésre vonatkozó kizárólagos jogát. Az ilyen ügylet ugyanis a példány tulajdonjogának átruházásával jár. Ennélfogva a jogosult ezt követően akkor sem tiltakozhat e példány újraeladása ellen, ha a licencszerződés a további átruházást megtiltja.

és mindegy hogy egy kulcsról van szó, vagy egy pc-vel vásárolt kulcsról, a lényegen nem változtat
a sw készítője egyszer eladta a terméket, utána már nem rendelkezik vele, nem tilthatja meg annak újbóli értékesítését sem, és semmilyen jogosultsága nincs ellenértékre a továbbiakban

ez pedig a kereskedőre vonatkozik:
A Bíróság mindazonáltal hangsúlyozza, hogy ha az első megszerző személy által megszerzett licenc a szükségleteit meghaladó számú felhasználóra vonatkozik, akkor ez a megszerző a terjesztési jog kimerülésére tekintettel nem jogosult arra, hogy a licencet megossza, és annak csak egy részét adja el újra.
de ezt egy vevő nem tudja ellenőrizni, a kereskedő dolga/felelőssége
aprón is bőven sok vállalkozás tolja a licenszeket - és seftesek is, nyilván tőlük nem érdemes venni semmit -

üzenetek