üzenetek

hozzászólások


mrlujoak
(veterán)

" A Xiaomi többrétegű, tízkomponensű, háromdimenziós rendszert vet be összesen 22583,7 mm2 hőelvezető felülettel, melynek része a folyadékelvezetés, hőelvezető paszta, többrétegű hagyományos grafitlap, hajlítható szintetikus grafitlemez és egy jókora rézlap, közvetlenül a képernyő alatt. "

No, akkor elkezdődik az újabb mérőszám-korszak?
Kinek nagyobb a...
...hőelvezető felülete? :)

Komolyra fordulva dicséretes, hogy ilyen hasznos fejlesztéseket látni.


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Az biztos, hogy drága lesz, azt viszont be kell látni, hogy fejlesztéssel foglalkoznak.

Sajna most elértünk oda, hogy a Snap888 és hasonló kategóriás hardverek rendes hőmérsékletet tudnak előállítani... Ezt meg valahogy el is kéne vezetni, vagy szétoszlatni.


moleculez
(veterán)
Blog

Na ezek azok a telefonok, amikért adnék pénzt. Van benne meló. :K Két uveglap közé berakni egy hardvert mindenki tud, aztán mehet a zsuzsiskodás a kameraszigettel, meg a noccsal/lyukkal.
Ha nem is tökéletes, ebben legalább van ötlet, munka, egyediség, innováció :K


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Teszek már be egy videót, mert eddig lehet én nem figyeltem ,de nem láttam egyik hírnél se.

[link]


csakany2001
(senior tag)

Ebben látok fantáziát már.
Eddig ez tetszik legjobban a hajlítható telefonok közül, kíváncsi vagyok meddig fejleszthető ez de minden esetre van benne potenciál.

Graphics
Kösz a videót, elég látványos, látszik benne a sok meló/fejlesztés.

[ Szerkesztve ]


kalimist
(aktív tag)

A "rendes hőmérséklet előállítás"-ban nagy szerepe van a Samsung gyenge 5nm-es node-jának valamint annak is, hogy az SD888-ban a gpu-t csutkára húzták és a 840Mhz-ces frekvenciájával a peak fogyasztás 11W (!!!) körül mozog. Ez rengeteg és ettől az Exynos 2100 sem sokkal marad el.


Noukoum
(veterán)

Zseniális. Biztos mindenki erre vágyott ahelyett hogy hűvösebb és energiatakarékosabb legyen. De legalább lehet tolni a nanométert a népnek.


doooo
(veterán)

Érdekes, hogy megfelelő körülmények között mégis kiváló üzemidő jellemző mindkettőre. Az is érdekes, hogy az S21 szériában mennyivel jobban bírja ilyen fogasztás mellett is az S888, mint szinte az összes többi konkurens esetében (Rog Phone 5 széria még amelyik jól bírja). Megy a hiszti, de valahogy nem igazolja a drámát az, hogy nem általános sem a magas throttling, sem a rossz üzemidő. Mi11 esetén is előjöhetett volna valami normális (normális, nem is feltétlenül ilyen csili-vili, "3D"-s) hűtéssel a Xiaomi, és akkor nem járnak így vele, ahogy.


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Szóval a Rog Phone hűtése jó, és a Xiaomi miért nem tervezett hatékonyat

Valahogy nem tudok egyenlősegjelet tenni a két termék köze , de akkor kérdés a Samsung mit is csinált jól A saját termékével?

Mi okozza azt, hogy a Samsungnál nincsenek problémák az állításod szerint?

[ Szerkesztve ]


doooo
(veterán)

"Szóval a Rog Phone hűtése jó, és a Xiaomi miért nem tervezett hatékonyat"

Fogalmam sincs milyen a hűtése. Arról beszéltem, hogy jó az üzemideje (ami nyilván összefügg a hőkezeléssel is, nemde?), vagyis lényegtelen, hogy állítólagosan milyen értékeket ér el a fogyasztás, mégis kitűnő a végeredmény.

"...a Samsung mit is csinált jól A saját termékével? Mi okozza azt, hogy a Samsungnál nincsenek problémák az állításod szerint?"

Ezek meg nagyon jó kérdések. Bár lehet, hogy inkább azt kellene megkérdezni, mi okozza azt, hogy a Mi11, meg az OP9/Pro, meg az Oppo X3 Pro ennyire küszködik a rossz üzemidővel (előbbi meg emellett a komoly melegedéssel is; vagyis valamit tényleg elcsesztek a hűtéssel, mert utóbbi kettő nem melegszik túl).
Ez nem olyan mint régebben, az S810 idején (amit mellesleg a TSMC gyártott), amikor minden gyártó ugyanúgy szenvedett a problémával. Épp ezért kár ekézni a gyártástechnológiát, vagy akár az SoC-t (bár azzal értelemszerűen számolni kell, hogy ilyen erőt passzív hűtés mellett már aligha lehet sokáig emelni, az összes jelenlegi csúcs-SoC-t komolyan kell kontrollálni, hogy ne melegedjenek túl, vagy hardveresen, vagy szoftveresen). A probléma oka máshol rejlik.

[ Szerkesztve ]


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Én ezért nem látom sok értelmét a 888-nak.

Túlszaladtak vele .. értem hűtés kell hozzá... Szerintem nem kellene. Az lenne a jó, ha valahol megtalálták volna az egyensúlyt. Ha gyártástechnológia kapcsán nem tudnak megfelelő fogyasztást, akkor nem szabadna erőltetni. Mert oda jut a story, ahová 810-esé

Na de ez egy másik topic.

[ Szerkesztve ]


moleculez
(veterán)
Blog

Úgy mondom, hogy a M1-es Macbook Air is passzív, teljesítményben meg más liga :U Az A szériáról nem is beszélve.


Noukoum
(veterán)

Az is érdekes, hogy az S21 szériában mennyivel jobban bírja ilyen fogasztás mellett is az S888

Erre valami link? Én úgy tudom hogy az s21 snapdragon kb annyit tud vagy picit többet mint a mi 11, az exynos verzió meg inkább kevesebbet.
Hiába kisebb az aksi mert a felbontás is kisebb, ezért nem az s21+-hoz mértem.


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Mondd úgy, én meg azt mondom/kérdezem, hogy egy laptop és egy mobil mennyire vethető össze?

A mobilban mennyi a hely, és mennyi a hely egy M1-es gépben? És vajon hosszútavon jót fog-e tenni neki a passzív megoldás?

Melyik az A széria? Samsung vagy mire gondolsz?

Mondjuk nem nagyon értem, hogy jött most ide az Apple :)

Ez szerintem OFF

[ Szerkesztve ]


moleculez
(veterán)
Blog

Arra próbáltam reagálni, hogy meg kéne találni az egyensúlyt: nem lehetetlen, az Applenek sikerült az Apple Siliconnal jó irányt találni. Van potenciál az ARM-ben anélkül is, hogy aktív hűtés kelljen hozzá. De hogy még közelebbit mondjak, ottvannak az A szériás chipek. Azért azok sem gyengék, mégsem kell melléjük hűtés.

[ Szerkesztve ]


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

:R


doooo
(veterán)

GSMArena. De ha kéred, belinkelem őket egyenként. (Amúgy azokon a helyeken is, ahol nincs ilyen általánosított, minden mobilon egyformán végigvitt akkuteszt, ugyanezt mondták, Mi11 borzalmas, S21-ek nagyon jók (tulajok megerősíthetik szintén. Ja és mindhárom S21 nagyjából ugyanannyit bír, tehát mindegy melyiket említjük.)

[ Szerkesztve ]


Noukoum
(veterán)

Gsmarenan exynos teszt van, ott egálban van a mi 11-el.
De ugye egy teszt nem teszt, más tesztek mást mutatnak ami a lényegen nem változtat.

s21
Mi 11
De tudok tesztet linkelni ahol elmondják hogy a snapis mi 11 jobb üzemidőt tud mint az exynosos s21.
Linkeket mindig szívesen fogadok.


doooo
(veterán)

Jogos, az S21+ és az Ultra azok, amik egyformák, rosszul emlékeztem. A legkisebb az gyengébb üzemidőben. Na de a korábbi kommentemben felsorolt háromnál még mindig jobb valamennyivel (kisebb akkuval is), a Mi11-nél, amit linkeltél, meg ennél is [link], ennél meg aztán végképp [link]. Amúgy Exynos és Snapi egyformák, erre viszont jól emlékszem: [link]
Ja és ennek az oldalnak a régóta egységes tesztelési metódusa miatt aligha van nála reprezentatívabb. Minden mobil mindig ugyanazt a tesztet viszi végig. Minden más már az emberek speciális, egyéni felhasználásától, meg hasonlóktól függ. Tehát ez nem csak "egy" teszt, hanem inkább "a" teszt.

[ Szerkesztve ]


Essentials
(aktív tag)

Ahogy például a Mi11 Ultra lehengerlő fotós ÜBERképességeit, vagy bármit a cég PR-jával kapcsolatban, úgy ezt is érdemes fenntartásokkal kezelni a kipróbálásokig, mindenféle rosszindulat nélkül. :R Leírva a Xiaomi a világ legjobb csúcskészülékeit készíti, amik specifikációinak tanulmányozásától az arra fogékonyak intsant libabőrösök lesznek, a valóság azonban nem mindig tükrözi ezt vissza. A gyártó arra építi a csúcskategóriáját, hogy számokban hengereljen le, és próbálja magát azok szerint bepozícionálni. Viszont nem mind arany, ami fénylik. :K Ezért lesz érdekes látni, hogy ez az egekbe PR-kodott dolog mennyivel működik másként a való életben, mint egy Huawei vagy Samsung hajtogathatós esetében..

[ Szerkesztve ]

üzenetek