üzenetek

hozzászólások


Menthirist
(veterán)
Blog

el nem tudnám képzelni hogy ios legyen a mindennapi telefonom :) Annyira rugalmas az android, hogy számomra az az ideális megoldás :) Ha megunom a kinézetét, totál átszabhatom, más launcherrel, vagy annak más beállításaival. Úgy néz ki ahogy akarom, és úgy működik ahogy akarom. Mondjuk én nem a koca user vagyok, én nem csak telefonálásra és netezésre használom a telefonom, hanem számtalan másra is. Van hogy videót dobok fel rá (drag and drop-pal, konvertálás és hasonlók nélkül) hogy út közben megnézzem, de pl a Tasker is esszenciális része a telefonomnak. Ilyenek vannak beállítva benne, hogy ha bedugom a fülest, automatikusan dobja fel a zenelejátszómat, ha hétfőtől péntekig 8:30 és 18:00 között a céges wifire csatlakozok, automatikusan némítsa le a telefonomat (de ha pl kimegyek ebédelni és lecsatlakozom, visszahangosítja), 11 után álljon rezgőre reggel 7:30-ig, kivéve hétvégén, akkor 9:30-ig :) ha jön egy hívás, csak képernyővel lefele kell fordítanom és megy egy sms a delikvensnek hogy meetingen vagyok. ha bejön egy sms, de a proximity sensor nem jelez (tehát nincs a zsebemben), keljen fel a teló és nyissa meg az sms-t. Következő terv hogy mikor csatlakozok az otthoni wifi hálózatra (ergo belépek a lépcsőházba), a gépet már indítsa be (wake on lan), illetve hogy reggel amikor ébresztő van, szedje le json-ban az időjárást, parse-olja fel, és magyar tts-sel mondja be, hogy jó reggelt, az idő ennyi meg ennyi, a hőfok ennyi, eső várható...

Ezek mind olyan dolgok, amiket androidon meg lehet csinálni, meg ilyeneket. Nálam ez jelenti az igazi okostelefon élményt, hogy bármikor bármi az eszembe jut, meg tudom tanítani az eszköznek hogy képes legyen rá. Ennek fényében az ios igen, limitált tudású (de ezáltal biztonságosabb is, ezt nem vitatja el senki)

[ Szerkesztve ]

üzenetek