üzenetek

hozzászólások


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Ennél jobb szemléltetést ... :)


cucka
(addikt)
Blog

A bővíthetetlenség nem dizájn döntés, hanem üzleti.
Ha gyengének érzed a macbookot és veszel bele az Iponban memóriát meg ssd-t, abból az Apple egy centet sem lát. Ha bővíthetetlen a géped, akkor ebben a helyzetben veszel egy újat az Apple-től. Nem azért van, hogy a júzernek jó legyen, hanem hogy több pénzt keressenek. Konzumer vonalon ez a trend, fogadd el, ha számodra fontos a bővíthetőség, akkor egy biznisz gép a jó választás.
Szerintem simán felmérték, hogy az átlagjózsi, aki megveszi a terméket, az kevésbé problémázik ezen, vagy legalábbis hajlandó elfogadni.

egy új imac-et tudod milyen kín javítani? magadnak már nem is tudod.
Az asztali gépen meg a biznisz notin kívül kb. semmit sem tudsz magadnak javítani. Pontosabban nem "user serviceable". Pl. gép alján 1 darab, 1 sima csavarral rögzített ajtó, alatta 1 ram slot, az user serviceable. Ha a gép alját tucatnyi műanyagpöcök tartja a helyén, és ha egyet is letörsz, buktad a garanciát, az nem az. Az iFixit nem az átlagjózsinak szól, hanem a szervizeseknek. Amit ott mutatnak, azt nem csinálod meg speckó szerszámok nélkül.

És még egyszer. A tévé nem számítógép.
Dehogynem. Az okostévé koncepció az egyenlő azzal, hogy tévébe épített számítógép.

A telefon annyira miniatűr, hogy oké, azt nem lehet bővíteni (de jó párat javítani legalább igen).
Egy mobiltelefon kb. annyira javítható, mint egy új Macbook. A fődarabokat kicserélheted.

És megint csak sarkítás. Az hogy rootolt telóval azt csinálok amit akarok, és az hogy a háttérképen kívül mást is tudok állítani a telefonomon, azért nem ugyanaz.
Nekem bejön a WP8 radikálisan leegyszerűsített kezelőfelülete, pedig azon spec. háttérképet sem tudsz állítani. Értsd meg, a hosszú fícsörlista meg a választási lehetőséget tömkelege riasztó is tud lenni, ha amúgy nem érdekel az egész, csak működjön jól.


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Kicsit off, de en mar feltettem a 8.1-et az 520-ra, es nagyon jo. Illetve mar van háttérkepem is :))


Cyberpunk
(félisten)
Blog

Ennyi. :K :R


Cyberpunk
(félisten)
Blog

Számítógép Apple, mobil Microsoft. :N ;]

[ Szerkesztve ]


Menthirist
(veterán)
Blog

A választási lehetőség a kucsszó. Az androidnál van. Adnak egy alapot, amit úgy szabhatnak ahogy akarnak, de AKI MÁST akar, az megteheti. Lehet hogy 1 millióból csak 1, de az megteheti. Apple, WP8 esetén nem. Anyámat sem riasztotta el, hogy mi mindent tudhatna, ha akarná, simán csak figyelmen kívül hagyta a lehetőségeket. Én az enyémnél nem. Az MS-nél is hasonló volt a helyzet a Win8-nál. Jó kis os, de nincs meg a lehetőséged választani. A sima 8-ban nem volt lehetőséged kihagyni normálisan a metro felületet, a 8.1 esetén már javult, de nem véletlen hogy a következőben már igyekeznek visszalapátolni olyan dolgokat, amiket az emberek akartak. Nekik nem jött be hogy minden úgy nézzen ki, ahogy ők akarják, de legalább hallgattak az emberekre.

iFixit csak szerelőknek? Érdekes, nem vagyok szerelő, sőt még csak különösebben elektró beállítottságú sem, de én is, és sokan az ismerősi körömben is végeztek már az alapján kisebb szervízeléseket. Jó az ha rá lehet nézni, nem esik le az ember kezéről a gyűrű. No és jó ha mindenért nem kell szervízber rohangálni, x ideig nélkülözni az eszközt, és rábízni a szerelőkre, akik meg majd vagy megnézik a tartalmat vagy nem.

21.5-ös imac-et meg kb sehogy sem tudsz magadnak szerelni, ott hőfűvóval kell leolvasztani a képernyőt a vázról, mert már a csavar vagy egyéb rögzítés is design ellenes.

"abból az Apple egy centet sem lát"
Miután kismillió forintot kicsengettem rá, hadd ne sajnáljam már szegény Apple-t, hogy ül 200 milliárd dollár kp-n, és nem lát még az egyéni bővítésekből is pénzt. Tudod ez olyan mint a használt játék piac. Szegény EA nem keresett elég pénzt, és még a használt játékokból is akartak. Valahogy nem esik meg ezeken a szívem, sőt inkább ellenszenvessé válik egy cég, aki mindenhonnan csak pénzt akar kicsavarni a felhasználóiból.

Szóval nem, nem szeretem ha egyre kevesebb választási lehetőséget biztosít számomra valaki. Nálam ugyan nagy probléma nincs, nem kötődök különösebben az apple ökoszisztémájához, de aki mondjuk régóta apple user, és itunes-on meg sok helyen tart vásárolt tartalmat, az épp lehet érzékenyen éli meg, hogy egyre kevesebb és kevesebb dolog múlik azon hogy ő mit akar, és több azon hogy az apple. Bár lehet hogy sok év után ez már nem érdekli a usert.

de átlagjózsinak mint írtam fentebb sokszor, megfelelhet / megfelel.

[ Szerkesztve ]


Menthirist
(veterán)
Blog

Amikor megkérdezi tőlem ismerős, rokon, hogy milyen telefont ajánlok, nem ajánlok mindenkinek androidot. Keresztanyámnak speciel WP-t ajánlottam, egy korábbi főnökömnek meg iphone-t. Itt saját meggyőződésemről, igényemről és nézetemről írok amúgy :)


Xero
(nagyúr)

Tudod van aki már nem akar variálni és nem az a lényeg, hogy a felület szórakoztassa. Működjön, legyen megbízható és kész.

(#167) Menthirist: Ex iPhone és Xperia tulaj cimborámnak én is HTC One-t ajánlottam i5 ellenében. De ettől még nem kell piedesztálra emelni a droidot.

[ Szerkesztve ]


Cyberpunk
(félisten)
Blog

Így van én is mindig variálgattam régen, volt hogy hetente több custom rom-ot is láttak a készülékeim, ma ez már nem hiányzik. Igaz némileg belenyúltam az iOS-be azóta, de csak hogy számomra szebb legyen. ;]


mazsi1911
(aktív tag)

Nekem egy late-2011-es 17'es MacBook Pro-m van. 8GB-rammal rendeltem, CTO gép. Antiglare kijelzovel.

Teljesen megvagyok vele elegedve, mar kidobtam belole a DVD-t, es vettem bele egy Samsung 840 EVO SSD-t. A procit eleg nehez feltornaszni arra a szintre, hogy nagyon melegedjen, kiveve ugye buildel vagy jatekokkal.

Neha enis hasznalom az Xcode-t (kezdo szinten csak probalkozom, vagy open source appokat rakatok vele ossze), ekkor felcsusszan 95-98 fokra a CPU. Kicsit meg is ertem, mar eleg regi lehet benne a paszta. Sot, windows alatt rendszeresen tulmelegszik, ha Windows 8 van fennt. Emiatt ezt le is toroltem, es windows 7 alatt sosem teszi ezt, arrol nem beszleve hogy a jatekokban KB 15FPS-el tobb van Win7 alatt...

Masreszt, en az OSX-el is teljesen megvaygok elegedve, ezt hasznalom leginkabb, win alatt csak XCOM-ot jatszok.

A mavericks az apple legnagyobb szegyenfoltja, nagyon BÉNA verzio lett. Mondom ezt ugy, hogy 98' ota hasznaltam minden OS verziot az appletol. Annyi bug van benne, annyira szetszort a rendszer, es ez mar kicsit idegesito. Jó, bugok vannak minden nagyobb kiadas utan, de ez mar kicsit idegesito ami itt ezzel megy. Az utolso IGAZAN stabil OSX a 10.6 volt. Miert? mert elotte volt a Leopard, ami kulsoleg lett feldobva, es egy bughalmaz volt szinten, aztan raszantak meg egy evet a hatso fejlesztesre. Igy kellene itt is tenni, ahelyett hogy kiadjak az ibooks-ot OSX-re. (ki az a barom aki laptopon olvas konyvet?)

Tomoren ennyi, maga a hardver nagyon jó, es minden elismeresem az appleé.

update: szerintem a mostani MacBook Pro-k hatalmas viccek. Az osszes modell gagyi. Nem ertem az applet, hgoy kepes eladni valamit TOBB SZAZ EZER-ert,es meg csak egy rendes GPU-t sem kepes belerakni. Amikor en megvettem ezt, ez volt a legfontosabb szempont. Es a 17'es modell be volt akkoriban a legkemenyebb GPU (6770). Jó, nyilvan nem egy dekstop GPU, de minden mai jatek megy rajta, korrekten, sot, FCPX meg a haverok is elegge ki tudjak hasznalni ezt. Ez nem mondhato el az intel IRIS PRO-val, alairom, ugyes volt az intel, de ez meg mindig nem az ami egy ilyen laptopba valo. Neztem, hogyha cserelni akarnek mibe kerulne. Egy dGPU-s MacBook Pro 750e FT-tol indulna. Az enyemet (vettem 860e FT) jó esetben 300e FT-ert tudnam eladni. Nekem meg ennyit nem er meg az, hogy csupan retina, meg nem bovitheto.

Ebbe meg tervezek belerakni egy masik SSD-t, raid0ba kotni, meg 16GB ramot beletenni. Utanna igazan nem lesz semmivel sem problemam szerintem. Esetleg, lecserelem a 27'es kulso monitorom egy 2 vagy 4K-s verziora. DE meg ezek sem fognak 400e FT-ba kerulni...

[ Szerkesztve ]


Ed3r_X_
(nagyúr)
Blog

Most ha rossz a paszta, nem kéne újrapasztázni? Vagy ez unibody ugyan úgy?


Cyberpunk
(félisten)
Blog

De legalább ingyen van. :DDD Érezhetően fürgébb amúgy mint a régebbiek.


mazsi1911
(aktív tag)

nem rossz ez, meg ha tulmelegszik leveszi a frekvenciat. Engem nem zavar, nagyon ritka. Sokba kerulne szetszedetni (en felek kikapni a logic boardot), aztan ujat tenni bele. Amig nem zavaro, addig hagyom.

Minden ilyen kinezetu mac unibody, ha muanyag ha nem. Az alu maceket 2006-tol hivjuk unibodynak, mig a muanyagot late-2009-tol.


Szitymó
(tag)

Nekem az a tapasztalatom egy ilyen 7.1-essel, hogy a bottom case, a hőtöl megpúposodik, akár cserélve van akár nem, gyakorlatilag 1 hónap alatt előjön. Az új top case szintén gyorsan megreped a zsanérnál, de ha valaki extrém mód vigyáz rá, lehet csak késöbb. A sebességére memoria csere után (2->4) nem volt panasz igazából ameddig nincs játék a dologban a C2D P8600 elég. Egy ssd meg minden C2D-s laptoppal csodákat müvel:D


halkow
(őstag)

sziasztok az legújabb Apple i7-es notikon futnak a komlyabb játékok crysys meg ilyenek valaki linkelné a legjobb gépüket

[ Szerkesztve ]


deja vu
(addikt)

Csak arra valóak ezek. A legolcsóbb Apple laptop amiben van vga, az a 15-ös pro GT750-el, és ez 910 ezer forint 3 év garanciával. Ez az alap, tehát erre még pakolhatsz úgy, hogy 1 milla fölé megy bőven. Szerintem az az egyén irtózatosan gyík, aki játékra keres Apple laptopot ahelyett, hogy annyiból Alienware sli mega brutál erőművet venne, ahol többszöröse az fps az almás konfighoz képest, ráadásul jóval komolyabb hűtéssel rendelkezik az a játékos masina.

Egyébként meg hiába van benne i7, ha szar a VGA, ez nem arra való.

[ Szerkesztve ]


Cyberpunk
(félisten)
Blog

Játékra felejtősek. :) Nyilván el lehet játszogatni egy dedikált GPU-val felszerelt rMBP-vel, de hát tényleg gyér a kínálat.


Xero
(nagyúr)

Bizony. CS:GO mondjuk normálisan megy rajta, nem bírtam megállni, hogy ne próbáljam ki, de nem erre való. :N


Cyberpunk
(félisten)
Blog

Enyémen meg épphogy elfut jól a Diablo 3 natívon közepes grafikával. Ennyi pont elég nekem. :D


Roadhammer
(tag)

Azért az vicces, hogy Pro a minőségi ház, a Kontra meg a könnyen karcolódó burkolat. Akkor mi azon a minőségi? Ha munkára kell gép, akkor nem az ócska consumer laptopok között kell nézelődni, hanem venni kell használt BUSINESS laptopokat 80-ért már i5-ös procival kapsz, beton házzal, nagyon jó hűtéssel, amikre sokkal inkább jellemző a jó minőség, mint erre a műanyag valamire. Repedezik összevissza, valami hihetetlen szar anyaggal dolgozik az Apple, eldobható borotvát se gyártanék belőle, nem laptopot 300 ezerért... És éveken keresztül! Az első ipod-om ugyanabból a szarból készült, mint a te 2009-es laptopod. Nekünk is van egy MacBook White-unk, mert a barátnőmnek nagyon tetszik, ott is jellemző ez a repedezős gagyi műanyag.
A fényes kijelzőről se lehet túl sok jót elmondani, az oprendszer meg tényleg nagyon egyszerű, de vannak dolgok, amiket windows-on sokkal kényelmesebb megoldani, csak az embernek néha annyira jól esik egy kis változatosság, hogy észre se veszi mennyivel került szarabb helyzetbe, mint előtte. Ha csak nem zenével foglalkozol, amire speciálisan az Apple jobb választás, akkor jobb, ha messziről elkerülöd, de majd te is belátod, csak idő kérdése.

üzenetek