üzenetek

hozzászólások


mazsi1911
(aktív tag)

Nekem egy late-2011-es 17'es MacBook Pro-m van. 8GB-rammal rendeltem, CTO gép. Antiglare kijelzovel.

Teljesen megvagyok vele elegedve, mar kidobtam belole a DVD-t, es vettem bele egy Samsung 840 EVO SSD-t. A procit eleg nehez feltornaszni arra a szintre, hogy nagyon melegedjen, kiveve ugye buildel vagy jatekokkal.

Neha enis hasznalom az Xcode-t (kezdo szinten csak probalkozom, vagy open source appokat rakatok vele ossze), ekkor felcsusszan 95-98 fokra a CPU. Kicsit meg is ertem, mar eleg regi lehet benne a paszta. Sot, windows alatt rendszeresen tulmelegszik, ha Windows 8 van fennt. Emiatt ezt le is toroltem, es windows 7 alatt sosem teszi ezt, arrol nem beszleve hogy a jatekokban KB 15FPS-el tobb van Win7 alatt...

Masreszt, en az OSX-el is teljesen megvaygok elegedve, ezt hasznalom leginkabb, win alatt csak XCOM-ot jatszok.

A mavericks az apple legnagyobb szegyenfoltja, nagyon BÉNA verzio lett. Mondom ezt ugy, hogy 98' ota hasznaltam minden OS verziot az appletol. Annyi bug van benne, annyira szetszort a rendszer, es ez mar kicsit idegesito. Jó, bugok vannak minden nagyobb kiadas utan, de ez mar kicsit idegesito ami itt ezzel megy. Az utolso IGAZAN stabil OSX a 10.6 volt. Miert? mert elotte volt a Leopard, ami kulsoleg lett feldobva, es egy bughalmaz volt szinten, aztan raszantak meg egy evet a hatso fejlesztesre. Igy kellene itt is tenni, ahelyett hogy kiadjak az ibooks-ot OSX-re. (ki az a barom aki laptopon olvas konyvet?)

Tomoren ennyi, maga a hardver nagyon jó, es minden elismeresem az appleé.

update: szerintem a mostani MacBook Pro-k hatalmas viccek. Az osszes modell gagyi. Nem ertem az applet, hgoy kepes eladni valamit TOBB SZAZ EZER-ert,es meg csak egy rendes GPU-t sem kepes belerakni. Amikor en megvettem ezt, ez volt a legfontosabb szempont. Es a 17'es modell be volt akkoriban a legkemenyebb GPU (6770). Jó, nyilvan nem egy dekstop GPU, de minden mai jatek megy rajta, korrekten, sot, FCPX meg a haverok is elegge ki tudjak hasznalni ezt. Ez nem mondhato el az intel IRIS PRO-val, alairom, ugyes volt az intel, de ez meg mindig nem az ami egy ilyen laptopba valo. Neztem, hogyha cserelni akarnek mibe kerulne. Egy dGPU-s MacBook Pro 750e FT-tol indulna. Az enyemet (vettem 860e FT) jó esetben 300e FT-ert tudnam eladni. Nekem meg ennyit nem er meg az, hogy csupan retina, meg nem bovitheto.

Ebbe meg tervezek belerakni egy masik SSD-t, raid0ba kotni, meg 16GB ramot beletenni. Utanna igazan nem lesz semmivel sem problemam szerintem. Esetleg, lecserelem a 27'es kulso monitorom egy 2 vagy 4K-s verziora. DE meg ezek sem fognak 400e FT-ba kerulni...

[ Szerkesztve ]

üzenetek