üzenetek

hozzászólások


joysefke
(veterán)
Blog

Annyira jól bejött a gép, hogy most kevéssel a megvétele után árulod, azt hiszem ez mindent elmond :))

J.


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Egyrészt leírtam az okát, másrészt ilyen vagyok. Olvass vissza...


hallador
(addikt)

Ez a gép elcseszettül nem ér ennyit, hiába MacOSx, ha valakinek van esze akkor kintről sokkal olcsóbban vesz egyet garancia úgysincs már rá. Komolyan lehet hülyíteni az embereket még ezzel Magyarországon. Nem írnám le hogy szerintem mennyit ér ez a gép kb, mert az üzletrontás, meg gondolom a nagyérdemű, egy jönne, hogy de hogy de hogy de de de ez egy Mac.... ;] (és kit érdekel? :) )

Mivel nincs rá garancia annyit sem, mivel tudva lévő a Mac Gép alkatrész árakat.

Aki ennyiért megveszi. csak azért mert Mac, meg is érdemli, mondjon bárki bármit. Eleve Magyarországon Mac-et venni is hülyeség használtan meg még nagyobb hülyeség.

Egy gép mindig annyit ér amennyi garancia van rá, nem annyit amit a neve sugall, még szerencse, hogy nem én venném meg, régen kinőttem már abból, hogy a mac nem romlik el mert mac.... szokásos néphülyítésből, amit általában nem egy mac-es barátom harsog, amikor meg bedöglik, még a sarkvidéken is hibás a zuzmót majszoló rénszarvas is csak az nem aki javasolta, hogy 1 év garanciával vegye meg a terméket....


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

4 éves gépre nem csodálom , hogy nincs garancia. ettől függetlenül megcsinálták a burkolatot ingyen egy APR-ben, ezenkívül semmilyen hibát nem tapasztaltam, és akitől vettem az sem tapasztalt ( pedig céges gépként volt használva ) .
Mondj még egy notebook gyártót, ami ennyi idő után ingyen javít gépet, és nem csak ezt, hanem van másik visszahívási garancia.
Nyílván jobb egy 20 éve ugyanazzal a dizájnnal rendelkező 20.000. Lenovo, vagy Dell, de számomra teljesen megfelelő még ilyen "öregen" is.
Amúgy melyik Mac alkatrész drága? Ha egy kijelző 30-40.000 szereléssel, nem mondanám drágának, mert nyáron egy Lenovoban pont ennyiért cseréltek. Az akku valóban drága, de ez is megoldható máshonnan.

[ Szerkesztve ]


Cyberpunk
(félisten)
Blog

Az te vagy. Mindenki tud mérlegelni mi fontos neki. Egy Mac mindig drágább a többi hasonló kaliberű gépnél. Szerencsére lehet mást is venni ugye. De unom már ezt a mindenkinek csak az a jó, ami nekem megfelelő hozzáállást, kinőhetnénk már ebből egyszer! 1 év gari csak az alap értelemszerűen, ha valaki több százezerért vesz magának gépet, vagy millió közeli összegért, az bővíteni fog. Tudjuk szemét geci Apple...


hallador
(addikt)

Az lehet, hogy Te unod, csak éppen pl Londonban nincs ilyen ellenszenv, egy Apple géppel szemben, az meg idiótaság amit írsz, igen ennyiért ez a gép rohadtul nem éri meg pláne használtan, na ne vicceljél már, a fanság egy dolog az idiótaság egy megint teljesen más eset...

A tényeken nem változtat, hogy nem éri meg Magyarországon Mac-et venni, akkor sem ha akárhogy csűröd csavarod...

Tudjuk szemét geci Apple...

Hát ilyet eddig Te írtad, ha ezt így gondolod, a Te betegséged... :)

Én csak a véleményemet írtam le ami szerintem közelebb áll a valósághoz, mint az te vagy szintű hozzászólások.

(#204) alkatraz3000 :

4 éves gépre nem csodálom , hogy nincs garancia. ettől függetlenül megcsinálták a burkolatot ingyen egy APR-ben, ezenkívül semmilyen hibát nem tapasztaltam, és akitől vettem az sem tapasztalt ( pedig céges gépként volt használva ) .

Nyilván a cég történetében először és utoljára csinált egy ilyen akciót, egy 5 Ft-os műanyagot kicserél, akkor ez aztán a support... Azért ezzel ne nagyon dicsekedjetek, mert a való világban 0 az értéke.
Ezeket a dolgokat elmesélhetnéd azoknak a kollégáimnak is, akik napi szinten használták a gépeiket, és több nem megy, mint megy...

Mondj még egy notebook gyártót, ami ennyi idő után ingyen javít gépet, és nem csak ezt, hanem van másik visszahívási garancia.

Mondj még egy notebook gyártót, aki akár alaphelyzetben is ad 5 év garanciát egyes modelljeire (Dell, HP), ja kettőt is mondtam, szóval mondtam kettőt igen van kérdés? (Mielőtt túlkvalifikált szagégő elmesélné nem nem minden modellre, de vannak modellek amire alaphelyzetben is jár.) Na ezek tuti cserélik, ja és amiért az apple ad 3 éve jótállást ezek minimum 5 évet... Szóval?

Nyílván jobb egy 20 éve ugyanazzal a dizájnnal rendelkező 20.000. Lenovo, vagy Dell, de számomra teljesen megfelelő még ilyen "öregen" is.

Ha már előhoztadm én direkt nem, de ha már, akkor nyilván ki az az idióta barom állat, nem normális, aki esetleg 2/3 árért nem egy Garanciális Dell, vagy Lenovo gépet, vagy egy HP-t vesz meg, amire gyárilag 5 év garancia volt esetleg, hanem ezt a Mac-et a fanokon kívül.... Tudom van ilyen, de az meg is érdemli....

Amúgy melyik Mac alkatrész drága? Ha egy kijelző 30-40.000 szereléssel, nem mondanám drágának, mert nyáron egy Lenovoban pont ennyiért cseréltek. Az akku valóban drága, de ez is megoldható máshonnan.

Susnyás humbabuga barkács benő lehet, hogy 40-ert beszerzi, de a reseller mennyiért szerez be egy alaplapot hivatalos forrásból a Mac-hez? Igen drága... :)

[ Szerkesztve ]


deja vu
(addikt)

Szerintem is brutálul túl van árazva, megvette 80-ért, és 140 ezerért akar tőle megszabadulni. Baz, ez már a Thinkpad T520, T420, Elitebook 8460, 8560, Latitude 6420 stb. árkategória amiben generációkkal újabb proci van és valós üzleti modellek.


Cyberpunk
(félisten)
Blog

A többi ilyen gép árához képest kell nézni. Én sem venném meg 140 ért, nem is erről a gépről nyilatkoztam, ha nem úgy általában az Apple gépekről.

Van akinek megéri új Apple gép is, és van aki nem havi 80k-t keres. ;)


hallador
(addikt)

Én is így gondolom, el vannak varázsolva ezek az Emberek, vannak komoly manusok is a Mac-esek között mint Xero például, aki tényleg vágja, meg nincs levarázsolva, de sajnos több az elvarázsolt....

(#208) Cyberpunk

A tényen akkor sem változtat Magyarországon nem éri meg, teljesen mindegy ki mennyit keres... Illetve bocs a hülyének is megéri... ;)

[ Szerkesztve ]


Ed3r_X_
(nagyúr)
Blog

Szerintem a te gépedet se javították volna ingyen, ha nem szériahibával vitted volna vissza. Szóval azért ez más.


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Nyilván a cég történetében először és utoljára csinált egy ilyen akciót, egy 5 Ft-os műanyagot kicserél, akkor ez aztán a support... Azért ezzel ne nagyon dicsekedjetek, mert a való világban 0 az értéke.
Ezeket a dolgokat elmesélhetnéd azoknak a kollégáimnak is, akik napi szinten használták a gépeiket, és több nem megy, mint megy...

Más cégek mégsem cserélnek semmit ha baj van. A cég történetében nem ez az első alkalom itt vannak a mostaniak. De mondtam is, nektek egy unalmas, windowsos gép megfelel, én mást akartam kipróbálni, és fontos volt a hosszú akkuidő.


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Volt itt egy kommentelő, aki a 6930p (?) HP-ját vitte vissza a szokásos zsanérrepedéssel, mégis elhajtották. Nyilván nem olyan garancia, de mégis megcsinálták nekem.
Amúgy itt az én példám. 4x cseréltettem ipadet, akármilyen piszlicsáré hibával, de max 3 napon belül kicserélték új készülékre.

A barátnőm iPhone 4-e most lett 2 éves. 2x cseréltettük ki, a garancia 1 évre újraindult minden alkalommal. Jelenleg is garanciás a telefon ez év december végéig.

[ Szerkesztve ]


Cyberpunk
(félisten)
Blog

Akkor meséld el miért nem éri meg! Kíváncsi vagyok. :D


hallador
(addikt)

Azért ne ferdítsél már, ha valami gond van egy merevlemezzel automatikusan cserélik, de bármit. De mondok neked 100 példát is, ha nagyon szeretnéd, de a különbség, annyi, hogy pl nálunk is jön a szerviz másnap, és cseréli helyszínen, tesztelik, majd átadja ott a helyszínen. 5 éven keresztül... Na akkor majd szólj, ha ezt megoldotta az Apple ok?

Olyan előfordul, hogyha típushibás egy gép, akkor 5 év alatt 10* cserélik, de cserélik...

Szóval hülyeségeket megint ne beszélj már...

(#212) alkatraz3000

Ha "CSAK" ennyi problémád volt eddig Apple eszközökkel, akkor tényleg toppon vannak ezek a cuccok :DDD Pláne, ha hozzátesszük, hogy elméletileg a felső kategóriás termékekről beszélgetünk, nem egy 30 000 Ft-os Kínából rendelt telefonról...
Hiba mindenhol előfordul, de amiket itt felsoroltál, kicsit kétségessé teszi, amit a minőségről mondtál....

Nekem is van céges IPhone-om, de nem szeretem, de nekem másfél év alatt semmi bajom nem volt vele, igaz csak telefonálok rajta, minden másra ott az SP.

(#213) Cyberpunk

Miért meséljek neked? Ha nem tudod nagy baj van az értékítéleteddel... :DDD Na nem vagy egyedül. :)

USA-ban megéri, csak most nem USA-ról beszélünk....

Az OSX kevés vigasz... Ha neked megéri hajrá... A Te dolgod mire költöd a pénzed...

[ Szerkesztve ]


Cyberpunk
(félisten)
Blog

Ezt vártam amúgy. :) Szeretem, ha bejönnek a megérzéseim. :D

Tipikus példája a fikázok valamit érvek nélkülnek. ;]

[ Szerkesztve ]


Menthirist
(veterán)
Blog

Egyszerű, írt róla sok szép és jót, hogy próbálja felhajtani az árakat, eladja majd kétszer annyiért, tipikus apple vonás :D Arra apellál, amire az apple is, hogy a vásárló azt nézi hogy alma, nem azt hogy mit ér (még a használt mac-ek között is, elég felcsapni a netet hogy 600 usd-ért (kb ennyi 140k) milyen használt mac-eket kapni)


hallador
(addikt)

Te figyelj már miért etesselek téged? Majd jössz hogy neked mennyire megéri, és milyen jó OK. Majd esetleg bedobod, hogy neked igazából nincs is maced de... A szokásos troll... Elfogadom, de miért etesselek téged? Milyen tényeket szeretnél beszéljük meg, mert annyi lenne a vége, hogy okoskodsz egyet, előadod, hogy ez mennyire fasza... Zárjuk le gyorsan mit szeretnél hallani?

Szerintem is jók a Mac gépek, meg a MacOSX sem rossz, én személy szerint nem szeretem de ez az én bajom. De elismerem hogy jók, csak nem éri meg Magyarországon megvenni...

Tipikus példája a fikázok valamit érvek nélkülnek. ;]

Te ilyen tipikus Apple troll vagy aki szerint tökéletes a termék, és semmi gond vele?

Szerintem a magyar árak nem érik meg, ennyi mert nem... Pont Londonban is akár érdemesebb megvenni...

De nem kell belém kötni, meg trollkodni.... Mert nem értek egyet veled... Tudod szerencsére nem diktatúra van....

(#216) Menthirist

Nézd balek mindig van, a nagyobb baj, hogy a régi szemétséget próbálják előhúzni, ami csak Magyarországon van jelen igazán, itt Londonban nem nagyon, hogy mivel apple azonnal hülyének nézzük a leendő vásárlót. Ez inkább magyar vonás. Ezt meg sajnos a márka szenvedi meg.... Sajnos ezt én is látom. Én sem a márkát szidom, hanem azt ahogyan Magyarországon kezelik a Márkát.... Sajnos.

[ Szerkesztve ]


Menthirist
(veterán)
Blog

erről az jutott az eszembe, amikor kijött az xbox one meg a ps4, hogy a fickó talán meghirdette 350 fontért a ps4 dobozát (igen, talán pont Angliában, és ennyibe kerül egy teljes ps4, de a leírásban feltűntette hogy ez csak a doboz, még talán 1-2 felkiáltójelet is odatett). Mindegy, megvette egy tini, aztán meg kisírta hogy visszaadják a pénzét, mert hát ő azt hitte hogy géppel együtt van. Ott mákja volt a srácnak, megoldották neki, de itt kétlem hogy így járna valaki. Szóval no... 140k, bubli műanyag 2010-es mac white core 2 duo-val, a cikkben jelezve hogy ő 80k-ért vette, 140k-ért eladó :) kinek ne érné meg :)

egyébként tapasztalatom szerint világszerte körüllengi egy olyan hozzáállás a márkát, hogy ez a legjobb, minek nézzünk mást. Holott ez nagyon nem így van. Pl az USA-ban sokakban fel sem merül a kérdés hogy esetleg ne mac-et vegyenek, ott az iphone a telefon definíciója. tehát már rég nem érvek és tények alapján döntenek, ami szerintem ugyanilyen rossz, mint az itteni csodahajhászás.

[ Szerkesztve ]


Cyberpunk
(félisten)
Blog

Hagyjuk... Amúgy Mac-em van csak halkan megjegyzem.

Nem vagyok troll, de nem szeretem ha valaki fikáz valamit anélkül, hogy lenének érvei ellene. Magyar árak csak egy dolog. Amúgy ha ezt leírtad volna az előbb, megspóroltunk volna pár hozzászólást.

Még szerencse, hogy ez egy fórum, ha nem akarsz vitát, ne is szólj hozzá, mert lehet hogy vannak akiknek nem fog tetszeni, és kérdéseket tesznek fel. ;)

[ Szerkesztve ]


Napfénysüti
(nagyúr)
Blog

Én lemaradtam valamiről de a cikkíró el akarja adni 140k-ért vagy mi? :F

üzenetek