üzenetek

hozzászólások


Napfénysüti
(nagyúr)
Blog

Hehh, az azért elég kemény. :D

Mod: igen ez így van. Minden annyit ér amennyiért megveszik. De azért elég fura hogy felfelé megy az ára. :)

[ Szerkesztve ]


Menthirist
(veterán)
Blog

Tudod, amit nem tilos, azt szabad :)


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Cserélni akarom! ha vki megveszi, akkor vegye, de nem eladni akarom.

Valószínűleg ha az apple annyira rossz lenne , gondolok itt a garira, akkor nem azt vásárolná az egész USA, és adnának egy sajtburger mellé is iphonet (nyilván ez túlzás). Gondolom ott is olcsóbb bármi androidos csoda. Ők azt szeretnék, hogy működjön, ne kelljen mindenhez vmi nehezebben megoldható dolog, és ha rossz akkor ROM-ot cserélni.

Hallador. Nem értelek minek szidod , vagy nem értem a bajod. Ha van egy céges iphoneod, aminek semmi problémája nem volt ez idő alatt... mi a problémád?

Ipadjeimmel eddig csak egy problémám volt. ha egy porszemet is megláttam a kijelző alatt, bevittem és kicseréltettem. legalább a garancia is újraindult.

[ Szerkesztve ]


Menthirist
(veterán)
Blog

és már megint. Mutass rá valakire, aki itt azt mondta hogy olyan rossz. Senki az égegyadta világon nem mondta hogy rossz, de azért nem maga a csoda. Az más dolog, hogy ha megnézed, egyedül az usa-ban veszik ennyien. Mindig amikor feltűnik egy grafikon, hogy az apple a legkeresettebb és legsikeresebb telefon, akkor az vagy usa only, vagy típusonként veszik, és persze hogy egy 5s-et többen vesznek mint a százmillió féle android típus egyikét. globális viszonylatban viszont talán 75-20 az arány az android javára, persze ebben benne van a hatalmas indiai és kínai piac, ami erősen torzít.

a romcserés szenvedéssel meg felesleges jönni, az android userek 99%-a nem cserél romot (és még mielőtt belekötnétek, ez a százalék csak annyit jelez hogy nagyon nagy többsége). Én egy időben cseréltem a régi GT540-esemen, illetve az S2-esemen is, amikor eleve később vettem meg (illetve én az a fajta vagyok, akinek kell hogy 4.3 meg 4.4 legyen egy olyan készüléken, amire 4.1-et hoztak csak ki (pedig 2.3-mal adták ki)), de én eleve techfreak vagyok, A nexus 7-emen már nem kellett romolással foglalkozni, aztán meg vettem egy Nexus 5-öt, fele annyiért mint egy iPhone 5s (de még egy iphone 4-nél is olcsóbb kb), 18 hónapig garantáltan megkapok rá minden új androidot, szélsebes, gyönyörű, okos, stabil, stb... jah, és 2 év garis, nem úgy mint egy 5s :) Bár talán ezt is megtámadta már az EU (hogy nem egyértelműen volt feltűntetve hogy a nagyobb garancia csak extra apple care megváltásakor igaz), nem tudom lett-e belőle valami. Lényeg hogy nem a 60k-s androidokat kell összehasonlítani a 220k-s 5S-sel (bár anno egy egyetemen tartott voda előadáson ahol a 4-est reklámozták, elővettem a custom rom-os gt540-emet, és megmutattam hogy mennyi a különbség egy 5x drágább eszköz meg az enyém között, nem volt ég és föld, mit ne mondjak). egy 5S-sel gyakorlatilag bármelyik androidos csúcsmobilt összehasonlíthatod, és akkor kiderül hogy azért na... nem a megközelíthetetlen csoda :) még ha mondom, ennek ellenére korrekt kis mobil, és nyugaton úgyis 2-3 éves előfizuval veszi mindenki 1-200 dollárokért)

Szóval itt senki sem mondja hogy rosszak lennének az apple termékek, vastagon fog a toll amikor meg kell fizetni az "életérzést", de más különösebb előnye nincs az alternatívákhoz képest. Van ami szvsz túlárazott (pl a 13-as macbook pro), viszont van ami annyira azért nem (pl mac pro felszereltségű gépet egyszerűen nem lehet olcsón kihozni)

ui: btw szerintem ha csak csere érdekel, eladni nem akarod, akkor ezt egy hangyányit jobban is kihangsúlyozhattad volna. Mert én ebben a hirdetésben csak azt látom, hogy eladó 140k-ért, de ha valaki cserélni akarja, akkor csak unibody macbook pro jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]


Menthirist
(veterán)
Blog

jah, és tisztában vagyok vele, hogy a nexus sem a csodák csodája, mielőtt valaki ezzel jönne. A Nexus 5 az áráért egy elképesztően jó telefon, azoknak akiknek van normális fényképezőgépe mellette (mert ugyan egyáltalán nem csinál rossz képeket, de ezen a téren van nála jó pár jobb, pl az iphone-ok). Nálam a lényeg a szoftvergarancia (azaz ebben is leginkább az hogy ne kelljen heteket várni mire egy gyártó kihozza telefonomra az új os-t), a hardver és persze az ár volt a lényeg. Márpedig 120k-ért 2.3-as quad core snapdragon 800, fullhd ips kijelző, 2 giga ram, gyári, csicsamentes google féle android, igen csak jó ajánlat volt számomra :) Minden szinte azonnal történik, gyönyörű, borzasztó éles a kijelzője (445 ppi, a retina iphone 325 körül van), kellően nagy de nem túl nagy. Hasonló telefon még van ebben az árkategóriában, de jellemzően csak 20-30-40k-val drágábban inkább.

[ Szerkesztve ]


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

A ppi 300 fölött már nem teljesen lényegtelen? Észre sem veszi az ember a különbséget, illetve lehetetlen észre venni. A 18 hónap támogatottság meg szerintem ebben az esetben egy vicc. A lumia 520-am 19.000 forintért 36 hónapot kap, az iPhone 3gs meg 2009-2013-ig volt támogatott - sőt még idén is kapott frissítést.
A nexus droidok azok amire én is azt mondom, hogy egy jó telefon, de nem tudnám hosszabb távon elviselni akkor sem. ( volt Nexusom egy Galaxy Nexus személyében 2 napig ) Ott is azonnal történt szinte minden, de nekem akkor is hiányzott belőle valami.
A rengeteg ikon, az össze-visszaság - megoldható tudom. A Play áruházban a mérhetetlenül sok mocsok, de tenni kell azért, hogy egy tényleg jó telefon legyen, és ezt egy iPhone / iPad esetén azonnal megkapom.

Ugyanez a Windows is. Rengeteg drivert kell levadászni, ha nincs már meg a CD, vagy nem előretelepített a Windows, ami egy használt noti esetén biztos nem adott.


Menthirist
(veterán)
Blog

érdekes, ez a 300 is onnantól érdektelen, hogy az apple akörülre állt rá :) azelőtt a 200 fölötti volt érdektelen, amíg nem jött az apple azzal, hogy a retina A tökéletes pixelsűrűség, csak úgy mint a 3.5"-os méret (minden nagyobb már nem optimális), akarom mondani a 4" :) Érdektelen vagy sem, marha jó dolog tud lenni amikor bármilyen oldalnak még az apróbetűs része is olvasható a telefonon, teljes képernyőn :)

arról pedig ne is beszéljünk hogy az 520-on, és pláne a 3gs-en milyen a frissítés :) a 3gs már ios6-on is haldoklott, 7-et meg már meg sem kapta. Számtalan ember panaszkodott hogy az ipad 2-esük megkapta az ios7-et, de onnantól haldokolni kezdett. én frissítés alatt nem a kis bugjavításokat értem, hanem a rendes verziókat. lumia 520, kártyafüggetlenül, 2 év gariva, legolcsóbban 35-40k körül láttam. jó telefon, de nem egy liga. Az hogy 8.0-val jött, és megkapta a 8.1-et, még nem jelenti azt, hogy hű de hihetetlen a szoftvertámogatottsága, nem egészen olyan, mint amikor jön valami android 2.3-mal, és kap 4.1-ig mindent, vagy épp wp 7.0-val vagy 7.5-tel, és update-elték 8.1-re (hoppsz, ilyen talán nem is volt, milliónyi ember panaszkodott hogy beígérték nekik a telefonjukra a 8-at, aztán kaptak egy 7.8-at). majd ha jön rá a wp9, akkor azt mondom, oké :) btw nekem (!) a wp is túl limitált (és számomra csúnya is). A szoftvertámogatásról pedig annyit, hogy a 7.8 2013 januárjában jött, de idén szeptemberben be is fejeződik a támogatása. az apple szoftvertámogatásával egyetértek hogy kiemelkedően jó, jobb mint az androidé, de ezt azon az áron érték el, hogy nincs lehetősége a usernek igazából választani (van 1 gyártó, 1 méret, aztán tetszik vagy sem). Android esetén a variációknak ez az ára (tehát hogy az ember 20 és 220k között megtalálhatja a magának tetsző telefont). Viszont az apple oldalán erőltetve van hogy upgrade-eljünk, mint user, mint fejlesztői szinten (pedig nekünk speciel ios5-től fogva kell támogatni az appunkban minden verziót, és nem kevés api változást eszközölnek verziók között, ami komplikálja a fejlesztést)

a play áruház mérhetetlen mocskával valahogy nem találkozok. Egyrészt a közösségi szűrés elég jól működik, tehát alapvetően nem jönnek eléd kínai háttérkép vackok, ha te nem keresel rájuk. Emellett wp-n lehet hogy nem ismert a probléma, elvégre mennyi app is van rá? 245 ezer? iphone esetén 2013 októberében jártak 1 milliónál (pedig ott ellenőrzik is őket, bár első kézből tudom milyen lyukas az appstore ellenőrzésük), play esetén júliusban voltak 1 milliónál. Azóta is jellemző helyzet, hogy sok app kijön utóbbi kettőre, de wp-re csak erős késéssel vagy még úgy sem.

tenni kell hogy jó telefon legyen? ezt kifejtenéd? pl nexus esetén.

"Ugyanez a Windows is"
Nos nem tudom mikor használtál utoljára windowst, de speciel már a win 7-em is képes volt normálisan üzemelni egy totális alaplap-proci-ram-vga csere esetén (igaz vga amd-ből amd-be). A win 8.1-emhez se kellett drivereket vadásznom, egyedül kettőt tettem fel: a hangkártyáét azért, mert a hozzátartozó szoftvert is akartam (Xonar DX), illetve a béta AMD drivert, mert érdekelt a mantle. Nagyon nagyon régen volt már az, hogy cd-s telepítés nélkül nem lehetett beüzemelni semmit sem, speciel kb 3-4 éve optikai meghajtó is a szekrényen csücsül, win telepítés pedig usb 3-as pendrive-ról megy.
Notik esetén némileg más a helyzet, de a hivatalos oldalukról ott is leszedhető ami kell.

Szóval nincs itt semmi driver szerencsétlenkedés, semmi vadászat, már a telepítő alapból ismer kismillió eszközt, amihez csak akkor kell feltenni valamit, ha funkció kiegészítést akarsz (pl az egeremnél a driver adott volt, de feltettem a vezérlő programját is, mert azzal akárhogy szétkonfigurálhatom, hozzáteszem erre mac esetén is szükség van)

[ Szerkesztve ]


Xero
(nagyúr)

C2D-t már én sem vennék, de az erős, hogy itthon hülyeség a Mac. Bár lehet, hogy simán hülye vagyok. ;] :DDD

"Nyilván a cég történetében először és utoljára csinált egy ilyen akciót, egy 5 Ft-os műanyagot kicserél, akkor ez aztán a support... Azért ezzel ne nagyon dicsekedjetek, mert a való világban 0 az értéke."

PM alaplapokat is cserétek garin túl, MBP lapokat is cseréltek garin túl.

Ami széria hiba és elismerik azokra jellemzően 1+3 év van.

[ Szerkesztve ]


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

3gs jóhogy nem kapott ios 7-es frissítést. Viszont ezt hülyeség kimondani, hogy ios6-al haldoklott. tökéletesen tud a mai napig is működni, és számomra jobb is mint egy iPhone 4.

Ipad 2-ről én pont azt olvastam, hogy az ios 7 után begyorsult az eszköz. A lumia 520-at én 19.000 forintért vásároltam a media marktban kártyás csomagban, két év garival(+16.000-et nem érne a függetlenség). A 8.1 már rajta van, és ez teljes értékű frissítés nem úgy mint az ios 7.0--7.0.1

Úgy kell tenni érte hogy jó legyen:

Te említetted, hogy mennyi külön cucc kellett hozzá, hogy a wifid 07:00-tól 18:00-ig be legyen kapcsolva, akkoor a megfordításos némítások etc etc... Akkor ez alapvetően nem volt adott, hanem neked kellett összevadásznod a megfelelő appot.

Viszont mondhatsz bármit, valószínűleg azért állt rá az apple, mert teljesen felesleges a nagyobb PPI ha nem látod úgysem... Én a 3.5 colos mérettel nem értek egyet. A mai napig 3gs-t használnék, de nekem kicsi az a telefon. Mikor 15 éves voltam, tök jó mérete volt, de most 20 évesen a lapátkezemmel nem tudok mit kezdeni rajta. A 4 col az határeset, de inkább 4.3 - 4.5

A kínai háttérkép vackokkal én rengetegszer találkoztam, és egyéb fingós appokkal is :D


Xero
(nagyúr)

Fura. Nekem 22 évesen is bőven elég volt 3.5, és így lassan 28 éves fejjel is elegendőnek tartom. Tartok is az Apple jövőjétől ilyen téren. :U


Tim82
(nagyúr)
Blog

Kizárt, hogy 8.1 legyen a Lumia 520-adon (tekintve, hogy még csak Preview for Developers-formában lehet feltenni a 8.1-et, nyáron fog csak jönni a Cyan (= 8.1 + Lumia-specifikus frissítések együtt)).

Egyébként valahol durva, hogy egy nem is jó minőségű műanyag borítású, C2D-alapú gépért el lehet kérni 100k fölötti árat, OS X és "it just works" ide vagy oda. (Félreértés ne essék, nem a Te hirdetésedet kritizálom, úgy általában csodálkozom ezen. Mindig arra jutok, hogy a tudásához képest nagyon durva, átlag két-két és félszeres használtpiaci (!) ár miatt egyszerűen nem éri meg Mac-et venni.)

Mondjuk egy ilyen MacBook Pro azért szerintem is megérne 75-80k-t, ha nem volna ismert és súlyos hibája (ami nem csak az MBP-ket érinti, hanem potenciálisan az összes Nvidia 8xxx/ezzel ekvivalens Quadro GPU-s notebook-ot).


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Akkor a beta 8.1 van a telefonom, de a lényeges újítások már benne vannak és működnek.
Az én macbookomba 320m van, szóval biztos nem a 8xxx/9xxx széria, de azt nem tudom milyen quadro izék ezek :D Nem értek hozzá.

Amúgy itt példaként hoznám esetleg az iPhone 5s-t. 2x1.2ghz és 1gb ram, meg egy egyedi GPU. Talán az összes alsó-középkategóriás android többet tud hardverban, mégis a legjobb mobiltelefonok egyike ( nem merem kimondani, hogy a legjobb :D ).
Szóval lehet, hogy az én Macbookom egy teljesen elfeledett öreg hardvert használ, de nagyon sok 1-2 éves notit lazán le tud nyomni alapfunkciónalítást nézve ( most ne 4k videókat vágjunk stb.) .


Cyberpunk
(félisten)
Blog

"Talán az összes alsó-középkategóriás android többet tud hardverban"

Azt tudni érdemes, hogy az Apple A7 SoC minden csak nem gyenge, hiába két mag úgy is pariban van a felső kategóriás 4 magosokkal. GPU-ban meg főleg. ;)


Tim82
(nagyúr)
Blog

Legfeljebb akkor, ha feltetted. Ezzel nem vehetted az MM-ben. :N

A te MacBook-odat nem érinti, az bőven későbbi generáció. Azt a MacBook Pro-t azért linkeltem, mert a te MacBook-oddal ellentétben még megugrik bizonyos minőségi követelményeket, amiket én elvárok egy notitól összeszerelés terén - szigorúan szubjektív szempont ez persze, szóval nem a cikk tárgyát akarom én szidni.

Amúgy a "nem a legújabb, de mennyivel jobb, mint egy egy-két éves konzumer"-szempontrendszer miatt használok én úgy 7-8 éve Thinkpad-eket. :)


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Persze , hogy nem ezzel vettem, de mégcsak nem is Black-el :)

Nincs baj a thinkpadekkel, szinte minden ismerősöm azt használ, de számomra teljesen unalmas ( nyilván nem jelenti azt, hogy ez rossz ) .


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Én ezt tudom, de más átlag user a magok számát és a Gb-okat és GHZ számokat fogja nézni.


Tim82
(nagyúr)
Blog

Persze , hogy nem ezzel vettem, de mégcsak nem is Black-el

Akkor azért mégis van benned némi "buhera" hajlam (a 8.1 preview feltétele nyilván nem az, de azért szemlátomást nem idegen tőled a dolog). :P

Nincs baj a thinkpadekkel, szinte minden ismerősöm azt használ, de számomra teljesen unalmas ( nyilván nem jelenti azt, hogy ez rossz ) .

Számomra egy MacBook / Air / Pro már bőven kommerszebb és unalmasabb egy Thinkpad-nél, igaz, én lassan 32 évesen rég nem ezen mérem az egyediséget. :)

(Meg van bennük egy rakat dolog, ami még a Pro termékvonalból is hiányzik Apple-fronton - vagy eleve nem volt benne, pl. WWAN modul és FPR, vagy kiirtották, mint pl. Express Card-bővítési lehetőség, vagy a szigetes előtti, régi PowerBook-style billentyűzet, ami nagyon jó volt. Meg kb. Thinkpad-vonalon voltak elérhetőek csak sokáig a TN-nél jobb panelek - most is egy AFFS (= kb. picit továbbfejlesztett IPS) paneles X200-on gépelek, amit igaz, hogy én cseréltem benne TN-ről.)


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Csináltam én is ROM cserét droidon , hogy hátha jobb lesz. De utáltam mindig ezeket, féltem is, hogy elcseszem az egész telefont .

Nekem nem csak maga a gép volt unalmas, hanem a windows-al való harc. OS X-en meg mindent megkaptam, max egy VLC-t kellett leszednem és más nem is hiányzik. Még a Windows Phone sw is megtalálható az AppStoreban.

[ Szerkesztve ]


Menthirist
(veterán)
Blog

-de, haldoklott, van a cégnél ios 6-os 3gs teszteszköz :) a régi folyamatosságnak és "iphone smoothness"-nek annyi.

-ipad 2-ről akkor nem olvastál eleget. munkatársam saját ipad2-jén speciel jól működik, de ő is mondta, hogy olvasott több olyan emberről akinél elcseszte.

-független árat a függetlennel, függőt a függővel hasonlítunk. kártyafüggő konstrukcióban bármilyen árban jöhet bármilyen eszköz, ahogy épp egy aktuális akció ideiglenesen mondja. Nexus 5-öt csak a telenor árul, és ott is 120-tól 0-ig minden konstrukció van. A lassabb értékcsökkenéshez kell a függetlenség.

-már megint ferdítesz. azt mondtam, hogy androidon VAN lehetőség automatizálni dolgokat 1 azaz egy darab alkalmazás kell csak hozzá. Ez azért átkozott messze van attól hogy "össze kell szedni egy rakat programot hogy működjön". Nem a működéséhez kell az app, hanem a testreszabásához. Gyárilag ha kiveszem a telefont a dobozból, tökéletesen lehet vele netezni, telefonálni, sms-t írni, stb. Csak ugye mint okostelefon, ezt a tudást bővítheted ha akarod. Funkcionálisan bővítések nélkül is tökéletesen normálisan alkalmas ellátni azt amit az iphone is tud alap appok esetén, csak androidnál több funkciót lehet kibővíteni, több új dolgot lehet nála appokkal elérni (itt mondtam ezt az automatizálást, vagy hogy pl a billentyűzetemet szinte azonnal le szoktam cserélni egy olyanra, amin sokkalta kényelmesebb gépelni mint az alap androidos vagy ios-es billentyűzeten). Tehát pl az alap billentyűzettel is lehet gépelni, de ha igényled, lehetőséged van lecserélni mondjuk ilyenre. Megy nélküle is, de az android erről szól: a lehetőségekről és a testreszabásról, hogy olyanná tehesd, amilyenné TE akarod.

úgyhogy ezt a " de tenni kell azért, hogy egy tényleg jó telefon legyen, és ezt egy iPhone / iPad esetén azonnal megkapom."-t még mindig nem értem, mi az a funkcionalitás, ami esszenciális, iphone esetén out-of-the-box adott, ugyanakkor androidon marha sokat kell tenni érte hogy legyen. Mondjuk eleve vicces volt ez a "A rengeteg ikon, az össze-visszaság - megoldható tudom. ". Pont hogy iOS-en van minden kinn az asztalon, amit rendezgethetsz ugyan mappákba (ezt androidon is megteheted gyári defaultban), de ennyit tudsz tenni. Csak épp droidon még 100 millió más módon rendezheted a képernyőd, amit ios-en, nos nem tehetsz meg. Pl nekem halálom lenne ha kinn lenne kismillió ikon az asztalon.

-a 3.5 / 4" mint tökéletes méret, nos ezt tudtommal pont Steve Jobs mondta. Nekem is az ideális 4.7-5" között van, de hát nem vitatkozhatok a messiással.

-nem tudom mikor találkoztál rengeteg fingós appal, én valahogy sosem. Bár lehet, pont nem fingós appra kerestem. Kínai háttérképes vackokat pedig csak NAGYON sok lefele scrollozás esetén tudok találni, ha keresek (és ekkor is jellemzően wallpaper-ekre kell rákeresnem, amit nem play-ből intézek)

üzenetek