üzenetek

hozzászólások


Menthirist
(veterán)
Blog

-de, haldoklott, van a cégnél ios 6-os 3gs teszteszköz :) a régi folyamatosságnak és "iphone smoothness"-nek annyi.

-ipad 2-ről akkor nem olvastál eleget. munkatársam saját ipad2-jén speciel jól működik, de ő is mondta, hogy olvasott több olyan emberről akinél elcseszte.

-független árat a függetlennel, függőt a függővel hasonlítunk. kártyafüggő konstrukcióban bármilyen árban jöhet bármilyen eszköz, ahogy épp egy aktuális akció ideiglenesen mondja. Nexus 5-öt csak a telenor árul, és ott is 120-tól 0-ig minden konstrukció van. A lassabb értékcsökkenéshez kell a függetlenség.

-már megint ferdítesz. azt mondtam, hogy androidon VAN lehetőség automatizálni dolgokat 1 azaz egy darab alkalmazás kell csak hozzá. Ez azért átkozott messze van attól hogy "össze kell szedni egy rakat programot hogy működjön". Nem a működéséhez kell az app, hanem a testreszabásához. Gyárilag ha kiveszem a telefont a dobozból, tökéletesen lehet vele netezni, telefonálni, sms-t írni, stb. Csak ugye mint okostelefon, ezt a tudást bővítheted ha akarod. Funkcionálisan bővítések nélkül is tökéletesen normálisan alkalmas ellátni azt amit az iphone is tud alap appok esetén, csak androidnál több funkciót lehet kibővíteni, több új dolgot lehet nála appokkal elérni (itt mondtam ezt az automatizálást, vagy hogy pl a billentyűzetemet szinte azonnal le szoktam cserélni egy olyanra, amin sokkalta kényelmesebb gépelni mint az alap androidos vagy ios-es billentyűzeten). Tehát pl az alap billentyűzettel is lehet gépelni, de ha igényled, lehetőséged van lecserélni mondjuk ilyenre. Megy nélküle is, de az android erről szól: a lehetőségekről és a testreszabásról, hogy olyanná tehesd, amilyenné TE akarod.

úgyhogy ezt a " de tenni kell azért, hogy egy tényleg jó telefon legyen, és ezt egy iPhone / iPad esetén azonnal megkapom."-t még mindig nem értem, mi az a funkcionalitás, ami esszenciális, iphone esetén out-of-the-box adott, ugyanakkor androidon marha sokat kell tenni érte hogy legyen. Mondjuk eleve vicces volt ez a "A rengeteg ikon, az össze-visszaság - megoldható tudom. ". Pont hogy iOS-en van minden kinn az asztalon, amit rendezgethetsz ugyan mappákba (ezt androidon is megteheted gyári defaultban), de ennyit tudsz tenni. Csak épp droidon még 100 millió más módon rendezheted a képernyőd, amit ios-en, nos nem tehetsz meg. Pl nekem halálom lenne ha kinn lenne kismillió ikon az asztalon.

-a 3.5 / 4" mint tökéletes méret, nos ezt tudtommal pont Steve Jobs mondta. Nekem is az ideális 4.7-5" között van, de hát nem vitatkozhatok a messiással.

-nem tudom mikor találkoztál rengeteg fingós appal, én valahogy sosem. Bár lehet, pont nem fingós appra kerestem. Kínai háttérképes vackokat pedig csak NAGYON sok lefele scrollozás esetén tudok találni, ha keresek (és ekkor is jellemzően wallpaper-ekre kell rákeresnem, amit nem play-ből intézek)

üzenetek