üzenetek

hozzászólások


Xero
(nagyúr)

A prekuka MP szintjét pedig bő három éve nem nagy kaland megugrani. Már amikor én a régit vettem 2010-ben, akkor eljárt némileg felette az idő.
Az újat pedig valóban nem igazán lehet.

Viszont a kukának vannak olyan kvalitásai (méret, hangtalanság), amit nagyon kevesen nyújtanak ennyi pénzért.


Tim82
(nagyúr)
Blog

Három évnél régebben sem volt nagy etvasz jóval olcsóbban kihozni ugyanolyan hardvert, mint az akkori csúcs MP, nagyságrenddel olcsóbban. (2009-2010 tájáról rémlik egy Unix-os ismerős, aki kb. negyedannyiból rakott össze egy akkori aktuális MP-val egyenértékű konfigot, mint amennyibe került volna a MP.)

A kukával kapcsolatban nyitott kapukat döngettek, eleve nem arra írtam (bár nyilván specifikálhattam volna, a felesleges kört elkerülendő). Ott valóban sikerült összehozni egy olyan csomagot, aminek a szintjét nem lehet megoldani igazán Hackli-fronton lényegesen kevesebb költségből.

[ Szerkesztve ]


Menthirist
(veterán)
Blog

főleg hogy több komponensét nem lehet igazán megvenni. Ott van a 256-os ssd, de pci-express-es, pont ilyet nem könnyű találni (viszont 2x 256-os mlc ssd raid-ben 60-70k körül kihozható, és az bizony gyors :D). Ugyanez a vga esedtén. A kisebbik pro-ban lévő D300-as a firepro w7000 körül van, de utóbbiban 2x annyi vram van. A d500-asok viszont nagyobb memória sávszéllel vannak szerelve mint a w8000-res, viszont más téren pedig kevesebb, lassabb. Szóval nem lehet egzakt olyan rendszert összeállítani, mert a 700 dolláros 3.5-es 6 magos E5 proci kivételével a többi elemet pontosan nem lehet egykönnyen beszerezni, csak hasonlót.

[ Szerkesztve ]


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Én azt hittem, hogy a kukára gondolsz. Ebben az esetben bocs :)

Amikor kijött a Jailbreak iPad-re volt 1-2 hasznos dolog. Pl a Classic Dock, ami kinézetre ugyanolyan mint OS X-en, és a futó appok alatt kint van a világító "pötty" ( az ios7-es dock szerintem ronda ). A másik az iap cracker és az appsync ( meguntam az ingyenes játékokat, és tanulóként nem tudok venni appokat ) tudom ez csóró dolog, de szerintem mindenki kipróbáltam már. Ja igen, ios 7.0.x alatt még a noslowanimation volt jó, azzal fel lehetett pörgetni az animációkat, amit az iOS 7-ben lelassítottak ( majd a 7.1-ben visszagyorsították O_o). Viszont abban a pillanatban, amint kijött a 7.1, nem érdekelt a JB, azonnal update volt.

[ Szerkesztve ]


hallador
(addikt)

Talán ezt hadd döntsem el én, hogy melyik kérdést tartok olyan szintűeknek, amiből egyből az jön le, hogy trollkodásra ad okot, nekem megvannak az érveim, mivel kb 200* or leírtam, és hadd ne kelljen azért megint 201-edszer leírni, mert Te éppen nem akarod megjegyezni, holott tudod, mert nem először beszélünk ilyenekről, ugye? Na akkor erről ennyit.... :)

Ha szerinted minden fasza a magyar árakkal, akkor hajrá... Szerintem meg nem pont... :)

(#229) Xero

Igen, csak éppen akkor sem éri meg... Amúgy meg ha USA-ban lennénk, akkor én is megvenném, na nem a műanyagot, hanem a MacBook Pro-t, de 3 év garival. Azért 100 feletti sima jótállás bővítés elég pofátlan, gyakorlatilag kifizettetik az emberrel előre egy komplett fő alkatrész árat, ami kicsit sem átlátszó. Nyilván ha van forrásod, gyanítom van, akkor persze meg is érheti, de ha bemegyek az ISTYLE-ba akkor viszont nem éri meg.

[ Szerkesztve ]


Cyberpunk
(félisten)
Blog

201x is jó ha leírod! Sajnos nem tartom mind a 700 ezer PH fórumozó véleményét a fejemben. :( Ha ez trollkodás, akkor legyen, nekem aztán marhára mindegy.


hallador
(addikt)

Semmi gond leírom 201x-edszerre is.

- Ennyi pénzért elvárom, hogy minimum 3 év garancia legyen egy termékre, lehessen 5 évet is venni, mert ha tervezek, akkor bizony nem 1 évre tervezek, hanem minimum 3-ra, ez nem kevés pénzbe kerül.
- Magyarországon ugyan 3 - 5 % a különbség egy Német, Osztrák árhoz, csak éppen ez sem olcsó.
- Nem szeretem a MacOSX-et, de mondjuk ez teljesen egyéni probléma, szerethetném, ha ez az egy alternatíva lenne, akkor persze szívesen használnám. De a Linux sokkal hatékonyabb, gyorsabb, gördülékenyebb az én munkámhoz, és mindennapi felhasználásomhoz.
- Sajnos ha tettszik ha nem a mac sokszor több problémát okozott a munkám során, mint amennyit megoldott, jellemzően például stúdió informatikában dolgoztam, és ott a mac nem igazán... (Holott, folyamatosan ezt hallgattam olyanoktól, akiknek fingja nincs a stúdiómunkáról, csak azt hitte, ha mac-je van akkor ért hozzá...)
- Mindennapi felhasználásra egyszerűen nem éri meg. Mióta megjelentek az SSD-k, valamint az ultralow processzorok, még az akkumuátoros üzemidőben sem jobb, mint egy sima notebook.

A kettő pozitívum, a stabilitása, na ez ma már nem az, mert a Windows simán tudja stabilitásban mint a Mac OSX, és a kijelző, amire pedig az emberek nagyon kis %-nak van szüksége a mindennapokban, hiába sokkal jobb ,mint egy átlag notebook.

Szóval ezért nem edd, meg. Nyilván, ha nem lenne áfa.nagyker, kisker meg mittutdomén mi, akkor lehet, hogy megérné, de így mocskosul nem éri megvenni...

szerk:

- még egy ami miatt viszont sajnos még drágább, nem lehet bővíteni, ezt egy sima 140 ezer Ft-os ThinkPad Edge E130 is tudja, ami egy igen low end gép, azért elmehetne az apple... Valahová, hogy már vásárláskor kapásból 2 - 300 ezerrel is többe kerülhet egy gép, holott ha ezt megvenném akár a memóriát pl, akkor ez egy standard gépbe 50 - 60 ezer Ft lenne, na ezt az apple eladja 3 - 4 * es áron, pontosan ennyibe kerül az említett ThinkPad esetében, csak hogy ezt megteheted utólag is, picit nem ugyanaz...
Ennyiért én elvárnám ezt az igen "komoly" features, de komolyan...

És ha azt mondod, hogy nem nekem találták ki pontosan így van... Csak pl a mostani konkrét cikk esetében a pofátlanságnak vannak hastárai, vagy mégsem...? :)

[ Szerkesztve ]


Cyberpunk
(félisten)
Blog

Ez már korrekt.


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Megkérdezhetem milyen pofátlanságról beszélsz?


Roadhammer
(tag)

Ezek mind nagyon logikus érvek, és egyetértek, de végülis egy Core2 gépért 80 ezret adott ki az ember, ami nagyon tetszik neki, és még egy legális oprendszert is kapott hozzá, végülis nem csinált rossz boltot. Mondjuk 80-ért én is inkább egy Dell E6410-et vennék i5 procival, 4 giga rammal, matt kijelzővel. Ja nem, én 75-ért vettem, teljesen felújítva, legális windows 7-tel. Azóta raktam bele egy 120-as SSD-t, és a barátnőm MacWhite-jával ár/érték arányban összehasonlíthatatlan. És nem egyszer volt már, hogy facebook-on valami szar regisztrálós játéknál neki nem jelentek meg dolgok se a Safarin, se a Firefoxon, és kellett a Windows7 a sikerhez. Én meg sose szorultam rá az ő gépére, vagyis az OSX-re. Na mindegy, a lényeg, hogy ha videót nézek, meg internetezek, akkor nem fogok többet fizetni gagyibb hardverért, mert ugyanazt látom azon is, csak azon még csillog is.


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Segítséget kérnék. Szerintetek a Samsung 840 Evo 120-as SSD jó ebbe a gépbe?


joey04
(titán)

Mac vásárlók 90%-a
szerintem csak 87.2%

[ Szerkesztve ]


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Illetve még lenne egy Kingston SSD Now V300 Bundle Kit-ben. Melyiket ajánljátok? A samsunghoz csak az ssd jár, semmi kiegészítő.


Roadhammer
(tag)

Inkább MLC-s SSD-t vegyél, ne TLC-set, úgyhogy én a Kingstont venném. Samsungból a 840 Pro széria a javaslatom, ha már ennyire kedveled az elit dolgokat. x) A kit teljesen fölösleges egy laptopba, mert csak az SSD-t fogod beletenni, a többi részét meg a szekrénybe.
Nekem van egy Samsung 840 Pro a laptopban, annak alu háza van, nagyon könnyű. A Kingston teljesen ugyanannyit nyom, mint egy winchester, megmértem digitális konyhamérleggel, grammra megegyezett egy 320-as slim vinyóval. Lehet, hogy a Samsung EVO-ja is alu, de én a TLC miatt nem venném. Valószínűleg egy MLC-snek jobb az élettartama.

[ Szerkesztve ]


Roadhammer
(tag)

Ezt hogy számoltad ki?


Roadhammer
(tag)

A barátnőm Mac White-ja pont egy ilyen 120-as Kingstont kapott egyébként. Vannak gyorsabbak, lassabbak, de az SSD az SSD, ég és föld egy winchesterrel összehasonlítva, nem fogsz rosszul járni. Mióta ez van bent, kerek 20 másodperc alatt bootol be a power gomb megnyomásától, tiéd valószínűleg még kicsit gyorsabb lesz.

[ Szerkesztve ]


Menthirist
(veterán)
Blog

nekem 840 evo-m van, és noha egy mlc-snek valóban jobb az élettartama, még itt is arról beszélhetünk hogy ha minden nap (!) 50 gigát írna rá a 120-as ssd-jére, akkor is sok év (8+) lenne az élettartama. A Hardverinfo pl stressztesztelte az első javíthatatlan hibáig, majd végelgyengülésig:
http://us.hardware.info/reviews/4178/10/hardwareinfo-tests-lifespan-of-samsung-ssd-840-250gb-tlc-ssd-updated-with-final-conclusion-final-update-20-6-2013

Látható hogy az első hiba 764TiB-nél (másiknál 768 TiB-nél) jött elő (1 TiB = 0.910 TB), tehát 695/698 terrabyte írásnál, és használhatatlanná is jóval 850 fölött vált (ugye a wear leveling miatt kb egyszerre igyekszik tönkremenni minden cella). Látható hogy 30 giga per nappal is vagy 25 évig elvan, nekem most a Samsung Magician szerint 1.61 TB a totál írott mennyiség 110 nap után (és noha elsősorban rendszervinyónak használom, töltögetek is rá néha ideiglenesen, amíg el nem pakolom onnan valamelyik tár-vinyómra, és programok is vannak rá telepítve). Szóval ennek megfelelően nálam ilyen tempó mellett még vagy 130 évig jó a tlc-s ssd :)

Persze egy noti esetén ennél nagyobb a terhelés (mármint az enyémnél), de láthatóak a számok alapján hogy nem kell félni az üzemidőtől, fel van fújva a veszély. ha egy 120-ason az adatok felét minden nap totál lecserélné, akkor is vagy 8-10 évig simán jó, márpedig azért nem fogja.

btw a TLC-ről az átlagos sebességet is érdemes megnézni, maga a TLC ugyanis lassabb is mint egy MLC. Az EVO-nál ezt úgy oldják meg, hogy egy részt SLC-ben konfigurálnak (azt hiszem a 120-asnál 3 gigát), amire az ember 5-600 MB/sec-kel tud írni/olvasni. A vezérlőchip innen szépen elpakolgatja az adatokat a rendes helyükre. Ha ennél nagyobb file-t másolunk rá, akkor a sebesség leeshet a tlc átlagos 150-200 megájára, ami alacsonyabb mint az mlc-s, de hát rendszer vinyóra ritkán másolunk ekkora file-t. Az EVO-nál viszont van egy TurboWrite technológia is, ami még a ramba is másol ha engedve van, tehát elsőnek megy a ramba mocskosul gyorsan, aztán megy az SLC-be, és csak utána a sima TLC-re. Szóval végeredményként ha 4-5-6 gigás file-nál kisebb esetben megkapjuk az slc sebességet, és csak utána lassul be, ami egy rendszervinyónak teljesen ideális.

Annyit viszont azért érdemes megnézni, hogy ez a vinyó lesz egyedül a gépben? csak mert a 120 giga nem olyan sok, ha oprendszert, appokat, doksikat meg egyebeket teszünk rá, mégha az osx kisebb is mint a windows ami nekem van a 120-ason. szerintem notiba egyedüli ssd-nek egy 250-es legalább ajánlott, a 120 leginkább csak akkor, ha van mellette egy tárvinyó is.

[ Szerkesztve ]


Menthirist
(veterán)
Blog

Viszont ezért sem lehet korrektül tesztelni :) nálam az as ssd turbowrite-tal szekvenciális írásban speciel 1200 MB/sec-et ért el, és olvasásban is 800-at.


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Turbowrite-ot én nem merném bekapcsolni, ha valami gebasz van a géppel, akkor adatvesztés lehet az eredmény.


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Az evo olcsóbb is lenne, meg gyorsabb az írás/olvasás. Mac-re is elérhető a Samsung Magician? A telepítés hogy történne? Kiveszem, berakom, clean install és happy day?

üzenetek