üzenetek

hozzászólások


Menthirist
(veterán)
Blog

Ez így van. Ez olyan mint az intel. Nincs 8 magja az i7-nek mint az fx8320-nak, de magonként jóval erősebb, tehát az összteljesítmény mégis jelentősen nagyobb. Az ios sem csak azért fut jól a 2 magos 5S-en, mert annyira szuperül optimalizált (igen, az), hanem azért is, mert az A7 nagyon erős proci (és az én Snapdragon 800-asom is pariban van / elver sok nyolcmagost a piacon). Csak hát mivel nem tartják kordában annyira a droidot mint az ios-t (sem hardver, sem szoftver téren), így több erőforrás is kell ahhoz, hogy annyi service futhasson, amennyit a user akar. Ennek ellenére a gt540-emen 256 rammal gyönyörűen és puhán futott a főzött 2.3-as droid, és az S2-esemet is csak az akasztotta be itt-ott, ha túlságosan sok dolgot csináltam egyszerre.

[ Szerkesztve ]


Tim82
(nagyúr)
Blog

Nekem nem csak maga a gép volt unalmas, hanem a windows-al való harc. OS X-en meg mindent megkaptam, max egy VLC-t kellett leszednem és más nem is hiányzik.

Ha jól tudom, jó pár funkció hiányának, ami az OS X-ben megvan, a Windows-ban meg csak 3rd party app-pal (pl. pdf-view - lehet, ez már benne van alapból a W8/8.1-ben, nem tudom, W7-et használok) simán és egyszerűen jogi okai vannak (jó pár éve az MS-t mind USA-ban, mind az EU-ban elkaszálták trösztellenes intézkedésekkel és ennek a következménye).

Amúgy Thinkpad-eknél kb. egy Lenovo Thinkvantage System Update letöltése és futtatása kell Windows telepítés után, és voilá, letölti és telepíti magától a drivereket (természetesen ha valamit nem akar az ember ezek közül, a letöltés előtt enged szelektálni listából).

Az egyéb programok telepítését meg általában megoldom egy Ninite telepítővel.

Egyébként közhelyszámba megy már, annyiszor mondták, hogy az OS X előnye az egy kézben tartott hardver és szoftver (ami ugye Windows-nál nem jöhet szóba). Próbálj meg nem 100%-ban OS X-approved hardverből álló gépre OS X-et telepíteni és máris nem lesz ez olyan zökkenőmentes.

*
Hozzáteszem, hogy jelenleg egy tartalék Thinkpad-en próbálgatok Linuxot (Kubuntu 12.04 LTS), minden funkció out of the box működik. Azt nem mondom, hogy egyáltalán nem kellett terminálhoz nyúlnom, de jellemzően olyan dolgok miatt, mint pl. a Skype legújabb Linuxos változata nem akart települni (tehát 3rd party app-ok miatt, nem azért, mert az alaprendszerrel bármi gond lett volna.

[ Szerkesztve ]


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

3gs esetében én saját tapasztalatomból tudok írni, és nekem volt vagy 8 3gs, de akadásokkal nem találkoztam soha. Ha az ismerősödnek jól megy az iPad 2, és ezt te is láttad, akkor az az igaz. Nem tudhatjuk, hogy más esetben mit csináltak az iPad-el. Lehet, hogy halálra van Jailbreakelt tweakekkel telepítve.

Nekem a mappákba rendezés bőven elég, mondjuk én alapvetően hamar kiszórom azokat appokat, amik már nem kellenek, szóval a fejetlenség nem tud nálam kialakulni.
Amit meg hatalmas előnynek tartok, az az iCloud. Olvastam is egy magyar cikket, hogy a srác Nexus 4-ről iphone 5-re váltott, és a szinkronizálás az neki is meglepő volt. Akárhány apple cuccom volt, ott tudtam folytatni, ahol abba hagytam. (plusz beállítás nélkül) Ha jól tudom, beépített megoldás nincsen, vagy nem olyan szintű.

Én az össze-visszaságot még a temérdek widgetre is értettem, amit oké, hogy te rakosgathatsz ide-oda, de akkor sem illeszkedik mindig megfelelően, nem lehet úgy használni, ahogy éppen akarnám. De mint említetted is, nekem pont ez a 100 millió lehetőség az, amire nincs szükségem, másrészt az adatvédelem miatt sem. Mikor egy elemlámpa alkalmazás szétlopja az adataimat ( nem fikció ), akkor ki tudja, a többi mit csinál még. Az apple ebben a tekintetben megbízható. Tavaly az Android vezére kijelentette, hogy az a legbiztonságosabb OS. Ki is nevette az egész közönség konkrétan.
A temérdek alkalmazás ( fingós appok ), pont arra jók, hogy szépen begyűjtsenek rólad esetleg mindent. Ez az apple zártsága miatt nehezebben történik meg, ha egyáltalán... Ha felteszek egy CM-et, vagy isten tudja mit, akkor már nem is csak a Google kezében vagy, hanem aki csinálta az adott ROM-ot nyugodtan elszedhet akármit.


Menthirist
(veterán)
Blog

megint más pedig azt, hogy apple apple apple :) Maradjunk annyiban, hogy vannak fanatikusok mindkét oldalon, akiket nem érdekel semmilyen alternatíva, nem az alapján mérlegelik hogy mit vesznek hogy mi lenne az optimális számukra, hanem vakon megveszik a meggyőződésük szerinti legjobbat, anélkül hogy ismernék a többi lehetőséget.


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Win 8-ban már van beápítve PDF view. Ott szimplán az a bajom, hogy asztali gépen halál felesleges a metro nézet, ami bár tetszik, de tényleg értelmetlen.

Minek próbálnék nem OSX gépre OSX-et telepíteni? Nekem sincs boot camp által telepítve win 7 a gépemen, pedig hivatalosan is lehetséges lenne.

Az Ubuntu/Kubuntu megint más tészta. Volt ahhoz is szerencsém, problémám csak annyi volt, hogy a gyenge gép nem igen bírta a 13.10-et, ezért le is szedtem hamar. :)


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Én ismerem. Volt olyan hét, hogy 4 telefonom is volt ( androidos ), de sosem bírtam ki, mert hiányzott az Apple által adott "nyugalom". ROM-ot is flesseltem, 0-ztam countert, unlockoltam, tényleg kipróbáltam mindent, de sosem bírtam hosszútávon. A lumia 520 már 2 hónapja meg van !!! Semmi problémám nincs vele, ami volt is a 8.1 beta javította. ( késő push értesítések pl, hangerő beállítások..)


Tim82
(nagyúr)
Blog

Ott szimplán az a bajom, hogy asztali gépen halál felesleges a metro nézet, ami bár tetszik, de tényleg értelmetlen.

Nekem csak pár órás tapasztalatom van a Win 8.1-gyel, semmi bajom nem volt a Metro felülettel, gyakorló WP8-felhasználóként még tetszik is és én hasznosnak is találtam (eleve nem úgy indultam neki, hogy "ezmiez"), de amikor próbáltam, akkor még komoly driverhiányosságok voltak annál a gépnél, amelyikre feltettem.

Minek próbálnék nem OSX gépre OSX-et telepíteni?

Elég sokan próbálnak, több okból is (pl. egy Mac Pro munkaállomás árának töredékéből össze lehet rakni egy hardveresen ugyanolyan tudású konfigot, ráadásul tudomásom szerint önmagában nem illegális a jelenlegi EU-jogszabályok értelmében egy nem Apple vasra feltenni egy megvett OS X telepítőt) - attól, mert pont neked ez nem izgalmas, van erre azért egy 24+ ezer hozzászólásos topik itten, tehát bőven létező igényről beszélünk. :)

De a mondatom lényege amúgy nem ez volt, hanem az, hogy ellentétben az OS X-szel, a Windows-nak sokkal többféle hardvert, igényt stb. kell kiszolgálnia, ami óhatatlanul is problémákhoz vezet.

(Mellesleg ahhoz, hogy bootcamp-pel legálisan használj Windowst, ugyanúgy legális Windows-telepítővel kell rendelkezned, a bootcamp semmit sem fog legálissá varázsolni önmagában.)

Az Ubuntu/Kubuntu megint más tészta.

Nem annyira más tészta, azért hoztam fel, hogy megmutassam, hogy nem kizárólag az OS X/Mac páros az, ahol tud minden működni out of the box. :)

[ Szerkesztve ]


Menthirist
(veterán)
Blog

nálunk a cégnél van egy lavor iphone, 3g, 3gs, 4, 4s, 5, 5s, ipod 4-5. gen, ipad 1-2, air, mini, retina mini, stb. Illetve szakmai okokból olvasunk rendszeresen az apple eszközökről. Nem egy, nem két ember jött azzal, hogy elszaródott az ipadjuk az ios 7 telepítéstől, és nem érdekel hogy mit tettek előtte / utána, ez kész tény. Ezeket az eszközöket az emberek használják előtte, utána, megvan a maga története mindnek.

ami neked icloud, az nálam play és dropbox. Egyrészt amikor factory resetet toltam a tabletemre, azonnal visszakúszott rá minden telepített app ami addig is megvolt, a chrome-om is ugyanúgy tudta az összes jelszavamat (a chrome már csak ilyen), mint ahogy a jegyzettömböm és egyebek is. Telefonon a telefonkönyv is szinkronizálódhat a felhőbe, az más dolog hogy én NEM engedem mindennek hogy felmenjen. Szóval egy factory reset után kb csak a céges levelezésem szerverét kell beállítani, és a launcheremnél kell importálni a szintén mentett berendezést (mivel nem gyárit használok, hanem az én igényeimnek megfelelően beállított Nova Prime-ot, amiben be vannak állítva, hogy a home-on történő gesztusok esetén mik történjenek, milyen widgetek legyenek kinn, milyen átvezető animáció és sebesség legyen, enyhén legyen átlátszó a drawer, stb). Szóval sosem éreztem hogy de kellene az icloud, mert hogy mennyire lassú újra belakni egy telefont. Nem, nem az. Megy gyorsan.

"De mint említetted is, nekem pont ez a 100 millió lehetőség az, amire nincs szükségem"
Akkor nem használod. Nem teszel ki widgeteket, nem állítasz semmit. megteheted. te használhatod úgy ahogy te akarod, én használhatom úgy, ahogy én. ios esetén csak úgy van, ahogy ők gondolják, pont. tök mindegy hogy én akarnám-e, hogy a fő képernyőmön csak 2-3 ikon, az ébresztőm és az órám legyen nagyban, nem, ios-en minden gyári app ki van lomolva alapból a home-ra. Nekem az a kényelmes, hogy a home-on elérem az ébresztőmet (és látom mikor lesz a következő), van óra és pár app ikon (play store, amazon store, dropbox, quickpic, firefox), tőle jobbra az AppyGamer és a Flipboard widgetje, amiről könnyen elérem az érdekesebb híreket, megint jobbra az időjárás és előrejelzés, illetve a naptár, jobbra pedig a céges és személyes levelezés külön widgetbe téve, innen jobbra megint az első képernyő jön (tehát a "home"-ról balra az első képernyő a levelezés). Jó, mert egyetlen mozdulattal meg tudom nézni egyszerre mindkét levelezésem, és azért, mert én így akartam. Ha ikonokat akartam volna kitenni, akkor ikonokat teszek ki, nincs gond. A kulcsszó a választás lehetősége (és a nem választás is egy választás). Amúgy pont a Jailbreak-elés az, ami mutatja hogy bizony az Apple userek között is meglenne az igény a customizálásra, Cydia-ba is sok olyan feature kerül be, ami igenis jól jönne ha a rendszer is tudná. Lehet hogy egyszer bekerülnek, de az android esetében az is jó, hogy erre nem feltétlen kell várnia annak egy új full release-re, aki szeretné elérni.

Ha felteszel egy elemlámpa appot, ami kéri hogy hozzáférhessen a telefonkönyvedhez, az saját hiba. Felnőtt, felelősségteljes emberek vagyunk, nem csecsemők (gyerekek meg vagy ne kapjanak okostelefont, vagy legyen úgy beállítva, hogy ne lehessen bármit megcsinálni rajta, lásd apple in app purchase-ben elszórt dollár százak, nem fikció). Az apple ebben pedig annyira megbízható, hogy egy appom tudom milyen állapotban ment át a minőségellenőrzésükön... Azóta nem hiszek abban hogy túlságosan alaposan megnéznék :D

Az adataim pedig egy hangyányit nincsenek nagyobb biztonságban a Google, Apple vagy random idegen kezében :) Mindegyiknek a szemében csak számok és tárgyak vagyunk, amiből pénz csordogál. Ne legyünk naívak, az apple is titokban logolta hogy a user hol volt, még ha úgy is tudják hogy hivatalosan nem kezdett semmit az adatokkal. Az LG Smart TV-k is titokban adatokat gyűjtöttek és adták hátra. Termékek vagyunk mindannyian. Nem hiszek a megbízható cégekben, csak a vállalható kockázat mértékében. Ha egy lámpa app kér tőlem telefonkönyv jogot, nem használom. Használok mást. Custom romnál is, az ember elfogadja hogy nem feltétlen marad meg minden adata a saját kezében (bár vannak olyan romok, amik pont hogy jobban titkosítanak mindent, mint a gyári megoldások, ilyen az open source ereje). Az open source közösségben a tömegre bízod magad, hogy a tömeg majd észreveszi a lehúzásokat, lepontozza / warnolja az appokat (hogy a tömegnek már ne essen az útjába), és ezt egészíti ki a google saját ellenőrző rendszere (ami pl az app lehúzásokat, duplikációkat figyeli). Igen, van neki.


Menthirist
(veterán)
Blog

"Minek próbálnék nem OSX gépre OSX-et telepíteni? "

Ha lehetne, félpénzből kihoznának olyan notikat, amikre tehető a windows mellett osx is (pl fejlesztőknek). Én egy időben próbálkoztam összerakni hackintosht, mivel amikor a cégnél kezdtem, még nem volt tapasztalatom objective c-ben és ios-re való fejlesztésben, és nem toltak alám azonnal egy macbookot, a cégnél egy imac-em volt. Szóval itthon nem tudtam alapból gyakorolni, de jó lett volna. Most jelenleg az a helyzet, hogy ha az ember apple eszközökre akar fejleszteni, mindenképp vennie kell egy mac-et. Ha WP8-ra akar fejleszteni, mindenképp windows 8-ra van szüksége. Egyedül az androidra fejlesztés az, ami gyakorlatilag bármilyen os-en és környezetben lehetséges.


Cyberpunk
(félisten)
Blog

Legtöbb esetben egy restore megoldja a felmerülő problémákat, mondjuk az akadozó működést, vagy a merülgetést. Mondjuk az iOS 7 az lassabb mint a 6 egyértelműen, szóval ha ez a problémájuk, akkor az ellen nem igen lehet mit tenni, ha érzésre nem olyan jó. 7.1-re kell frissíteni, az már javít ezen, vagy Cyda tweak-el kiiktatni az animációkat.


Menthirist
(veterán)
Blog

cydia-ban mocskosul jó customizálási lehetőségek vannak. pl a fent linkelt videóban is, az hogy a control centerből ki tudja venni azt ami nem érdekli, vagy átrendezheti. Ezeket nézve szerintem előjön az emberben (legalábbis bennem) hogy mennyi mindent bele kellene még tenni az ios-be, és hogy milyen dolgokat nem lehet megcsinálni :) Vagy pl a jellylock, ahol a lockscreen-re lehet betenni indítható appokat (ezt androidon is szeretem, hogy egy mozdulattal, unlock nélkül tudok kamerát (bár ezt alapból is lehetne), böngészőt, menetrendet indítani, vagy amit akarok.

[ Szerkesztve ]


Xero
(nagyúr)

Válogatott alkatrészből relatív gondmentes hackintosh rakható össze.

Úgy két-három éve raktam össze két gépet. Egyet a családnak netezősnek, egyet magamnak backup gépnek.
Mind a kettőn OS X fut by default. Ha letérdelne minden Mac-em egy időben, akkor lenne min dolgozni.

Persze néhány lépéssel több mint egy Mac-re OS X-t húzni és az update után is újra kell dobnom az audio kext-et, de ezen túl semmi gond vele. Nyilván egyik Mac-emet sem adnám érte, még az öreg G4-es PM-t sem. :P


Cyberpunk
(félisten)
Blog

Ja én is használom a CCC-t, ami ráadásul ingyenes is. ez volt az egyik első, amit felraktam a JB után. Azóta már persze lett módosítva még pár dolog. :DDD

Xero: újabb laptopoknál veszett ügy szokott lenni, a hackli.

[ Szerkesztve ]


Menthirist
(veterán)
Blog

jó, hát én amd alapú géppel rendelkezdtem / rendelkezem :) nem mentem le a boltba összevásárolni egy osx approved elemekből álló pc-t :) de azt azért jó tudni, hogy adott esetben adott hardverrel megoldható nagyobb probléma nélkül az osx telepítés nem mac gépre is.


Menthirist
(veterán)
Blog

btw omg, Swipe selection. Kellene nekem iphone-ra mint egy falat kenyér :D


Xero
(nagyúr)

Innen válogatva kb 4-5 lépéssel több az install.

Persze, ha Mac Pro sebesség kell, akkor rendesen a zsebbe kell nyúlni. Ha olyan csönd kell mint a 2013-as MP-nál, akkor még komolyabban, ha pedig olyan form factor is kell, akkor Mac Pro-t kell venni. :DDD

(#253) Cyberpunk: A ProBook 4530 (azt hiszem) notin kívül mindegyiknél felejtős. Ha OS X és mobilitás, akkor MacBook. Nekem is mint mondtam azért van két hackli, mert az egyiket a család igényelte és Mini árból inkább vettem olyat amit bővítgethetek, ha szükség van rá, nekem pedig egyszerű backup gép kellett.

Jelenleg a backup gép nálam is csak arra van, hogy ha CS:GO-zni van kedvem elindítom és go. Most várom, hogy legyen 750Ti support az OS X-ben, és az is kerül bele. :DDD

[ Szerkesztve ]


Menthirist
(veterán)
Blog

jó, köszi, de már van nálam macbook pro, szóval tudok itthon ügyködni, amikor kell :) Munkatárs rakta be a pc-jét egy apple házba, mert hát igen, szépek tudnak lenni :)


Cyberpunk
(félisten)
Blog

Ja ez is egy hasznos tweak, megkönnyíti az ember életét. :DDD


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Tobb honlapon is fel volt sorolva, hogy olcsobban szinte lehetetlen kihozni az új macpro-t. Nézz utana.


Tim82
(nagyúr)
Blog

Senki sem írta konkrétan az új, "kuka" Mac Pro-t, olvass vissza. :P Abban az esetben, ha találnál mégis ilyet, persze akár jogos is lenne a megjegyzésed, csak épp nem fogsz...

[ Szerkesztve ]

üzenetek