üzenetek

hozzászólások


Menthirist
(veterán)
Blog

nálunk a cégnél van egy lavor iphone, 3g, 3gs, 4, 4s, 5, 5s, ipod 4-5. gen, ipad 1-2, air, mini, retina mini, stb. Illetve szakmai okokból olvasunk rendszeresen az apple eszközökről. Nem egy, nem két ember jött azzal, hogy elszaródott az ipadjuk az ios 7 telepítéstől, és nem érdekel hogy mit tettek előtte / utána, ez kész tény. Ezeket az eszközöket az emberek használják előtte, utána, megvan a maga története mindnek.

ami neked icloud, az nálam play és dropbox. Egyrészt amikor factory resetet toltam a tabletemre, azonnal visszakúszott rá minden telepített app ami addig is megvolt, a chrome-om is ugyanúgy tudta az összes jelszavamat (a chrome már csak ilyen), mint ahogy a jegyzettömböm és egyebek is. Telefonon a telefonkönyv is szinkronizálódhat a felhőbe, az más dolog hogy én NEM engedem mindennek hogy felmenjen. Szóval egy factory reset után kb csak a céges levelezésem szerverét kell beállítani, és a launcheremnél kell importálni a szintén mentett berendezést (mivel nem gyárit használok, hanem az én igényeimnek megfelelően beállított Nova Prime-ot, amiben be vannak állítva, hogy a home-on történő gesztusok esetén mik történjenek, milyen widgetek legyenek kinn, milyen átvezető animáció és sebesség legyen, enyhén legyen átlátszó a drawer, stb). Szóval sosem éreztem hogy de kellene az icloud, mert hogy mennyire lassú újra belakni egy telefont. Nem, nem az. Megy gyorsan.

"De mint említetted is, nekem pont ez a 100 millió lehetőség az, amire nincs szükségem"
Akkor nem használod. Nem teszel ki widgeteket, nem állítasz semmit. megteheted. te használhatod úgy ahogy te akarod, én használhatom úgy, ahogy én. ios esetén csak úgy van, ahogy ők gondolják, pont. tök mindegy hogy én akarnám-e, hogy a fő képernyőmön csak 2-3 ikon, az ébresztőm és az órám legyen nagyban, nem, ios-en minden gyári app ki van lomolva alapból a home-ra. Nekem az a kényelmes, hogy a home-on elérem az ébresztőmet (és látom mikor lesz a következő), van óra és pár app ikon (play store, amazon store, dropbox, quickpic, firefox), tőle jobbra az AppyGamer és a Flipboard widgetje, amiről könnyen elérem az érdekesebb híreket, megint jobbra az időjárás és előrejelzés, illetve a naptár, jobbra pedig a céges és személyes levelezés külön widgetbe téve, innen jobbra megint az első képernyő jön (tehát a "home"-ról balra az első képernyő a levelezés). Jó, mert egyetlen mozdulattal meg tudom nézni egyszerre mindkét levelezésem, és azért, mert én így akartam. Ha ikonokat akartam volna kitenni, akkor ikonokat teszek ki, nincs gond. A kulcsszó a választás lehetősége (és a nem választás is egy választás). Amúgy pont a Jailbreak-elés az, ami mutatja hogy bizony az Apple userek között is meglenne az igény a customizálásra, Cydia-ba is sok olyan feature kerül be, ami igenis jól jönne ha a rendszer is tudná. Lehet hogy egyszer bekerülnek, de az android esetében az is jó, hogy erre nem feltétlen kell várnia annak egy új full release-re, aki szeretné elérni.

Ha felteszel egy elemlámpa appot, ami kéri hogy hozzáférhessen a telefonkönyvedhez, az saját hiba. Felnőtt, felelősségteljes emberek vagyunk, nem csecsemők (gyerekek meg vagy ne kapjanak okostelefont, vagy legyen úgy beállítva, hogy ne lehessen bármit megcsinálni rajta, lásd apple in app purchase-ben elszórt dollár százak, nem fikció). Az apple ebben pedig annyira megbízható, hogy egy appom tudom milyen állapotban ment át a minőségellenőrzésükön... Azóta nem hiszek abban hogy túlságosan alaposan megnéznék :D

Az adataim pedig egy hangyányit nincsenek nagyobb biztonságban a Google, Apple vagy random idegen kezében :) Mindegyiknek a szemében csak számok és tárgyak vagyunk, amiből pénz csordogál. Ne legyünk naívak, az apple is titokban logolta hogy a user hol volt, még ha úgy is tudják hogy hivatalosan nem kezdett semmit az adatokkal. Az LG Smart TV-k is titokban adatokat gyűjtöttek és adták hátra. Termékek vagyunk mindannyian. Nem hiszek a megbízható cégekben, csak a vállalható kockázat mértékében. Ha egy lámpa app kér tőlem telefonkönyv jogot, nem használom. Használok mást. Custom romnál is, az ember elfogadja hogy nem feltétlen marad meg minden adata a saját kezében (bár vannak olyan romok, amik pont hogy jobban titkosítanak mindent, mint a gyári megoldások, ilyen az open source ereje). Az open source közösségben a tömegre bízod magad, hogy a tömeg majd észreveszi a lehúzásokat, lepontozza / warnolja az appokat (hogy a tömegnek már ne essen az útjába), és ezt egészíti ki a google saját ellenőrző rendszere (ami pl az app lehúzásokat, duplikációkat figyeli). Igen, van neki.

üzenetek