üzenetek

hozzászólások


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

3gs esetében én saját tapasztalatomból tudok írni, és nekem volt vagy 8 3gs, de akadásokkal nem találkoztam soha. Ha az ismerősödnek jól megy az iPad 2, és ezt te is láttad, akkor az az igaz. Nem tudhatjuk, hogy más esetben mit csináltak az iPad-el. Lehet, hogy halálra van Jailbreakelt tweakekkel telepítve.

Nekem a mappákba rendezés bőven elég, mondjuk én alapvetően hamar kiszórom azokat appokat, amik már nem kellenek, szóval a fejetlenség nem tud nálam kialakulni.
Amit meg hatalmas előnynek tartok, az az iCloud. Olvastam is egy magyar cikket, hogy a srác Nexus 4-ről iphone 5-re váltott, és a szinkronizálás az neki is meglepő volt. Akárhány apple cuccom volt, ott tudtam folytatni, ahol abba hagytam. (plusz beállítás nélkül) Ha jól tudom, beépített megoldás nincsen, vagy nem olyan szintű.

Én az össze-visszaságot még a temérdek widgetre is értettem, amit oké, hogy te rakosgathatsz ide-oda, de akkor sem illeszkedik mindig megfelelően, nem lehet úgy használni, ahogy éppen akarnám. De mint említetted is, nekem pont ez a 100 millió lehetőség az, amire nincs szükségem, másrészt az adatvédelem miatt sem. Mikor egy elemlámpa alkalmazás szétlopja az adataimat ( nem fikció ), akkor ki tudja, a többi mit csinál még. Az apple ebben a tekintetben megbízható. Tavaly az Android vezére kijelentette, hogy az a legbiztonságosabb OS. Ki is nevette az egész közönség konkrétan.
A temérdek alkalmazás ( fingós appok ), pont arra jók, hogy szépen begyűjtsenek rólad esetleg mindent. Ez az apple zártsága miatt nehezebben történik meg, ha egyáltalán... Ha felteszek egy CM-et, vagy isten tudja mit, akkor már nem is csak a Google kezében vagy, hanem aki csinálta az adott ROM-ot nyugodtan elszedhet akármit.

üzenetek