üzenetek

hozzászólások


Tim82
(nagyúr)
Blog

Ott szimplán az a bajom, hogy asztali gépen halál felesleges a metro nézet, ami bár tetszik, de tényleg értelmetlen.

Nekem csak pár órás tapasztalatom van a Win 8.1-gyel, semmi bajom nem volt a Metro felülettel, gyakorló WP8-felhasználóként még tetszik is és én hasznosnak is találtam (eleve nem úgy indultam neki, hogy "ezmiez"), de amikor próbáltam, akkor még komoly driverhiányosságok voltak annál a gépnél, amelyikre feltettem.

Minek próbálnék nem OSX gépre OSX-et telepíteni?

Elég sokan próbálnak, több okból is (pl. egy Mac Pro munkaállomás árának töredékéből össze lehet rakni egy hardveresen ugyanolyan tudású konfigot, ráadásul tudomásom szerint önmagában nem illegális a jelenlegi EU-jogszabályok értelmében egy nem Apple vasra feltenni egy megvett OS X telepítőt) - attól, mert pont neked ez nem izgalmas, van erre azért egy 24+ ezer hozzászólásos topik itten, tehát bőven létező igényről beszélünk. :)

De a mondatom lényege amúgy nem ez volt, hanem az, hogy ellentétben az OS X-szel, a Windows-nak sokkal többféle hardvert, igényt stb. kell kiszolgálnia, ami óhatatlanul is problémákhoz vezet.

(Mellesleg ahhoz, hogy bootcamp-pel legálisan használj Windowst, ugyanúgy legális Windows-telepítővel kell rendelkezned, a bootcamp semmit sem fog legálissá varázsolni önmagában.)

Az Ubuntu/Kubuntu megint más tészta.

Nem annyira más tészta, azért hoztam fel, hogy megmutassam, hogy nem kizárólag az OS X/Mac páros az, ahol tud minden működni out of the box. :)

[ Szerkesztve ]

üzenetek