üzenetek

hozzászólások


Tim82
(nagyúr)
Blog

Nekem nem csak maga a gép volt unalmas, hanem a windows-al való harc. OS X-en meg mindent megkaptam, max egy VLC-t kellett leszednem és más nem is hiányzik.

Ha jól tudom, jó pár funkció hiányának, ami az OS X-ben megvan, a Windows-ban meg csak 3rd party app-pal (pl. pdf-view - lehet, ez már benne van alapból a W8/8.1-ben, nem tudom, W7-et használok) simán és egyszerűen jogi okai vannak (jó pár éve az MS-t mind USA-ban, mind az EU-ban elkaszálták trösztellenes intézkedésekkel és ennek a következménye).

Amúgy Thinkpad-eknél kb. egy Lenovo Thinkvantage System Update letöltése és futtatása kell Windows telepítés után, és voilá, letölti és telepíti magától a drivereket (természetesen ha valamit nem akar az ember ezek közül, a letöltés előtt enged szelektálni listából).

Az egyéb programok telepítését meg általában megoldom egy Ninite telepítővel.

Egyébként közhelyszámba megy már, annyiszor mondták, hogy az OS X előnye az egy kézben tartott hardver és szoftver (ami ugye Windows-nál nem jöhet szóba). Próbálj meg nem 100%-ban OS X-approved hardverből álló gépre OS X-et telepíteni és máris nem lesz ez olyan zökkenőmentes.

*
Hozzáteszem, hogy jelenleg egy tartalék Thinkpad-en próbálgatok Linuxot (Kubuntu 12.04 LTS), minden funkció out of the box működik. Azt nem mondom, hogy egyáltalán nem kellett terminálhoz nyúlnom, de jellemzően olyan dolgok miatt, mint pl. a Skype legújabb Linuxos változata nem akart települni (tehát 3rd party app-ok miatt, nem azért, mert az alaprendszerrel bármi gond lett volna.

[ Szerkesztve ]

üzenetek