üzenetek

hozzászólások


hallador
(addikt)

Semmi gond leírom 201x-edszerre is.

- Ennyi pénzért elvárom, hogy minimum 3 év garancia legyen egy termékre, lehessen 5 évet is venni, mert ha tervezek, akkor bizony nem 1 évre tervezek, hanem minimum 3-ra, ez nem kevés pénzbe kerül.
- Magyarországon ugyan 3 - 5 % a különbség egy Német, Osztrák árhoz, csak éppen ez sem olcsó.
- Nem szeretem a MacOSX-et, de mondjuk ez teljesen egyéni probléma, szerethetném, ha ez az egy alternatíva lenne, akkor persze szívesen használnám. De a Linux sokkal hatékonyabb, gyorsabb, gördülékenyebb az én munkámhoz, és mindennapi felhasználásomhoz.
- Sajnos ha tettszik ha nem a mac sokszor több problémát okozott a munkám során, mint amennyit megoldott, jellemzően például stúdió informatikában dolgoztam, és ott a mac nem igazán... (Holott, folyamatosan ezt hallgattam olyanoktól, akiknek fingja nincs a stúdiómunkáról, csak azt hitte, ha mac-je van akkor ért hozzá...)
- Mindennapi felhasználásra egyszerűen nem éri meg. Mióta megjelentek az SSD-k, valamint az ultralow processzorok, még az akkumuátoros üzemidőben sem jobb, mint egy sima notebook.

A kettő pozitívum, a stabilitása, na ez ma már nem az, mert a Windows simán tudja stabilitásban mint a Mac OSX, és a kijelző, amire pedig az emberek nagyon kis %-nak van szüksége a mindennapokban, hiába sokkal jobb ,mint egy átlag notebook.

Szóval ezért nem edd, meg. Nyilván, ha nem lenne áfa.nagyker, kisker meg mittutdomén mi, akkor lehet, hogy megérné, de így mocskosul nem éri megvenni...

szerk:

- még egy ami miatt viszont sajnos még drágább, nem lehet bővíteni, ezt egy sima 140 ezer Ft-os ThinkPad Edge E130 is tudja, ami egy igen low end gép, azért elmehetne az apple... Valahová, hogy már vásárláskor kapásból 2 - 300 ezerrel is többe kerülhet egy gép, holott ha ezt megvenném akár a memóriát pl, akkor ez egy standard gépbe 50 - 60 ezer Ft lenne, na ezt az apple eladja 3 - 4 * es áron, pontosan ennyibe kerül az említett ThinkPad esetében, csak hogy ezt megteheted utólag is, picit nem ugyanaz...
Ennyiért én elvárnám ezt az igen "komoly" features, de komolyan...

És ha azt mondod, hogy nem nekem találták ki pontosan így van... Csak pl a mostani konkrét cikk esetében a pofátlanságnak vannak hastárai, vagy mégsem...? :)

[ Szerkesztve ]

üzenetek