üzenetek

hozzászólások


Menthirist
(veterán)
Blog

A választási lehetőség a kucsszó. Az androidnál van. Adnak egy alapot, amit úgy szabhatnak ahogy akarnak, de AKI MÁST akar, az megteheti. Lehet hogy 1 millióból csak 1, de az megteheti. Apple, WP8 esetén nem. Anyámat sem riasztotta el, hogy mi mindent tudhatna, ha akarná, simán csak figyelmen kívül hagyta a lehetőségeket. Én az enyémnél nem. Az MS-nél is hasonló volt a helyzet a Win8-nál. Jó kis os, de nincs meg a lehetőséged választani. A sima 8-ban nem volt lehetőséged kihagyni normálisan a metro felületet, a 8.1 esetén már javult, de nem véletlen hogy a következőben már igyekeznek visszalapátolni olyan dolgokat, amiket az emberek akartak. Nekik nem jött be hogy minden úgy nézzen ki, ahogy ők akarják, de legalább hallgattak az emberekre.

iFixit csak szerelőknek? Érdekes, nem vagyok szerelő, sőt még csak különösebben elektró beállítottságú sem, de én is, és sokan az ismerősi körömben is végeztek már az alapján kisebb szervízeléseket. Jó az ha rá lehet nézni, nem esik le az ember kezéről a gyűrű. No és jó ha mindenért nem kell szervízber rohangálni, x ideig nélkülözni az eszközt, és rábízni a szerelőkre, akik meg majd vagy megnézik a tartalmat vagy nem.

21.5-ös imac-et meg kb sehogy sem tudsz magadnak szerelni, ott hőfűvóval kell leolvasztani a képernyőt a vázról, mert már a csavar vagy egyéb rögzítés is design ellenes.

"abból az Apple egy centet sem lát"
Miután kismillió forintot kicsengettem rá, hadd ne sajnáljam már szegény Apple-t, hogy ül 200 milliárd dollár kp-n, és nem lát még az egyéni bővítésekből is pénzt. Tudod ez olyan mint a használt játék piac. Szegény EA nem keresett elég pénzt, és még a használt játékokból is akartak. Valahogy nem esik meg ezeken a szívem, sőt inkább ellenszenvessé válik egy cég, aki mindenhonnan csak pénzt akar kicsavarni a felhasználóiból.

Szóval nem, nem szeretem ha egyre kevesebb választási lehetőséget biztosít számomra valaki. Nálam ugyan nagy probléma nincs, nem kötődök különösebben az apple ökoszisztémájához, de aki mondjuk régóta apple user, és itunes-on meg sok helyen tart vásárolt tartalmat, az épp lehet érzékenyen éli meg, hogy egyre kevesebb és kevesebb dolog múlik azon hogy ő mit akar, és több azon hogy az apple. Bár lehet hogy sok év után ez már nem érdekli a usert.

de átlagjózsinak mint írtam fentebb sokszor, megfelelhet / megfelel.

[ Szerkesztve ]

üzenetek