üzenetek

hozzászólások


Menthirist
(veterán)
Blog

Magician valóban csak windowsra van, de ezen végülis nem lepődök meg. Egyrészt ezzel tesztelni lehet a kis belső benchmarkján, követni hogy hol tart a megforgatott adatmennyiség (de ez s.m.a.r.t. adatok között is ott van, szóval mással is nézhető), illetve én itt tudom bekapcsolni a turbowrite-ot (ez az egy, ami szerintem fontos lehet), illetve pár windows optimalizálást lehet vele csinálni, de ez nem csoda ha nincs osx-en.

Szóval a magician hiányában egyedül maximum a turbowrite-ot veszted el (az slc-ként használt tlc területet nem), szóval még így is 5-600 megára lesz képes az első pár gigában. TRIM-et meg a többit tudja 10.6 fölött az összes osx.

Nálam most osx-en a disk speed test szerint első körben 450MB/sec volt az írás és 510 MB/sec az olvasás, a hosszabb tesztek során az írás lement 280 MB/sec-re (ami még mindig 2-3x gyorsabb mint az otthoni 7200-as vinyóm optimális esetben), az olvasás maradt 500-on. De az SSD elsősorban a rövid késleltetésben (desktop hdd 9 ms átlag, mobil 12-14, spéci szerver hdd-k esetén 4 ms, míg ssd 0.1), és a kb 10-20-100x akkora tempójú kis (4k, 32k) file elérésben kiemelkedő. Az plusz pont noti esetén hogy sokkal energiatakarékosabb is.

[ Szerkesztve ]

üzenetek