üzenetek

hozzászólások


fogtunder
(nagyúr)
Blog

én két éve az eggyel ezelőtti generációval próbálkoztam, mert kellett sürgősen egy laptop, és éppen ezt tudtam kölcsön kérni, teljesen gyári volt, egyedül a RAM volt bővítve benne 4Gb-ra. munkára nem használtam, csak a szokásos otthoni dolgok, filmnézés, böngészés, zene, képek rendezgetése, különböző linux iso-k megosztása torrenten.

az elején tetszett, mert bizonyos dolgokat nagyon jól csinál. mint minden Apple laptopnak, ennek is zseniális volt a touchpadje, pedig a mostaniakhoz képest a fasorban sem volt, van hozzá gyárilag távirányító, jó az akkuidő, még erősen használt állapotban is, a mágneses töltő csatinak pedig iparági szabvánnyá kellene válnia. akkoriban a szigetes billentyűzet is etalon szint, talán még most is az, bár az újabb thinkpadek talán már hozzák.
még azt is megpróbáltam elhitetni magammal, hogy igen, a jobsiánus felfogás egy jó és élhető környezetet teremt. hát, valakinek biztosan, de az nem én vagyok (a továbbiak elé kérem mindenki képzelje oda, hogy szerintem, vagy számomra). a beállítási lehetőségek egy kvarcjáték szintjét súrolják néha, és persze terminalból mindent meg lehet oldani, de az ugye nem think different, hanem think linux, sokkal olcsóbban. nem találtam olyan kétablakos filekezelőt, ami mindent tudott volna, amit a Total Commanderből használni szoktam, a Filezilla bizonyos FTP kliensekre olvashatatlan file-okat tölött fel (ez nem feltétlen OS/X hiba, de más rendszerek alatt nem tapasztaltam), a Safarihoz nincs AdBlock, ami a 21. századi internetet kvázi használhatatlanná teszi, az iTunes időnként kicsit kevésbé, kicsit jobban, de úgy általában egy rossz zenelejátszó, ha nem az iTunes Store-ból él az ember. egy 720p mkv úgy tekerte a processzort, hogy feljebb kellett tekernem a hangot. a mini DVI - D-Sub átalakítót enyhén szólva sem kezelte jól (tudom, itt is én vagyok a hülye, miért nem vettem másik monitort hozzá, mondjuk egy Apple Cinema Displayt). az OS/X nagy lépés előnye számomra a Windows 7-tel eltűnt. az XP-nél még erősen érezhető volt, de egy Win 7, amire odafigyelnek csak egy kissé is, van olyan gyors és stabil, mint az OS/X. a karcolódó,színeződő burkolatok már csak hab voltak a tortán, a multi drive 5-ből 5 dvd-t rontott azon egyetlen alkalommal, mikor éppen szükségem lett volna rá.
szóval ingyen nem volt rossz, vannak olyan tulajdonságai, amik most is hiányoznak, de végül pár hónap után visszaadtam és vettem magamnak egy Latitude E6320-ast 180-ért. 3 év garancia, full fém váz, oprendszer az árban, király billentyűzet, sokkal gyengébb touchpad és kijelző, a design és a töltő a fasorban sincs az almás gépekhez képest. de a RAM, SSD, HDD beépítő keret upgrade után megállt 220-ban, és minden működik, úgy ahogy én szeretem.
bár mobil fronton jelenleg éppen visszatérek az Apple termékekhez, nem hinném, hogy laptopban rájuk fogok szavazni a közeli jövőben

üzenetek