[Re:] [Auratech:] iPad4 - Air2 tábla a mindennapokban - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Auratech
(őstag)
Blog

Tegnap olvastam, hogy a Nuance cég a Siri-hez hasonló beszédfelismerést tervez ios, win, android... platformokra. Aztán kapcsoltam, hogy a Nuance logóját láttam a Dragon Dictiation infójában. Szerintem nagyon király lenne egy magyar nyelven is jól értő "Siri". Vagy integrálni a Siri-be a motorját. Egy teljes étlapot feldiktáltam tegnap. Még azt is megértette, hogy Dubarry csirkemell..:)
A Nuance egyébként a BMW-nek is ezerrel fejleszt...

[ Szerkesztve ]


Auratech
(őstag)
Blog

Próbaként, hogy megtudjam, melyik médialejátszó képes a legsokoldalúbban szolgálni, leszedtem rudi és stevve fórumtársak által 2010-ben készített csomagot, amiben egész jó keresztmetszettel a legtöbb moziformátum megtalálható.
próbamozik
A legtöbb player mindentudónak reklámozza magát de az ritkán igaz.


Auratech
(őstag)
Blog

Próbamozik elmaradtak lustaság és süteménysütés miatt. Viszont a hét végén elolvastam Faludy két írását a PIM-en. Apróság de közvetlen megoldást nem találtam még rá, hogy a posthoz azonnal hozzácsatolható fotót 1080-ban tudjam ellőni. Közben magamtól rájöttem, hogy a home gomb nyomásával egy időben a képernyőzárat nyomva képernyőt ment a kis dög.

A netezési szokásaim kezdenek átalakulni. Nem ücsörgök a gép előtt ott ragadva, mint korábban. A hosszabb lélegzetű dolgokat olvasólistába teszem, tehát offline elérhető. Egyszerűen zavar a 23" FHD (arányosan) szar felbontása.. A tervezett plakát pdf-jét a táblán tudtam legbiztonságosabban megnézni, hogy az arcbőr sárgás, vagy vöröses felé hajlik-e. Kalibrált monitorom sem biztonságosabb, sőt..
A gépelésbe belejöttem. Az átsuhintással gyakorlatilag gond nélkül képes vagyok begépelni a szükséges szöveget, sőt, mivel nem tudok vakon rendesen gépelni, pontosabban megy, ha folyamatosan látom, mit darálok be.
Volt nálam egy Samu tábla is. Egy Tab2 10.1. Olvasáson és produktivitáson kívül elmegy...pixeles 110e-ért.

Még egy-két generáció és a laptop is mehet a háttérbe.
Alapszintű hang, videó, kiadványszerkesztéshez alkalmas progikkal, főleg, ha ezek tovább szerkeszthetőek nagygépen és visszatölthetőek, mint az Auria-Sequoia páros AAF exportja esetén.
Mondjuk egy táblás Indesign és nagytesója, valamint táblás Edius és a pc-s kooperációja elég jó kombináció lenne. A teljesítmény 2-3X-a már videó esetén(effektekkel) is használhatóvá tenné a táblát...


Auratech
(őstag)
Blog

Tegnap olvastam, hogy a Tegra4 részben erősebb lesz az iPad4 gpu-jánál. Meglepett. Azt hittem 3x erősebb lesz. Az is kiderült, hogy az open Cl része az ios fejlesztésének, de a végleges kódban le van tiltva.
Erős a gyanúm, hogy valamilyen módon mégis működik, mert ha az Auria effektjeit nézem, az nehezen hihetően kön ki két arm magból. Azonos effektekhez pc-n kell kb 10 gflops(kb P4-3ghz) kapacitás.


Auratech
(őstag)
Blog

A tegnapi szalagavató ünnepség teljes médiaanyaga az iPadról ment le. Külön lejátszó programmal nem vacakoltam. Egyszerűen a dropboxos mappából böködtem, aminek mennie kellett. A laptop a biztonság kedvéért azért velem volt, feleslegesen. Legközelebb felesleges cipelni. Ezt most nem az iPad miatt gondolom különlegesnek, hiszen szinte bármelyik táblagép képes erre, hiszen ezért vannak, hanem a táblagép haszna miatt. Elegánsabb is szinte zsebben hordva a setupot...
Aztán egy dj progival toltam a zenét, néha egész jó átmeneteket igazítva.
Nem kellett elosztó és nem fostam az akku állapota miatt.
Ja és a legnagyobb királyság, hogy az egyik beszéd a tábláról került felolvasásba, egy hirtelen ötlettől vezérelve. Ezzel megoldódott az olvasáshoz szükséges fény kérdése is.
Közben rendületlenül olvasgatok...


Auratech
(őstag)
Blog

Ami pillanatnyilag nem tetszik, az a szöveg kurzor pozicionálása. Ez a wp7-8-ban ügyesebben van megoldva. Tehát nem az ujjam alatti terület marad fókuszban, hanem az érintés után az ujjam feletti, így könnyű és pontos odavezetni a kurzort a szükséges karakterekhez.


Auratech
(őstag)
Blog

Ami a tábláknál egy fontos előny, de nem volt figyelmembe, amíg rá nem jöttem, hogy mennyit számít, az az instant-on állapot.
Tehát az alvó állapotból egy másodperc a tartalom elérése, mintha felcsapnál egy könyvjelzőzött könyvet.
A döntésnek, hogy milyen eszközt használok, nagyban része az elérés közvetlensége.
kinyitom, ott van. Nincs kihajtás, bekapcsolás, wifi konfig, menük.


Auratech
(őstag)
Blog

A régi nokia n82 höz kapott AV kábelem szétvágtam és forrasztottam belőle egy kábelt az iPadhoz. A 3.gyűrű és a földelés pólusait kellett megcserélni, hogy a korábbi videó kimenet mono audio bemenetként funkcionáljon a mikrofon helyett. A jelszintek illesztését egy csöves mono mikrofon előfok-/Diboxal oldom meg ha szükséges.


Auratech
(őstag)
Blog

A hétvégét átolvastam... Faludyval. Közben jöttek a levelek, amiket azonnal megválaszoltam. A gép előtt tanyázol? Kérdezték. Dehogy! Most épp a kádban ülök a sötétben és olvasok...

Sajnos az ios fejlesztés nem tűnik olyan egyszerűnek. Virtuális osx-en kell futtatni az sdk-t és tejelni 100 dodót, esetemben..

[ Szerkesztve ]


Auratech
(őstag)
Blog

Frissítettem 6.1-re. ?? Nem lettem frissebb...


Auratech
(őstag)
Blog

Fél órája a táskából elővettem a táblát. Tök forró volt! kb. 45 fok, benn a burokban. Biztos valamilyen progi beragadt és beterhelte a procit. Volt hasoló samu táblával is már. Lehetséges, hogy valamilyen szerencsétlen task-együttállás okozza ezt. Leürítettem a homokozót és a tábla kihűlt...
A képesítő vizsga zeneanyaga tartalékként ott csücsül a médiaszekrény tetején a táblán.

más..
Használom a DJ alkalmazást. Tegnap jött rá egy frissítés, hogy többek között a Dropboxból is be tud húzni zenét. No ez nem működik, pedig nekem hasznos lenne. A fájl-böngészőben a Dropboxra tappantva üres lista jelenik meg. A Dropbox gyökerében lévő zenét sem idézi be a kívánatos featúra...

[ Szerkesztve ]


Auratech
(őstag)
Blog

Tök vicc de a pár éves Oakley dioptriás szemüvegkeretem hibátlan tablet tollként képes működni... :)

A hivatalos Facebook app frissült. Most már mindent tud, amit kell. Mennek rajta a videók is. A safaris verziót valószínűleg ritkábban használom majd. A Ferát töröltem.

[ Szerkesztve ]


Auratech
(őstag)
Blog

Visszaemlékezve 70-es évek-beli gyermekkoromra, világosan emlékszem a fantáziálásra, ami az engem körülvevő tárgyak csodás átváltoztatásában, belső fejlesztésében nyilvánult meg.

Egy mágneses rajztáblát kaptam és csakhamar továbbgondoltam. Először a feketén kivül színes mágnesport képzeltem belé és rajzolgattam vele, képzeletben. Aztán a pörgetős füzetek analógiájára kis animációkat gondoltam el. A mágnestábla egyre nagyobb virtuális memóriát kapott és képes volt a rajzfilmek lejátszására, amit a hátsó felébe épített kémkamera vett fel a tv-ből... Majd lekicsinyítettem egy kisrádiót és beletettem, hogy hangja is legyen, ami csakhamar kiegészült tv funkcióval, felvétellel, órával.

Később a mágnesport tv képernyőre cseréltem, természetesen színesre, laposra, papírlap méretűre. A mozifüzet (így hívtam) nagyon hamar kiegészült egy miniatűr telefonnal és a hangszóróba épített előlapi kamerával, hogy a többi táblával vagy bármilyen eszközzel "képelegni" lehessen.
Az elektromos ellátás problémáját egy "méglaposabb" elemmel képzeltem el, amit a rádió-tv adások energiája tölt fel a képernyő napelem funkciója mellett, valamint a műanyag burkolat dörzsölése mellett, ami szintén tölti.

Grafikus operációs rendszer nem lévén, a színes magazinok felépítését vettem alapul. A tablán a címoldalak és moziplakatok, műsorújság felirat, valamint helyek fényképeinek mozgó miniatűrjei foglaltak helyet. A címlapokat érintve azok kitöltötték a képet és a magazinok belső tartalma megelevenedett, hasonlóan a weboldalakhoz vagy a Daily Prophet oldalaihoz hasonlóan.

Internet nem lévén, a telefont, távírót, írógépet, újságot, könyvtárakat, mozikat, múzeumokat, tv adásokat, azok képességeit gyúrtam egybe, elképzelve, hogy mások hasonló eszközét tárcsázni tudom számuk és nevük bemondásával vagy a tárcsázó szimbólumot érintve arcuk belső felidézésével, gondolat letapogatással.

Először a szélére gombokat terveztem, hogy irányítsam a képernyő dolgait. Aztán a könyvek olvasásának mozdulataiból példát véve egyfajta gesztusnyelvet találtam ki, ami vezérelte érintéssel, mozgatással, hanggal, grimasszal, pislogással, gondolattal...

A tábla természetesen titkos volt, úgy nézett ki, mint egy gyerekjáték, továbbra is.
A bekapcsolás három simítás volt keresztben és a kamerába nézés ujjakkal széthúzott pofával, kiöltött nyelvvel és beeee!!!! Felkiáltás mellett. Ezután kézbe véve feléledt...

Külső szemlélő semmit nem vett észre. A hang a fejlesztések hatására közvetlenül a a hallóidegben keltett ingerületet. A kép pedig látóidegeim, agyam és szemem optikája kondicionálásával csak számomra jelent meg. Külső szemlélő szürke lapot látott csupán, rajta pálcikaembert vízfejjel...

Mindezt kb. 75- 77- ben, miután hirtelen kiolvastam egy rakat scifi, bosszankodva a primitív, hasznavehetetlen ötleteken, vacak megoldásokon. Néha örömmel ráismerve a jövő egy-két tényleg jól megsejtett találmányára.

Amikor megjelentek a táblák vagy 30 évvel később, eszembe jutott az egész, oviban kezdett belső kaland.
Gondoltam veszek egyet, amint a negyedét tudja az általam kitalált eszköznek. Feltételem volt, hogy a képe olyan minőségű legyen, mint a nyugati színes magazinok szép eles képei, hogy legalább a nyomdai felbontást érje el..
Az oviban a jelem lapos könyv volt, amire bekapcsológombot rajzoltam...senki nem értette...

[ Szerkesztve ]


Auratech
(őstag)
Blog

Amikor az űrodessziát néztem, megláttam a táblát, amit nézegettek evés közben. Na be van építve az asztalba egy tv, ami táblának akar kinézni. De legalább megjelent.

A táblához hasonlóan a legtöbb használati eszközt képes voltam a jövőbe tenni. Autót, hajót, űreszközöket...

Leginkább a XXXV. században éreztem jól magam, ahol a technológiát már képes utolérni a belső fejlettség. Sok acsarkodás után eltűnt a környezetszennyezés, háború és az emberek céljai intergalaktikus kíváncsiság által lettek hajtva, egyidőben a belső utak derűs, szabadságban kérlelhetetlen erényei mellett.

Sok eszköz eltűnt vagy észrevétlenné vált. A valós és virtuális terek emberi szempontból összeolvadtak, közös élettérré váltak. A külső szabadság korlátlan lehetősége felfokozta a belső szabadság kialakításának tevékenységét, ami az egyetlen értelmes munka lett.
A XXVIII. Sz-ra már minden lehetőség adott, de több generáció kellett, hogy a szelíd technológia rehabilitációs katalizátorai begyógyítsák a külső-belső sebeket.
A külső kalandokra, valós veszélyre vágyók mehettek a csillagok felé, ahol azokban nem volt hiány.

Amiben az emberiség egyedülállónak bizonyult az összes nép között, az a belső teremtő erő megőrzésének képessége a technológia kiteljesedésének megjelenése után. Ezt a művészetek és a szellemi hagyatékaink fontosságának felismerése volt képes fenntartani. Más népeknél kihúnyt a képesség egésze.

A technológia főhatalmával nálunk egyidőben a korábban már perifériára szorult szellemtudományok erőre kaptak, biztosítva a képzelőerő mindig a konkrétumoknál magasabb szabadsági fokú dimenzióiba vetülését.

A technológia eszközeit képes megteremteni de céljait az önmagát mindig túlnövő ember tudja csak mutatni meghasonlás nélkül.


Auratech
(őstag)
Blog

Nagyjából a 6.1 frissítés óta az akku nagyon merül. Csakhamar resetelem, hárha az segít, ha nem, hát türelem.


Auratech
(őstag)
Blog

Alaposan elolvastam a 6-6.1 jb-ről szóló híreket, információkat.
Az olvasottak alapján nem látom igazi előnyét a törésnek. A fontos programokat megveszem, megvettem, a legtöbb feladatra találtam ingyenes megoldást.
Mivel a padom nem 3G-s a függetlenítés sem csábít.
A távelérés okán kényelmes lenne az egérhasználat és a bt. billentyűzet.
A profi programok sem olyan drágák, hogy emiatt érdemes lenne.
A töréssel kínált featúrák inkább kényelmesebbé teszik a használatot, de napi szinten nem találom kényelmetlennek a média hozzáférést sem, legalább is a WP-Zunehoz képest.
Szóval nem warezolok, trükközök. Nem érek rá tuningolgatni az ikonokat, meg eztazt..


Auratech
(őstag)
Blog

No végre a DJ Player app képes a dropboxból zenét behúzni. Ez amiatt jó, mert az összes gépemen ott a dropboxos szinkron, tehát közvetlenül elérem, ami ott van.


Auratech
(őstag)
Blog

Tegnap tesómnál töltöttem a délután és almáztam. Náluk van három iPhone egy iPad2 és két iMac. Van két pc is. Két noti. Meg egy Xbox360. Nagy a család...No meg ugye az almás cuccok nem kerültek egy két év után a kukába... Az egyik iMac 2008-as. Pc-s körben már ősküvület a 4-5 éves gép....
Az ipadot és egy iPhone 4-et frissítettem 6.1-re a z előzetes archiválások után. A nagy gépen meg kérésre factory resetet csináltam, vagyis újratelepítettem. Nagyjából sikerült minden, az iPhone névjegyzékének mentését kivéve. De az nem akkora gond, mert pótolható egy hetedikes számára.
Tanulság. A közös apple ID. miatt (apucié) a vásárolt alkalmazások listája 278 elemű, amit enyhén szólva kényelmetlen viszontlátni. Valahogy ezt törölni kellene. Talán id töröl, és újra elkészít? Utána nézek...

[ Szerkesztve ]


Auratech
(őstag)
Blog

Tegnap este csináltam egy resetet. Előtte beállítottam, hogy mit őriznék meg. Azt az iCloudból visszatettem. Könyvjelzők, névjegyzék, effélék. Ami érdekel, miért van mindig aktív programként a phone alkalmazás..Nincs is 3G...


Auratech
(őstag)
Blog

Tegnap a Bakonyban csavarogtam, fotózgattam. Az elkészült képek wifin szép sutyiban átmásztak az iPadom előkészített, megosztott mappájába. Elő sem kellett venni. A RAW képekre nem találtam ingyenes appot. Ezért kettős módban csattogattam.
Gps birtokában bár de azért letöltöttem a környék alapos turistatérképét, mivel a telóm üzemidőben nem megbízható. Iránytű van. Térkép van és a nap is látszik.
Tényleg. Lehetne olyan alkalmazás, ami a pontos idő, a nap és/vagy a csillagok, hold állásából, valamint az iránytű helyzetéből viszonylag pontosan meg tudná mondani a helyzetemet. iNav

üzenetek