üzenetek

hozzászólások


deja vu
(addikt)

Ez kérlek szépen 1000% hogy nem IPS, mivel még nem találtak föl olyan IPS panelt ami ekkora kontrasztot tud. Egyébként a kalibrált dE értékekből is látni lehet egyből milyen panellel van dolgunk, mivel a VA küzd egy-két színnel és ott kiugró a különbség.


PuMbA
(titán)

Nem mondtam, hogy a kontraszt adat is valós :) Az enyémre is ekkora kontraszt van írva, de csak 1:1000-ret tud és a betekintési szögéből könnye rájöttem, hogy IPS és nem VA :) Egyébként rosszul mondtam, rákerestem és megtaláltam, hogy a Benq AHVA panelt használ, ami egy IPS variáns, csak a nagy marketing maszlag miatt kell a VA duma :)

[ Szerkesztve ]


deja vu
(addikt)

Feladom. Írj rá Brekk-re, ő már egy csomót látott ebből, és árulja is ezt a modellt. Megnéztem egy helyen 3300-as kontraszt jött ki ennél a modellnél, s még mindig tartom, hogy ez 1000% hogy nem IPS. Ez AMVA+‎ paneles, egy költséghatékony VA variáns, nem olyan drága mint régen a Samsung S-PVA, de szarabb is mint a Samsung fejlesztése.


PuMbA
(titán)

Akkor a Benq ezek szerint már igazat mond, mert az enyém egy GW2255-ös és AHVA paneles. A betekintési szöge sokkal jobb, mint egy igazi VA paneles Samsung TV-nek, szóval biztosan IPS variáns az enyém.

[ Szerkesztve ]


deja vu
(addikt)

De az tényleg IPS abban igazad van :K , ezt nem is cáfoltam. csak elég hülye nevet adott neki az AUO. Az AHVA az IPS, mint a PLS is. Csak ez az új Benq VA paneles már.


PuMbA
(titán)

Én egyébként azt sem értem, hogy ez miért nem perelhető :) Simán félrevezetés, amit csináltak. Ezek alapján ráírhatom egy TN monitorra, hogy Premium IPS, amit én találok ki és venni fogják, mint a cukrot :DDD

[ Szerkesztve ]


deja vu
(addikt)

:C


AxBattler
(félisten)

GW2250 - VA
GW2270 - AMVA+, ami nem IPS
Abban igazad van, hogy a BenQ egyaránt gyárt IPS és (AM)VA paneles monitorokat is, de egy típus esetében nem cserélgetik a beépített panelt.

Szerintem Te kevered az AMVA és az AHVA paneleket.
Olvasnivaló: Panel Technologies

Egyébként szvsz a GW2270 kimondottan jó kis monitor, különösen a HDMI-s, hangszórós GW2270HM változata.

[ Szerkesztve ]


AxBattler
(félisten)

* GW2250 -> GW2255 :B


_drk
(őstag)

Grat a cikkhez!

A 660 ezek szerint jól meg lett csinálva és még optimalizának is rá, kivéve mikor gyengítik! (witcher3 csak hogy vegyék a 960at! ) Tetszett a legutóbbi teszted is mikor a 660-960at hasonlítottad össze ott ez pont látszott hogy ott 2x akkora az előnye mint a tobbinél

Azon nem egyszer felcsodálkoztam mennyire erős a 750ti de ezek szerint kamu. Szokásos túl hypeolt nvidia kártya konkurens nélkül.

Most legalább a 950-nek lessz!


ViZion
(félisten)
Blog

A 750Ti nagyon jó kari, sok helyre rakom, ahol nem a játék az elsődleges, de IGP nem lenne elég. Ár/érték bajnok sztem.


solfilo
(veterán)
Blog

Igen, ár-érték bajnok volt a 750Ti. Szerencsére most kapott egy kis konkurenciát végre, nem sokkal drágább már a 2GB-os RX 460. :)


Redneck
(veterán)
Blog

Üdv!
Jó kis írás lett. A 750 Ti Boost órajel csak ennyi volt?

[ Szerkesztve ]


Redneck
(veterán)
Blog

Amúgy a Ti attrakciója a következő:
Egy normális hűtésű példány 1400 fölé Boostol és 6Ghz felett járnak a RAM-ok. Mindezt alacsony fogyasztással.
Megnézném egyszer az 1400/6Ghz vs 660 csatát.
Tudom, nem korrekt húzott kártyát alappal hasonlítani. Sokan vettek anno azért Ti-t, mert egy 660 körüli teljesítmény hozható, alacsonyabb fogyasztással. A legalább +20% órajel, nem rossz.

Szerk:
Engem általában csak a minimum fps érdekel, ezt is megjegyezném. Ha ott nincs nagy differencia, akkor hiába megy maxra többet a nagyobb, ha körülbelül ugyanoda droppol.

[ Szerkesztve ]


csongi
(veterán)
Blog

Jo teszt koszi!!
Bar picit nem ertem.
Egy kartyat a jovore iranyozva veszek meg, es nem a multbeli jatekokban nyujto teljesitmenye alapjan.
Vagy lehet rosszul gondolom.


Kansas
(addikt)

Bár csak így lenne, de általában csak a pénzesek tudnak így hazardírozni(ők persze startból bukják a jó ár/érték arányt), a többiek megveszik azt, ami a már ismert(és játszott) játékokban (elég) jól teljesít, és reménykednek hogy nem avul el úl hamar, és ahogy avul, úgy mondanak le bizonyos effektekről - én pl az AA-ról mondok le először, így a R9-270X-em egész használható 1920x1200-ban kb. minden alatt, amivel most játszok, pl. Witcher 3, XCOM 2.

Most én is hazardírozni fogok, összegyűjtöttem egy RX 480-ra valót, és reménykedek, hogy a DX12 alatt/miatt egy darabig elég lesz... de lehet, hogy tévedek, és akkor a beirányozott 2-3 év helyett cserélhetem 1-1,5 év után. Igaz, én nem tervezek 4K-ra menni 2-3 évnél hamarabb monitor oldalról.

Persze aki RX 460-at vesz, az már most sem akarhat 1080p fölé menni az új AAA címekkel, de a gari, a FreeSync, az új UVD motor, a relatíve alacsony fogyasztás és esetleg a passzív hűtés lehetősége miatt is érdemes lehet cserélni... szvsz.

Más: valaki aki nálam jobban ért hozzá, elmagyarázhatná hogy van az, hogy az R9 Nano a 4GB HBM RAM-jával hogy húzhat el a tesztekben(pl. Guru3D) a felbontás növelésével egyre jobban a RX 480 8GB-tól? Ezek szerint mégsem a méret a lényeg, és elég 4GB VRAM a 4K alá is?

[ Szerkesztve ]


Redneck
(veterán)
Blog

Vagy az egész PC/VGA piac egy nagy büdös kamu csak hogy natív felbontáson játszhassatok a sok gagyin portolt konzolporttal?

Szerk:
Hol vannak most az első GCN-ey Radeonok. Nem úgy volt, hogy majd később mekkora királyok lesznek? Mert a GCN mennyire megelőzte a korát... Ez csak egy példa az elmúlt évekből.
Hányszor cseréltetek VGA-t? Mi változott? Mondjuk az elmúlt 5 évben.

[ Szerkesztve ]


solfilo
(veterán)
Blog

Megnézném, hogy szerepel DX12 alatt a HD7970 és a GTX 680. Akkoriban (2012 eleje) pariban voltak, picit gyorsabb volt a GTX, most nem tudom hogy állnak egymással.


Redneck
(veterán)
Blog

Én is megnézném. Túl sok a kártya, és hamar feledésbe merülnek. A grafika meg nem sokat változott az elmúlt években.


Kansas
(addikt)

Az első generáiós GCN-es Radeonok? A többiről nem tudok nyilatkozni, de az én R9 270X-em(= HD 7870, GCN v1) köszöni jól van, most kezd kifulladni.
Igaz, én nem megjelenésekor vettem, hanem két éve, használtan.

üzenetek