[Re:] [buherton:] Római számok - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Domonkos
(Ármester)
Blog

Mert sokkal kevesebb szenvedessel jarna atszokni arra, hogy a nap (most hasrautesszeruen) 11-kor kelne, a munkaidom meg 13-21 kozt lenne. Ellenben ha nem kellene minden datum utan odairnom az idozonat, meg a masik kontinensen levo munkatarsamnak is 4 ora mulva lenne 20 ora, raadasul a kulonbozo idopontokban levo teli-nyari idoszamitast is dobnank, azzal sok folosleges szamolastol kimelhetnenk meg magunkat.


buherton
(őstag)
Blog

Hát persze :) . Ádámffyra simán írták, hogy "Hi Adam".

Felesleges csak azért angolul írni magatok között levelet. Ha el is megy külföldre, van google translate. Ebből egyszer volt egy vicces történet, mert olasz kolléga is belekeveredett véletlenül egy ilyen levelezésbe, aztán magyarul válaszolt rá. Persze translate segítségével.

Nekem az első.


pet007
(aktív tag)

Es melyik idozonat reszesitened elonyben? Tehat kinek az idozonajat eroltetned ra mindenki masra? Amugy megoldas lenne londoni idot megadni mindenkinek, igy neked is es mindenki masnak csak egy adott idozonahoz kellene szamolnia..

[ Szerkesztve ]


Cucuska2
(őstag)
Blog

Szerintem én a természetközeliségre reagáltam, nem arra, hogy milyen rossz, hogy van 0.


Lenry
(félisten)
Blog

mondasz ezzel valamit, bár kb lehetetlen lenne keresztülverni bárhol "Én biztos nem fogom a köcsög pirézek időzónáját átvenni!"
és bár egyrészt igazad van, nemzetközi szempontból egyszerűbb, cserébe lokális szempontból rosszabb, mert most nagy általánosságban kijelenthető, hogy mindenhol délben van a nap közepe, a te megoldásoddal meg a 12 óra csak egy jelentés nélküli időpont lenne.

plusz jobban belegondolva a nemzetközi kereskedelmen sem feltétlenül segítene, mert oké, hogy egységesen 14 óra van mindenhol, csak a világ fele ekkor alszik. tehát jelölni kellene valahogy, hogy mikor hol van nappal. vagy hogy hol, mikor van munkaidő...
pl ki lehetne erre találni egy, földrajzilag sávosan felosztott rendszert, ami követi az emberek napi bioritmusát... nevezzünk mondjuk időzó... oh, wait...

[ Szerkesztve ]


YASKATIR
(aktív tag)
Blog

Az idozona azert lett kitalalva, hogy tudd azonnal, hogy japanban most dolgoznak vagy alszanak, meg akkor is ha te epp spanyolorszagban vagy. Eleg gazos lenne egy kozos idozonaval folyamatosan azt keresni, hogy most epp hol dolgoznak es hol nem.

Pelda: GMT +8-ban elek, ha nem lenne GMT, akkor mondjuk londoni ido szerint menne minden. Most akkor 15:56 van az egesz vilagon, honnan tudod, hogy itt, ahol elek most en epp dolgozok vagy alszom vagy mar vegeztem a munkaval es azert nem fogom elolvasni a hiperszuperfontos leveled?

[ Szerkesztve ]


#78693120
(aktív tag)

Ha multi és ez az elvárás, akkor így kell. Nem én találtam ki. Sokszor tényleg nem plusz munka, mert a sw bugokat eleve angolul írom le. Magyarul furcsa is lenne, mert jobb az egységes szaknyelv.

1-2 kivétel van, pl.: ha a recepciósnak kell írni valamit, de ez ritka.

A translate fordítás vicces tud lenni. :)


bambano
(titán)
Blog

a dátumtól én is sírok, különösen azért, mert mielőtt az eu meghozta volna ezt az idióta rendeletet, már volt rá nemzetközi szabvány.


-AD4M-
(tag)

Az ISO 8601 szabvány is a YYYY-MM-DD formátumot írja elő :U


YASKATIR
(aktív tag)
Blog

Ezt irja elo es? A velemenyem olvastad, nem erdekel a szabaly, mint ahogyan lathatoan senkit sem, nem veletlen van a szarakodas a datumokkal allandoan,

Plusz ahol elek ott a ev/honap/nap es a nap/honap/ev is hivatalos.

[ Szerkesztve ]


bambano
(titán)
Blog

"A nap valtozik 24 orankent a honap pedig ~30 naponkent az ev pedig 365 naponkent, nem az lenne a logikus, hogy mindig a legtobbet valtozoval kezdjuk?": a lexikografikus rendezés is év-hónap-nap formájú. amikor naptárt vagy határidőnaplót veszel, ott sem úgy vannak a lapok, hogy először 12 darab elseje a hónapok szerint, majd 12 darab másodika a hónapok szerint, stb. a határidő napló lapozásakor úgy telik a lapokon feltüntetett "idő", mint az életben.

másrészt meg pl. ha a keresztnév-vezetéknév a "helyes", akkor miért van még az amcsi telefonkönyvekben is fordítva a sorrend? a terminátor sem 500 sarah-ot tartalmazó lapot tépett ki, hanem 500 Connor-t, amiből volt 2-3 Connor, Sarah is.

a poszthoz: a római számok szerintem nyugodtan kikophatnak, nem ezen múlik a világ dicsősége.


bambano
(titán)
Blog

az időzóna azért lett kitalálva, hogy rommá szivassa a pancser fejlesztőket, akik miatt gépek zuhanhatnak le :P

másrészt amilyen következetességgel bevezették azt a 26 időzónát, akár el is lehetne törölni. nem azért, mert rossz, hanem azért, mert ha túl sok a kivétel, akkor nincs értelme.


prolad
(őstag)

Nehézkes, korlátozott, nem csoda, hogy kikopik. Egyszerűsödik minden, így maga a nyelv is (nem csak a magyar), ez kihat a számokra is. Ennyi erővel azért is lehetne ugrálni, hogy a latint miért nem használjuk, egykor az is elterjedt volt egész Európában, mára kikopott (orvosi, jogi latint most ne vegyük ide),nyilván nem ok nélkül.
Amúgy ha már felmerült én a tegeződés/magázódást is hülyeségnek tartom a jelenlegi formájában, vagy legyen rá egységes szabályrendszer, vagy hagyjuk el.
Fordított név meg dátum nekem se tetszik, de nemzetközi szövetségek tagjaként előbb utóbb alkalmazkodni kell ehhez is. Mondjuk ennek pont nem örülök olyan névvel, ahol a keresztnév vezetéknévként is elterjedt. :D


Feketelaszlo
(senior tag)

A magázásnak nem is a tisztelet megadása a fő célja, az kőkemény stíluskifejező eszköz, akár csak egy alkalmi ruha vagy egy ízléses ékszer. Csak ezzel nem magadat öltözteted fel, hanem a mondandódat. Az, hogy a magyar nyelv oktatása során úgy verik a gyerekek fejébe, hogy mindig minden körülmények között először magázunk - mint egy kötelező rossz - sajnálatos dolog, ami miatt kezd itthon is kicsit merev és protokolláris jellegűvé válni. Aki ne akar ne magázzon - ahogy római számokat se használjon az, aki kellemetlennek, távolinak vagy ódivatúnak érzi.


bambano
(titán)
Blog

"a tegeződés/magázódást is hülyeségnek tartom a jelenlegi formájában, vagy legyen rá egységes szabályrendszer, vagy hagyjuk el": na akkor menjünk le az alapokig.

A társadalom, a társadalmi együttélés a sorolásról szól. Arról szól, hogy egy adott interakcióban résztvevők a társadalomban elfogadott rend szerint milyen sorrendbe rendezendők. tipikusan: kor, társadalmi státusz, férfi/nő, vagyon, rang, stb. ennek megfelelően minden helyzetben kialakul egy sorrend.

a sorrend alapján dől el, hogy magázódsz vagy önözöd, előreengeded az ajtónál vagy elvárod, hogy előre engedjen, kezet nyújtasz vagy fogadod a kéznyújtását, előre köszönsz vagy sem, stb.

ebből kicsit kilóg a tegeződés, ami arról szól, hogy bizonyos esetekben felmentést kaphatsz a szigorú társadalmi normák egy részének betartása alól.

tehát aki abban a hiszemben él, hogy nincs rá konkrét, korrekt és nagyon szigorú szabályrendszer, az téved, valószínűleg nem is ismeri ezeket a szabályokat.

a tegeződést abban a formában, ahogy egyesek hiszik, lehet hülyeségnek tartani, szerintem helyesebb a neveletlenség kifejezés rá. a magam részéről nem pártolom, hogy mindenféle szabályt felrúgva egyesek automatikusan letegeznek (halljátok ezt a mekiben is???), ennek megfelelően én mindig magázódással nyitok (és ezért szinte mindig hülyének is néznek). ez van srácok.


0xmilan
(addikt)

Ha szinte mindig hülyének néznek, akkor lehet, hogy mégsem olyan szigorúak azok a társadalmi normák.


dabadab
(titán)
Blog

"A római számozás egyszerűbb"

Ez mondjuk tényszerűen nem igaz.

"természetközelibb"

Ezt meg szerintem te sem tudod értelmezni.


dabadab
(titán)
Blog

"Úgy érzem, hogy butul a nyelvhasználat"

Ha bármikor eszedbe jut, hogy "silányul a világ", "butulnak az emberek" meg hasonlók, akkor azért érdemes megfontolni, hogy nagyon-nagyon-nagy valószínűséggel ez nem így van.


Armahun
(addikt)
Blog

Én attól megyek a falnak, hogy korosztálytól függetlenül terjed az a kór, hogy tárgyakra mondják azt hogy ő.
Amikor visszakérdezek, hogy kicsoda néznek nagy csodálkozó szemekkel.


Mister_X
(nagyúr)
Blog

+1

Itt látszik, hogy kinek tanították köz- vagy felsőoktatásban, esetleg a szülők elmagyarázták.

A szőr feláll a hátamon, mikor a pincér odajön, hogy "császtok", jobb esetben sziasztokvagy szevasztok. Aztán csodálkozik, ha forintra pontosan kérem a visszajárót.

üzenetek