üzenetek

hozzászólások


DraXoN
(addikt)
Blog

Up to...

az IPC növekedést ténylegesen azonos órajelre értették, vagy megint órajel növekedést is beleszámítva (skylake VS kabylake)?
mert:
..de az átfogóbb kép kialakítása érdekében, a vállalat megosztott egy 15 wattos fogyasztási szinten végrehajtott mérést is, amelyben minden korábbi processzor, Broadwellhez mért előrelépése látszik azonos órajelen, egy szálon, megegyező szoftverkörnyezet mellett...
ez kicsit zavaros nekem... ha azonos fogyasztási szint, az órajel is azonos(?) de más a teljesítmény? ... nehezen tudom ezt elképzelni, hogy így legyen.. az órajel szerintem azért más egymás között.. bár .. ez így csak azt mutatja, hogy "van turbó" ... nem kicsit lett azóta 120-150% értékkel megáldva a max 1 szálas turbó órajel az alaphoz képest... illetve a finomodó gyártástechnológia miatti jobb energia felhasználást, de ezek inkább csak finomítások 5 év (kb. annyi ügye) alatt ennyit előrelépni 1 szálon... több szálon gondolom nem nézne ez ki ilyen szépen.. bár ki tudja (ha a turbó órajel mellett voltak konkrétabb fejlesztések jobban látszana ott összteljesítmény esetén azonos fogyasztási keretben)...

a 18% IPC szép volna, mindenesetre meglepődnék ha ezt azonos órajelen belülre értenék 1 szálon...

[ Szerkesztve ]


Bici
(félisten)

A harmadik ábrán, ahol az alkalmazások gyorsulását mérik (sok keskeny vonal), ott kifejezetten írják azt, hogy "instructions per cycle". Szóval ez szerintem tuti "igazi" IPC. :K
A következő kép pedi sima egyszálas teljesítményt jelöl, frekivel együtt.

Azt nem értem, hogy a 8. generációhoz képest az új arch. és a gyártástechnológiai váltás miért csak ilyen kevés előnyt hoz. Szerintem még nem százas az a 10nm.

[ Szerkesztve ]


Balala2007
(tag)

Ez mar nem Skylake:

Utoljara kb. a SNB-ben fortgattak fel ennyire a core-t

[ Szerkesztve ]


wwenigma
(Jómunkásember)
Blog

18% de 6th genhez mérve.... igy jon csak ki nagyobb szam mint az AMD 15%-a, csak épp annál nem kell ennyire a multba menni.


DraXoN
(addikt)
Blog

?
vannak inteles gépeim is..
egyszerűen csak fura a "hirtelen nagy ugrás" az évekig majdnem semmiről...

az hogy saját célra amd-t használok otthon meg mi köze a dologhoz ... mindig igen kevés pénzből volt fejlesztve az a platform 2008 óta folyamatos alkatrészcserével (de mindig megtartva valamit az előző gépből ... memóriát, alaplapot vagy cput).. a teljesítménye is kvázi mindig elég volt számomra arra amire használtam (amikor nem akkor a vga volt a ludas és azt kellett cserélnem)..

részemről észérvekkel próbálok indokokat keresni egyik vagy másik platform mellett, és itt az IPC leírás valahogy fura számomra a szövegbe, bár lehet csak kicsit zanzásodnak a mondatok...
nem akarom még egyszer beírni azt az idézést amit beraktam oda a cikk szövegéből... valahogy "fura". azonos fogyasztás, azonos órajel, más teljesítmény ... a gond, hogy ha az architektúra át lesz tervezve, maximum akkor lehet egyforma fogyasztás azonos órajelen, ha egyik másik feszültsége "nem gyári" és direkt így lövik be a tesztet.. de ez akkor egy kicsit "csalás" szerű..
ezért kérdezem ez most tényleg így volt-e... mert nem életszerű. (az, hogy a 6. generációhoz hasonlítják nem igazán izgat).

Az intel meg folyton az UP TO szöveggel jön.. ami jól hangzik.. csak.. a feltételek nem mindig tudnak teljesülni a valóságban. a brutál turbó órajelek több szálon biztos, hogy a közelben se lesznek (pár másodpercnél tovább.. nem tudnak)...

[ Szerkesztve ]


szmörlock007
(aktív tag)

Amúgy honnan van az információ, hogy a sapphire rapids új architektúrát hoz? Ugye 2019-ben jön a sunny cove(ice lake), 2020-ban a willow cove(tigerlake) és 2021-ben a golden cove. Na most, sapphire rapids az szerverútiterven szerepel és elvileg vagy a willow cove vagy a golden cove szolgaltatja az alapot és bár mindegyik fejlődik, egyik se új dizájn. Ha jól tudom a sapphire rapids abban lesz nagy előrelépés, hogy a magok közti kommunikációt átdolgozzák, így sok mag jóval hatékonyabban fog majd összedolgozni.

[ Szerkesztve ]


hombre[EU]
(veterán)

Athena 1.0 ? Mi is ez?


#95904256
(veterán)
Blog

A "15W"-os ábrán az szerepel, hogy mennyivel nagyobb a teljesítmény azonos fogyasztás mellett. Sem az IPC-t, sem az órajelet, feszültséget, stb. nem keverném ide. Ezek nincsenek az ábrán.

A kérdés, hogy a "teljesítményt" hogyan értelmezzük. Én arra gondolnék, hogy azonos szoftverkörnyezetben, azonos programokat futtatva azok mennyivel gyorsabbak. Ez nem azonos az IPC növekménnyel, mert azt nem azonos programkóddokkal (bináris kód) mérik ( trükk, hogy az újabb utasításkészletek, szélesebb vektormotorok, stb. erejét is kihasználják ).

[ Szerkesztve ]


Tentalus
(tag)

Ez pontosan mit jelenthet? (Az egyik ábra aláírása)
Performance results...may not reflect all publicly available security updates.

Vajon milyen biztonsági,'lassító' patch-ek nincsenek felrakva ,bekacsolva?
Egyáltalán ezt miért írják oda?


Oliverda
(félisten)
Blog

Zavart érzek az erőben. Az IPC azt jelenti, hogy Instructions per Cycle, vagyis ebbe nem lehet beleszámítani az órajelet.


wwenigma
(Jómunkásember)
Blog

Ehh... melyik sebezhetőséggel ennyi vajon?


sb
(veterán)

Így van. Ez órajelfüggetlen gyorsulás.
Viszont a CB-en voltak specik az órajelekről és ott -20%-ot írtak. 3.9 vs 4.8. szóval elvileg nem lesznek gyorsabbak egy szálon sem.


DraXoN
(addikt)
Blog

tudom ... csak intelnél már volt ez másképp.. ezért kérdeztem, hogy most "normálisan" értik-e..


nubu015
(tag)

Tehát akkor összegezzük:
~18%-al többet tud ipc, viszont
~18%-al lassabban tudják csak legyártani a procit.
Tehát akkor az előrelépés pontosan 0% ?

Hát ha ez tényleg így van akkor ehhez méter vastag ecsettel kell
maszatolni, hogy el lehessen adni a népeknek, és nyilván mindenféle
egyéb hívószót kell kitalálni, mint -intelligens ai mosópor- meg hasonlók.


DraXoN
(addikt)
Blog

az intel 10nm-es yield-e még mindig vacak (a "lazítások" ellenére), nem véletlen nem jön asztali cpu belőlük ... főleg, hogy az elérhető órajelekkel is komoly gondjaik vannak (pletykák szerint ez a gond 7nm-en is marad ha nem érnek el áttörést, akkor jó időre a 14nm-es technika lesz az utolsó amin 5Ghz-es órajelen futó cpu-t láttunk)... így hiába hozna 10nm-es coffe-t ha le is sikerülne gyártani lassabb lenne, de még az áttervezett icelake magokkal is maximum egy szinten lenne, de a rossz yield miatt nem érné meg legyártani (jelenleg).


nubu015
(tag)

Na jó de akkor hogy fogják ezt eladni a laptopgyártóknak?
Itt az új proci, aminek a procirésze semmivel sem gyorsabb viszont rá lehet írni a parasztoknak hogy
10nm, meg AI, meg gyorsabb igp ?


Janus27
(tag)

Úgy látom az új kijelzőmodul nem támogatja a natív Hdmi2.1-et csak DP1.4 lesz. Ugyanaz a szitu mint eddig, a Hdmi2.0-át se támogatja az Intel!😒


wwenigma
(Jómunkásember)
Blog

~18%-al többet tud ipc *****

***** A 6. generációs procikhoz képest ami 2015-os.

Marketing maszlag, mintha AMD a legújabb ryzeneket hasonlitaná a phenomokhoz. Egyébként meg minimális gyorsulás lehet....

[ Szerkesztve ]

üzenetek