[Re:] [Eastman:] A teremtés csúcsán - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


#56573440
(nagyúr)
Blog

Hogy a sok vészes anyagot kezelő üzem, reaktor, etc mit csinál a hullás után azért elég komoly kérdőjel lesz annak aki marad...


Vladi
(nagyúr)
Blog

"Valszeg el sem olvastad a hírt idáig."

Mert nincs is semmi értelme. Hagyjuk már a mókus szigeteket.... A Tisza nevében című filmet ki látta? Az a mi feladatunk...

Egyébként be kell keményen szabályozni. Ehhez vér kéne a pucába.


totron
(addikt)

Ez honnan jön, hogy primitív társadalmak következnének?


bkercso
(nagyúr)
Blog

Most egy kis bolygónk van a nap Univerzumban. Lehet, hogy az utánunk következőknek csak egy kis földnyelvük lesz a nagy Földön. :O


bkercso
(nagyúr)
Blog

Műszakilag értettem. Kőbaltával nem lehet fúziós erőművet építeni.


Victoryus
(addikt)
Blog

Amig raklapszámra veszik a pet palackos vizet itthon is, ahol kimondottan jó minőségű a csapvíz... Első körben az üdítő, ásványvizet gyártók felelősségét kéne megvizsgálni, nekik kéne újrahasznosítható, lebomló palackokat gyártani.
A műanyag evő mikróbákkak mi lett? Minden évben vagy 3x kijön egy ilyen hír, hogy vannak, megeszik, lebontják... Aztán a nagy semmi.

[ Szerkesztve ]


#56573440
(nagyúr)
Blog

Aztán kiszabadul a mikroba az uzembol es tényleg mind meghalunk :DDD

[ Szerkesztve ]


Eastman
(őstag)
Blog

:D


Hieronymus
(addikt)
Blog

Nyilvánvalóan amíg üzemben lehet tartani a meglévő eszközöket, addig marad fejlett technika. A karbantartáshoz kevés ember fog érteni, de legalább tartalékok sem nagyon lesznek a javításhoz.
Gyorsan fog zuhanni a technikai szint.

Ennél sokkal komolyabb probléma, hogy olyan dolgokat kell megcsinálni a túléléshez, amihez nincs tapasztalatunk. Néhány évvel ezelőtt linkelt egy videót valamelyik házigazda, ami egy sárkunyhó építését mutatta be. Néhány életveszélyes hibát épített bele a készítője.
A döngölt falba nagy darab köveket rakott. De nem kötésbe, csak úgy. Egy nagyobb eső szó szerint elmossa a házat kőzuhatag kíséretében. Az ágy egy olyan "füstcső" volt, amit kívülről tüzelt. Azt már nem mutatta be, hogyan magyarázza be a füstnek, hogy a házon belül nem szabad a felfele irányban terjednie.
A tetőre félig égetett cserepet, amit ágak tartottak a levegőben. Én bemenni sem mertem volna. Elég ha egy ág törik és beindul a cserép eső.
Ezeket a hibákat én nem építettem volna bele. de másokat bizonyosan, amikre én nem gondolok.


bkercso
(nagyúr)
Blog

Hát azért a klór annyira nem tesz jót a bélflórának.

Műanyagevő baktériumok amúgy a természetben is kifejlődnek. Ahogy mondják, az élet utat tör magának. Legfeljebb csak annyira megváltozik az élővilág, hogy nehezen tudunk majd alkalmazkodni a változásokhoz. Pl. olyasmi jut a táplálékláncba, amit nem ismerünk és a hatásait se tudjuk majd kezelni..

[ Szerkesztve ]


Rive
(veterán)
Blog

A műanyag evő mikróbákkak mi lett?

Megvannak. A természetben csak úgy maguktól teszik a dolgukat és rongyolják az agyatlanul számolt műanyag-élettartamokat: hasznosításhoz megfelelő teljesítményt viszont csak akkor lehetne tőlük várni, ha rendesen meg lennének GMO-zva, az viszont pfujpfuj, nemár, hogy GMO mentse meg a világot. Úgyhogy megy a már válogathatatlan/hasznosíthatatlan mix az óceánba, vagy jobbik esetben a lerakóra.

...az üdítő, ásványvizet gyártók felelősségét kéne megvizsgálni, nekik kéne újrahasznosítható, lebomló palackokat gyártani. ...

A műanyag visszahasznosítás egyik legsikeresebb ágazata a PET palack.
Lebomló műanyag - nos, egyik oldalról azon szokás nedveseket álmodni, hogy a levegőből begyűjtjük majd a CO2-t, a másik oldalról meg azon, hogy lebomlik a műanyag és kiereszti a CO2-t. Akár vicces is lehetne :F


Eastman
(őstag)
Blog

#10 ?


Rive
(veterán)
Blog

:(

Hadd legyek őszinte. Ha meglátok a környezetemben valami olyasmit (vagy akár emezt bármilyen formában) akkor vagy az megy, vagy én.
Nem tartom jelentősen nagyobb sikernek a dolgot, mint mondjuk az azbesztpalát.


Eastman
(őstag)
Blog

Háát, igen, azt nem tudni, hogy mi a punit gőzölög ki, Szilvássy szerint az övé semmit. Mivel nem hevíti túl az elegyet. Nem tudom. Tényleg nem.


Rive
(veterán)
Blog

Gőzölög vagy sem, abban eléggé biztos vagyok, hogy ilyen technológiai 'tisztaság' mellett a cuccnak semmi rendes UV- vagy más környezeti védelme nincs. A magam részéről amúgy a mikroplasztik-mizériát ~ lesz@rom, mer' az rendes, tiszta anyag, de ez a feketésbarna izé - nos, ez teljesen más ügy és mindennek van határa.

[ Szerkesztve ]


Hieronymus
(addikt)
Blog

"Hát azért a klór annyira nem tesz jót a bélflórának."

Nincs már a vízben, amikor megnyitod a csapot.
Az elosztásra kerülő vízcsővezeték előtt mérőpontot kell létesíteni. Ott mérik a víz minőség mellett a klór mennyiségét az ivóvízben. A vízhez adott klór mennyisége nagyon jól szabályozható. Ha a vízvételi ponton kimutatható a klór mennyisége, akkor már baj van.

Van egy városi legenda, miszerint ha tejes víz jön a vízvezetékből akkor klóros a víz.
Ez hatalamas tévedés. A klór vizes oldata színtelen, legfeljebb sárgás színt vehet fel az oldat, de semmiképpen sem tejes kinézetet.
Erről egyszerű módszerekkel meggyőződhetsz. A tejes vízből kiáramló gáz belégzése köhögési rohamot okozna. De nem fogsz rohamot kapni. Másrészt elmész és vásárolsz klóros fertőtlenítő oldatot és vízbe öntöd. Marad az átlátszó folyadék.

Ha tejfehér vizet lehet a pohárba engedni, ami felfelé távozik a vízből, azt jelenti hogy a vízvételi hely közelében levegőt képes szívni a víz, a csőrendszerből. legtöbbször a csaptelep vagy a bekötéséhez használt elemek valamelyikének a csatlakozásán keresztül szív levegőt a mozgó folyadék.
Bernoulli törvénye mondja ki, hogy egy közeg áramlásakor (a közeg lehet például víz, de levegő is) a sebesség növelése a nyomás csökkenésével jár. levegőt képes szívni a víz, miközben álló helyzetben nem vagy alig szivárog. (Ne nyissunk felesleges vitát, megelőzöm.)

Amúgy a klór csak nagy mennyiség esetén képes eljutni a belekig. Maximum a gyomorig jut el, de komoly égési sérüléseket okozva az oda úton. A vízzel Nátrium-hipoklorit oldatot képez a klór, ami erősen oxidáló hatású. ezért a szöveteket roncsolva gyorsan sóvá alakul. A felszabaduló oxigén fertőtlenít.


bkercso
(nagyúr)
Blog

:C :R


Iramirez
(aktív tag)

Khm Khm ez nem egészen így van.Fővárosunk belső kerületeiben konkrétan az ólom miatt --is-- nem ajánlott/mérgező a csapvíz... Értem én,hogy a főnyomok überfaszák de a bérházakban szarok a régi víz csövek.Ez van.Ezért kell, pl itt raklapra venni a ásványvíz-et......


Eastman
(őstag)
Blog

Sajnos ez így van.

Engem is foglalkoztat ez a kérdés.
[link] és [link].

[ Szerkesztve ]


bkercso
(nagyúr)
Blog

Csak akkor oldódik be az ólom, ha áll a csőben a víz. Nap közben, amikor mindenki használja, folyasd ki kicsit és töltsd kancsóba, akkor elvileg nem kéne, hogy nagy legyen az ólomtartalma.

üzenetek