üzenetek

hozzászólások


dokanin
(aktív tag)

Kriptovaluta a 21. század legnagyobb idiótasága. Ezen ez a tárhelyes ötlet sem változtat semmit. Ráadásul simán megkerülhetőnek tűnik. Gyakorlatilag nem kell tárolnia semmit, csak úgy csinál mintha? Nem tűnik lehetetlennek, hogy valami virtuális tárhellyel simán átverik.


#52931072
(senior tag)

Egyre jobb lesz, a bányászfarmok mellé felépülnek a nagy semmit tároló chia tárhelyfarmok. A vga kártyák után eltűnnek a hdd-k is a piacról. Fasza!
Mi lesz a következő? Kriptovaluta amit kijelzőkkel lehet bányászni? Az egész világot beborítják semmit mutató teljes erővel világító kijelzőkkel és az lesz a leggazdagabb, aki a legnagyobb felületet birtokolja? Asszem az emberiség megérett a pusztulásra, valahol a teremtő elolvassa ezt a cikket és megpöcköl egy 10 kilométeres kődarabot: “ez a buli megdöglött, master reset”


DraXoN
(addikt)
Blog

gyanítom valódi adatot kellene tárolnia ami visszaolvasható.
viszont emiatt HDD/SSD hiány is lesz (ha rákapnak)... nagyszerű.
és igen... a 21. szádad legnagyobb idiótasága és "lufija".. tényleg szét kéne hackelni a meglevő hálózatokat a francba (és egy életre elvenni a befektetési kedvet ezen hálózatokba).

[ Szerkesztve ]


Hosssszu
(őstag)

Rendelek is wish-ról kínai fake pendrive-ot. :DDD


b.
(félisten)
Blog

Nincs elég ökológiai problémánk, kell még egy újabb.


macilaci78
(nagyúr)

Épp azt akartam kérdezni, hogy a kamu 64-512 GB pendrive-okkal is működhet vajon?
Bár így ezek ára is felkúszik. ;]


Hosssszu
(őstag)

Jó lenne ha működne, mert akkor megtalálná a zsák a foltját. ;]


hemaka
(nagyúr)

remélem feltolják majd az adattárolók árát is az egekbe. :DDD


#16939776
(nagyúr)
Blog

Ha azt az adatot egy "virtuális helyszínen" tárolnád el, és azt hazudnád, hogy az az adat ott van az összes gépen, akkor ott a probléma, hogy olyan erős infrastruktúra kell, ami ezeket a lekéréseket teljesíteni tudja az idő limit lejárta előtt. Egy-két tranzakciót még ki tud szolgálni egy komolyabb szerver parkkal, de a gépek/lekérések/írások mennyiségének növekedésével nem tud elég gyorsan reagálni és kibukik hogy kamu a gép ami validálni akarja a tranzakciót.
Szóval egy bizonyos számú résztvevő fölött lehetetlenné válik így megszerezni a validáló gépeknek 51%-át, átvenni a hatalmat.

[ Szerkesztve ]


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Nem fogy a HDD, kell valami újdonság :D


Lacccca87
(őstag)

Es lassan vissza is terunk az eddig is hasznalt es jol mukodo penzugyi tranzakcios rendszerhez....


Petykemano
(veterán)

Én több kísérletet tettem már a megértésére, de eddigi érdeklődéseim mindig abba az irányba mutattak, hogy a kriptovaluta az digitális arany.

Nem önmagában az hajtja a használatát, hogy decentralizált digitális készpénz. Az árfolyamát az hajtja fel, hogy tavaly a FED és az EKB 3-3 ezer milliárd dollárt és eurót pumpált a gazdaságba, elsősorban persze a cégek és bankok számára. Ez a rengeteg pénz nem igazán jutott el a ténylegesen rászorulókhoz, hanem a befektetési piacra került, ezért a pénztömeg nem a hagyományos fogyasztási indexben jelentkezett infláció formájában, hanem a tőzsdéken.

Nagyjából ugyanaz zajlik a részvénypiacokon, mint a kriptovaluta tőzsdéken: egy "lufi" fújódik. Lufi - abban az értelemben, hogy nem valós gazdasági teljesítmény van mögötte. Ugye régen a részvényeket elsősorban azért az osztalék végett vásárolták, ami eléggé kapcsolódik a cég gazdasági teljesítményéhez. Talán mondhatjuk, hogy leginkább az osztalék-várakozás határozta meg egy részvény kelendőségét. Ma meg úgy tűnik, mintha az árfolyamnyereség céljából zajló kereskedés teljesen önálló lábra állt volna. Mindenki mohón igyekszik a vagyona értékének megőrzésére, vagy növelésére és kétségbeesetten keresi azt a befektetési formát, ami felfelé megy.
De ez a lufi nem feltétlenül fog kipukkadni. Mert ez a lufi nem úgy fújódott, hogy az emberek máshonnan vonták ki, csoportosították át a vagyont. Az új pénzt a FED és az EKB biztosította.

Ha a kriptovaluták használata tényleges pénzhasználati cél miatt történne, akkor egy kevésbé energiaigényes rendszerre átszoknának az emberek, mert értelemszerűen alacsonyabb tranzakciós költséget számolnának fel egy tranzakció után.
De mivel a kriptovaluták forgalma, tranzakcióigénye, és a hozzákapcsolódó energiaigényes bányásazati folyamat nem tényleges pénzhasználati igényból fakad, hanem a kriptovaluták pont olyan értéktárgyként funkcionálnak, mint az arany, a művészeti ereklyék, vagy most a részvény, ezért egy új, kevésbé energiaigényes kriptovaluta megjelenése nem fog megoldást jelenteni, nem leváltani fogja az energiagiényes kriptovalutákat, hanem egy párhuzamos értékmegőrző rendszer alakul ki.

Ha nem érkezik új pénz a rendszerbe, akkor persze stabilizálódhatnak az árfolyamok. De én nem nagyon látnék más megoldást a "lufi" kipukkasztására, minthogy az államok elkezdjék a nagy vagyonokat megadóztatni.
Ez nem valamiféle gonoszság. A pénzt eleve a FED és az EKB tette bele a rendszerbe válságkezelés céljából. Ez a pénz viszont ahelyett, hogy utat talált volna keresletbe, vagy munkahelyek teremtésébe, a spekulációs piacon kötött ki. Társadalmi értelemben valójában semmi értelme, hogy ott kering.

Az irány ettől függetlenül szerintem jó. Nem tudom, hogy kriptovalutákban hány tranzakció történik mondjuk a banki tranzakciók számához képest egységnyi idő alatt, de azért azt el tudjuk képzelni, hogy ha a világon mindenki ezeket használná tényleges fizetőeszközként, akkor ahhoz milyen iszonyatos mennyiségű energia volna szükséges. Szerintem nyilvánvalóvá vált, hogy ez életszerűtlen és ezért jönnek elő azok az alternatívák, amelyek a pénzhasználat eme akadályait kezelik.

De a jelenlegi helyzetben én is inkább arra számítok, hogy legfeljebb felveri a HDD-k és SSD-k árait.


Zanik
(addikt)
Blog

Már várom hogy a hipsztervájárok az esetleges HDD/SSD hiányt is gémer-sírásnak állítsák majd be... ;]


Trailblazer
(addikt)

hacsak a világ kormányai nem kezdenek el nagy mennyiségben atomerőműveket építeni

Előbb lesz betiltva az egész bányászhepaj világszerte.

A megpörgetheti az adattárolók piacát kitétel pedig a vga-piachoz hasonlóan azt jelenti, hogy összeomlasztaná?


Tüzi
(veterán)
Blog

akkor kezdjük...
eladó:
2.5ös: 120gb samu ssd eladó 60.000, ugyanitt 1tb seagate-ek 350.000,
3.5-ös: van minden, érdeklődj, 1gb/350forint.
árak a mai napon érvényesek, holnapra +10%.

eszemfaszommegáll...

[ Szerkesztve ]


ttt
(senior tag)

Emiatt nem csak a gémerek fognak sírni, hanem kb. mindenki. Az adattároló cégek először majd tapsikolak, aztán meg majd zokognak, ha frissíteni, bővíteni kell a gépparkot.

Ez a fing bányászat meg majd szépen - és lehet nem is olyan lassan - bedönti mind a telekommunikációs-, mind az áramhálózatokat.

(Nem) Várom már azt a hírt amikor egy bányász csilliárdos atomerőművet telepíttet a bányász városa mellé. De lehet elég lesz megvenni az orosz tengeri hajókra applikált erőműveket......

(Azt hiszem rendelek is pár tera vinyót - még most :U )

[ Szerkesztve ]


Dare2Live
(nagyúr)
Blog

" De én nem nagyon látnék más megoldást a "lufi" kipukkasztására, minthogy az államok elkezdjék a nagy vagyonokat megadóztatni.
Ez nem valamiféle gonoszság. A pénzt eleve a FED és az EKB tette bele a rendszerbe válságkezelés céljából.
"

Ezen a vonalon a cryptonak van egy olyan tulajdonsága, hogy aki anonim akar maradni, el akarja dugni az tud anonim maradni el tudja dugni. kb lehetetlen megadóztatni.


nihill
(őstag)

Nem tudom, hogy kriptovalutákban hány tranzakció történik mondjuk a banki tranzakciók számához képest egységnyi idő alatt

Jelentéktelen mennyiségű, a BTC rendszer ha jól tudom maximum 7db (hét darab) tranzakciót tud kezelni másodpercenként, világszinten összesen.
Dehát nem gond, ez a jövő ugye :U

[ Szerkesztve ]


nexwo
(őstag)

Most vegyen mindenki terás ssd-ket 10 év garival, akár csak tartogatni, mert a következő pc felújításnál már nem lesz :)

[ Szerkesztve ]


Petykemano
(veterán)

"Ezen a vonalon a cryptonak van egy olyan tulajdonsága, hogy aki anonim akar maradni, el akarja dugni az tud anonim maradni el tudja dugni. kb lehetetlen megadóztatni."

Igen, hát biztos nem egyszerű kérdés.
De azt gondolom, hogy a legfontosabb ezzel kapcsolatban a politikai akarat.
Nyilván nem mondok azzal meglepőt, ha azt mondom, hogy a politikára pedig az a kevés ember van legnagyobb befolyással, akik a ilyen értékmegőrző vagyonelemek nagy részét birtokolják.

Az USÁ-ban például Elizabeth Warren bedobta ezt a vagyonadót. Ezzel kapcsolatban tudni kell, hogy az USÁ-ban jelenleg is széleskörűen elterjedt vagyonadó létezik, aminek mértéke persze államonként változó, viszont abban egységes, hogy csak az ingatlan, termőföld és nagyértékű materiális javakra, mint gépjármű terjed ki. Az immateriális javakra, mint részvények és kötvények nem. Vajon miért?

De szó volt az offshore adó-optimalizálás megszüntetéséről is ezzel a globális társasági nyereségadó-minimummal. De persze várjuk ki, hogy mi lesz a vége.
De a lényeg, hogy sokszor nem technikai akadálya van valaminek, hanem érdek.

üzenetek