üzenetek

hozzászólások


Robitrix
(senior tag)

pontosabban jelenleg otthonra bőven elég egy akár 5-6 évvel ezelőtti proci teljesítmény is. :) legalább is szöveget szerkeszteni, böngészni vagy mediát lejátszani stb. Ha elkezd játszani az ember vagy valami nagyobb teljesítmény igényű programokat használni, akkor már nem. Persze játék a passzánsz is és a BF V is mondjuk. :)
Mondjuk egy ilyen fórumra azért nem a hétköznapi átlag emberek járnak. Akik vesznek egy gépet a tescoban és elvannak vele. Mert bőven elég nekik arra, amire használnak gépet. Itt vagy olyanok vannak akik komolyan játszanak, vagy szakmabeliek informatikában vagy azért használnak komolyabb alkalmazásokat a gépen. Végül is valahol szakmai fórum. Így az itteni emberek elvárnak a gépektől komoly teljesítményt. Akik képesek ölre menni egy intel vs. amd vagy nvidia vs. radeon vitában 2-3 FPS miatt.... :) Így simán azt mondják egy arm-os PC tákolmányra, hogy bööööööööö..... :)

[ Szerkesztve ]


#06658560
(félisten)
Blog

Annyiért kapsz bármi értelmeset? Ötször-tízszer annyiért veszel notit?


gliskard
(senior tag)

"Itt vagy olyanok vannak akik komolyan játszanak, vagy szakmabeliek informatikában vagy azért használnak komolyabb alkalmazásokat a gépen. Végül is valahol szakmai fórum".
:D pont ezért gondolnám, hogy kicsit szélesebb látókörrel rendelkeznek :U


E.Kaufmann
(addikt)

Igény mindig volna gyorsabbra ;] , csak kapni se nagyon lehetett eddig azon az áron, mint 5-8 éve.


Necroman_Mk2
(őstag)
Blog

Ha meg tudják oldani az emulációt, vagy akár egy Wine-hez hasonló compatibilty layerrel az x86-ra írt programok futását kis hatékonyság vesztéssel ARM procin, az adhat egy lendületet a W10-es tabletek (újbóli) elterjedésének. Főleg, ha a tulajdonosa játszik régi vagy nem annyira gépigényes mai PC játékokkal is.

(#41) Robitrix Attól függ, egy 4K HDR videó lejátszása esetén már lehetnek gondok. Bár megfelelő beállítás mellett elképzelhető, én megoldottam régen a Pentium II 233 MHz-s laptopon a DVD filmek lejátszását. :U

(#44) gliskard Kivéve, mint ahogyan a fórumtárs rámutatott, az átlagos userek igényeinek ismerete.


E.Kaufmann
(addikt)

Ha beindulna a szekér, én nem hiszem, hogy ne jönne ki natív ARM verzió pl VLC-ből, valamint a Windows-os beépített lejátszó is natív lesz szerintem. ARM-ra meg ott a Neon, meg a GPU gyorsítás, meg még ki tudja milyen okosságok. Azért gyakran a régi PC-knél is nem feltétlen a nyers erő a gond, hanem az ilyen gyorsítófunkciók hiánya.
Emulálció meg legyen elég azokhoz a programokhoz, amikhez nincs támogatás vagy ARM verzió.

P2 elég erős volt már, de csak megfelelő lappal. Én azt tapasztaltam, ha VIA lapot használt az ember, akkor majdnem kétszer nagyobb órajelű proci kellett a lejátszáshoz (MPEG2), mintha tisztességes 440BX alapú lapja volt az embernek, ugynazon videókártyával komolyabb HW gyorsítás nélkül (iDCT, meg még nem tudom mi).

[ Szerkesztve ]


aprokaroka87
(nagyúr)
Blog

Ha jól tudom a mai modernebb és fejletebb arm alapú soc-k már vpu-t használtak videó enkodolásra és dekodolásra.

A neon meg a cpu-t használja, bár ahogy megfigyeltem elég hatékonyan lehet optimalizálni, pláne hogy a manapság népszerű formátumok már mind több szállra vannak optimalizálva.


Robitrix
(senior tag)

na ja csak miért venne valaki armos gépet 200-ért, mikor ugyan ezt a teljesítményt megkapja a Tescoban egy nxxxx procis celeron géptől 70-80 ezerért??????


Robitrix
(senior tag)

azért emlékeim szerint valahol úgy az 1300-1400 Mhzes celeronok(még egy magos gépek voltak) környékén kezdett akadás nélkülivé válni a video lejátszás az akkori gépeken az akkor elvárt szinten. Tudom mert akkoriban volt a munkahelyemen egy eredetileg 700 mhzes celeronom, ami túl volt húzva úgy 860 Mhzre és azon volt ami futott trendesen és volt ami meg meg akadt még. :) Persze akkoriban a jó videó minösége 800*600 vagy 1024*768 volt...


E.Kaufmann
(addikt)

Akkoriban a jó videók felbontása igazodott a DVD felbontáshoz (mint forrás :) ), legalább is a sorfelbontás mindenképp (ami meg az NTSC/PAL felbontásokhoz, ami meg 600-nál kevesebb volt), 800*600-as már picit túlzás lett volna. Úgy rémlik a nem hivatalos anyagok felbontása általában a fél és egész DVD felbontás közé esett. Lejátszáskor méretezték át a képernyő felbontására, videó átméretezést már az S3 Virge is tudott.
Magát az eredeti anyagot az MPEG2 kódolással elég sok videókártya tudta részben gyorsítani, de DivX/XVID-et talán csak valamelyik különálló DVD lejátszó kártya nem túl népszerű utódja tudott, ami vagy direkt TV-kimenetre dolgozott, vagy kellett passtrough kábelezés, mint egy Voodoo 1-2 kártyának. Úgy rémlik, azért egy tisztességesen felépített 7-800MHz-s gépnek, akkoriban friss VGA-val illett már tudni lejátszani, más kérdés, hogy olcsó lappal (VIA alapon ) és Celeronnal ez nem mindig jött össze, valamint maga az intel se bírt akkoriban a BX után rendes chipkészletet letenni az új procijai alá. A 810 irodai cucc volt, a 820 valami Rambusos elmebaj, ami nem müxött, a 815-nek meg úgy rémlik volt pár hiányossága a BX-hez képest (talán modulok száma vagy max mérete :F , rég volt)

[ Szerkesztve ]


lenox
(veterán)
Blog

egy klasszikus filmnél (értsd: amit nem CGI-jal rendereltek, hanem még kamerával forgatták le) nem igazán veszi észre senki a különbséget..

Ez max megszepul az emlekekben, a 640x480 es 1920x1080 kozott mar igen rossz szem kell, aki ne latna, vagy igen gagyi film, hogy nincs benne annyi reszlet.


aprokaroka87
(nagyúr)
Blog

A mai soc-k nek az mpeg 2 (720x576), már szinte megse kottyan:D

Multkor teszteltem a meizu m6-on, a 8 magból egyetlen magot használt, az mx player sw dekóderrel, és tökéletesen ment.

Pedig abban mára már egy elég elavult processzor van.

üzenetek