üzenetek

hozzászólások


Blackmate
(senior tag)

Nekem aktuális, mert jóváhagyták :) Viszont pont azon matekolok, hogy elég-e nekem az a 120%-os felültervezett kapacitás 10-15 évre (sőt 20 évre, a hitel futmamideje). 5 kW inverter, 5,34 kWp napelemmel, de a tetőn elférne 8-9 kWp is.
Próbáltam mindenre "rábeszélni" az energetikust, de ő ugye a ház energiaigényét nézi, nem pedig az ingatlanban lakók elektromos fogyasztási szokásait. Van, ahol szauna meg kerémia főzőlapos sütő van, van ahol pedig nincs. Ezek elég nagy kontrasztot teremtenek a fogyasztásban.
Nekem speciel plugin hibrid autóm van. 1 töltés 10 kWh. Ha napi szinten kellene munkába járni és töltögetni esténként az egész szépen megmutatkozna az éves fogyasztásban. De most, hogy home office van, hetente töltöm egyszer...

Szóval jó-jó ez az MFB hitel, de ezzel nem zöldítjuk ki a világot, hanem csak csökkentjük a hitelkérelmező ökológiai lábnyomát. Egyértelműen negatívan szankcionálja a hálazatba való többlet visszatermelést. Értem én, hogy a nyerészkedés megakadályozása volt a cél, de azt el lehetett volna érni azzal is, hogy MFB hitelesnek kötelező szaldót kötnie a szolgáltatóval.

[ Szerkesztve ]


b.
(félisten)
Blog

Hát látod nem olvastad el az írásomat ezek szerint :) kis befektetéssel lehetett volna 2x ekkora rendszered is MFB vel. Az én fogyasztásom éves szinten 4700 kWh lett volna de 2x akkora rendszert tetettem fel.

[ Szerkesztve ]


Blackmate
(senior tag)

Elovastam bizám, jó írás :) Viszont nekem (sajnos) már van klímám, így nem tudok újat telepíttetni. Viszont most eszméltem, hogy a kedves energetikus nagy ívbe tojt arra, hogy nekem ilyen inverteres hűtő/fűtő klímáim vannak, amikkel egy teljes szintet tudok hűteni/fűteni.
És hát ha lenne napelem hülye lennék nem azt használni... A klímás topikban feltettem az 5 forintos kérdést, hogy mennyi lehet egy 5kW-os klíma éves fogyasztása és meglátom, hogy azzal hogy állok összességében. Bár kezd egy kicsit tele lenne a hócipőm, hogy az energetikus helyett is én számoljak és gondolkozzak :(((

[ Szerkesztve ]


b.
(félisten)
Blog

Írtam privit neked :)
A fogyasztásrahoz :
Jó év ez számolásra, mert ha nem is volt hideg de ritkán van olyan, hogy 8 hónapon át fűtögetni kellett és ez az év olyan volt.
Itt [link] ebben a linkben betettem nekem hogy zárult az év.
a fentiu szobák 2.5 kW klímák vannak a lenti nappaliban kettő darab 3.5 kW os klíma. Azóta ez a fogyasztás valamelyes nőtt ( idén május 25 lesz az évfordulója a klímáim felszerelésének) talán ebből tudsz következtetni .

[ Szerkesztve ]


Aprósólyom
(addikt)
Blog

Én most verődtem ide. Nagy segítség ez másoknak, nekünk, hogy a tapasztalataid megosztod. Várjuk az első évi frissítést! :R


b.
(félisten)
Blog

Köszi! :R hamarosan jönnek a tapasztalatok és számok.

[ Szerkesztve ]


RexpecT
(addikt)

Üdv!

Fűtésre H tarifához milyen split klíma márka ajánlott?
Azt tudom, hogy SCOP értéknek 4,1 vagy a felettinek kell lennie.
Ez lenne az egyetlen fűtési mód, viszont szigetelt a lakás(aljzat, fődém, falak, 3 rétegű az óvegezés is), 25 m^2 -es a helyiség(2,7m magas).

:R

[ Szerkesztve ]


b.
(félisten)
Blog

Szia! ajánlom a klímás topikot nézz be ide. [link]
Személyes tapasztalatom alapján én azt tudom javasolni, hogy japánt vegyél, mert fűtésben sokkal jobban ki vannak téve a klímák a határaiknak, mint hűtésben.
Hűtésre szinte bármilyen ma kapható gép jó, ha nem hálószobába megy.
Fűtésre azt javaslom Daikin ,Panasonic, Fujitsu, Mitsubishi vonalon nézelődj a pénztárcádnak megfelelően. Szerintem abba egy 3.,5 kW teljesítményű gép simán elég ilyen szigeteléssel és hogy egy kicsit túlméretezett még halk működéssel is jól fog teljesíteni.


RexpecT
(addikt)

Köszi :R


sz.zs.
(senior tag)

Szia !
Én hasonló cipőben járok most, mint Te akkor. Annyi a kül., hogy nekem egy generál kivitelező ismerősöm egyből a klímás fűtést ajánlotta a hőszivattyú, elektromos kazán, stb. helyett, a gázfűtés ( vészeseti ) megtartása mellett.
Szintén 80+60 (+22)m2-es régebbi ( 35 éves ) építésű családi ház 5 cm külső szigeteléssel, műa. nyílászárókkal.
A vill. számlánk ~ 19e Ft , a gáz ~22e Ft havonta úgy, hogy 22-23 fokra van állítva a termosztát .
3 hűtő-fűtő klímánk már van a 3 tetőtéri szobában, igaz ezek régebbiek, nem inverteresek. Szóval elvileg csak a fszt.-re kellene 2 db, ill. anyósom 22 m2-es félszuterén lakrészébe 1 db.
Ha jól számolok nekem egy 10 kWh-s rendszer fér el a tetőn. Vajon elég lehet?

Neked mik a hosszabb távú tapasztalatod vele most már így két tél után?


b.
(félisten)
Blog

Szia!
Nagyjából akkor egy típusú a házikónk.
A 8.5 napelem , nálam viszonylag tökéletes a tájolás,( nálad nem tudom milyen) de 11400 kWh áramot hozott le 10 kW kb 13500 kWh lejönne.
Nálam maradt tavaly leolvasásra 3400 kWh pluszban !! így is, most felszereltem egy sima egyszerű hajdú 200 literes villanybojlert és a meleg vizet sem gázzal készítem, mert jobban megéri mint eladni 17 forintért Eon-nak.
Szóval 10 kW bőven elég kb 6000 kWh fogyasztásra , mint ami neked van és a klímáid kb így hogy fele mondjuk nem inverteres tippre olyan 3500 ,de legyen 4000 kWh körül fognak enni. Szóval ha jó a tájolásod még marad is plusz áramod.

A klímákkal jó a tapasztalatom ,de érdemes felülméretezni őket. nem méretben mert az 5kW brutálisat fújna, hanem inkább berakni egy nagy helyiségbe több darab 3,5 méretűt.
Nálam is kelleni fog a nappaliba még egy darab,mert a lentiek automata módban tudnak zavaróak lenni már hidegben, hangosak, monoton zúgásuk van.
Nagyon jó lenne ha éjszakai vagy max 1-es ventilátor fokozaton elbírnák a fűtést.
Ezért felteszek még egy darabot vagy az egyiket lecserélem dual klímára egy kültéri két beltéri, 7 kW ra, így lesz plusz 3,5 kW teljesítményem és halkabban fognak menni a lentiek. A fenti hálószobai klímák tökéletesek, nagyon szuper hogy mindenki magának szabályozza. Nálam eddig bevált a dolog. :K

[ Szerkesztve ]


sz.zs.
(senior tag)

Köszönöm a választ. :R
Nekem délkeleti tájolású az a tetőm amire tervezem rakni a napelemeket.
Holnap jönnek a napelemes cégtől, remélem kivitelezhető amit szeretnék.


sz.zs.
(senior tag)

Még egy kérdés felmerült bennem. A mellékhelyiségek ( WC, fürdő ) fűtését mivel oldottad meg?


b.
(félisten)
Blog

szia! Fürdőbe vettem egy somogyit, sima elektromos ventilátoros fűtőtest . [link] időzítős, este 6 tól megy programozva vagy az első aki megy fürdeni elindítja és megy naponta 3-4 órát este meg reggel 2 órát.
WC ben egy 200 W körüli infrapanelt tettem be és ahhoz időzítő dugaljat beprogramoztam, de igazából ha napközben pár órát nyitva van a WC ajtó akkor nem igazán van rá szükség nálunk.

[ Szerkesztve ]


sz.zs.
(senior tag)

:R


RandomName
(aktív tag)

Üdv. Klíma használt eladásnál mi a helyzet?
Tehát le van jelentve valaki nevére, és címére a felszerelés, de oda már nem kell.
Van ennek valami jelentési kötelezettsége?
Mert ugye új vásárlásnál telepítői igazolás nélkül nem vehetsz gépet....


b.
(félisten)
Blog

Nincs szerintem ez szabályozva. Szerelővel kell leszedtetni, visszafejtetni. ha nem R32 vagy szabványnak megfelelő a gáz akkor már nem lehet rá tölteni de lehet újra telepíteni sem már én úgy tudom, lehet tévedek.


RandomName
(aktív tag)

Az ok, a műszaki részét értem.
De ki veszi ki a bejegyzést a klímavédelmi hatóságnál, hogy ott már nincs klíma?


beci
(őstag)

Sziasztok.
Kérdésem részben kapcsolódik a témához.
Ház vásárlás előtt állunk.
Lenne egy új építésű, ahol a fűtés kondenzációs gázkazán, alatta 120 literes melegviz tároló, radiátoros Fűtés rendszerrel.
Namarmost lehetőség lenne arra, hogy más fűtést kérjek.
Napelemben gondolkodtam, mivel szinte minden árammal megy. Fozolap, sütő, szaritogep....
Az lenne a kérdésem, hogy a napelem mellé milyen fűtési mód javasolt, ami árban is elfogadható, és olcsóbb lenne mint a gáz fűtés. Valamint mekkora Napelemben érdemes gondolkodni, egy 75 m2-es házról van szó. Köszönöm.


b.
(félisten)
Blog

Ha központi fűtés van akkor hőszivattyú lenne a legjobb megoldás. Mivel új építésű, ezért gondolom van rajt szigetelés is. A hőszivattyú mellé a radiátor nem a legtökéletesebb megoldás de a jól szigetelt házban kevés víz mennyiséggel és vékony csövekkel működik szépen.
A legjobb a hőszivattyú és mellé a felület fűtés és hűtés ,de ha az nincs a radiátorok cseréje fancoilokra is szóba jöhet, mert így a hűtés is meg lenne oldva nyáron. A másik megoldás hogy marad a radiátor télen fűteni, nyáron meg sim a split klímát használtok. Így annyi hátránya van a dolognak hogy a melegvíz miatt akkor is mennie kell a hőszivattyúnak vagy kell mellé nyárra egy villanybojler télen meg úgy is megy a hőszipka akkor meg az állítaná elő. Igazából a hőszivattyú fancoillal ellátná a fűtés-hűtés melegvíz feladatát napelemmel megtámogatva, radiátorral pedig a fűtés HMV-t


beci
(őstag)

Még nincs semmi fűtés, a családi házat pár hét múlva kezdik csak el építeni.


b.
(félisten)
Blog

jah akkor félre értettelek. De gondolom a tervek megvannak és nem felület fűtést terveztetek.
A hőszivattyú a napelem mellé a leggazdaságosabb padló fűtéssel és hűtéssel, esetleg mennyezet hűtéssel. Vagy a kllíma, de ez kevésbé komfortos.

[ Szerkesztve ]


kepe1977
(csendes tag)

Én konkrétan kb 2 éve hőszivattyús daikin klímákkal fűtök, saját tapasztalatom szerint olcsóbb mint a régi gáz konvektoros megoldással. Én egy 1940-ben épült tégla társasházban lakok 70m2 alapterület, régi fa nyílászárók vannak. 2021-22 es fűtési szezonba 2200 kwh volt az össz fogyasztása a klímáknak.
A blogomon vezetem a részletes adatokat.:

[ Szerkesztve ]


beci
(őstag)

Alapból gáz cirkó fűtéssel árulták, az volt az alap kiviteli tervben, és árban.


b.
(félisten)
Blog

hát akkor lehet érdemes lenne átgondolnotok a Hőszivattyút radiátorok helyett felület hűtésel és fűtéssel vagy pedig a radiátrok helyére jó minőségű fancoilokkal.

üzenetek