üzenetek

hozzászólások


domos
(senior tag)
Blog

Én weboldalakról beszéltem, SMPlayerrel elhiszem hogy működik.


Domonkos
(Ármester)
Blog

De miert ne ugy hasznalnad mar alapbol is? Szinte az osszes videolejatszo ertelmesebb minosegben, jobb funkciokkal es moderaltabb eroforrashasznalat mellett tudja azt, amit az a webes formedveny. :U


domos
(senior tag)
Blog

Az én gépemnek édesmindegy. :DDD


Felhőtakaró
(tag)

:R Köszönöm. Nagyon érdekes volt. Részletes , élvezetes.


Dr. 444Hertz
(Arcképgyáros)
Blog

Szépek a lányok a képen :D

Amúgy én is Xubuntut használok egy 11 éves laptopon.
Jó kis rendszer.


gantum
(aktív tag)
Blog

érdekes az írás, és a kommentek is.
tömör volt a vége, de szerintem is így jó. itt megvan mit hogyan kell csinálni, aki többet akar tudni az majd használ googlet.


cami][us
(senior tag)
Blog

A netsurf jól hangzik.


zoltanz
(nagyúr)
Blog

Köszi.
Amúgy Windows-zal összhasonlítva, a Linux később kezd el swap-polni, lassulni (Netsurf takarékosabb, Windows verzió viszont elég használhatatan, így csak az öszehasonlítás nem teljesen fer, de ez van), de amúgy is a Win állandóan dolgozik valamin a háttérben, főleg hagyományos HDD-vel érezni, hogy meg-meg akad pillanatokra.
Windows szinte kiált az SSD-ért, míg az XUbuntu-n inkább csak a programok indításánál feltűnő a különbség az SSD javára.

Mértem egyet: Youtube 720p videó VLC-vel és hasonló "Webrip" minőségű videó, 80-90% CPU erőforrás kihasználás mellett megy.

[ Szerkesztve ]


Frawly
(veterán)

Így van, a Linux kulturáltabban swapel (és jobban cache-el is, kevésbé veszi amúgy is igénybe a lemezt). A Windows állandóan lapozgat, ha kell, ha nem. Igaz valamennyit fejlődtek ebben a windowsok is az XP-s korszak óta, bár még mindig el vannak maradva ezen a téren is. Ugyanez igaz az SSD-igényre. XP, 7 elvan HDD-n is, a 8.1-et nem tudom, de a Win 10 használhatatlanul lassú HDD-n, mindenképp SSD kell alá. Linux alá nem feltétlen kell, de azért az is meghálálja az SSD-t.


zoltanz
(nagyúr)
Blog

WinXP még nem gyorsítótárazott a RAM-ba, de akadozik mert valamit mindig molyol, a Win7-nél már volt ilyen RAM cache, ez is mikro röccös, hagyományos HDD-n.


Frawly
(veterán)

Még a Win9x is gyorsítótárazott, meg a Win 3.x és a DOS is, ha betöltötted a smartdrv-ot. Nyilván feltéve, hogy van elég memória szabadon. Az XP is tudja. A Linux viszont sokkal jobban épít a cache-elésre. Ha elfogy a RAM, akkor a Linux is vadul swapel, és oda a cache-nek is, csodák nincsenek.

[ Szerkesztve ]


zoltanz
(nagyúr)
Blog

Az Epiphany böngésző is szépen működik (sajna SSE2-t kér). Raspbian (Raspberry Pi) beépített böngetője és a Gnome környezet alapértelmezett alkalmazásai között van.
A Youtube is megy vele, igaz a videókat nem játssza le, de azt amúgy is külső média lejátszóval teszem.


Frawly
(veterán)

Tudom régi cikk, de most jutott eszembe: SlimJet és Falkon (régi nevén QupZilla) böngészőket próbáltad? Persze 1 GB RAM-mal nem tesz semmi csodát, hiába a sovány WM, a böngészőknek kell a memória.

Múltkor rosszul írtam, mert nem feltétlenül kell kompozitor a tearing elkerülésére, ha a driver közvetlenül tud vsync opciót fogadni a Xorg confjában. Azt hiszem az Xorg-os driverek közül az Intel, Nvidia tudja ezt (de azoknál sem mindig működik bugmentesen), a többi nem, meg a nem Xorg-os driverek (modesetting driverek) közvetlenül nem támogatják, így az esetek többségében igenis kell valami kompozitoros megoldás. Teljesen hülyeséget nem írtam, csak elméletileg nem állta meg a helyét minden esetben, de a gyakorlatban az esetek 90+ százalékában megáll ökölszabálynak.

Úgyis annyi a lényeg, hogy az a hozzászólások elején belinkelt táblázat a WM/DE-k memóriafogyasztásáról a gyakorlatban teljesen használhatatlan. Olyan alacsony fogyasztásokat ne is várjon senki, akármilyen pehelysúlyú Linuxról van szó, amely alkalmas kezdőknek is, nem áll meg annyiból, durván az XP SP3 szintjén lesz a fogyasztása. Ennek alá lehet ugyan menni valami ultralightweight megoldással, terminálos programokkal, minimalista WM-ekkel, de az meg kezdő felhasználóknak nem lesz alternatíva, mivel nem lesz elég user friendly. Általánosságban is elmondható, hogy minél laikusabb felhasználó valaki, annál inkább nem opció neki ilyen régi gép kevés RAM-mal. Ilyen gép DOS-ozni, Win98-azni, XP-zni való retró játékokhoz, nem mindennapos felhasználásra, meg normális böngészésre. Valami rettenez olcsó SSD-t (9 ezer forintos vagy annál alacsonyabb áron) érdemes lehet ezekbe tenni, meg fillérekért RAM-ot bővíteni benne, ha lehet, de sok pénzt nem szabad beleölni.

[ Szerkesztve ]


zoltanz
(nagyúr)
Blog

Értem.
Még ezeket a böngetőket nem próbáltam. Megnézem majd. :R
Armbian-t kiadást láttam most IceWM-mel, majd azzal is teszek egy kört. :)

üzenetek